[Re:] [Pyttawrx:] Paszta teszt Arctic Cooling MX-4 vs. Noctua NT-H2 - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Gdi
(senior tag)
Blog

Hát, ez még két random hűtőpaszta között is nagy különbség.
Csak egyszer-egyszer applikáltad mindkettőt gondolom?! (Csak azért mert mint tudjuk;egy mérés nem mérés. És az mx4 értékét szerintem még a fogkrémes lekvár is hozná... hacsak nem sikerült félre ott valami)


domos
(senior tag)
Blog

Számomra hihetetlen hogy ennyi különbség lenne, mert az MX4 sem rossz paszta.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Az MX4-es mérésnél valami nem volt teljesen kóser! Ekkora különbség még egy gagyi paszta és egy jó paszta között sincs, nem hogy két jó paszta között!


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Sziasztok!
Nem nem semmi nem csúszott el, figyeltem a mennyiségre is.
A prime95 progi eléggé tudja terhelni, jobban mint az aida. :) Próbáljátok ki. Mindig ezt használom, ha tutira szeretnék menni, ha ennél jók a hőmérsékleti értékek, akkor jó lett pasztázva, és nincs gon sem a coolerrel, sem a heatpipe-val. :) Szerintem jó értékek lettekk mind a 2 pasztával. Csak ezt a kettőt használom.

Igen van a 2 paszta közt különbség, jobb a nt-h2-es, de átlahgasználatnál, netezős, irodai stb használatnál nyilván nincs ennyi.

Természetesen most csak ezt csak egy mérést tettem fel, de rengeteget használom ezeket napi szinten, ezért nem raktam fel többet, de természetesen szívesen veszek bármilyen tesztet. :)

Szerintem a notik 80-90%-hoz bőven elegendőek, de én ezektől "gyengébbet" nem használnék.


domos
(senior tag)
Blog

No offense de számomra így is hihetetlen a ~10C különbség. Nekem az MX4 és a Thermal Grizzly Kryonaut közt nincs ekkora, pedig az jobb mint az NT-H2.


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Igen, picit soknak tűnik, és valóban, régebben próbáltam a kryonaut pasztát is, de ott valóban nem volt ekkor különbség, ezért is maradtam az mx-4-nél, mert nem érte volna meg. :)


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Szia.
Az mx-4-et többször is, és más tubus volt, és megegyeztek az értékek, minden felkenés után, az nt-h2-t akkor vettem, de azt 2-nél többször nem kentem fel. Persze ez csak egy mérés, kiindulópontnak szántam, és ahogy írtam inkább tapasztalatot írtam le. Sok gamer gépnél nem használnak megfelelő pasztát, ezért (is) írtam meg. De szívesen veszek nyílvám más teszteket is. :) Abból sosem árt


Viktor77
(titán)

Induljunk ki ebből (Noctua saját mérés).
Aztán nézzük meg ezt.

A Noctua 1-2 között van kb. 0.5-1 fok különbség, a TH tesztben szintén kb. 0.5-1 fok különbség az NH és az MX között.
Nem tudom neked hogy jött ki több mint 10fok különbség.


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

A th tesztben nincs is h2 csak h1 :F :R
és más a teszt alany. Mi lenne ha ti is tesztelnétek, és nem kétkednétek. :) Főleg ne linkelj olyat, ahol szó nincs az adott pasztáról. Ez így viszonyítás, találgatás. Csinálj otthon te is tesztet, tedd közé, így több tapasztalat lesz, és pontosabb eredmény. Prime 95, aida stb. Mint mondtan szívesen veszem a valódi tesztet.
Plusz a gyártói tesztek mondjuk úgy hogy labóratóriumi körülmények közt van, ahol ideális minden. ;)


Viktor77
(titán)

Szövegértelmezés.
Igen, nincs a TH tesztben H2 csak H1. Ezért linkeltem a Noctua saját tesztjét, ahol a kettő között max 1 fok van.


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Tudom mit írtál. Arra írtam más más a teszt alany. Ha már szövegértelmezés. Amúgy várom a te teszted is. :R

[ Szerkesztve ]


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Am, kivi vagy a teszt előtti véleményemre: kb: 6-9 fok közti különbséget vártam, a leírások alapján a 2 paszta közt. De ebben a tesztben több lett. Ha gondolod a napokban csinálok még tesztet más gépen is. :)


domos
(senior tag)
Blog

Valami olyanon lenne jó csinálni egy tesztet, ami rendesen termel is hőt. Erre lenne lehetőség?

Plusz a gyártói tesztek mondjuk úgy hogy labóratóriumi körülmények közt van, ahol ideális minden. Tesztelni így lehet, hogy minél kevesebb a változó. Ha olyan helyen mérsz ahol nincs állandó hőmérséklet, akkor annak nettó nincs is értelme.

[ Szerkesztve ]


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Ha kerül hozzám, tuf, rog vagy hasonló, akkor mérek azzal. Persze úgy kell mérni ez igaz, ezt csak arra értetettem, hogy kb olyan ez mint mikor az autó fogyasztását beírják a könyvébe. :)
Most csak 8.gen i3 van, meg egy amd A4-6210 apu with amd radeon r3 graphics modell. ezek közül szeretnéd valamelyiket? Engen is érdekel mit produkálnak más más környezetben. :)


domos
(senior tag)
Blog

Az AMD-t lehet érdekes lenne mérni, úgy hogy megy a prime95 meg valami GPU terhelő progi is. Az i3-mal kár foglalkozni szerintem, az kb. önmagában is hűvös :))


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Én is így gondolom.


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Nah nyilván ez sem egy erőmű, de volt stabilan 4-5 fok a kettő között. Ami "meglepett" viszont, hogy alapállapotban is volt köztük 2-3 fok.
Még1x mindkét paszta jó eredményeket adott, eddig, akámelyik gépről is legyen szó! A teszt azért készült, mert kiváncsi voltam, hogy élesbe mit tudnak. A h2-es pasztát nem érdemes minden gépnél használni, mert az mx-4 is tökéletesen végzi a dolgát. Ez csak a 2. olyan mérés, amit fel is tettem, és biztos másnál más környezetben lesz más eredmény.
Rengeteg gépen használtam már őket, eddig nagyon beváltak
Nyilván van különbség a két paszta közt, de kell is. :)
Képek, alany Lenovo G40-45 (AMD A4-6210 apu with amd radeon r3 graphics)

MX-4_alap:
[kép]
noctua_h2_alap:
[kép]
mx-4_teszt_alatt:
[kép]
noctua_h2_teszt_alatt:
[kép]

[ Szerkesztve ]


tasiadam
(veterán)

Én mx4 és kryo közötti különséget tapasztaltam. Zenbookban raktam gt620 és i5 3317u-ra. Hát, egyikkel stabil 95 fok mind a 2, másikkal meg 80 a cpu, 90 a vga. Persze ennek az is az oka, hogy betyár kicsi a hűtése egy zenbooknak.


Pyttawrx
(HARDVERAPRÓD)
Blog

Akkor sokat tettél rá szerintem. Az u procinak sok a 95 fok. Friss pasztánál terhelésnél kb 85-nél nem kéne több legyen. Mx-4 esetén. Ez lehet csak az én véleményem és tapasztalatom.


Thrawn
(félisten)
Blog

Eredeti volt az az MX4 vagy kifogtál egy hamisítványt?


#16939776
(nagyúr)
Blog

Az hogy amikor felrakom nagy eltérést mutat a kettő az OK. Ezért szoktam álló ventilátorral idle, light terheléssel elengedni 80C°-ig a teljes hűtést felmelegítve 10 percre, amivel a paszta kiterül és termikus kapcsolat magára talál.
Lényegesebb lenne, hogy 1-24-48 óra, egy hét, egy hónap múlva milyen számokat produkál a paszta, mikorra áll be stabilra a hővezető képessége - és itt jön a lényeg - hogy ekkor milyen számokat produkál és meddig tartja meg ezt az állapotot!

Amúgy még ez is csak annyit jelenthet, hogy az adott környezetben, hogyan viselkedett az adott paszta, ebből nem lehet kijelenteni, hogy melyik a jobb. Mert lehet hogy 50%-al több leszorító erővel rendelkező hűtésnél, egy másik "tesztrendszerben" meg a másik paszta bizonyul eredményesebbnek.

Ezért el kell engedni a hőfokok direkt összehasonlítgatását, azt kell megtanulni, hogy melyik paszta milyen feltételek mellett működik jól és tartósan, aztán ott, abban a környezetben kell használni és ennyi.

üzenetek