üzenetek

hozzászólások


nullpoint
(senior tag)

Hé!!

Mi ez a cikk???

RAKÉTÁKRÓL AKARUNK OLVASNI!!! :DD :DD :DD


Cifu
(nagyúr)
Blog

Készül olyan is. :)


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Címből tudtam ki írta :D

Köszi , hasznos írás. Későbbiekre lehet fejleszteni fogok


faragojof
(senior tag)

"A gigabites hálózat már jó ideje elérhető bárki számára, ..."
Na ezen annyira elkezdtem röhögni, hogy nem bírtam tovább olvasni! :))
De ígérem, ha megnyugodtam majd tovább olvasom ezt sci-fi cikket.


Cifu
(nagyúr)
Blog

Miért van az a sanda gyanúm, hogy kevered a "hálózat" és az "internet" sebességének fogalmát? :U

Ha neked sci-fi, hogy például a TP-Link Archer C2 ill. C5 gigabites router bárkinek elérhető (cirka 13 ezer forint), illetve a Cat5e kábel is hétköznapi dolog, akkor biztos nem egyazon dimenzióban élünk...

[ Szerkesztve ]


faragojof
(senior tag)

Valóban! :R
Tényleg más dimenzióban élünk...


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Hálózat, nem internet.


Lenry
(félisten)
Blog

köszönöm ezt a cikket, végtelenül hasznos volt :R
főleg azért is, mert végigzongoráztad helyettünk a lehetséges megoldásokat

[ Szerkesztve ]


ncc1701
(veterán)

Én is mindig arra jutok, h ha gbit fölé szeretnék menni, akkor az könyékig zsebbe nyúlós lenne. Érdekes, hogy annyi minden fejlődik, de itt nincs érdemi, megfizethető előre lépés.


kenwood
(veterán)
Blog

Ha lesz igeny, novekszik a kinalat, csokken az ar. Egyelore csak az unatkozo kockak mennek otthon gigabit fole, hiszen meg egy 100 gigas file masolasa is par perc alatt megvan. Olyan alkalmazast pedig kb. senki nem hasznal otthon,amiben erezheto a kulonbseg gigabit felett.
Otthonra 10 gigat epiteni olyan, mint amikor a 600 loeros kocsiba chipet vesz valaki, hogy 3.5 helyett 3.4 mp alatt erje el a 130 kmh max. megengedett sebesseget a palyan.

[ Szerkesztve ]


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Azért ha valaki ilyet epit lehet indokolt is.

Nekem pl nagyméretű fajlok miatt ideális lenne


kenwood
(veterán)
Blog

Mit ertesz nagy meretu file alatt?
Egy 10 gigas file alig tobb,mint egy perc gigabiten.
A heten hanyszor mozgattal 10 giga feletti fileokat?

Van nehany specialis eset,mondjuk valaki tobb gepen,nason 4k videokat vagdos otthon hobibbol.
Csak ugye ok 1000-10000 otthoni userbol egy.
Nem fogja egy gyarto sem piacnak tekinteni ezt.

[ Szerkesztve ]


Uzsito
(csendes tag)
Blog

Köszi a cikket, nagyon hasznos volt.
Szerintem ezzel számos embert kíméltél meg attól, hogy magának kelljen kitúrnia, összegeznie az infót (köztük engem is).


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Aki ilyet epit az a spéci esetek.

Audio, videó, kepvagas.

(PSD-ben simán megszakad a fájl nyomdakész minőségben).

Attól még nem értem miért gond ez? És a jövő az lesz, hogy egyre nagyobb fájlok..

Én inkább örülök, hogy van ilyen írás, ilyen minőségben

[ Szerkesztve ]


PSti
(tag)
Blog

Köszi, hogy megnézted a témát, én is gondoltam már ilyesmire, mivel az SSD gyorsabb mint 100 MB/s.

Viszont egy kérdésem lenne, és nem kötözködés, de tényleg érdekelne: Miért nem használsz csak 2 gépet, azaz a NAS + HTPC legyen egy gép, és így a fő gépet összekötöd HTPC+NAS-al, és így minden 10 gigabit.


CSiPet2
(tag)

Sok oka lehet, én csak egyet hozok ami pl nálam a két dolog szétválását okozta itthon. A htpc silent kell, hogy legyen, mert hálószobában van, de egy nas ritkán silent ha hdd-k vannak benne. Ott mindig lesz ciripelés még aktív hűtés nélkül is. És ezért fut már pár éve a "klozetba" egy kvázi teljes szerver (nem csak htpc, csak olyan vm is van rajta) és egy másik teljesen passzív vas ami media szerver.

Amúgy, meg Cifu, nagy köszi a körbejárásért, már én is nézegettem, mibe lenne az upgrade, ezt látva még várok egy pár évet. :R :DDD

[ Szerkesztve ]


Cifu
(nagyúr)
Blog

Kb. 2 éve úgy volt, aztán szétszeparáltam őket, és a NAS egyben Linuxos kísérleti egység lett (időről időre volt Linuxos gépem, de mindig csak kísérletképpen, a Win10 óta viszont eldöntöttem, hogy lassacskán átállok Linuxra, mondjuk a játékok miatt ez nehezen fog menni a desktop gépen, de a NAS és a HTPC megy linuxra).

Egyébként épp most költözik a HTPC egy Antec VSK2000-U3 mATX házba, mert a TV szekrénybe akarjuk költöztetni a gépet, eddig ugye egy CoolerMaster Centurion házban mellette állt, és a kedves párom sűrűn morgott miatta, hogy a takarításkor útban van. Az mATX házba meg nem sok HDD fér. A másik történés az írás óta, hogy minden HDD a NAS-ba költözött, így 6db HDD és 2 SSD kell, hogy beleférjen, ez nem egy tipikus HTPC kompatibilis igény...

[ Szerkesztve ]


VS461
(tag)
Blog

Szia!

Hadd kérdezzek itt, mivel a szakmai topikban nem kaptam választ: Cat 6 U/UTP kábelt húztam be a falba, Legrand Cat 6 csatlakozókkal. A leírás alapján kötöttem be az aljzatokat, és nincs kapcsolat a router és a "fogyasztók" között. A patch kábelek közvetlenül (router-gép) működnek. A router egy TP Link 1043ND volt, most egy D-Link DIR-882, egyikkel sem megy a dolog. Laptop, ITX-es gép, RPi és NAS lenne kötve. Mit kellene tennem? Switch-et kellene használnom?

Köszi!


Stanlee
(őstag)
Blog

Jo osszefoglalo anyag.

Atlag felhasznaloknak CAT6 fole menni ma meg szerintem felesleges, mert a tobbseg ennek a lehetosegeit ugyse fogja kihasznalni.

Ha ma kellene a lakast ujrakabelezni, valoszinuleg CAT6 vagy CAT7 kabelt hasznalnek, mert arban alig van kulonbseg, a ketto kozott, a CAT7 csak azert, mert talan minosegileg jobb, mint egy CAT6, de mivel a csatlakozok arban a CAT6 eseten emberiek, igy azok hasznalataval a CAT7 kabel adta elonyok elvesznek.

A Conrad-nal volt talan 2 eve egy bevezeto akcio optikara, valami 8 m-es kiszerelesben, a vegen nem csabultam el, mert semmi elonyt nem adott volna a mindennapi hasznalatban.


Cifu
(nagyúr)
Blog

Van céltopic, de ötleteket adhatok. :)

A leírás alapján én arra tippelek, hogy valami nincs megfelelően bekötve. Kellene egy kábelteszter (a legolcsóbb RJ45 teszterek egy-két ezer forintért beszerezhetőek), és megnézni, hogy a fali aljzatok jól vannak-e bekötve.

üzenetek