[Re:] [Móci:] Tényleg egyedül vagyunk? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Szten Márs
(nagyúr)
Blog

Teljesen mindegy, hogy ki mondta, nyílvánvalóan zöldség, ha ránézünk a Drake által felírt egyenletre, kapásból beláthatjuk ezt :)
A smile nekem (meg szerintem sokaknak) nem a kételkedést jelentette a kijelentésben. Ömm... de még a Föld, mint példa alapján sem tudjuk meghatározni az ismeretleneket, nyílván. N = 1 eset alapján azt kitalálni, hogy mennyi az esély arra, hogy egy, az életnek megfelelő bolygón valóban kialakul az élet, hogy az életből értelmes élet fejlődjék, vagy hogy az értelmes élet technikai civilizációt hozzon létre, teljesen lehetetlen. És ez csak pár tagja az egyenletnek, amit kapásból nem tudunk és nem is tudhatunk. A többi tagját megfejteni pedig még reménytelenebb.


Dany007
(veterán)
Blog

Hát Carl Sagant mindennek nevezném, de nem zöldségnek.
Nagyobb ember volt ő ezen a területen mint bármelyikőnk lehetne itt együttvéve...
Ha megnézed mire válaszoltam : P akkor szerintem tisztán lejön, hogy arra példa, hogy kismillió ismeretlenből kihoztak mégis hozzávetőleges valószínűségeket... Ez a nézegető szmájli is arra akart utalni, hogy "hát na ja persze... :U "
És utána pont azt írtam, hogy amit nem ismerünk azzal elég nehéz számolni. Főleg ha nem 1-2 ismeretlenről van szó...


Szten Márs
(nagyúr)
Blog

Nem Carl Sagan-t neveztem zöldségnek ;)
A többiben meg akkor egyetértünk :K


localhost
(Közösségépítő)
Blog

Becsülni sem tudjuk, de belátjuk, hogy bármely érték nagyobb nullánál.


Szten Márs
(nagyúr)
Blog

Ez így van :K De ezzel nem jutunk közelebb annak a megválaszolásához, hogy léteznek-e rajtunk kívül technikai civilizációk, vagy akár megnyírbálva a Drake formulát, létezik-e élet a Földön kívül. (Bár én ettől teljesen függetlenül hiszek benne, hogy igen.)


Dany007
(veterán)
Blog

Hát szerintem aki ismeri a kint lévő számokat és méreteket, valamint képes töredékét felfogni, az biztos, hogy hisz más élet létezésében is.
Az már más kérdés, hogy ezt hogy akarjuk kiszámítani pusztán a méret és mennyiség adatok becsült értékéből.
De szerintem ami egyszer megtörtént az megtörténhet mégegyszer. Vagy megtörténhetett előtte is.
Bár arra, hogy pont ugyan ilyen típusú élet, mint mienk kialakuljon tényleg kevés az esély. Elvégre pontosan ehhez az élethez pontosan e-fajta tényezők pontos összhangja szükséges.

Én még mindig azon szoktam elgondolkodni, hogy ha feltételezzük csak, hogy létezik számos más technológiai civilizáció, és azt is feltételezzük, hogy nem irtották ki önmagukat, akkor ők vajon hol tarthatnak fejlettségben? Elvégre - mint írtam is - elég ha 'csak' pár ezer évvel járnak előttünk, a saját fejlődésünket figyelembe véve elképzelhetetlen számomra, hogy hol tarthatnak.


Dr. Romano
(veterán)
Blog

(I)"Bár arra, hogy pont ugyan ilyen típusú élet, mint mienk kialakuljon tényleg kevés az esély. Elvégre pontosan ehhez az élethez pontosan e-fajta tényezők pontos összhangja szükséges."(/I)

Ha csak minden 100. galaxisban sikerül abból a milliárdnyi naprendszerből előállítani ezt az összhangot, mint ami nálunk van ez akkor is több millió, a miénkhez hasonló életkörülményeket feltételez. És akkor még nem is vettük számításba a másféle életkörülmények lehetőségeit.

Írtad, hogy aki ismeri a számokat és a méreteket.... Épp ezeknek a tényeknek a felfoghatatlanságában lehet azt állítani, hogy élet biztosan van máshol is és hasonló rendszer kialakulására is bőven van esély, mint a miénk.


Vandit.
(addikt)
Blog

Ha már itt tartunk én erősen vitatom azt, h a piramisok emberi kezek munkája. Na meg ott a világ 7 csodája is...

[ Szerkesztve ]


Móci
(addikt)
Blog

Ezzel kapcsolatban is sok a vita. Én sem hiszem, hogy azokat a kiba nagy kőtömböket odacipelték az akkori technikával. Bár elképzelhető.
Na ezt viszont meg lehet nézni élőben is (mármint a piramisokat, meg a kőtömbök méretét), s remélem fogok is a lehetőséggel élni.


BITBOYS
(addikt)
Blog

Többek között Machu Picchu-ra gondolsz?


Vandit.
(addikt)
Blog

Akár arra is. Vagy a Stonehenge és még sorolhatnám.


bandiras2
(senior tag)
Blog

A piramisokra az a megoldás, hogy betonozták őket. [BETON]
Sokkal egyszerűbb zsaluzni mint köveket görgetni[de nem így!] A fagörgők gyorsan kopnak, és alacsony a hatékonyság, ráadásul homokban nem használható. Sokkal praktikusabb kereket ácsolni a kőtömb köré[link] könnyebb húzni is, és fából sem kell annyi.A homokot is jól tűri kiviteltől függően.

A Fantasy agymenésbe meg húzz bele!

[ Szerkesztve ]


Noddy
(senior tag)

Szerintem a felesleges a Földi dolgokból a földön kívüli dolgokra következtetni. A régebbi emberek semmivel se voltak butábbak vagy hülyébbek nálunk, sőt...
A tudomány jelenlegi állása szerint a bizonyítékok száma alulról súrolja a nullát a földönkívüli élettel kapcsolatban. Persze lehet a hatványokkal dobálózni, de szerintem ennek semmi értelme nincs, míg nincs bizonyíték, és egy minta nem minta. Persze szerintem eleve hibásak az eddigi kutatások, mert a földihez hasonló dolgokat keresnek, holott lehet, hogy nem azt kéne. Valamennyire jogos, mert rengeteg érv szól a C alapú élet mellett, de gondolkodhatnának kicsit szabadabban is.


bandiras2
(senior tag)
Blog

Rádiójelek mellett érdemes lenne kutatni kommunikációs lézerek nyomait is.
A Föld is lassan átáll optikai adatátvitelre, a rádiós megoldások a korai globális szintről egyre inkább lokális jellegre szorulnak vissza.


Vandit.
(addikt)
Blog

Aham mondjuk ezt még beveszerm. A világ 7 csodájával mi a szitu? Túl sok a véletlen szvsz.


Dany007
(veterán)
Blog

Azért teljesen hasonlóra nagyon kevés az esély.
Itt nem csak a vízről van szó... Nem csak a bolygó méretéről. Elhelyezkedés. Naprendszeren belül és galaxison belül is. Az aszteroidaövek, az óriásbolygók helyzete, száma stb... Kismillió ezer másik tényező ami közül ha csak egy is más, akkor vagy eleve nem alakulhat ki komplex élet, vagy nem olyan mint a miénk...
Tehát az szerintem se kérdés, hogy létezik-e élet a Földön kívül, sőt, talán a számok / méretek tükrében azt is biztosra mondhatom, hogy értelmes, komplex élet létezhet, de az, hogy pont olyan legyen, mint a mienk, háát... Az már neccesebb, de persze még az se kizárt.

off:

A piramisok meg egyebek megint más kérdés. Vannak ott is rejtélyek, kételyek, de azért ne essünk bele egyből a szenzáció hajhász feltételezések hibájába.
Sok dolog van, amit most már el se tudnánk képzelni gépek, meg számítástechnika nélkül...

[ Szerkesztve ]


bandiras2
(senior tag)
Blog

Szimulációk szerint maximum 2 naaaaagy gázoriás fér meg egymással békében egy rendszerben. Ha több van, akkor abból tüzijáték lesz. Milyen "szerencse" hogy nekünk a 2 bazi gázóriás mellé jutott 2 kis gázóriás is, ezek négyen rendesen takarítanak. Kevesebb gázóriással nagy bajban lennénk. A naprendszer olyan mint egy műalkotás. Sajnos az optikai felbontás messze nem elegendő hogy a szomszéd rendszereket kifürkésszük. Találtak már ugyan néhány exobolygót, de pár Jupiter tömegnél kisebbet észrevenni esélytelen. Azokat is csak akkor lehet spektrográffal elemezni,amikor elhaladnak a központi csillagjuk előtt. Amíg össze nem rakunk egy rendesebb, legalább elektromos gravitációs motort, addig nem megyünk sehova. És amíg van olaj, addig nem lesz gravimotor sem, mert ha lesz gravimotor, a US ARMY addig üti a mérnökeit, amíg lesz hozzá rendes áramforrásuk is. Akkor pedig nem lesz többé szükség benzinre, így megfelelő helyen garantálják hogy az évi többtrillió dolláros profitot hozó olajbiznisz továbbéljen. Az hogy a bolygó gallyra megy, nem számít. Az hogy hány ember hal meg, nem számít. Ezeknek egy számít, a profit. Utánam a vízözön.[ A LÉNYEG HOGY UTOLJÁRA NEKEM LESZ!]

Gravimotorral reális lenne 20, de akár 10 év alattt megfordulni az Alfa Centauri-ról. Minnél gyorsabban mész, annál több "pajzsot" kell felhalmoznod a hajó elé, mert 1/2 c* felett már elég durva a kósza por és atomrörmelék súrlódási kopása. Persze az sokat segít ha a hajó orrába jut egy gigawattos lézer, legalább látják hogy jövünk.
Az lesz majd a ciki, hogy 99% c-vel meghajtott hosszútávú küldetésnél a helyszínen várják a fejlettebb verdával a hajósokat, hogy volt egy kis fejlődés, pattanjatok be, 20 perc múlva otthon lesztek.

* c: fénysebesség


Dany007
(veterán)
Blog

ööö igen. Ebben igazad van. Bár ennek én se mondtam ellent.
A gázóriások mentettek már meg minket nem egyszer.
Nem is olyan rég élőben nézték végig mekkora becsapódást okoz egy ilyen aszterioida asszem a Szaturnuszon, vagy a Jupiteren, nem emlékszem.
A becsapódás ereje a vártál is jóval nagyobb volt. Akkora sebet hagyott azon a bolygón, mint a Föld...
A félszeres fénysebességgel vitatkoznék. Ugyanis akkora sebességnél már erősen számolni kell a tömegnövekedéssel. Nembeszélve a befektetett energianövekedéssel, valamint az időlassulással is. Elég belegondolni, hogy egy minössze 20k /h -val közlekedő műholdnál is már mérhetőek ezek a 'torzulások'. Akkor vajon egy hatalmas űrhajónál, 1/2 fénynél mekkorák lehetnek. Bár pofon egyszerűen ki lehet számolni.
A 99%-os fény s. elérését embereket szállító járművel meg nem tartom lehetségesnek ebben a térben...


Tüzi
(veterán)
Blog

Tutira volt holdraszállás? :D


Dany007
(veterán)
Blog

Oooh csak ezt ne kezdjük el úrjaaa :D:D

üzenetek