üzenetek

hozzászólások


fatpingvin
(őstag)
Blog

jó ez a téma, hátha kicsit kinyitja a népek szemeit arra hogy pl egy sima gigabites Ethernet vezérlőt totál felesleges, sőt, sok esetben kifejezetten nem praktikus csúcstechnológián gyártani...


atus72
(senior tag)

mikrokontrollereket meg pláne :)


fatpingvin
(őstag)
Blog

egykutya :D


.:ZS:.
(senior tag)

Igen is meg nem is.

Nyílván nagyon sok 40 nm-et gyártott chipen teljesen mellékes a a fogyasztás csökkenése vagy az órajel növelésének a lehetősége.

Ami viszont nagyon nem mellékes az a waferre jutó chip sűrűség. Minél régebbi a gyártás technológia annál kevesebb fog ráférni az alapanyagra egy chipből. Ez nem jó a gyártónak akinek nyílván az érdeke, hogy egységnyi alapanyagból minél többet chipet tudjon gyártani és eladni és a jelenlegi durván chip hiányos állapotban nem jó a megrendelőknek sem, mert nem kapnak elég chipet. Nagyon durván számolva de azonos tranzisztor számmal, duplázott tranzisztor sűrűséggel kvázi kétszer annyi chip jöhet ki egy waferen. Nyílván a gyakorlatban ez nem fog teljesülni, de lehet közelíteni.

Ezért is nyomják a bérgyártok, hogy mozdoluljanak el a régi gyártás technológiákról a megrendelők. (meg persze azért keresniis akarnak rajta ;] )


TeeJay
(félisten)

Pedig már minden router procit 14nm-en kellene minimum gyártani mert egyik másik elég kazán ha gigabit fölé kell menni... Nem is értem hogy még mai napig 40nm-en tolják :U pendrive vezérlők is fűtenek a pici pendrive-on, azt is lehetne 14nm-en meg úgy kb. mindent.


pelgrim_v1
(tag)
Blog

Öhm , lehet hülyeséget mondok de nem úgy van hogy egy csomó dolog amit orbitális mennyiségben gyártanak amúgy működés képtelen kissebb csíkszélességen? És itt most nem az át ültetésre/át tervezésre gondolok hanem ahogy az elv ahogy működik az nem működik xy csíkszél alatt ?


poci76
(aktív tag)

Ez igaz lenne core limited designok esetében, pad limited designok esetében viszont teljesen felesleges az alacsonyabb csíkszélesség. A kivezetések bekötésére szolgáló terület sok esetben nem csökkenthető már tovább, így hiába csökken mondjuk felére a logikai áramkörök helyfoglalása, ha maga a chip ugyanakkora marad, és ráadásul sokkal drágább legyártani. A nagyobb csíkszélességeket pedig zömmel ilyen áramköröknél használják.


poci76
(aktív tag)

Ez nem jellemző egyáltalán.


L3zl13
(nagyúr)

Nem tudom ez miért probléma. TSMC építse le nyugodtan a legacy gyártósorait, más kissebb chipgyártók meg beugorhatnak ezekbe az alacsonyabb költségű technológiákba.
Muszáj mindent a TSMC-nek gyártania?


fatpingvin
(őstag)
Blog

nem ilyen egyszerű. simán lehet hogy a chip maga olyan pici lenne hogy csak a kontaktpadok foglalnának tényleges lapkaterületet. vagy mondjuk az egész mütyür 3.3V-ra van tervezve, namármost ha ezt leviszed 7 nanométerre az 3.3V-on úgy fog elégni hogy öröm nézni.

sokmindent egyszerűen nem praktikus modernizálni.


tasiadam
(veterán)

Pedig en akarok egy gaafet szamologepet :(((


fatpingvin
(őstag)
Blog

én meg szeretnék vadalmafa lenni :D

üzenetek