üzenetek

hozzászólások


Kékes525
(félisten)

Elég nagy hiba, mert az operációs rendszer biztonsági réseit más program legtöbbször nem tudja befoltozni. Ezt a gyártó tudja a leghatékonyabban. Ráadásul a gyártóhoz képest az exploit védők legtöbbször el vannak maradva.


PuMbA
(titán)

Persze, hogy az :) Amikor NTFS fájlrendszer kezelési hibákat és hasonló finom dolgokat javítanak... ha valaki belenézett már a javítási listába, akkor láthatja, hogy nem a beépített Számológép alkalmazást és hasonló fontosságú dolgokat javítanak. Én használtam Vistát, Vista SP1-et, 7-et, 8-at, 8.1-et és most 10-et. Egy frissítés sem rontotta el a gépem és otthon a szüleim gépét sem, amin be van kapcsolva az automatikus frissítés. Munkahelyemen is tök szépen üzemelnek az automatikus frissítésre belőtt Windows 10-es gépek. Ha valami mégis probléma lenne, 10 perc és újrahúzod image-ből a rendszert.

[ Szerkesztve ]


#54072192
(tag)

Miért, te magad javítod a rendszerben a réseket és a hibákat? Vagy csak elfeded valamilyen programmal, amire így még jobban rá vagy utalva, meg abba a tévhitbe ringatod magad, hogy elég, ha óvatos vagy?


Kékes525
(félisten)

Ő foltozásra stoppolófát használ. :D


Kékes525
(félisten)

"Ha valami mégis probléma lenne, 10 perc és újrahúzod image-ből a rendszert."

Nálam a Macrium Reflect Pro véd a hibáktól. Naponta csinál egy incrementál mentést a teljes rendszer partícióról és ha valami gebasz van 3 perc alatt visszakerül a maximum 1 napos mentés.


#54072192
(tag)

:D Van már jobb is. Csak a WD-40 és a szigetelőszalag!


vicze
(félisten)

OK, számomra az offline telepítő azt jelenti, hogy egy használható programot kapsz, aminek a telepítése után nem kell még +ban letölteni dolgokat.
O365 telepítő alapból egy read only módban működő Office-t eredményez, tehát a telepítés nem fejeződött be számomra ezzel.
Amennyiben számodra ez már "offline", akkor igen igazad van.

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

Azt jelenti számomra - meg amit normál esetben - , hogy magához a telepítéshez lehet használni az offline telepítőt aktív internetkapcsolat nélkül is, míg a web installert egyáltalán nem. A program aktiváláshoz és szükség esetén a frissítéséhez viszont már értelemszerűen szükséges internetkapcsolat, de most az előbbiről volt szó, szimplán a telepítésről. Plusz arról, hogy nem mindenáron az offline verziót kell használni, csak egy + lehetőség, meg ilyen is elérhető, ennyi.

(#190):
Marha vicces és ráadásul elég gyenge... Akkor már inkább DVD-t, pendrive-ot (W10) kellett volna betenni reális alapon, sőt a többi Office-verzióhoz is a fizikai telepítő médiát, vagy éppen az offline képfájlt, amiknél alapértelmezetten nincsen a 365-höz hasonló web installer... :U :D

[ Szerkesztve ]


zolee001
(őstag)

Gondolom ez már csak elég offline:-)


King Unique
(titán)
Blog

Nesze, itt egy Office, ez már elég offline...


zolee001
(őstag)

Azt hiszem nekem már csak ilyen kv alátétem van bár lehet O2010 is kallodik valahol


szegedilaci
(tag)

Arra is kitalálhatnának valamit, hogy a júzer néha indítsa újra a gépét, és ne 1 hónapig álljon a frissítés a gépen, majd változatos hibákat produkálva felhív, és egy újraindítás megoldja a gondjait.


vicze
(félisten)

Hát olyan 5 GPO van erre.


plömplöm
(őstag)
Blog


zolee001
(őstag)

Lehet az általam linkelt 8.1-es upgradelt:-)


leviske
(veterán)

Ha arra gondolsz, hogy itt nyomjunk egy féket a rendszerkövetelményeknek, csak annak érdekében, hogy a mostani hardverek szintjét egyszer a mobil chipek is beérjék, akkor jogos az állítás. Más esetben egy durva gyártástechnológiai forradalom kellene ahhoz, hogy a mobiloknak akár csak esélyük legyen a PC hardverekkel szemben. Márpedig jelenleg ott tartunk, hogy optimista várakozások szerint is a jelenlegi csúcs gyártástechnológia finomhangolása fog zajlani még úgy 5 évig és ebbe nincs belekalkulálva, hogy a 3nm-es csíkszélességgel gondok adódnának.

A cloud önmagában már egy érdekesebb téma hosszú távon, de az én álláspontom az, hogy nem minden területen használható. Egyfelől nem minden területen nyújt általánosan jobb alternatívát, mint a privát gépek. Másfelől, ahova rohadtul jó, oda sokszor adatvédelmi okokból nagyobb multik be sem tehetik a lábukat. Ilyen terület pl az egészségügy, ami hosszú távon biztos, hogy teljesen cloud computing irányba fog elmozdulni. Azt viszont már nehéz elhinni, hogy ez felelős, állami egészségüggyel rendelkező országokban AWS, Azure, vagy egyéb külsős cég által nyújtott szolgáltatásokon valósulna meg.

Röviden a cloud kapcsán a tényleg hosszútávú jövőt én a privát cloudban látom, amit vállalati szektorban most sem nehéz elképzelni, de otthoni pro felhasználóknak is mutatott belőle ízelítőt a Valve.

A fejlődő országok nyilván fel fogja falni ez a pár nagy hal. Az átlag felhasználók számára is, akik nem (vagy csak ritkán) futtatnak nagy teljesítményű szoftvereket, nyilván ott lesz olcsó alternatívának az Amazon, Microsoft, Google és gondolom idővel az Apple. Viszont ezek az emberek és országok már manapság sem költenek hatalmas összegeket a rendszereik fejlesztésére (vagy ha teszik is, nem a teljesítmény miatt).

A legjobb analógia talán az lehet a cloud esetére, hogy a privát közlekedési eszközöket sem dobta el mindenki csak azért, mert megjelent a tömegközlekedés. Pedig tömegközlekedni is kényelmes, míg alig utazik valaki veled. :)


btprg
(senior tag)
Blog

NTFS fájlrendszer kezelési hiba? Úgy könnyű nagyon fontos hibákat javítani, hogy folyamatosan generálják is őket :D (Nem hinném, hogy a Windows NT-től kezdve legalább 15 év kellett volna, hogy felfedezzék.)


Namelesske
(addikt)

Rant:
10-11 év után pedig ott tartunk, hogy elsődleges operációs rendszerként GNU/Linux disztrót használok. Mi romlott el ennyire? Miből lett elegem? https://linuxisnotunix.blogspot.com/2019/03/mert-hagytam-abba-windows-hasznalatat.html?m=1

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

"Ha arra gondolsz, hogy itt nyomjunk egy féket a rendszerkövetelményeknek, csak annak érdekében, hogy a mostani hardverek szintjét egyszer a mobil chipek is beérjék, akkor jogos az állítás."

Teljesen igazad van. A féket nem mi, hanem a FIZIKA már megnyomta. Lassan elérjük a határt, amire a szilíciumos technika képes. Ez miatt lényegesen nem fogjuk tudni gyorsítani a hardvert, legfeljebb optimalizálni. A párhuzamosítás, a több mag elhelyezése, ez a PC-nek kedvez, de csak egy bizonyos méretig, de ezt nem minden program fogja tudni kihasználni. Másrészt a nagy rendszerigényű alkalmazások nem otthoni PC-én fognak futni, hanem a felhőkben. Azok hardvereivel az otthoni gépek nem tudják felvenni a versenyt (valódi MI, játékok, komoly adatbányászat, VR sőt már látjuk, hogy az Office is).

"A cloud önmagában már egy érdekesebb téma hosszú távon, de az én álláspontom az, hogy nem minden területen használható. Egyfelől nem minden területen nyújt általánosan jobb alternatívát, mint a privát gépek."

A nagy rendszerigényű feladatoknál igen, a többihez viszont nem kell nagyon erős hardver, a mobil is (a jövőben, de részben már most is, kiegészítve normál billentyűzettel és nagy képernyővel) megfogja tenni.

"Röviden a cloud kapcsán a tényleg hosszútávú jövőt én a privát cloudban látom, amit vállalati szektorban most sem nehéz elképzelni, de otthoni pro felhasználóknak is mutatott belőle ízelítőt a Valve."

A nagyvállalatoknál saját felhők is lehetnek, ami a biztonságukat, biztonságérzetüket megnövelhetik. Úgyhogy szerintem a (nagy) vállalatoknál is előbb utóbb a felhő lesz a megoldás. A kicsik használhatják a meglévőket, vagy néhányuk összefogva (a különböző profilú vállalkozások, amelyek egymás adataira nem kíváncsiak) saját felhőket hozhatnak létre.

"A legjobb analógia talán az lehet a cloud esetére, hogy a privát közlekedési eszközöket sem dobta el mindenki csak azért, mert megjelent a tömegközlekedés. Pedig tömegközlekedni is kényelmes, míg alig utazik valaki veled."

Egyetértek, de nem is mondtam, hogy nem lesznek privát gépek, csak azt, hogy a nagy számításigényű feladatok már nem azon fognak futni. Sőt már a kisebb számításigényű feladatoknál is kezd elterjedni a felhő (lásd Office, adattárolás).

[ Szerkesztve ]

üzenetek