üzenetek

hozzászólások


hallador
(addikt)

Épp ideje volt. Az AMD igazán elmaradt az embadded eszközök valamint a mobil készülékek piacán. Hirtelen eszembe sem jut, pedig régebben sok volt Hátha vissza tudják hozni az ATI régi szép nagy hírét ebbe a világba is.


DarthRevan
(tag)

Ennek mi köze van ahhoz, hogy az AMD memóriaelemzőjének megnyitották a forráskódját? :F


hallador
(addikt)

Mondjuk annyi van, hogy régen is az volt, csak az AMD felvásárolta... Az AMD meg sok minden de de nem a nyílt forráskód nagy barátja. Soha nem volt az. Jellemzően csak akkor szokott az AMD ilyet csinálni amikor nagyon kapzsi módok meg kell lépnie, mert felfalja a konkurencia. Amúgy ilyet az AMD soha nem csinál, mert csak... Ennyi biztosan.


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

Mit vásárolt fel az AMD?


hallador
(addikt)

ATI?


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

És az ATI-nak mi köze van a Radeon Memory Visualizerhez? Akkor még nem voltak explicit API-k, hogy ilyen fejlesztőeszköz kelljen.


hallador
(addikt)

Nyilván semmi köze nincs. De nem is erről szólt a hozzászólásom. Hanem arról, hogy vajon az AMD hogy hogy ennyire "jó" szándékú lett. Hiszen világ életében nagy ívben tojt rá mindenre ami nem a pénzszerzéssel kapcsolatos. Ez persze elmondható minden világ cégre is, csak éppen az AMD az egyetlen aki a nyílt forrás kóddal igen csehül állt világ életében, Ami meg akkor is tény, ha bármibe is beleköttök.
Eleve ATI mint olyan sajnos nem létezik már.


makkmarce
(őstag)

van itthon jó pálinkám, de ember.. küldhetnél ami neked van..
olyan szinten összevissza írkálsz, hogy az valami hihhetetlen :D


Dolpa
(tag)

Neked valami elgurult, de nagyon.
Javaslom kezdetnek nézegesd egy kicsit a linux kernelt forrását, hogy mennyi AMD által írt kód és patch van benne.


hokuszpk
(nagyúr)

eljen eljen eljen !
az Intel de foleg az NV a nyilt forraskod legjobb baratja !

tesa ! voltal Capitoliumot ostromolmi ? ha igen, akkor miert nem ?

[ Szerkesztve ]


hallador
(addikt)

Ja az elmúlt 2 évben komolyan olyan szintű amnéziába szenvedtek hogy az már veszélyes. Nagyon jó látni azt ami amúgy is jellemző, hogy csak az orráig lát a jobbágy. Az elmúlt 25 évet nézzük meg... Nálatok gyanítom hogy ha meg javítanak egy utat valahogy de az az elmúlt 50 évben rossz volt akkor az császár aki javította de az nem baj, hogy 50 évig rossz volt nem zavar... ébresztő... Majd ha még 10 év múlva is ennyit ír akkor majd ok, egyelőre nem az AMD ennek az éllovasa....

hokuszpk

Nagyon jól hozod a magyaros szélsőséges gondolkodást.... Vagy a ló jobb oldalán vagy a bal oldalán de véletlenül sem lehet köztes megoldás... Na hagyjad már nekem eddig pl notebook fronton AMD vel volt a legtöbb problémám az elmúlt 15 évben pl Linuxokkal. Szóval lehet fikázni itt sok mindenkit de pont az Amds gépekkel volt a legtöbb baj. Ha véletlenül normálisan működött akkor is nagy eséllyel csak pénzes enterprise Linuxon semmi máson. Szóval huhogni lehet de minek...

A Windows meg ritkán nyílt forráskódú, de legalább csak ehhez volt olyan a driver olyan amilyen... Ja igen Intel alatt 10 business gépből 9en mennek a Linux ok... 15 éve. Szóval hiába intelezel meg nvidiazol ez a kettő cég ha tetszik ha nem az Intel 15 éve is kompatibilis volt a Linuxokkal hiába zárt drivereket használnak az nvidia meg még szintén kB 6 - 8 éve az... Amire kB rájött mostanában az AMD is.

-----

Csak ne adjuk most ezt elő úgy mintha 30 éve így lenne mert nem volt így ugye? Amúgy is manapság hirtelen felejtenek az emberek csak azért ennyire nem kellene...


hallador
(addikt)

Lehet nem kellene annyit inni akkor ertenéd.


makkmarce
(őstag)

hát, asszem téged nem tudlak überelni... :DDD
mivel nem ment rendesen a linux egy notin, te ebből vontál le messzemenő következtetéseket :C
mi köze is van az opensource-nak ahhoz, hogy úgy döntenek nem minden terméküket supportálják minden oprendszeren? Hol is találok én opensource cuda forrást? ha már az nvidia mindent nyíltan ad?


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

A GPUOpen mindig erre épült. Amióta létezik, azóta a nyílt forráskód a mozgatórugója.

#11 hallador : Az Intel hasonlóan nyíltan áll a Linuxhoz, mint az AMD, de az NVIDIA annyira nem. Ez a vezető oka annak, amiért például a Valve a GeForce VGA-kat Radeonnak hazudja Linuxon a Steam Play rendszeren keresztül futó programok felé. Effektíve az alkalmazás azt hiszi, hogy Radeonon fut, akkor is, ha a hardver a gépben egy GeForce. Ezt manapság már pár Intel IGP-re is csinálják, de az nem általános megoldás, hanem erősen alkalmazásspecifikus. Másképp nem tudják megoldani a kompatibilitást.

[ Szerkesztve ]


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Pedig nem beszél hülyeséget. Évek kellettek hozzá, mire kaptunk Catalyst Control Centert Linux alatt és miután ez megtörtént plusz végre bugmentes is lett (pl. végre elmentette a scaling csúszka beállítását), meg is szüntették a CCC-t minden platformon... Amit írsz, az ez időtájt kezdett beindulni, azóta a nyílt driver általában jobb választás AMD-re, sőt, nem is minden disztró kínálja fel a zárt drivert.
Nem tudom mi vette rá őket, hogy beálljanak rendesen támogatni a Linuxot de azt körülbelül ide lehet tenni időben a kezdetét.

Az nVidia volt a jó választás régebben Linuxra, ma már nem az. Főleg nem a nyílt driverrel...


makkmarce
(őstag)

jó csak, most megint másról beszéltek, mert egyik se volt nyílt, csak az AMD nem foglalkozott a linuxal. Most meg működik. hallador abba kötött bele, hogy szerinte az AMD-nél minden zárt, de bezzeg az intel és az nvidia mindent nyíltan megoszt, ami fényévekre van a valóságtól.
Az, hogy elhanyagolt volt egy platform, az sajnálatos tény, de ennek köze sincs ahhoz, hogy mi opensource és mi nem.


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

A CCC-t anno .netre írták. Ezért nem volt sokáig Linuxra. Arra egy qt variáns készült, majd az is megszűnt, mert mindent átírtak qt-re, és ez egy új felület lett.

[ Szerkesztve ]


makkmarce
(őstag)

Lesz ismertető cikk majd a chipletes GPU-ról is?

[ Szerkesztve ]


hokuszpk
(nagyúr)

anno a linuxos ethernet vezerlok forrasat nezegettem, feltunt, hogy egyiket sem a chipet gyarto ceg irta, hanem ha jolemlexem egy "Donald Becker " nevu illeto a Nasanal.
szoval ha hardverrol van szo, akkor a nyilt forraskodhoz nem feltetlen az kell, hogy a ceg megirja a bsd/linux/minix/etc drivert, hanem doksi a cuccrol. ebben pedig az AMD regebben is jol allt, az mas kerdes, hogy nemnagyon latott neki senki atnyalazni es az olvasottak alapjan meghegeszteni a drivert.

[ Szerkesztve ]


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

hallandorék beszélgetését szerintem félreértettem.

Btw, különösen driver téren nem széttagolt a Linux, ugyanaz van mindegyik alatt kernel és környékén. Annyi különbség sincs közöttük, mint W8 és W10 között, de ezt most hagyjuk.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Redhatnak az upstream verziója a Fedora, és bár kb. mindegyik disztró saját fordítású kernelt használ, ezek a lényegi működésben nem térnek el (a kódbázis is leginkább csak az alkalmazott patchekben), mellettük meg ott van a mesa, glibc meg egyéb alapvető dolgok amik szintén azonosak disztrótól független.
Ha valamiért (ami manapság elég ritka) kézzel kell valamihez drivert fordítani Linuxra, akkor egy forrás van amelyik mindegyikre lefordul és telepíthető is.

Gyere át valamelyik Linuxos topicba, ha érdekel ez a téma.

[ Szerkesztve ]


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

A szerverekbe teljesen más meghajtók mennek. Ott annyira Linux fókuszú az AMD, hogy ROCm nincs is Windows OS-re.


hcl
(félisten)
Blog

"de gondolni kell azokra a fejlesztőkre is, akik ennél tovább szeretnének menni."
Szerintem nem a fejlesztőkön múlik, hanem a managereken. Azok szoktak ilyesmire gondolni, mint felesleges dologra.

üzenetek