[Re:] [muszurkefal:] Debreceni Egyetem - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


oszi666
(őstag)

Mégis mit tett ez az ember a Debreceni Egyetemnek, hogy díszpolgárrá avassák? Szégyen. Még jó hogy van ott egy orvosi kar, legalább ki tudják műteni a rektor fejét Putyin seggéből.


nemlehet
(őstag)
Blog

Én szétválasztanám a kérdést 2 részre.
Először is a morális oldala a dolognak. Putyin címe egy vicc, tisztán politikai seggnyalás. A DE dékánja ugye Balogh miatt került pozícióba, a regnáló hatalom kutyája tulajdonképpen. Az értékelés ellehetetlenítése és a kommunikáció teljes hiánya valóban elítélhető és rossz üzenetet küld. DE
Másodszor tisztán stratégiai szempontból ez egy teljesen jó lépés, mert így az történik ami minden kormány vagy holdudvarát érintő botránnyal. Elkenődik, elsikkad, 1-2 hét múlva már senki nem fog emlékezni rá.

Amúgy az ELTE és Corvinus meg a gazdag arab országoknak osztogatja a díszdoktorit mint a cukrot szóval máshol se jobb a helyzet.


oszi666
(őstag)

Teljesen igazad van. Undorító hogy az egyetemek élére ilyen pártkatonákat neveztetnek ki, az meg még inkább hogy az elvileg autonóm egyetemeknek ilyen szinten szükséges a nyalás az anyagi támogatásért cserébe


adapter07
(csendes tag)

A DE rég nem törődik már a látszattal sem. A rektor a megválasztásakor az önfenntartó egyetemmel kampányolt, az önfenntartást a térítéses oktatás bevételeinek jelentős növelésével képzeli el.
Már eddig is mindent megtettek, hogy az államilag támogatott hallgatókat minél hamarabb átnyomják önköltséges képzésre. A tantervek úgy vannak összeállítva, hogy elég egy tárgyból elhasalni és a ráépülések miatt előbb-utóbb önköltségessé válik a hallgató, mert elfogynak a felvehető tárgyak. Egészen véletlenül ezekből a tárgyakból olyan az oktatás, hogy a legtöbb embernek esélye sincs teljesíteni a követelményeket.
Undorító, ami ott megy.
Az ingyenes felsőoktatás kb. úgy néz ki, mint az ingyenes egészségügyi ellátás, ha nem fizetsz jó eséllyel soha nem lesz diplomád.


Fotószem
(csendes tag)

Ez minden diktatúrában természetes.
A "politika" önmagát törvényerőre emelő aljasság.


Fred23
(nagyúr)

Igen, amelyik egyetem Putyinnak díszpolgári címet ad, attól pont ez a legmegfelelőbb reakció! :DD


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

Ha ez a helyzet es van ra lehetoseg, keresni kell olyan helyet ami pedagogialiag es tartalomra is rendben van.


nemlehet
(őstag)
Blog

Ez azért nem könnyű magyarországon... Itthon remekül sikerült ötvözni a régi és az új oktatási rendszer hátrányait. A legtöbb egyetemen 4-6 féléves egymásra épülések vannak és annyira nem jellemző a keresztfélév. Szóval ott is nagyon gyorsan meg lehet szívni és a szabváll kreditek is hamar elfogynak.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

egymasraepulesek kulfoldon is megvannak kereszt nelkul.

itt inkabb arra celoztam, hogy ha a diakok szandekos fizetesre rakasa az uzleti modell (ezt az allitasat nem ellenoriztem a forumtarsnak), az altalaban utkozik a munkaeropiacra felkeszites / tudas atadasa celokkal. tehat jo esellyel (reszben) idopocsekolas, egy harom eves BSCbe az meg sehogy nem fer bele mert az azert eleg rovid ido.


nemlehet
(őstag)
Blog

Hát az egész kormányzati szándék a felsőoktatás leépítése. Ezt most nem azért mondom, hogy politizáljak csak ezt látom mint egyetemista és a hírekből is ez jön le.

Ergo nem igazán jobb ez sehol sem. Pl jogászképzés az kvázi megszűnt államin, de majdnem minden szakból kevesebb lett a hely. Ahol kormányközeli ember van a vezetőségben ott a hallgatók számára igen hátrányosan megváltozott a TVSZ. Szóval nem jó folyamatok zajlanak és sajnos nem csak 1-2 egyetemen.


adapter07
(csendes tag)

Mondjuk Dániában? :)


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

akar ott is. sved is ingyenes (viszont a nyelvet ott tudni kell).

(#10) nemlehet: pedig van egy EUs cel hogy a diplomasok aranya 40%nak kell lennie a nepessegen belul, es jo okkal.

[ Szerkesztve ]


adapter07
(csendes tag)

Pontosan, ahogy mondod. Tessék megnézni a végzettek névsorát, összehasonlítani a felvettek számával. Szinte minden egyetemen 10-15% lesz az eredmény, különösen a nemzetgazdaságilag állítólag fontos műszaki és informatikai területeken. Ezek között önköltségen végzők is vannak szép számmal. Tehát mondhatjuk, hogy az ingyenes felsőoktatás szinte megszűnt. Azt azért nem feltételezném, hogy az egyetemeken ezt eddig senki nem vette észre, és mivel ez hosszú évek óta tendencia, nem igen lehet másra gondolni mint, hogy ez a felsőoktatási intézményeknek tökéletesen megfelelő állapot.


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Mekkora IQ feleltethető meg egy diplomához? (mennyi az amivel még elvégezhető? )


nemlehet
(őstag)
Blog

Ez egy értelmezhetetlen kérdés. Más jellegű gondolkodásmódot igényel egy műszaki és egy humán diploma. De mondhatnánk azt, hogy egy média szakon sorozatnézésből lehet szakdogát írni (nem vicc) míg ennyire komolytalan dolgot nem tudsz elsütni egy gépészen vagy villamosmérnökin.


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Azzal a média szakos diplomával hol lehet dolgozni? :F (ami ilyesmire épül)
Nyilván nem lehet pontos értékeket mérni, de szvsz. nincs 40%-nyi fiatal olyan intelligenciaszinttel, szorgalommal, hogy normális "hadra fogható" tudást adó diplomát szerezzen....
Persze, ha majd a villanyszereléshez és a kőművességhez is diploma kell.... Szalagmunkához, mekkdonálcchoz.... ;]


adapter07
(csendes tag)

Éppen a minap olvastam, hogy a legújabb kutatások szerint a tehetségnek sokkal kisebb a szerepe a sikerben, mint azt eddig feltételeztük. Azok az emberek akik, valamiben kiemelkedő eredményt értek el, szinte kivétel nélkül megszállottan dolgoztak a cél érdekében és jórészt ennek köszönhették a sikereiket.
Ha ez igaz akkor még fontosabb, hogy mi folyik az iskolákban.


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

A sikeren üzleti sikert értesz, vagy jelentős felfedezést, innovációt stb. ?


muszurkefal
(aktív tag)
Blog

Szerintem ebben a kontextusban ez lényegtelen. Az a fontosabb, hogy a tehetséggel szemben nagyobb mértékben kell a szorgalom, kitartás és megszállott munka a sikerhez. Ez igaz az üzleti életre (Jack Ma) és a tudományos felfedezésekre is (Einstein).
#16: az viszont igaz, hogy nincs 40%-nyi fiatal, aki hadra fogható tudást szerezhetne egyetemen. De ez nem a tehetség, hanem a fent említettek hiányára írandó.
Na meg ugye sok múlik a nevelésen is. Ha a 2 éves gyerek kezébe odatolod az okostelefont, meg leülteted a TV elé, nem várható el tőle, hogy kreatív gondolkodó lesz. Nem előállító, hanem fogyasztó lesz belőle.

adapter07: megvan még az a cikk?

[ Szerkesztve ]


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Egyáltalán nem lényegtelen. :N Gondolj bele, az üzleti siker legnagyobbrészt a szerencsén múlik. Nyilván az elosztható javak végesek. Magyarországon is kevesen tudnak milliárdosak lenni. Dollárban pláne. Ellenben több jelentős felfedezés is született egymástól függetlenül, szinte ugyanakkor, ellenben lehetsz bármilyen megszállott és gyakorolhatsz ezerrel, tehetség nélkül adott területen nem tudsz elérni semmit.
Saját magadhoz képest igen, persze, de ez olyan, mint mikor kimegy valakinek a gyermeke Angliába és nem fut be, "pedig olyan jól tudott angolul" csakhogy ez ott nem érdem, hiszen sok-sok millióan szintén.
Vagy egy diszlexiás megtanul jól olvasni. Neki siker, de ezt rajta kívül csak az tudja, aki tudja róla ezt a plusz infót. Sok-sok embernek esett a fejére Newton előtt is alma például.... (ha igaz egyáltalán a legenda)


muszurkefal
(aktív tag)
Blog

Így igen. De a szerencse sem jön magától, ha nem teszed bele tested-lelked abba, amit éppen csinálsz.
Például: ha nem követed a napi tőzsdei híreket, könnyen lemaradsz egy jó befektetésről. Ha csak ülsz a pénzeden, az nem hoz neked szerencsét, aktívan be kell vonzani :)


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Persze, de létezik olyan is, hogy üzleti érzék. Ez nem vitatható. A legnagyobbakban ez nyilván megvan, de hasonló tehetséggel lehetsz Zuckerberg, vagy sikeres boltos Indiában, Nigériában.... Sőt ugye pl. az iwiw sok szempontból jobb volt a Face.nél....
Csak PC game-nél maradva ott volt Romero és Carmack.... mindkettő tehetséggel (más irányúval természetesen) de nem egyforma szorgalommal.
Sokszor idézik azt az anekdotát, hogy: "Hogyan gazdagodott meg? Egyszerű. Találtam egy terméket, amit egy forintért vettem meg és kettőért adtam el."
A társadalomban a szükséges munkák száma nem változik olyan gyorsan, hogy 40% diplomás állás keletkezzen. Ráadásul nem pontosan fedik le a képzések (enyhén szólva) a keresletet. Anno a harmincas években egy érettségi is nagy szó volt. Ma gyakorlatilag megegyezik az én időmben elvégzett nyolc általánossal, a létszámot tekintve. (sajnos gyakran a tudásszintet tekintve is :( )


adapter07
(csendes tag)

Szerintem nincs, nagy különbség a kettő között. Mindkét esetben fontos a szorgalom, és a kitartás, persze a szerencse sem árt.


adapter07
(csendes tag)

Most, hogy kérdezted próbáltam megkeresni, de sajnos nem emlékszem sem a pontos címére, se arra, hogy hol olvastam.

[ Szerkesztve ]


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Lehet egy országban ezer tehetséges matematikus egyszerre. Nem lehet azonban ezer milliárdos. Erre próbálok célozni...


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Most akkor ez egy "Angol tudósok megállapították." cikk volt? ;]


oszi666
(őstag)

A környezetemben lévő bölcsészek és komédiások szinte mind kivétel nélkül jó szakmákban helyezkedtek el jó fizetéssel. én ttks vagyok szóval nem hazabeszélek.
Miből gondolod hogy nincs 40%-nyi fiatal akik méltóak lennének a diplomára?
Szerintem elég ránézni a statisztikákra, hogy nyilvánvaló legyen: nem nagyon van olyan, hogy túl sok diplomás. A fejlett, bár inkább élhető társadalmakban mind magasabb a diplomások aránya mint nálunk. És ha igaz lenne, hogy ezt a piac majd leszorítja mert nem kellenek, akkor ezekben a fejlett társadalmakban csökkenne folyamatosan a diplomások aránya.
Tény: nekünk lehet hogy kevesebb diplomásra van szükségünk. Ez azonban azért van, mert a kormány idióta droidokká degradálja a lakosságot, akiket csak a futószalag mellé lehet beállítani. Csak olyan befektetéseknek kedvez ami ilyen munkahelyeket teremt. Csak olyat olvasok, hogy xy gyár idetelepül, sohasem olyat, hogy kifejezetten k+f, tervezéssel foglalkozó céget hívna. A magyar startup kultúrát azelőtt szétlopták hogy elindult volna. Így tényleg nem kellenek diplomások, sőt, lassan magyar sem kell hozzá, hanem elég lesz a robotika. Ez szerintem sértés a magyar nép felé. Tényleg ennyit néznek ki belőlünk? Belőlünk akik elképesztő találmányokat hoztunk létre, és lenyűgöző mérnöki munkákat? És most álljon be mindenki a sütigyárba? Sértő. Ennyire becsül minket a kormány.
ELnzést a kirohanásért


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Milyen bölcsész állásokat tudsz jó pénzért? :F
Komédiáson mit értesz? :U

Nem mondtam, hogy sok a diplomás, azt mondtam, hogy nincs szakember......

[ Szerkesztve ]


oszi666
(őstag)

két anglisztikás bölcsész ismerősöm közül egyik idegenvezető másik egy nemzetközi e-kereskedelmi cégnél dolgozik project managerként. Az egyik olaszos pedig szakfordító. Szerintem a bölcsészeknek igenis lehet létjogosultsága. Nyilván vannak olyanok is akik elbaromkodják.
Mi a kommunikáció és média szakosokat hívtuk komédiásoknak froclizásból :D de nekem ezek az ismerőseim is relatíve hamar elhelyezkedtek. Azt hozzáteszem hogy a fővárosban, vidéken biztos nehezebb dolguk lett volna.
Ne haragudj nem akartalak letámadni csak ez most így feltört.

[ Szerkesztve ]


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Az a kérdés, hogy ha nem bölcsésznek tanul az idegenvezető, hanem mondjuk itt, nem jobban jár-e mindenki....
A másiknak sem éppen szakirány a bölcsészet.... [link] Ő is fele idejét elpocsékolta kb. szvsz.
Erre gondolok, hogy el tudnak helyezkedni, de nem a képzettségüknek megfelelően. Mondjuk, most hirtelen sok médiaszakos kellett, de a politikai helyzet nem mindig ilyen kedvező számukra...


fordfairlane
(veterán)

Én mindig olyan írásokat olvastam, ahol a statisztikák alapján egyértelműen az IQ volt a legmeghatározóbb. Felsőoktatásban 115 IQ alatt nem fogsz elvégezni nagyjából semmit, ami hozzáadott értéket tartalmaz.


muszurkefal
(aktív tag)
Blog

#27: :R

#28: ha színvonalasabb egyetemi képzéseink lennének és másfajta megközelítéssel oktatnának (magolás helyet problémamegoldás és csapatmunka), akkor lehetne több szakemberünk. Az szerintem nem optimális állapot egyetemen, hogy egy 500 fős előadóban ülünk bent és mindenki körmöli, amit a tanár mond. Szeminárium ugyanez, csak 500 helyett 30-an. Tréningesíteni kellene az órákat, legalább az utóbbiakat. Mérhetetlenül jobban élveztem a HR-es órákat egyetemen, amikor az volt a 1st step, hogy rendezzük körbe a székeket. Aki ezt először kitalálta, homlokon kellene csókolni. Sokkal személyesebbé teszi az órákat, az emberek nem zárkóznak be. Mégis milyen elmaradott gyakorlat az, hogy a gyerekek padokban ülnek sorban? Az első sorban azért nem mer senki jelentkezni, mert nem tudja, hogy mögötte hogyan reagálnak erre. A többiek meg azért, mert látják, hogy senki nem jelentkezik, akkor miért pont ő tegye? Körben viszont - amely körben az oktató is ott ül - látjuk a szemeket, a reakciókat, legyen az bátorítás vagy fejcsóválás.

És megint kilyukadtunk az ezerszer körbejárt kérdéshez, a magyar oktatás elcseszettségéhez :C
Ami már az alapoktól van jól eltolva.

#30: Azzal nem feltétlenül tudok egyetérteni, hogy baj, ha nem képzettségének megfelelően helyezkedik el valaki. Meglepő, de a bölcsészet nagyon is sokrétű. Mindenbe belekóstol egy picit, és szélesíti a látókört.
Vannak mérnökként és programozóként végzett ismerőseim, de a világ dolgairól való aktuális tájékozottságban a bölcsész, jogász ismerőseim mérföldekkel odaverik őket. Annyira bebújtak a szak-specifikus csigaházukba, hogy az aktuális (közéleti) problémákkal nem foglalkoznak, nincsenek képben, hogy mi történik a tágabb környezetükben. Persze ezek csak sztereotípiák, lehet ilyen embereket fogtam ki.

Nem tudom hallottatok-e róla, de mostanság az is tendencia, hogy a nagy tech-óriások bölcsészeket vesznek fel munkavállalónak. Oda aztán első látásra tényleg nem valóak ilyen emberek. Pedig de. Teljesen más, friss, humán-orientált nézőpontot képesek belevinni a cég életébe.

[ Szerkesztve ]


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

a ketto nem feltetlenul korrelal, illetve vannak mas fontos faktorok (link1, link2, [link], az elso kettonel ha rakeresel a cimre elerhetoek open accessbol is. viszont mind a Springer, mind az Elsevier megbecsult kiadok)

masodikbol: "Conscientiousness is the best predictor across a broad spectrum of academic achievement measures and explains five times as much variance in GPA as does intelligence", azert ez szerintem elegge erdekes teny.

es a harmadikbol: The impact of Agreeableness on Final Grades was wholly mediated by the main application measure; namely, not missing seminars. Less than one fifth of Final Grade variance was explained by all the individual difference variables in combination

Mondjuk a 40% az tenyleg kb azt jelenti, hogy lehetoseg szerint megprobalni mindenkit tolni minel magasabb kepzes fele.

(#32) muszurkefal : a szoftverfejlesztes egyebkent egy nagyon is szocialis munka, szoval az a kep, hogy ul a sotet lyukban a pinceben az irodahazban es kodol egesz nap, na az mar nem igazan letezik a gyakorlatban.

egyebkent teszteloi feladatokra neha szoktak felvenni embereket total mas hatterrel (amig tudnak rendszeruen dolgozni), bizonyos szempontok szerint jobb, ha nem szakmabeli ul ott.

[ Szerkesztve ]


adapter07
(csendes tag)

Igazság szerint brit tudósok voltak... :D


adapter07
(csendes tag)

Az IQ tesztekkel szerintem az a baj, hogy megpróbálnak leegyszerűsíteni, mérhetővé tenni valami nagyon bonyolultat, és úgy beállítani ezt az egészet mintha az intelligencia valami előre elrendelt és változatlan dolog lenne. Úgy vélem nem egyféle intelligencia létezik, és nem hiszem hogy hülye találós kérdésekkel igazán fel lehetne mérni egy ember képességeit. Persze az emberek többsége szereti az egyszerű megoldásokat, és az IQ teszt nem is rossz üzlet.


fordfairlane
(veterán)

Az IQ tesztekkel nincsenek problémák. Az IQ a pszichometria legkiforrottabb mérőszáma, és egyben a legjobb előrejelző a sikerességben az életutat tekintve.

[ Szerkesztve ]


Fr0z3n
(őstag)
Blog

Már bocs, de ez nettó baromság :/


fordfairlane
(veterán)

Világos, hogy mindig a másik a hülye. Ez a default opció, ezt le sem kell írni.

[ Szerkesztve ]


Fr0z3n
(őstag)
Blog

Én csak a saját példám tudom mondani. Az összes IQ tesztem 140 feletti mégse vagyok se sikeres, se gazdag. Mindig tanulási nehézségeim voltak, feledékeny vagyok de elképesztő mértékben, sőt, egy rohadt keresztrejtvényt se tudok megcsinálni. Nagyon gáz.. Szerencsére az élethez elég rafkos vagyok és 30 évesen van 2 lakásom :)


fordfairlane
(veterán)

Az IQ szint önmagában egyáltalán nem garancia semmire. Viszont egy bizonyos IQ alatt egész egyszerűen nem tudsz teljesíteni komplex feladatkörökben, és ezt nem nagyon lehet kiváltani semmivel. Talán szorgalommal, részben, de az IQ pont arról árulkodik, hogy mennyire vagy képes általánosságban absztrakt problémák megoldására.

Ezt csak annak kapcsán írtam, hogy valaki kábé azt írta, hogy szorgalommal mindent el lehet érni. Sajnos nem, egyáltalán nem ez a helyzet.

Egyébként 30 évesen 2 lakás nem hangzik rosszul. Sokan ennél hatványozottan rosszabb anyagi helyzetben vannak.

[ Szerkesztve ]


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Az IQ tesztek nem egyedüli mérői az intelligenciának, sok minden más is létezik még a mérésére. Azonban úgy érzem valami félreértés van. Nem arra gondolok, hogy képezzenek ki valakit ácsnak oszt annyi, csak gyakorlatilag, ha az intelligensebb 40% elmegy elméleti szakembernek, akkor a maradékból kevés intelligens gyakorlati ember marad. Pedig egy komolyan képzett szakmunkásnak nem kevés elméleti tudása is van, meg mondjuk egy ácsnak is kellenek alapvető statikai ismeretek. Egy adott munkát adaptálni a helyszínhez magas szakmai tudást feltételez, a megrendelővel megfelelően tárgyalni komoly pszichológiai felkészültséget akár. Azonban egy botcsinálta pszichológus kevesebb kárt csinál, ha ácsként dolgozik mondjuk, (az a szakmája) mintha egy botcsinálta ács építi a házat, aki amúgy mondjuk (csak példaképp) Csernus Imre...
Azt érzem, hogy falanszterszerűen besorolják a szakmunkásokat automatikusan egy alacsony polcra. Pedig ott ugye Michelangelo is csak széklábat csinált... Magasan képzett emberek kellenek, de nem feltétlenül kötött rendszerben. Ma az információ sok is és kevés is. Mennyiségre sok, de mikor komolyan keresel valamit vért izzadsz, mert ugyanazt a szöveget kopizzák mindenhová és az első száz találatban sincs releváns információ, ami kéne. Nem beszélve a széles körben elterjedt fals információkról vö. Moldova esetét a Negyven prédikátorral...


Fr0z3n
(őstag)
Blog

Látom magam előtt ahogy Csernus áll kantáros nadrágban egy tetőn.
-Miért nem állsz meeeg.. Te egy gerenda vagy, nem keréék.. Kussoljáál és verj magadba 2 szöget...


muszurkefal
(aktív tag)
Blog

Én írtam.

Azért szeretem ezt a fórumot, mert csak egymást kiegészítve tudunk egy közelítő igazságot megalkotni. :P

Nyilván, ha 60 az IQ-d, akkor hiába vagy szorgalmas, nem érhetsz el bizonyos dolgokat. De az én kijelentésem mögött is ott áll a feltételezés, hogy aki már képes kijelölni magának konkrét, megfogható, reális célokat, annál adott, hogy rendelkezik elegendő IQ-val ahhoz, hogy a szorgalmával és eltökéltségével elérje, amit kitűzött maga elé.
Másrészt ha valaki nem funkcionális analfabéta - már elnézést - akkor emberi létéből adódóan képes kell legyen tevőlegesen alakítani az életét. Nem vagyunk születésünk által meghatározva, éppen azért adott 70-100 év, hogy kiteljesítsük önmagunkat. Ezt pedig nem lehet azzal elintézni, hogy áh, az IQ teszt azt mondta, hogy én hülye vagyok, akkor nem is csinálok inkább semmit.
Nem kiforgatni próbálom a szavaidat, csak igyekszem megvilágítani, hogy csak szorgalomból tényleg nem lehet elérni mindent, hanem kell az általad említett minimális intelligenciaalap. De ezt már az eredeti hozzászólásomban is feltételeztem, csak nem írtam le.

Szerintem az már sikernek nevezhető, ha olyat értél el szorgalmadból fakadóan, amire mondjuk 3 évvel előtte azt mondtad: lehetetlen, én ezt nem tudom megcsinálni.

De az is lehet, hogy csak roppant motivált vagyok így egyetem előtt, és az első pár hét majd lelomboz :DDD
Bízom benne, hogy nem így lesz.

[ Szerkesztve ]


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Fizikumát is figyelembe véve valószínűleg egy léchez beszél valójában.... ;]


fordfairlane
(veterán)

Nyilván, ha 60 az IQ-d, akkor hiába vagy szorgalmas, nem érhetsz el bizonyos dolgokat.

Az amerikai hadseregben régebben a felvételi követelmény a minimum 83-as IQ volt, és ez az érték a lehető legalacsonyabbra lett anno belőve, nehogy is bárkit ki kelljen szelektálni.

Ezt pedig nem lehet azzal elintézni, hogy áh, az IQ teszt azt mondta, hogy én hülye vagyok, akkor nem is csinálok inkább semmit.

Én ezt nem állítottam, de ha például matematikus vagy fizikus phd hallgató akarsz lenni 90-es IQ-val, hiába akarod nagyon, hiába vagy szorgalmas és fegyelmezett, igen nagy valószínűséggel nem fog összejönni. Az IQ-t pedig nem lehet növelni, legfeljebb csökkenteni, megfelelő agypusztítással, vagy azzal, hogy valakit nem tanítanak, nem nevelnek.

[ Szerkesztve ]


adapter07
(csendes tag)

Én azért nem egyszerűsíteném le ennyire ezt a dolgot. Még mindig elég keveset tudunk az emberi gondolkodásról. Itt egy szkeptikusabb vélemény az az IQ érték használhatóságáról.
Aszerint, amit te állítasz, a gondolkodás alapvetően nem változhat az ember élete során, ez pedig biztos, hogy nem igaz.


bambano
(titán)
Blog

azért pár dolgot rendbe kell tenni itt a nagy hőzöngéses marhaságerőltetés közben:
1. a debreceni egyetemnek NINCS DÉKÁNJA. aki ilyen szinten tájékozott a kérdésben, az inkább ne szóljon egy szót se.
2. miután az egyetemnek nincs dékánja, így nem is kerülhetett senki által pozícióba.
3. a debreceni egyetemnek REKTORA van. a rektort tudományos munkássága alapján forgó-rendszerben nevezik ki. értsd: a korábbi egyetemek felváltva adják a rektort.
4. a felsőoktatás mai rendszere a kancellárt használja az állami befolyás érvényesítésére.
5. az "egyetem nyelve" nem először sz.ros. sőt, az sem biztos, hogy vlagyimir vlagyimirovics a legvállalhatatlanabb azok közül, akiket eddig támogattak valamilyen módon.
6. "Az értékelés ellehetetlenítése": ellehetetlenítették az értékelést? nocsak, bezárták volna a komplett internetet? ahhoz képest én is itt kommentelek az egyetemről, nem is pozitívat.


bambano
(titán)
Blog

a jogászképzés azért szűnt meg állami finanszírozással, mert túl sok a felesleges, munkanélküli jogász.

(#15) nemlehet "míg ennyire komolytalan dolgot nem tudsz elsütni egy gépészen vagy villamosmérnökin.": borászat speckoll az majdnem olyan komolytalan, mint a sorozatnézés. és van, mérnöki szakokon is.

(#17) adapter07 "Éppen a minap olvastam, hogy a legújabb kutatások szerint a tehetségnek sokkal kisebb a szerepe a sikerben, mint azt eddig feltételeztük.": jaja, a dívány nevű, jól megalapozott és tudományos értékkel bíró folyóiratban olvastad. épp két napja veszekszem velük, mert pocsék a helyesírásuk és nem javítják.

"Ha ez igaz akkor még fontosabb, hogy mi folyik az iskolákban.": jaja, ez biztosan igaz, ezt bizonyítja Larry Ellison (oracle, kirúgták az egyetemről), Bill Gates (tudjátok ki, otthagyta az egyetemet), Steve Jobs (alma, otthagyta az egyetemet), stb. a forbes lista első 10 helyezettjéből a többség otthagyta az egyetemet.


nemlehet
(őstag)
Blog

Én nem hőzöngök, csak a véleményemet osztottam meg. Mivel már idén végzek az Msc-vel rohadtul letojom mi van jelenleg, úgy sem tudok tenni semmit.

1. My bad. Mondjuk azért abból a hatalmas arcodból kicsit visszavehetnél, mert a végén még nem férsz ki majd az ajtón.
2. Kicsit utánanézhetnél, hogy hogy történt a kiválasztás. Hint: Nem az nyert aki a legalkalmasabb lett volna, vagy a szakma szerette volna, hanem az akit Balogh tolt. Most mondhatnám: aki ilyen szinten tájékozott a kérdésben, az inkább ne szóljon egy szót se.
4. Ez így van, de mondjuk egy IS bőven elférne pár helyen a mondatban.
5. Ez lehet hogy így van, de ez mentség a jelenlegi gyomorig benyalásra?
6. Most jó direkt játszani a hülyét? Pontosan tudod miről van szó és miről beszéltem, de gondolom jól esik kötekedni. Ha gondolod kávét is viszek neked mellé, legyen egy jó napod.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

a forbes lista első 10 helyezettjéből a többség otthagyta az egyetemet.
mert volt egy tervuk es a felsooktatas nem tudott nekik eleget adni. tehat nem azert hagytak ott mert nem birtak, azert hagytak ott, mert tul keveset adott. ez egy nagyon lenyeges kulonbseg.

ahol en vegeztem ott is egyebkent bizonyos kepzeseknel komoly problema, hogy a diplomafelev alatt a diakok joreszenek mar sajat cege van amin dolgozik, ami meg is latszik az eredmenyeken.

üzenetek