üzenetek

hozzászólások


falijja
(őstag)

Ennek igazán örülök az egyik leghasznosabb eleme lett számomra a tesztekben.... :R


helixP
(nagyúr)
Blog

Köszönjük Emese. Mindenki képes volt szakmailag hozzászólni, Neked ez sikerült.


gabancs
(addikt)

Ulagosan nem lehetne megmérni a Huawei P6-ot?


SpongyaBob
(veterán)

Galaxy SIII-ról tudunk valami infót? :)


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Igen, a Samsung csúcsmobiljaként jelent meg. :DDD


SpongyaBob
(veterán)

Igazán köszi :R


Chosen
(addikt)
Blog

Itt mindent megtalálsz róla, csak sokat görgess lefelé.


SpongyaBob
(veterán)

Köszönöm, ez igazán hasznos link :K :R


Aprósólyom
(addikt)
Blog

Én jó ötletnek tartanám a legalacsonyabb értéken is mérni, hogy milyen tartományok között lehet állitani. Talán, a min. fényerő egyik telefonnál sem kikapcs. Az én Lumia 820-amnak a legkisebb fényerőn is kisüti a szemem este, míg a most vásárolt LG L90 D410 telefonomat szinte nulla fényerőre le lehet húzni, ami sokkal kellemesebb. Az én szememben hasznos lenne. Illetve jó lenne feltüntetni a táblázatban egy intervallumot, hogy Magyarország területén a nyár napsütésben kb. milyen fényerő kell, hogy ne kelljen árnyékot keresni. Tudom, hogy a tükröződés is befolyásolja, de ezért elég lenne egy tartomány. Vagy ami kicsit költségesebb, hogy lenne egy tesztasztal egy nyári napsütést szimuláló fényforrással. Ezzel aztán egyediek lennétek a piacon!


Aprósólyom
(addikt)
Blog

Kibővítem véleményem:
Most, hogy már többet haszmáltam az Lg L90 Dual telómat elmondhatom, hogy hiába van a tesztetek szerint az LG L90 telónak jó fényereje, a mostani napfényes napokon 100% fényerő mellett is harmatos. Nyáron majd az árnyékot is kereshetem... Szóval a teszt eredményességével kapcsolatban csalódott vagyok. Gyakorlati szempontból a fényerőt jelenlegi séma szerint mérni értelmetlen.
LG L90: 408 nit -forrás-
Lumia 820: 321 nit forrás-
A Lumia 820 nyáron, a legnagyobb napsütésben is tökéletesen látható volt.


Rusi
(senior tag)

Azon "apró" különbség felett elsiklottál, hogy a Lumia 820 AMOLED kijelzős (ClearBlack), ami önmagában, a technológiájából adódóan sokkal jobban látható napfényben, és nem kell hozzá brutál fényerő sem. A normál IPS és egyéb LCD panelek között is nagy különbségek adódhatnak napfényes láthatóságnál, ami nem feltétlen áll egyenes arányosságban a maximális fényerővel. Pl. az OGS (One Glass Solution) is sokat segít a nem AMOLED kijelzőknél, mivel itt az üveglap, az érintőfelület és maga a kijelző között nincsenek légrések, ezzel jóval kisebb a tükröződés, ami önmagában javítja a láthatóságot. Az LG-nél a True HD/Full HD/Quad HD IPS panelek szoktak a legjobbak lenni, az L90-ben csak "sima" IPS van (az L65 is IPS, de annak még a betekintési szöge is borzalmas), de mondjuk egy G Pro 2 (True IPS+ panel) teljesen patent.


B.i.L
(senior tag)

Sziasztok!Érdekel,hogy esetleg táblázatban is szerepelnek a tesztben lévő készülék/értékek?Pusztán a kiváncsiság hajt,hogy hogyan alakul az un:"fényerő" az idők folyamán...


Aprósólyom
(addikt)
Blog

Igaz, de ezt nem tudtam. Valószínű nem vagyok vele egyedül. És a napfényben való láthatóság közel sem egyértelmű dolog, ahogy írtad is. Én szívesen támogatnám anyagilag is a sztorit, hogy megfelelő eszközöket vegyetek rá.
GSMarena-n olvasható felületesen, hogyan csinálják ők: [link]
Ha már a tesztek... a telefonok akkutesztjeit is jó lenne sablonosítani, mert azok is inkább benyomás alapján állnak össze.


Fred23
(nagyúr)

Nem lehetne tovább bővíteni a méréseket? Akár képekkel kiegészítve. Például lehetne fényerő eloszlás, színpontosság, színtér mérés -és akár a készülék kijelzőjének legjobbra kalibrált állapotában, azt megmutatva!

Most néztem például az XZ2 Compact tesztjét NOTEBOOKCHECK-en, és ettől a képtől például összenyálaztam a monitort:

üzenetek