[Re:] [potyautas:] Kavics 16-24 - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Vakegérke
(veterán)
Blog

Ami a túlterhelést illeti, volt egy esetem, amikor annyi tégla volt a platós Roburon, hogy mire a célhoz értem vele, a hátsó rendszámom felgörbült, annyira alacsonyan volt az alváz.


potyautas
(csendes tag)
Blog

A Robur nem is téglára lett kitalálva. Én az említett kőzúzalékból Barkassal vittem annyit, hogy a kipufogót húztam az aszfalton (nem akkor szakadt ki a futómű az alvázból)


Vakegérke
(veterán)
Blog

Nem is azért vette a kórház. Szennyest vittem vele mosodába. Ez egy "C" menetleveles fuvar volt, tehát egy dolgozónak szállítottam, aki fizette a kórháznak a fuvardíjat.

Poén is van.
Pakoltam a téglát fel, aztán a célállomáson le. Bár be voltam ebédre fizetve, arról bizony lemaradtam, nem értem vissza időben a kórházba. A fuvaroztató elküldött valakit a boltba, hogy hozzon ezt, meg azt, no meg persze sört. Mikor végeztünk a melóval, nyújtott felém háromszáz Forintot, hogy fogadjam el. Viszonyításként mondom, akkoriban harmincezer körül volt a fizetésem, de inkább több, mint kevesebb. Nem haragosan, de határozottan közöltem vele, hogy jobban jártam volna, ha valami kaját hozat nekem a boltból, szóval tegye el az alamizsnát, nem vagyok rá kíváncsi.
Slusszpoén is van.
Még ő volt megsértődve. Attól kezdve rossz híremet keltette, ha találkoztunk, épphogy nem köpött. Pechjére engem kedveltek az intézményben, így saját magát sározta be.

A Barkas jó kis szerkli volt, én szerettem. :)


UnA
(Korrektor)
Blog

"A Barkas jó kis szerkli volt..."

Vigyázz, ez erősen nosztalgia hangulatú volt, egy élesebb pillantást már nem állna ki :)


potyautas
(csendes tag)
Blog

Az én Barkasomon nem volt mit dícsérni.


Tutu7030
(veterán)

A barkának egy előnye volt. Nem volt nehéz, könnyű volt tolni.. még eső után, a szőlősorok között is. 😃😃
Nyári gyakorlat címszó alatt, kivittek minket "terepre", a frissen lefektetett kpe gázvezeték sütéseiről a homokot leseperni, hogy látszódjanak a varrat számok. A barka kisbusz meg nem az a kimondott terepjáró gép, főleg nedves/sáros domboldalakon. 😃😃


potyautas
(csendes tag)
Blog

Tegnap ismét voltam kavicsért. Nem kellett mintát vinnem, hiszen már tudtam mit kell kérni. Ugyanaz a középkorú (nagyon átlagos arcú, de csinos) kezdő dolgozó ült a fülkében. "De nagyon nyáriasan öltözött, ebben a ronda időben" - csúszott ki számon a megjegyzés. Ennyi elég volt ahhoz, hogy még kifelé jövet is mosolyogva intézze a számlázást. Nekem semmibe nem került, és megvolt a napi jócselekedetem.


Vakegérke
(veterán)
Blog

A tréfálkozás, a jó szó nem kerül semmibe, de jótékony hatása van. :)

üzenetek