üzenetek

hozzászólások


hallador
(addikt)

szabályati

:)

Igazuk van. Az Apple jelmondata ebből a szempontból nem előnyös.

[ Szerkesztve ]


opr
(veterán)

Varhato lepes volt, semmi extra, viszont a kep a cikk elejen... Zsenialis, imadom. Nem tudom, kinek az otlete volt, de jar a keksz. :DDD :R


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Majd az Apple ki tiltja az összes MS appot az App Store-ból :D

Ha lesz olyan bátor...


-Skylake-
(addikt)

Ezt az Apple zsarolta ki magának. Csak magának köszönheti, böngészővel ha a fejük tetejére állnak sem tudnak mit csinálni. Egyébként üdvözlöm a lépést, alapvetően nem szeretem mikor böngészőből futnak appok , de nincs kifogásom az irány ellen a tények ismeretében


#16820480
(titán)

Ja, lehet inkább csak a Safari véletlen 90%-kal lassabban fogja betölteni ezt a két oldalt valamiért a következő frissítés utána :))


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Tudomásom szerint iOS-en is van hosts file rendszerszinten.

Szóval szerintem oda be rakja szépen azokat amiken keresztül csatlakozik és már blokkolva is van

Ha akarja úgy is megoldja :)


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Elvileg ezzel a custom browserrel lehet hasznalni a Stadia-t is iOS-en: [link]
Nincs stadia-m igy nem probaltam ki.

Persze jo kerdes, hogy miert nem megy az eleve bongeszore tervezett Stadia iOS alatt. Van aki szerint a VP9 hardveres dekodolas tamogatasanak hianya az oka, de ha csak ezen mulik szerintem a Google megoldotta volna HEVC-el is iOS-en es MacOS-en is.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Lehet rosszul tudom, de iOS 14 már támogatja natívan a vp9 kódeket.

Bár azt nem tudom hogy Hardver támogatja-e.

Mert ez ugyebár attól is függ.


Darmol
(senior tag)

Egyszerű és elegáns. Apple itt próbál izmozni, gyorsan hamuvá perelik. Így kell ezt csinálni.


-Skylake-
(addikt)

Hát ezt is meg lehet csinálni, maximum majd 6 méterrel a föld alá temetik őket :)


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Ezt talaltam:

Until iOS 14 beta 8, we were able to play 4K and 1440p videos from the YouTube app on iPadOS and iOS. But after the gm came yesterday, they have removed the 4K and 1440p options from the YouTube app in their latest update. Why do you think YouTube is doing this, despite the iPad being more than capable to play 4K videos as we have seen with the betas!

Szoval a veglegesbol kivettek a VP9 tamogatast.

iPAd OS, iPad Pro eseten a Chrome bongeszo valamiert atiranyitodik a mobil oldalra es 720p a teteje, a Safari nem iranyit at es 1080p a max, a youtube app eseten szinten 1080p, szoval olyan mintha nem a VP9 lenne a stream.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Valószínűleg 1080p alatt is vp9, csak 2K/4K nem támogatott.

Persze ha rendszerszinten van korlát a vp9 1080p+ ra, akkor az bukó.


#16820480
(titán)

Annak azt hiszem továbbra sincs teljes hozzáférése a hardverhez, így lassabb lesz iOS alatt a Safarinál.


Norb79
(őstag)

Ez félreértés. Amikor az xcloud lepattant az appstore szabályzatról, akkor maga az apple javasolta közleményben, hogy ez pl egy működő megoldás, mert nem sérti az appstore szabályzatot.
Szóval a gugli meg az ms is olyan "kiskaput" talált, amire az apple rámutatott, hogy "srácok, erre tessék átfáradni a túloldalra". Ebből kifolyólag arra se kell számítani, hogy a végén majd jól rájuk lesz csapva az ajtó.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Apple esetén semmi sem kizárt :D

Ha keresztül húzza az anyagi számításaikat a dolog, úgy ki zárja az összes ilyen megoldást hogy csuda.

Csak jelenleg még nincs komoly konkeruncia az Apple kezében az ilyenek ellen.

Max az Apple Arcade...


joey04
(titán)
Blog

:DDD


szmörlock007
(aktív tag)

Hát az elmúlt időszakban inkább az Epic izmozott nem az Apple :DDD


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Én inkább azt mondom hogy mindketten kivannak " tesizve "

:)


Giovan!
(addikt)

Pontosan. Amúgy is, ahhoz, hogy ezt a "kiskaput" lezárják módosítani kéne a szabályzat erre vonatkozó részein, ami miatt meg egészen biztosan jönne a per, ráadásul ezúttal olyan, aminek komoly alapja lenne, mert hivatkozhatnának az érintett kiadók az Apple önkényes szerződésmódosítására.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Az hogy kiskapú szerintem még kevés, mert az nem tartalmaz konkrét dolgokat, ha jól sejtem.

Igazából csak egy profi jogász csapat kell, onnantól kezdve szinte bármit meg tud oldani az Apple ilyen téren.


Giovan!
(addikt)

Ok, de ítéletet a bíró hoz, márpedig ő nem hiszem, hogy pozitívan értékelné az ehhez hasonló önkényes szerződésmódosítást, akkor sem ha egy profi jogászcsapat próbálja elmagyarázni neki, hogy ezzel valójában nincs is semmi baj :D


#54625216
(addikt)

Szerintem teljesen rendben van ez a megoldás, nem sértenek szerződést vele, csak aztán ne sírjanak, ha egy rendszerfrissítés után nem működik.


Ezekiell
(veterán)

Mert mintha arra lenne bármi garancia, hogy egy natív app működni fog bármilyen rendszerfrissítés után...
És miért is ne "sírhatnának"?


GodGamer5
(addikt)

:C :DDD


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Az attól függ hogy az egyoldalú szerződés módosításhoz van-e joga az Apple-nek, úgy hogy biztosítsa a másik félnek a szerződés felbontás lehetőségét.

Mert azt nem hinném hogy az Apple nincs jogilag felkészülve egy ilyenre :)


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

Az Apple beperli aki " sírni " mer ellene :D


Giovan!
(addikt)

Mindegy, hogy van-e hozzá joga, ha ő borítja fel a status quot, azt a bíró is számításba fogja venni a perben. Márpedig egy ilyen lépés sanszos, hogy perhez vezetne.


pakesz
(aktív tag)

csak en latom bizonyitottnak azt, hogy a franya 30% hadisarcot masok is soknak gondoljak es azert vergodnek, hogy ne kelljen a 30% -os vedelmi penzt leroni?
pedig az iparagi szabvany az a 30%, maga a mikrofosch is 30% -ot alkalmaz hat nem igaz hogy nem kepesek odaadni szegeny Applenek azt a 30% -ot a semmiert :K


pakesz
(aktív tag)

azt allitanad hogy az Apple onkenyesen kepes es szerzodest modosit? hat de oszinten milyen szerzodest? a sajat haziszabalyzatat, amiben le van irva, hogy ok barmikor barkit kigolyozhatnak hiszen jelen pillanatban pl. az Office is egy trojan horse lehet?

mert a latino birono szerint van a walled garden es eleve ez a lepes hogy a bongeszon kezdik el tolni az mar maga a szerzodesszeges, azaz mehet az egesz Office a levesbe
es ne mondd hogy ne igy legyen, mert mashol ehhez tapsikoltal, tapsoljal most ehhez is, lasd en megtezem helyetted: :C


Giovan!
(addikt)

Hiába akarod összemosni azt ami írtam azzal amit az Epic csinált (ami amúgy itt off téma, csak mondom). Ott ők borították a status quot, ők szegték meg az érvényben lévő szerződést, ezért nem mutatott túl sok szimpátiát az irányukba eddig a bírónő. Ha majd az Apple fogja ezt megtenni, az meg vele szemben lesz egy nagyon nagy mínusz pont a bíróságon. De ezt le is írtam a hozzászólásomban amire reagáltál, ha normálisan próbálnál beszélgetni ahelyett amit itt csinálsz, talán a te tudatodig is eljut, hogy értelmetlen ez a hozzászólásod.

Amúgy azt azért áruld már el, miért olyan fontos számodra a bírónő származása, hogy minden egyes hozzászólásodban ki kell emelned?

[ Szerkesztve ]


#54625216
(addikt)

"Az Apple beperli aki " sírni " mer ellene :D"

Eddig mindha a "sírók" pereltek volna.


Necroman_Mk2
(őstag)
Blog

Hm, akkor ez végül is egy Safarira optimalizált webes kliens lesz? Hát, ha nem jár jelentős minőségbeli romlással, még be is válhat a MS-nak. Ha viszont észrevehető lesz a különbség a droidos verzióhoz képest, az az iPhone számára lesz ciki.
De szerintem amíg az Apple nem érzi, hogy emiatt piacot veszíthetnek, addig nem nagyon fogja mérlegelni a natív xCloud kliens engedélyezését. Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is.

(#11) Tigerclaw Őszintén? Szerintem 6-7 colos kijelzőkre felesleges a Full-HD feletti videó felbontásokat erőltetni. Nem jár számottevő, minőségbeli különbséggel, ellenben a dupla vagy négyszer annyi pixel jobban megdolgoztatja a telefont, ezzel párhuzamosan meríti is az akkumulátort.
Egyedül talán a cardboard VR esetében van jelentőssége.

(#32) Giovan! Valószínűleg azt hiszi a kis rasszista, hogy egy középkorú, fehér férfi bíró máshogy döntene. :N


pakesz
(aktív tag)

>> "Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is."

en nem vagyok bizakodo
mert a netflixes tartalmat gondos erto szemek semmikeppen nem neztek vegig, pedig a haziszabalyzatban benne van hogy MINDEN tartalom ami kikerul annak a szigoru Apple Ellenorzo Szemek elott le kell fusson mert CSAK, mert az egy okoszisztema, es benne van a haziszabalyzatban, hogy mindennek le kell hogy ellenorizve legyen

amugy en kerek elnezest az Apple fizetett embereitol, hogy az Apple allaspontjat most en kepviselem


pakesz
(aktív tag)

ez nem OFF

van egy szerzodesszeges amit a Mikroszoft valamelyik aga el akar kovetni
ez casus belli kellene legyen az Apple -nek, na tessek akkor az Apple -t vedeni, es megindokolni, hogy:
1., barmikor kivaghatja az osszes Microsoftos accountot
2., az Office trojan horse lehet barmikor


Necroman_Mk2
(őstag)
Blog

Ahogy a Netflix, úgy az xCloud is felülről szabályozott, vagyis a a Microsoft határozza meg, hogy mikor melyik játékok válhatnak elérhetővé (vagy kerülnek ki) a szolgáltatás keretében. Ha az Apple-nek érdeke és energiája van hozzá, megnézheti ő is egyenként a tartalmat, bár a korhatárbesoroló szervezetek ajánlása elvileg ezt a munkát végzik el helyettük.
Az ellenőrzés meg inkább csak a programokra vonatkozik, azaz (1) fut-e rendesen a megjelölt, támogatott eszközökön (2) nem tartalmaz-e káros kódokat. E szempontóbl amúgy a Netflix appnak is át kellett mennie a teszten, különben nem lenne fenn a Store-on.


Giovan!
(addikt)

Ember, nincs szó semmiféle szerződésszegésről, mert a szerződés jelenlegi formájában egyáltalán nem tiltja azt amit a MS "el akar követni". Ahhoz, hogy szerződésszegésről lehessen beszélni, az kellene, hogy a szerződés megváltozzon, és kerüljön bele olyan pont, ami tiltja az ilyesmit, vagyis a böngészőn keresztüli szolgáltatásnyújtást. De ilyesmiről eddig nem beszélt az Apple.
Elképesztő mennyire nem vagy képben megint :(


#54625216
(addikt)

"De szerintem amíg az Apple nem érzi, hogy emiatt piacot veszíthetnek, addig nem nagyon fogja mérlegelni a natív xCloud kliens engedélyezését. Bár, mert a Netflixnek sikerült az áttörés, ezért bizakodó vagyok itt is."

Ez egyszerűen cégek közötti megállapodásokról szól. Csak vannak páran, akik úgy kezelik a mobil platformokat, mintha azok valami alanyi jogon járó közszolgáltatások lennének és joguk lenne rá, hogy belepofázzanak a működésükbe.

Egyébként az Apple számára ezek a külsős szolgáltatások nem akkor veszélyesek, ha a userek egy csoportja emiatt nem az iOS-t választja, hanem azután válnak kockázattá, ha már megtelepedtek iOS-en és amolyan "essential service" vált belőlük, amivel aztán zsarolhatóvá válik a platform, hogy platform a kritikus szolgáltatás nélkül marad, ha nem az van, amit a külsős szolgáltató akar.
Az Apple ezért minden ilyen "essential service" területen igyekszik bevezetni a saját szolgáltatását, hogy megszüntesse a függőségi viszonyt és csak azután dealel le a külsősökkel. Onnantól már nem különösebben érdekli, ha a külsős szolgáltatás népszerűbb, mert már nem tudják zsarolni vele.
Pl. hiába volt sokkal gyengébb az Apple Map, és hiába népszerűbb még mind a mai napig a Google Map, arra azért elég volt, hogy a Google nem vonta ki a Map-et az iOS-ről, pedig eredetileg az volt a terv, hogy úgy hozzák lehetetlen helyzetbe az Apple-t, hogy iPhone-on teljesen megszűnik minden térkép szolgáltatás.


#54625216
(addikt)

:DDD


Necroman_Mk2
(őstag)
Blog

"Csak vannak páran, akik úgy kezelik a mobil platformokat, mintha azok valami alanyi jogon járó közszolgáltatások lennének és joguk lenne rá, hogy belepofázzanak a működésükbe."

Nyilván egy piacról élő cég nem hagyja figyelmen kívül a fogyasztók meg a potenciális fogyasztók igényeit, kívánságát, mert ha egy konkurense lépi meg először, akkor az az ő bevételükre is kihatással lehet. A "Még kér a nép, most adjatok neki!" Petőfi sor bizony itt is megállja a helyét, egy globális vállalat esetében meg főleg.
De amúgy igen, én is egy közös megegyezésben látom a kiutat: pár milkó a Microsoft részéről az Apple-nek a felhasználói bázis tükrében, és már mehet is a natív kliens. Kvázi mindenki jól jár, még ha a MS részéről van is eleinte kockázat.

A hosszabb bekezdésesedben, pláne az Epic-us történet tükrében van némi ráció. Ugyanakkor még a legnagyobbak (Apple, Microsoft, Google) egyike se engedheti meg magának azt a luxust, hogy kitiltassa a külsős szolgáltatókat a rendszeréről. Pláne, ha más platformokon már bizonyítottak, és egy elég nagy felhasználói tábort összeszedtek - egy ilyen lépés mindkét oldalnak fájdalmas volna. (Max nagyon-nagyon megalapozott indok esetében, pl. Adobe Flash.)

[ Szerkesztve ]


#54625216
(addikt)

Ez az, hogy nem kell kitiltani a többieket, ha van a platformnak saját hasonló szolgáltatása, amivel biztosítja a függetlenségét.
Minden jó deal alapja, hogy "benne vagyok, de nem minden áron".
Mivel az Apple a hardveren realizálja a bevétele döntő többségét, így jobban érdekelt általában a platform népszerűségében, mint az egyes szolgáltatásai bevételeinek növelésében, így nem fogja beáldozni az iPhone népszerűségét csak azért, hogy mondjuk az Apple Music miatt kiszorítsa iOS-ről a Spotify-t. De nem is kell bármilyen dealbe belemennie velük, mert arra viszont pont elég az Apple Music, hogy ha a Spotify valamiért kivonulna iOS-ről, akkor se maradjanak az iOS userek zene szolgáltatás nélkül.
Így mind az Apple, mind a Spotify számára kölcsönösen előnyös megállapodást tudnak kötni.
Szvsz ugyane a logika áll az Apple cloud gaming politikája mögött is, csak még nem alakult ki a piac és nincs az Apple-nek saját szolgáltatása, ezért még tart az iszapbírkózás.

A "belepofázás" alatt amúgy első sorban azt értettem, hogy egyesek úgy kezelik ezeket a cégeket, mintha politikai pártok lennének, az üzleti szabályzataik meg valami törvények, amelyekre érvényesnek kellene lennie a törvény előtti egyenlőség elvének, holott egy cég simán köthet különböző cégekkel különböző tartalmú szerződéseket, azokhoz addig senkinek semmi köze, amíg betartják a törvényeket.

[ Szerkesztve ]


pakesz
(aktív tag)

https://www.theverge.com/2020/9/11/21433071/microsoft-apple-app-store-rules-xcloud-game-streaming-xbox-game-pass

itt leirjak hogy az Apple milyen uton modon akarja megszivatni a cloudos szolgaltatokat
"If Microsoft were to follow Apple’s suggestions, then it would mean every single game streamed to an iPhone or iPad from xCloud would be subject to Apple’s usual App Store rules, including the company’s contentious 30 percent cut of in-app purchases. It’s a cut that’s at the center of a legal battle between Apple and Epic Games, and one that has caught the attention of regulators in the US and EU."

oh nezd mar milyen gyongyszemeket kaptam, hogy a regulatoroknak szurjak a szemet... ez nem a latino bironocske, hanem a regulatorok...

tehat az Apple azt akarta eddig, hogy a mikroszoft az MINDEN kis jatekhoz letrehozzom egy App Store os oldalt pluszba es szereleptesse az infot, es valszeg kell legyen ott egy elfogadas is, na meg penzecskeeeeeeeeeeeeee
nos ezt a mikroszoft most megkeruli, erre te azt a baromsagot mondod hogy nem sertett szerzodest

na latod ebben igazat adok a haziszabalyzatat, amit wishlistkent szerepeltet az Apple azt szegi meg tudatosan, atveri rajtuk...
ugyanugy atveri mint az Epic a hotfix -el
ha ezt nem vagy kepes elfogadni az csak azt jelenti hogy az Apple kifizetese miatt nem vagy kepes triviakat beismerni es akkor hanyagoljuk a tovabbi beszelgetest


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Bar az iPad Pro-k egesz nagy felbontasuak, en sem tartom fontosnak a 4k-s lejatszast mobil eszkozoknel. Az Airplay 2 teteje is csak FHD.

Ami miatt szoba jott a VP9, majd azon keresztul a 4k, hogy a google allitolag a stadia eseten is VP9 kodeket hasznal/preferal, nem csak a Youtube eseten...es allitolag ez volt az egyik akadalya annak, hogy a szinten bongeszo alapu stadia hasznalhato legyen iOS, iPadOS es MacOS alatt. (mivel az Apple egyiken sem tamogatja a VP9 hardveres dekodolast...gondolom szandekosan)


Ezekiell
(veterán)

Mutasd már meg, hol szabályoz a ToSban az Apple bármilyen weblapot, és hogy ez a Microsoft féle webes game streaming hol sérti a "szerződést". De pontosan.


Giovan!
(addikt)

A cikket azért lehet nem ártott volna elolvasni legalább, mielőtt megint nekiállsz szakérteni :U
Merthogy amit te linkeltél az még arra vonatkozott, mikor a MS natív appal akart jelen lenni iOS-en, aminek meg kellett volna felelnie az App Store szabályzatának. De ez a mostani cikk meg pont arról szól, hogy mostmár más lehetőségeket is számításba vesznek, többek közt azt, hogy iOS-en webapp-ként indítják útjára az xCloud-ot. Így ugyanis nem kell megfelelniük az Apple szabályzatának, és nem kell kifizetniük a 30%-os dev fee-t sem az IAP-ek után. Mert hogy az app maga a böngészőben fog futni, és nem natívan, márpedig a böngészőben lebonyolított vásárlások után az Apple eddig sem kapott semmit (pl. a netflix-re és spotify-ra is csak így, böngészőből tudsz előfizetni jelenleg iOS-ről, pont azért, mert így a fejlesztőknek nem kell az Apple-lel osztoznia a profiton). Lásd a Verge mit ír erről a megoldásról:

But the truth is that Amazon has a simple way to get around Apple’s App Store rules entirely — and it’s making me wonder how long it’ll be before Google, Nvidia, Microsoft and others follow suit.
The short version: Amazon Luna on iOS is not a traditional app. It’ll never appear in the App Store, and it doesn’t need to. As Engadget reports, it’s a progressive web app (PWA), which is mostly a fancy name for a website that you can launch and run separately from the rest of your web browser. Engadget says it can even appear as an icon on your home screen, making it look like a normal app before you tap it.

És itt van mit gondol erről az Apple:

Being a web app makes it exempt from Apple’s App Store rules, a fact that Apple itself is well aware of — because two weeks ago, Apple actually mentioned this idea in its updated rules. I’ve bolded the important part:

4.9 Streaming games
Streaming games are permitted so long as they adhere to all guidelines — for example, each game update must be submitted for review, developers must provide appropriate metadata for search, games must use in-app purchase to unlock features or functionality, etc. Of course, there is always the open Internet and web browser apps to reach all users outside of the App Store.

Tehát attól, hogy te nem érted mi a különbség a natív app meg a webapp között, attól még az érintett cégek láthatóan tisztában vannak ezzel.


Giovan!
(addikt)

A szabályzatban konkrétan ők maguk hívják fel a figyelmet a web appokra, mint lehetőségre azok számára, akik nem akarnak megfelelni az App Store szabályzatában foglaltaknak, de mégis szeretnék elérni az iOS userbase-t a szolgáltatásukkal:

4.9 Streaming games
Streaming games are permitted so long as they adhere to all guidelines — for example, each game update must be submitted for review, developers must provide appropriate metadata for search, games must use in-app purchase to unlock features or functionality, etc. Of course, there is always the open Internet and web browser apps to reach all users outside of the App Store.

Ennél világosabban már nehezebben fogalmazhatták volna meg, hogy a web app nem sérti a szabályzatot, dehát a kolléga nem foglalkozik holmi tényekkel mikor a véleménye kialakításáról van szó.


Ezekiell
(veterán)

Én tudom, elrontod a szórakozásomat... ;]


pakesz
(aktív tag)

>> "Mutasd már meg, hol szabályoz a ToSban az Apple bármilyen weblapot, és hogy ez a Microsoft féle webes game streaming hol sérti a "szerződést". De pontosan."

ha megengeded akkor elnek a szerzoi szabadsaggal es ugy indokolnam meg ahogy en gondolom nem menve bele a haziszabalyos reszletekbe
tehat van egy prohardver cikk, aminek ez a cime: "Megkerülné az Apple, felhős játékszolgáltatásokra hozott szabályait a Microsoft"
na most ha ertoen probalunk hozzaallni magahoz a CIMHEZ, akkor konnyen lathatjuk, hogy igazam van

amugy a cikket most azert el fogod olvasni ha mar a cimet nem sikerult ? :Y

[ Szerkesztve ]

üzenetek