üzenetek

hozzászólások


Somatom
(veterán)
Blog

Köszönöm! Jó teszt lett. Natív (nem USB -s) SATA nincs a lapon?


Pelican
(őstag)
Blog

Köszi!
Nincs.


peka46
(csendes tag)

Köszönöm a tesztet,már nagyon vártam.Nálam már 3 hete fut Ce-cel.Minden tökéletes kivéve CEC.Nem tudom életre kelteni .


Pelican
(őstag)
Blog

Fura, nekem tökéletes a CEC is.
SD-ről vagy emmc-ről futtatod?
Milyen tévével?
Közvetlenül a tévére van kötve az N2?


#00137984
(őstag)
Blog

Retró játék emulátor emlitésre került... Odroid XU4 N64 Mini konzol majd 1 éve megjelent, de nem sokan említették. A téma eddig nem nagyon érdekelt, mert a retró konzol megépitését drágának találtam. Most is az, de legalább igényes. :) [link]

[ Szerkesztve ]


Polllen
(nagyúr)
Blog

Nálam ennél a gépnél nagy kérdőjel, hogy ennyiért mire is használjam igazán?

Ahogy a cikkben is szó volt róla, médialejátszónak van alternatíva olcsóbban. Desktopra meg 50-60k körül már lehet komplett x86-s gépet legózni itx/barbone méretben.


Postas99
(senior tag)

A cikk nagyon nagyon jó lett.

Gratula!!

Esetleg annak aki kevesli ezt is ott van az [Atomic Pi]

38 Dodo és minden benne van.

[ Szerkesztve ]


Pelican
(őstag)
Blog

Ez olyan kérdés, mint a Mercedes mire jó, mikor ott a Suzuki... :)
Komolyra fordítva, van akinek megér némi többlet ráfordítást a megbízható, stabil működés, a gyorsabb felület, a jobb képminőség. Egy Minix Neo U9 áráért egy annál sokkal jobb eszközt lehet kapni.


Polllen
(nagyúr)
Blog

Csak ebben az esetben nem ez a Mercedes, hanem egy barbone cucc... ;) Az még ki is néz valahogy.


PistiSan
(addikt)

Jelenleg van egy ARM alapú nasom, passzív hűtéssel, nagyon lassúnak érzem már, mindig nézem hogy milyen kütyüt lehetne venni helyette, de itt van a tesztelt eszköz, ez sem alkalmas rá SATA csatlakozó nélkül.
itx gépben tudok leginkább gondolkodni, barbone gépekhez mindig csak 2.5-ös hdd helyet látok, nekem az meg nem jó, jobb szeretem a 3.5-ös teljes hdd méretet, olcsóbb is, meg lehet tartósabb is.
Ha el tudnám engedni a passzív hűtést, akkor ITX méretben kb ugyan ilyen áron mint a tesztelt eszköz, minden kiegészítővel együtt sokkal nagyobb teljesítményt kapnák, nagyobb zajszint és méret mellett.
1 éve is nézegettem már az ODROID termékeket, de szerintem addig halogatom a dolgot amíg a jelenlegi, 6 éves nasom megadja magát.


Pelican
(őstag)
Blog

Én is passzívra szavazok, de mégis egy HP microserver Gen8-am van, ami annyira csendes, hogy észre sem venni. Egyébként normál használathoz (egy két felhasználót kiszolgálni filmmel, zenével) egy USB 3.0-s HDD (SSD) is bőven elég, de mindenki ragaszkodik a SATA-hoz. Wifin, de akár gigabit lanon is nem nagyon venni észre különbséget.

[ Szerkesztve ]


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

És, ha jól olvastam az interlaced videók sem mennek rendesen. Majd akkor, amikor a CE egy szinten lesz az S912-ekkel, akkor talán érdekes lehet. Azért talán, mert ennyiért már lehet van jobb, vagy legalább ilyen jó dedikált lejátszó is.

E mellett a dual boot opció és az, hogy az Android is jól működjön rajta szintén elvárás a részemről.

A HDR10+ és a DV már csak hab lenne a tortán. A fő érdekesség itt az, hogy mint írták a a cikkben az általános képminősége CE-vel jobb, mint az S912-es Box-oknak volt, jelenleg ez az egyetlen fő előnye azokkal szemben.


tupacamaru
(veterán)

A 38 az inkább 60, de ezt te is jól tudod. ;) Viszon 38$-ért nekem is kellene egy.


envagyok
(veterán)

Ennek egy baja van, az ára.
Kb 7000ft-ért vettem az s905-ös lejátszóimat, amik hiba nélkül teszik évek óta a dolgukat.
Ár érték arányban nekem ezek sajnos nem jönnek be.
20-30000ft körül már windows mini tablet van usb3-al hdmi kimenettel, emmc-vel.


Postas99
(senior tag)

Ha beteszed a kosárba és végig kattintod a rendelést akkor +8 dodó a szállítás + Áfa hozzá és még mindig 20e Ft alatt vagy.

Nem hiszem hogy kell ennél több.


djnice
(veterán)

Azóta már jók a váltottsoros videók is. A képminőség pedig ugyanaz mint egy S912, kivéve ha bevan kapcsolva a SuperScaler, de annak meg vannak "mellékhatásai". A fejlesztőknek már javasoltam, hogy SD forrás esetén kapcsolják be, HD esetén pedig ki, remélem megoldják.


zsolt501
(nagyúr)

[link] Most találtam, ha több cég is elkezd ezzel a S922X lapkakészlettel kijönni akkor az árak is mérséklődni fognak, és szoftveresen még stabilabb lesz.


subset
(senior tag)

Köszönjük az írást.
Media playerként nem tudom miért érheti meg, per pillanat 46.600.-Ft ért kapni (itthon, áfásan, másnapra, garival) Intel J3355 itx lap + 4Gb ram + 240Gb SSD + ITX ház pc-t.


Somatom
(veterán)
Blog

Felületes utánanézés alapján nekem úgy tűnik, hogy a J3355 -ön csak 1.4 -es a HDMI, ami médialejátszóként nem nevezhető ideálisnak.


tupacamaru
(veterán)

+dedikált videókártya hogy 4k is legyen?

[ Szerkesztve ]


subset
(senior tag)

4K-ra nem figyeltem, igaz.
J4005-ös lap +4 ezres


djnice
(veterán)

Gemini Lake-en egyelőre még nem megy a 4K HDR.


aDamker
(aktív tag)

SATA minek? Berakod egy USB3-as rackbe és csókolom. Nekem Odroid XU4 van és szépen működik NAS-ként. Gigabites LAN van rajta, de van hozzá wifi modul is, plusz már van hangtalan passzív verziós belőle. Amikor én vettem akkor még csak a ventilátoros verzió volt, de egy sima chipset hűtő fel lett dobva, és a tartó tetejét kivágtam és frankón működik. ;]

[ Szerkesztve ]


PistiSan
(addikt)

Milyen sebességet produkál így USB3-al LAN-on írásnál, olvasásnál?
CPU használat ilyenkor hogy alakul?

Nekem még régi, 1. verziós raspberry pi-vel volt tapasztalatom, ott az USB-n rákötött hdd megölte a CPU-t és a LAN-t is, mondjuk ott a LAN és az USB 1db 100mb-es poron osztozott, nem tudom ezekkel a kütyükkel mi a helyzet, mennyire terheli meg a rendszert egy ilyen feladat.
USB-n nem alszik el a HDD? vagy ki lehet kapcsolni hogy elaludjon?


Dare2Live
(nagyúr)
Blog

[link]

ez alapján 300-340MB/seccel olvas/ír. (persze ehez SSD kell). LANon persze ez gigabitre ~100-110MB/secre esik.
De biztos van/lesz kint sebességre kihegyezett tesztek is. Meg jó lenne ha eközben nem röccenne meg film sem...

Amúgy az elődje egy S912 is sokkal-sokkal gyorsabb mint egy PI. 4K simán lejátszott miközben torrenten ment a seed. Ettől PI nagyon messze van. (Persze ha leech volt akkor S912nél az 1080 is be tudott szaggatni.)

[ Szerkesztve ]


azbest
(félisten)
Blog

a raspi olyan soccsaládra épül, aminek 1 szál usb-n osztozik minden usb és lan kivezetés. Pesze, hogy lassú és terheli a procit. Az első generációs ráadásul armv6-os 1 magos volt.

Egy rendes, usb3-as port, ami nem hubról van szétosztva egészen más szint. Plusz vannak uasp módot tudó usb-sata chipset, ami még az usb protokol overheadjét is megszünteti. Az odroid hc változatok is usb3-sata chipet használnak így.

(#14) envagyok
de rég is volt már az, a dolcsi árfolyama is más volt. Egyébként manapság kifejezetten médiacenternek xiaomi mibox s a legolcsóbb választás - ha előfizetős tartalom is szempont. Az 20 ezer körül ad hivatalos androidtv-t és chromecast módot, 4k mellett. Előbb utóbb gondolom megjelenik az utódja is ezeknek az odroid n2-ben is használt amlogic s922x chipsettel. A váltottsoros mód és hasonló problémák meg amlogic betegség az újabb kerneleikkel.

Egyébként lehet eu-n belül is kapni. Pollin.de nem tudom mennyiért szállít ide, de ha jól adtam össze 146 euro körülre jönne ki a 4GB + 32GB + táp és ház.

Bár ilyen árszinten már az nvidia jetson naot is érdemes megnézni, hogy az mennyiért jön és mit tud. Az nvidia shield tv soc-jának butított változata 100-130 dolcsiért + ház táp ... Jó kérdés, hogy mi van rá médialejátszó. Bár kifejezetten médialejátszásra akkor már lehet a shield tv box jobb.

[ Szerkesztve ]


aDamker
(aktív tag)

Itt egy link a sebességekről
Sajnos én képtelen voltam linux tudás hiányában windowson ext4 fájlrendszert gyártani a winyonak így csak NTFS maradt rajta, de ahogy a táblázatban is látod azért még így is használható marad a cucc, az ott látható értékeket hozza nekem is. CPU-t még sosem láttam maxon, általában 30-40% körül van terhelésen pedig a CPU governor ondemand-ra van állítva. ezenkívül látsz a linken NTFS-hez is tanácsokat mit hogy kell állítani.

A winyo elalvást tudod szabályozni SMART-al. Aztán ha kell az adat akkor szépen felébred a winyó.

[ Szerkesztve ]


junkpod
(nagyúr)

Ez minta értékű cikk lett, a ph fizetett tollnokai tanulhatnak belőle, hol kezdődik a szakmai cikk fogalma! Gratulálok!
Jó kis cucc, persze sokkal több mint CE média player, viszont jól mutatja az irányt a jövő low-cost TV boxainak.
Öröm, hogy az amlogic tovább fejlődik.


multiplikato
(tag)

Ha ügyes emberek egy ilyen vasra felkalapálnák az Amiga Workbench-et a mai kornak megfelelő képességekkel, leborulnék a nemzet nagysága előtt! :DDD


NorbixD
(tag)

A GPU-hoz csak framebuffer driver támogatás van (nincs X11), az Arm nem is tervezi támogatni X11-et

Valaki tudna erről bővebben is írni, mi a különbség a kettő közt?


Nirvanus
(aktív tag)

Az ilyen írások miatt mondogatom azt, hogy a Logout az új !PH. Köszi a cikket. :R


huberpe
(aktív tag)

sziasztok!

lehet láma kérdés lesz, de ez a készülék és egy raspberry pi3b+ közül szeretném valamelyiket kizárólag médialejátszásra használni, jellemzően 720p felbontásban. a kérdés az, hogy ilyen használat mellett érézkelhető lenne e a kép/hangminőség javulás az n2 javára vagy elegendő lenne e a pi? :)


Pelican
(őstag)
Blog

1080p-ig jó a raspi is.


huberpe
(aktív tag)

köszi! tehát akkor nem lesz semmivel rosszab minőségű a lejátszás (értem ez alatt az akadásmentes, kadenciahelyes lejátszást és a dd/dts hdmi-n keresztüli átvitelét), mint az n2-n? illetve érdemes rámennem a pi4-re (ahogy olvasom még nem kiforrott a támogatás) vagy a pi3b+-al próbálkozzak inkább?

[ Szerkesztve ]


Pelican
(őstag)
Blog

A raspinak vannak korlátai, nem mindent tud lejátszani, kodeket kell venni hozzá, stb. A felhasználói felület sem lesz olyan reszponzív, mint egy újabb boxon. Ha már úgy is van egy raspi akkor ki lehet próbálni, hogy elég-e a tudása, de pénzt beletenni szerintem nem érdemes. Ha kész lesz a raspi 4, akkor talán az még jó lehet, de új generációs médialejátszót lehet kapni kicsivel többért.


KGeri
(csendes tag)

Nagyon alapos, szép ívű írás, köszönöm!


goldenfish7
(tag)

Sokat gondolkodtam én is, hogy érdemes-e ezen kütyübe (ODROID N2 S922X) invesztálni vagy bőven elég a kínai olcsó boxokkal együtt élni. Az igaz, hogy a szoftverek bug-osak a kínaiaknál (lehet pár custom ROM-mal is próbálkozni), de ha belegondolok, hogy egy komplett box-ot kapok és nem kell időt tölteni a setuppal, még mindig jobb egy mezei felhasználónak ez a választás ár-érték arányt tekintve. Persze kinek mi a célja ezen kütyükkel. Részemről a CE sem szükséges, mert filmet bőven lehet nézni egy jó fülessel MxPlayer-rel Android alatt is...de ez csak az én véleményem.
Mindezek mellett örülök, hogy fejlődik ez a vonal is (kis energia felvétel --> nagy teljesítmény)!


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Hello, meg van még ez a Box? Az Android-ja érdekelne, hogy ez a HDR probléma megoldódott e már? Ill. ha nem akkor hogyan kell elképzelni, mi van akkor, ha egy csak egy SDR-es TV-re kötöm rá?

THX!

üzenetek