üzenetek

hozzászólások


csaba951
(veterán)

A jelenleg működő bányák döntő része Kínában van.

Viszont jelentős lelőhelyek vannak a nyugatiak számára elérhető helyeken is, csak jelenleg főleg gazdasági, kisebb részben környezetvédelmi okok miatt nincs rajtuk kitermelés. Ennek a beindítása viszont jelentős idő (3-5 év). Ebben az időben szívás lenne az elektronikát gyártó cégeknek, az alapvető nyersanyagok korlátozott mértékű hozzáférése miatt. De a lényeg az, hogy megoldható, csak pénz és idő kérdése.

#29 3.Aragorn
>főleg hogy az USA legnagyobb hitelezője Kína

USA állampapírokra gondolsz? Nem így van. Valójában sokkal, de sokkal kisebb van kínai kézben, mint gondolnád. ;)

[ Szerkesztve ]


Exwiller2
(kezdő)

Gyárthat mindent, akár a levédettet is, csak utána nem tudja eladni olyan piacon, ahol a védettség fontos.


dabadab
(titán)
Blog

A működő ritkaföldfémbányák vannak Kínában, mert sokáig olyan dömpingáron öntötte azokat a piacra, hogy nem érte meg máshol bányát nyitni, ill. pl az USA-ban bezárták a bányákat.

De bányászni lehetne máshol is (többek között Afrikában is), csak momentán nem bányásszák.


dabadab
(titán)
Blog

"És mennyi amerikai állampapír van Kína kezében, amivel zsarolhatja őket?"

Egészen pontosan hogyan képzeled el azt a zsarolást?


Geller72
(veterán)

""És mennyi amerikai állampapír van Kína kezében, amivel zsarolhatja őket?".

Csak annyi, hogy az éves kamataiból simán fenntartható a komplett kínai hadsereg, és fejleszthető is. Emlékeim szerint az összeg sok ezer milliárd dollár, és csak a kamatai 60 milliárdot tesznek ki évente."

-Nettó baromság.

Baromság V1,-"Emlékeim szerint az összeg sok ezer milliárd dollár"

Az amerikai pénzügyminisztérium honlapján szereplő adatok szerint Kína decemberben 1123,5 milliárd dollárnyi amerikai állami adósságpapírral rendelkezett

V2,(Miszerint Kína rendelkezik az összes államkötvények legnagyobb részével)
-A pénzügyminisztérium kimutatása szerint decemberben külföldi tulajdonban lévő összes amerikai államkötvény értéke 6265,2 milliárd dollár volt.

Helyesen ez úgy igaz, hogy a hitelező országok közül Kína rendelkezik a legnagyobb résszel. Ami nem mindegy.
Amúgy Japán a második, nem is sokkal lemaradva. Japán befektetései 1042,3 milliárd dollárra emelkedtek decemberben. Itt 50-60 milliárd dollár annyira "kevés", hogy 5-6 hónap alatt akár helyet is cserélhetne az első és a második helyezett is. Kevesen gondolnák, de pl. Írország a negyedik legnagyobb hitelező. :D.
(A harmadik Brazília).

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

"Nem tartozunk hűséggel a jenkiknek és legfőképpen nem vagyunk csatlósai"

A szövetségeseik vagyunk. Tudod, NATO.

"EUCCCP"

Lécci, ne told fullba.


gaben22
(senior tag)

Nem néztem utána, de mintha évek óta bannolva lenne a Google kereső Kínában (vele együtt akkor meg az összes aranytojást tojó tyúk, ads...), most talán valami cenzorált verzióval akarnak visszamenni. Ha így nézzük, akkor Google lehet csak az alkalomra várt :).

[ Szerkesztve ]


Geller72
(veterán)

..és ezzel gyakorlatilag zsákutca, mert Kínán kívül sem sok nagy olyan piac van, ahol el tudná adni. Elég, ha más piacokat is megfenyegetnek ezzel, azaz lásd Iránnal kapcsolatos Amerikai szankciókat. A hazai piac meg hamar telítődne ennyi gyártóval a saját területein, arról nem beszélve hogy egy ekkora gyártónak azonnali tökön szúrás, ha a piaca a saját országára korlátozódik. Volumenben azonnal a töredéke lesz az értékesítés, mint a korábbi globális értékesítés esetén.


Egon
(nagyúr)
Blog

Csak annyi, hogy az éves kamataiból simán fenntartható a komplett kínai hadsereg, és fejleszthető is. Emlékeim szerint az összeg sok ezer milliárd dollár, és csak a kamatai 60 milliárdot tesznek ki évente.

Kína 2017-ben 228 Mrd dollárt költött katonai kiadásra.

De igazából nem itt lesznek megfogva az usákok, hanem ott, hogy a világ nyersanyagkészletének nagy része kínai kézben van.

Konkrétan milyen nyersanyag? Ritkaföldfémekről volt szó fentebb.


csaba951
(veterán)

>a világ nyersanyagkészletének nagy része kínai kézben van

Ha az adott terület a nemzetközileg is elismert Kína területén van, akkor ezzel valóban visszaélhetnek. Ha azon kívül van, akkor csak simán megjelenik a területen az USA hadserege, és máris tulajdonos váltás van. ;)

Egyébként Kína ott van megfogva, hogy a termékeiket a nyugat nemes egyszerűséggel egyik napról a másikra kitilthatja. Hiába jobb, olcsóbb egy kínai árú, ha nem lehet eladni a fejlett piacokon. Afrika, meg a szegény államok meg egyszerűen nem tudnak annyit fizetni, mint a fejlett államok. Meg a nyugatiak nem is engednék meg nekik, hogy megvegyék.

Szóval a gyártás elvihető máshova. Sok pénzbe és időbe kerül, de megoldható. Kína meg ott áll majd, és a termékeit csak belföldön tudja majd értékesíteni.


Egon
(nagyúr)
Blog

Vajon a Honor is érintett, mint almárka, vagy azt meghagyták kiskapunak?


Geller72
(veterán)

...arról nem beszélve, hogy ott áll majd 600 millió munkanélküli is..ami egy igen rövid idő után elég kényelmetlenné válik majd. (És csak idő kérdése, hogy mikor következik be..).


oxalisz
(tag)

A HUAWEI a távközlési hálózati eszközök legnagyobb gyártója, és mellesleg egyebek mellett telefonokat is gyárt. Erről a vezető pozícióról jutott eszembe, hogy a történelem során már egyszer - az akkor ismert világot - felfedezte, és gazdasági eszközökkel az uralma alá hajtotta. Európát nem, mert olyan elmaradott volt, hogy érdektelennek ítélték. Érdekes olvasmány: Gavin Menezies: Amikor Kína felfedezi a világot című könyve / Alexandra Kiadó. (Azok a térképek, amikkel pl. a portugálok elindultak felfedezni kínai térképek voltak, arab közvetítéssel kerültek hozzájuk.)
Most is valami ilyen bontakozik ki, pl. a miniszterelnök úr - másokkal együtt - nem régiben járt Kínában selyemút ügyben.
Ha ezt akarják az amerikaiak megtörni, akkor - félek - ez csak a nyitány. És azok a szerteágazó kérdések, amik itt is szóba kerültek, max. taraj a hullámon.
Mostanában az én mosolyom sem természetes, mert fél év alatt kb. 200000-t költöttem 2 huawei telefonra és 1 táblagépre, ami nekem sok pénz.


Lanash
(aktív tag)

Mind a 3 építésében, éppítetésében részt vettem. De, hogy jön ez ide?


Alchemist
(addikt)

A helyzet egyik oka a kínai termékek (finoman szubvencionált) dömpingára, "csak" a másik a kínai információszerzés.
A Google nyíltan folytat információszerzést és pl. a GDPR-ral valamelyest lehet szunnyogtatni.
A Nagy Sárga Tesó viszont magasról tojik külsős szabályozási szándékokra.


fogtunder
(nagyúr)
Blog

tényleg? hozom a kakaómat, aztán mehet az esti mese.


Narxis
(nagyúr)
Blog

Huawei-nek reszeltek hacsak nem teljesíti Trumpék követeléseit.


Polllen
(nagyúr)
Blog

Kérdés, hogy mikor és miben fognak megegyezni. Na persze nem a Huawei, hanem a kínai vezetés az usával.


mzso
(veterán)

Szerintem nyugodtan totál embargót szabhatna Kína USA-ra és meglátnánk hogyan boldogulnának amikor önerőből már szinte semmit nem tudnak gyártani.


dabadab
(titán)
Blog

Az "szinte semmi" azért még mindig elég ahhoz, hogy az USA-é legyen a világ második legnagyobb ipara (első Kína, harmadik Japán) és egy ilyen embargó Kínának lényegesen jobban fájna.

üzenetek