[Re:] [pIIrash:] Folding@Home Covid-19 - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Domonkos
(Ármester)
Blog

>Full open sourcing of the client
>We have not outsourced the client for several reasons, relating to client reliability and other issues...

Kar erte. Pedig jo projektnek nezett ki.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Vajon a "When I'm working" beállításban felismeri, ha leterhelném a procit (mondjuk játéknál) és akkor leáll a számítással? :F


csehferenc74
(csendes tag)

Nekem most is megy. Bár nem mindig folyamatosan küldik a feldolgozandó adatokat.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Hány %-ot "fogyaszt" a prociból Medium-on? Nálam most telepítés után még semelyik módban nem éri el az 1%-ot; gondolom, majd változik.
Vagy inkább a GPU-n számol?


pIIrash
(tag)
Blog

A kérdés kapcsán egy kicsit kiegészítettem a leírást az egyes módozatok beállításaival.

Maga a szoftver nem hiszem, hogy észrevenné vagy figyélné. Ilyen esetben a rendszer erőforrás-kezelője dönt és osztja szét a feladatokat és állítja be a prioritásokat.
Tehát ha például játék közben lassulást tapasztalsz, akkor első körben érdemes visszavenni Light-ra ez időre. De például CPU igényes feladatoknál előfordulhat lassulás. Ilyen esetben elég csak beállítani a "When I'm idle"-re, és addig szünetelteti a feldolgozást automatikusan (eltelhet addig néhány másodperc).
Ilyen esetben nincs szükség a számítás megállítására (Stop folding).


pIIrash
(tag)
Blog

Alap esetben inkább a GPU számítást preferálja, ahogy észrevettem. És ezek a számítások általában hamarabb is lefutnak. De ez függhet a feladatban meghatározott számítások mennyiségétől is.
Kaptam már olyan CPU számítást, amire 5 órát írt. De átlagban 2-3 óra között van.
Nyilván ez nagyban függ, hogy ki milyen hardverrel rendelkezik.
Nekem egy 4950K + 1070 GTX-el operál.High beállításon már majdnem teljes fordulaton pörgeti a 1070 gyári hűtőjét néhány perc után.


gygabor88
(tag)
Blog

Nálam mediumon, ha csak CPU-s work unitot számol, akkor a ryzen 5 2600 95%-át elviszi. Ha csak GPU-s work uniton dolgozik, akkor is kell neki 15% CPU. Egyébként valahol lehet korlátozni benne, hogy max hány threadet használjon.


csehferenc74
(csendes tag)

AMD Ryzen 7 1700 mediumon a CPU: 45-50%.
ATI RX580 Nitro+ 8GB GPU: 90-100%
Threadet korlátozást szerintem nem tud.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Nálam fagyott tőle a gép, pl. Win10 és Minecraft (Java) is. Szóval leszedtem sajna.
Biztos valami driverrel akadhatott össze; nem volt kapacitásom utána menni ennek...

üzenetek