üzenetek

hozzászólások


Rolly
(veterán)
Blog

jó cikk gratula... kedvet kaptam egy hasonló rendszer összerakására csak rapsberry helyett egy x86-os géppel... dlna, svn, biztonsági mentés már most is van ... és az 1080 P 3D sem gond jelenleg (még wifin is éppen átfér a tv-hez),

de arra, hogy
- music boxnak
- és könyvtárnak használjam
nem is jutott eszembe...


buherton
(őstag)
Blog

Nem töltenek be lassan az oldalak? Bár ahogy látom nincs Java-s program. Adtál egy-két jó ötletet, amire eddig még nem gondoltam. Ha scp-vel akarsz a világ másik végéről letölteni valamit, akkor nem lassú?

Nagyon jó lett az írás. Köszönjük szépen.

Van valamilyen egyéb oka, hogy az Arch mellett döntöttél (azon kívül persze, amit leírtál)?


GÁgpstpn
(tag)
Blog

Nagyon jó cikk lett. :C Ott hever elrakva egy régebbi gép a garázsban, hogy majd fileszerver lesz belőle. Most hogy elolvastam a cikket, úgy döntöttem hogy megcsinálom még ezen (vagy a következő) héten. Ha felrakok rá egy Arch linuxot akkor mindent ugyanúgy kell csinálni, mint a málnán :D ?


Brogyi
(senior tag)
Blog

Tetszik az Arch választásod. A Transmission gui-t fel lehet dobni a következővel.
[script]
[képek]
Magyarul is tud. Mobilos felülete is van, és végül a klasszikus felület. A script még Solarison is hasít.
Ha egyszer majd odajutok majd megkereslek 1-2 Arch kezdő kérdéssel. Persze ha nem bánod. :)
Az Arch azért tetszik, mert egy picit hasonlít a Solaris-ra, és ott a rolling release ami vonzó.


bimbiri
(tag)

Gratulálok a cikkhez!

Én is málnán futtatom a házi szerverem, ennél kevesebb funkcióval. Ezért kíváncsi lennék a te tapasztalatodra. 1080 HD filmek esetén hajlamos akadozni a lejátszás. Ezt annak tudtam be, hogy az USB és a NIC ugyanazt az adatbuszt használja, így osztozik annak sávszélességén. Ha a lejátszás idejére csökkentem a transmission által használható sávszélességet vagy egyszerűen leállítom a szolgáltatást, akkor javul a helyzet.
Te tapasztaltál valami hasonlót? Az általam használt konfig R. Pi modell B, raspbian oprendszerrel.

Előre is köszönöm!


doc
(nagyúr)
Blog

koszi mindenkinek, orulok hogy adtam otleteket :)

buherton:
en egyaltalan nem erzem lassunak, bar valoszinuleg gyorsabb lenne egy hajszallal valami erosebb vason; talan a Calibre eseteben lehet leginkabb latni, ott a teljes konyvlistanal (most 77 konyv) 1-2 masodpercig eltart mire az osszes adatot betolti, de egyebkent teljesen reszponziv
de mivel ejjel-nappal megy, nem akartam nagy fogyasztasu eszkozt, a malna meg szinte fenyevo, alig kell neki aram, es a celnak igy is tokeletesen megfelel

Eleg sok Linux disztribet kiprobaltam az utobbi kb. 15 evben, nagyon sokaig (8-9 evig) hasznaltam Slackware-t, raadasul ugy hogy a legelejen feltelepitett Slackit folyamatosan update-eltem mikor kellett, SOHA nem telepitettem ujra, pedig kb. 3 teljes gepcsere volt alatta idokozben. Valami hasonloan stabil, egyszeru, megbzihato Linuxot kerestem sokaig, az Ubuntu egyaltalan nem jott be, nagyon megbizhatatlannak, instabilnak es 'oncelunak' bizonyult sok esetben, a csomagkezeloje sem tetszett. Az egyik legszimpibb vegul az Arch lett amivel igazabol az egyetlen szamottevo problema hogy a telepitese nem trivialis (nincs is telepitoje), de menet kozben mar nagyon jol kezelheto, stabil.
Es ugy voltam vele ha van RaspPi-n, akkor miert ne hasznaljam azt? :)
De ahogy irtam is a cikk elejen, komoly jelentosege nincs, itt a lenyeg a hasznalt szoftverek megvalasztasa es a config file-ok, beallitasok, az meg kb. ugyanaz kell hogy legyen mas disztron is.

GÁgpstpn
Szerintem a desktop Archon is kb. ugyanaz a teendo mint a cikkben, csak ott meguszod a PKGBUILD file szerkeszteset, ha x86 proci van benne
Viszont ahogy itt irtam feljebb, az Arch desktopra telepitese nem igazan trivialis feladat (bar van hozza howto).

Brogyi
koszi a tippeket, megnezem, bar igy elsore nem vilagos hogy mit is tud ez a script. A magyar nyelv nem erdekel (az osszes gepemet, telefont, stb. angolra allitottam), de ha nyujt valami hasznos pluszt a mostaniakhoz kepest akkor lehet hogy felkerul :)
Archos kerdes termeszetesen johet, bar nem vagyok benne expert, csak kozonseges Linux user, aki tortenetesen szereti es egy piciket ismeri az Archiet


doc
(nagyúr)
Blog

Igen, a negyedik oldal utolso bekezdese pont errol szol. 1080p-nel mar pont az altalad leirt problema miatt elegge maxon jar a szerkezet, igy mellette sok mas nem fer bele, ha ilyen aktivan szeretned hasznalni akkor en a helyedben kiprobalnek egy BeagleBoardot vagy egy BananaPi-t, azok erosebbek annyival hogy szerintem azt is siman elbirjak
en tobbnyire 720p-t nezek, arra tokeletesen eleg, 1080p-t csak ritkan, olyankor meg legfeljebb megvarom mig minden folyamatban levo torrent lejon :)


mano42
(aktív tag)

Nagyszerű írás, én is csak annyit tennék hozzá, hogy a Transguival egyszerűbb hozzáadni a transmissionhoz torrenteket, nem kell link másolásokkal macerálni, cserében bármilyen platformon elérhető: windows, linux, android, ios. Én raspberryt kizárólag raspbmc miatt használok, és a kedvencem a média szerver funkció, a nasról egy telefonos kliensel elindítom a zenét, a raspbmc meg szépen lejátszodja. De ez már offtopic :)


Brogyi
(senior tag)
Blog

A script feltelepíti az új gui-t a transmission webserver-ére. Ua.-t a portot használod.


doc
(nagyúr)
Blog

igen, mar fel is raktam, par masodperc alatt megvolt, most ismerkedunk egymassal :D

hogy 'folytassuk' a cikk temajat: ahhoz hogy a script mukodjon, fel kell tenni a wget-et a cikkben szereplo Arch-ra:

pacman -S wget

bar ez valoszinuleg senkinek nem okoz problemat :)

azt nem talaltam meg meg ebben az uj guiban hogy hol tudok pl. file-okat kivalasztani a torrenten belul, prioritast illetve "ezt ne toltsd le"-ot beallitani, de meg keresgelek
MOD: megvan, a kepernyo aljarol kell 'felhuzni' :)

[ Szerkesztve ]


#79335424
(veterán)

Szeretem a málnás okosságokat, de ha csak ezekről a feladatokról van szó, akkor inkább egy NAS -választanék. Ahogy néztem, mondjuk egy Zyxel NSA310 árban kb. egálban van egy málna kit -tel. A proci viszont jóval erősebb, meg gigás portja van. Ezek jól jönnek hálózati átvitelnél.


bimbiri
(tag)

Köszi a választ!

Akkor nem megoldás, ha a raspbiant lecserélem Archra.

Akkor marad a másik megoldás, a hardvercsere. Én is erre jutottam, a B. Pi. már egy ideje úton van Kínából, remélem mihamarabb ideér. A málna meg megmarad kísérletezni.

A cikkhez pár észrevétel. Látszik rajta, hogy otthoni hálózathoz készült, igen hiányos a hozzáférés szabályozás. Első körben megfelelő lehet ez az "engedékeny" hozzáállás, de távlati célnak felvehető a felhasználói jogok szabályozása. Van wifi elérés is, így a falakon kívülről támadható a rendszered. Pár javaslat, mert jó játék:
- RADIUS kiszolgáló telepítése és behangolása, így "feltörhetetlen" lesz a hálózatod (legalábbis könnyebb lesz feltörni a szomszéd wifijét és téged békén hagynak)
- Samba kiszolgáló telepítése, központi felhasználóhitelesítéssel.
- Távoli elérés biztonságosabbá tétele VPN kiszolgáló telepítésével.

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen paranoiás, de jobb a békesség! :)


GÁgpstpn
(tag)
Blog

Hát a telepítés tényleg elég bonyolultnak tűnik. Főleg hogy a linuxhoz nem nagyon értek. Esetleg tudsz ajánlani valami másik disztrót amit könnyebb telepíteni és a szerveren futó többi cucc is működik rajta?


Brogyi
(senior tag)
Blog

Szerintem itt ez nem erről szól. Nekem is nagyobb vas van.


#79335424
(veterán)

Azért írtam, hogy a cél szempontjából. A "csináld magad" szépsége valóban egy teljesen más dolog.


doc
(nagyúr)
Blog

igen, a cikkben emlitettem is hogy csak hazi halozatra jo ez az engedekeny beallitas

ez az en esetemben nem problema, egy falusi kertes hazban elek, ha valaki ra akar lepni a wifimre (ami amugy WPA2) akkor az itt all az udvaromban vagy az utcan az ablak elott a kezeben egy notebookkal, ami azert kicsit feltuno :D

nem akartam bonyolitani a cikket authentikacioval (igy is eleg hosszu), a sajat megoldasomban pl. a Transmission is usernev/jelszohitelesitest hasznal, ha valaki szeretne ilyet beallitani de nem megy neki, termeszetesen szivesen segitek

a tavoli eleres csak ugy mukodik ha elotte mar belepett valaki a sajat VPS-emre, amihez csak nekem van accountom, szoval ahhoz eloszor azt a servert kell feltorni :)

[ Szerkesztve ]


GÁgpstpn
(tag)
Blog

Találtam egy egész jó leírást az Arch telepítéséhez, úgyhogy mégis azzal fogom megcsinálni.


lanszlo
(csendes tag)

Nagyszerű cikk! Én is csináltam már mindenfélét a "málnámból", de ezt a Calibre cuccot nem ismertem eddig. Már ezért megérte elolvasni a cikket. És mivel viszonylag "nagy" olvasó vagyok meg is csinálom a saját gépemre ezt a könyvtárasdit.

A Brogyi kolléga által említett scriptet csak ajánlani tudom, én is azt használom. Szerintem átláthatóbb lesz a felülete a transmissionnek és még plusz opciókat is kínál az alaphoz képest ha jól emlékszem (már nagyon régóta ezt a felületet használom, ezért nem emlékszem mik azok az opciók amik az alap felületen nem érhetőek el...). Illetve bármikor vissza lehet állni az alap kinézetre, sőt ha mobil eszközzel nyitod meg az oldalát akkor automatán egy arra optimalizált oldalt nyit meg (de mobilon is átállítható, hogy ezt a nézetet nyissa meg, ami linkelve is volt...)

Köszönöm mégegyszer! :)


PandaMonium
(őstag)

A létező legjobb telepítési leírás a hivatalos Arch Wiki-n lévő Beginner's guide. Nekem is el kellett 2-3x cseszni a telepítést mire megtanultam, hogy tüzetesen át kell olvasni a leírást, nem szabad kihagyni semmilyen elsőre irrelevánsnak tűnő részt sem. Miután végigolvastam rendesen mindent az oldalon (elsőre soknak tűnhet de igazából nem olyan vészes) egyből sikerült a telepítés, nem volt gond utána: Atom stabil, villámgyors és az oprendszer minden egyes tulajdonsága konfigurálható. Lehet, hogy kell egy kis idő mire megtanulja az ember telepíteni/használni de szerintem kétség nélkül ez a legjobb disztró. :K


Ewert
(csendes tag)

Esetleg ha már amúgy is dobtál rá sambát, csinálhatnál egy úgy megosztást, ahova a torrent fájlokat mented, transmissiont meg ráállítod és figyelje az új fájlokat, így nem kell lementeni meg újra feltölteni csak oda menteni a cuccot :)


doc
(nagyúr)
Blog

tenyleg, ezt a feature-t el is felejtettem, koszi a tippet
kiprobalom :)


GÁgpstpn
(tag)
Blog

Ezt a leírást én is láttam, de hosszabbnak és nehezebbnek tűnik mint amit én linkeltem. De ha azt mondod jobb, akkor inkább azzal fogom csinálni.


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Én is szeretnék valami hasonló, de x86-os (Atom) alapú háziszerverecskét összerakni. Nálam a legfontosabb a backup (doksik egyetem miatt), valamint animék letöltögetése lenne (laptopot ugye viszem magamm), nézelődnöm kellene, hogy milyen opcióim lennének iPaden ebook/manga fogyasztására.

Két kérdésem lenne: 1) mennyire lennének hajlamosak összeveszni az oprendszerek? Lenne itt linux (szerver), Win 8.1 (laptop), WP8.1 (telefon), iOS (iPad), Android (másik telefon). Nem tudom, hogy az Atomra mennyire bízhatóak 720p, kirívó esetben 1080p DLNA feladatok (nincs értelme igazán, max iPaden), remélem elég lenne. 2) Arch linux az ajánlott? Én Ubuntut néztem ki.


doc
(nagyúr)
Blog

hogyan erted az 'osszeveszest'?
nalam van egy MacBook Air, egy Linuxos TV, egy Androidos telefon, es remekul megfernek egymassal :D
(plusz meg egy iPod Touch es egy Linuxos notebook, de ezek nem nagyon foglalkoznak a Raspi-vel)
lenyegeben windowson kivul minden elterjedtebb oprendszer van itthon


hcl
(félisten)
Blog

Én biztonsági célra akarom használni a RasPi -t, kap egy kamerát, pár scriptet, kapcsolót az ajtóra. Ha olyankor nyitják ki az ajtót, amikor élesítve van (akár távolról is lehet indítani pl.) akkor esetleg visít, felkapcsolja a lámpát, és elkezd fényképezni, a képeket feltenni egy távoli szerverre... :)

Jó lett a cikk, sok mindenre jó egy ilyen kis keveset fogyasztó izé :)


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Még anno a "hősidőben" volt olyan, hogy sehogy sebírtuk összehozni a LAN-t otthon az eltérő oprendszerek miatt, ha meg mégis, akkor mindig volt valami gebasz (nem nyomtat, nem megy át a net, stb.) - persze ilyenkor különböző Windowsokat próbáltunk közös nevezőre hozni, dea rémkép megragadt :DDD


Blaise
(veterán)
Blog

Köszi a cikket :R

Itthon egyébként hol lehet a legolcsóbban beszerezni a B+ modellt?


cildren
(tag)
Blog

13500 forint a málnapc-nél és az rpi boltban is.


ncc1701
(veterán)

Rtorrentben be tudsz olyat állítani, h x ratio után törölje a filmet. Rutorrent pedig egy kellemes webes felület hozzá.


doc
(nagyúr)
Blog

koszi, de inkabb en szeretnem eldonteni hogy mikor torolje a filmet (mondjuk miutan megneztem, vagy ha meg akarom tartani akkor soha), a torrent kliens ne torolgessen magatol

egyebkent probaltam rtorrentet a WD lejatszon, eleg rosszak vele a tapasztalataim :(


GÁgpstpn
(tag)
Blog

Megpróbáltam feltenni az Arch-ot és kb 2 óra szenvedés után rájöttem hogy ez nekem nem megy. Melyik az a disztró amelyiknél a szerver elkészítése során ugyanazokat/hasonló parancsokat kell használni és kicsit egyszerűbb feltelepíteni?


doc
(nagyúr)
Blog

a Chakra konnyen telepitheto es Archbol indult, de az desktop disztro, nem serverre van kitalalva
Raspberrynel annyibol konnyu az ember dolga, hogy csak le kell tolteni az Arch csomagot, ketteparticionalni az SD kartyat es rapakolni a csomag tartalmat, nem tudom van-e ilyen csomag x86-ra, utana kene nezni...

vagy keresel masik disztrot, ott a csomagkezelo parancsok masok lesznek (pl. pacman -S helyett apt-get install vagy yum install) de kb. ugyanazt kell csinalni, akkor lesz maceras ha valamit forrasbol akarsz felrakni, es nincs az Archnal egyszeruen kezelheto AUR...


Mister_X
(nagyúr)
Blog

A linuxok alapjaiba véve nem ugyan azok? Az eltérő parancsok miatt kérdem :F


doc
(nagyúr)
Blog

sokminden ugyanaz, a csomagkezeles speciel pont nem :)


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Úgy érzem, hogy kell majd nekem egy Linux for Dumnies kézikönyv hamarosan :B Mintha egy új nyelvet kellene elsajátítsni, csak ez nehezebb (wat csomagkezelés).


hcl
(félisten)
Blog

Van pár család, amin belül ugyanazok az eltérések. Pl. a Debian vonalon van az Ubi, Mint, ilyesmik, amikben .deb alapú csomagkezelés van, a RedHat/Fedora/Süsüben máféle, kicsit pl. más az indítóscriptek szerkezete, stb., de gyökeresen nem más az OS szerkezete. Az alapvető parancsok is ugyanazok, a csomagormátumtól eltekintve a legtöbb program az összes Linuxra elérhető, stb. Szóval ha egyet megtanultál kezelni, akkor egy másik már nem vészes, apróbb különbségeket kell megszokni.

Hogy tanulni kell? Mindent tanulni kell, mikor megszülettél, nem tudtál PC-t kezelni :)

[ Szerkesztve ]


Mister_X
(nagyúr)
Blog

You sprechen magyarzky? :DDD

Windowsos fejjel még mindig félig-meddig érthetetlen, de valahogy kezdem kapizsgálni: minden rendszer alapja ugyan az, csak ki-ki hozzátette a magáét. Az én tudásom jelenleg kifut annyiban, hogy feltelepítek egy Ubuntut bármilyen tetszőleges partícióra.


GÁgpstpn
(tag)
Blog

Lehet, hogy a Chakra lesz, bár a rendszerigény legalján van a gép (P4, 1gb DDR ram) Az hogy desktopra való, csak könnyít a helyzeten mert így kicsit barátságosabb a felület. Ezt az AUR-t nem nagyon értem, ha csak azt csinálom ami a cikkben van akkor kell ? (pl. a ympd-hez)


doc
(nagyúr)
Blog

elvileg a cikkben leirtak teljesen mukodnek Chakran is (bar volt szo arrol hogy elszakadnak az Archos csomagoktol, nem tudom hogy allnak most ezzel, illetve ez jelent-e tenyleges kulonbseget)

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Az alapja ugyanaz, mármint a kernel, a köré pakolt dolgokban térnek el. De az sem gyökeresen. A "mire jó" kb. ugyanaz, kicsit más, hogy hogyan éred el azt, amit akarsz, de nem hal bele senki.

Tanulni meg sajnos kell, egy tök eltérő oprendszert nem fogsz tudni pöcc-röff kezelni. Fogalmakat is meg kell tanulni, nem értesz valamit, Google.


#19617792
(veterán)

a Windows 10-ben is lesz csomagkezelés - OneGet - de hogy ehhez miért kellettek évtizedek... ja igen, előbb a csempe kellett. -.-'


Mister_X
(nagyúr)
Blog

De mi az a csomagkezelés?


doc
(nagyúr)
Blog

ez az ami a windows legnagyobb hianyossaga mar tobb mint egy evtizede

igy ha egy programot fel akarsz rakni nem kell nekiallni guglizgatni, innen-onnan levadaszni meg forumokon kerdezoskodni

hanem megmondod a csomagkezelonek hogy mit akarsz, az letolti (ha kell hozza masik szoftver, azt is), telepiti, naprekeszen tartja, stb


GÁgpstpn
(tag)
Blog

Akkor majd megpróbálom, és leírom hogy hogy sikerült.


#19617792
(veterán)

Csomagkezelés, gyakorlatilag a rendszer és az alkalmazások fölött elhelyezkedő kezelő szoftver, menedzseli mik vannak feltéve, mik vannak a tárolókban (mondhatni egy App Storeban) és ez végzi el a telepítéseket, frissítéseket. és így a rendszer csomagokból épül fel, a csomagban helyt kap maga az alkalmazás binárisa (futtatható fájl, az "exe"), és néhány leíró fájl, mi az a program, mire való, hova települjön, hol tárolja a konfigjait, milyen más program (csomag) kell ahhoz, hogy ez működjön, stb.
pld. ha azt akarod, hogy egy zenelejátszó megszólaljon, akkor kell, hogy legyen telepítve hangszolgáltatás és mikor telepítenéd a zene lejátszót, akkor a csomagkezelő megnézi mi kell neki, és ami - szükséges neki - nincs fent azt feltelepíti neked. de ha már van hangszolgáltatás, akkor csak felrakja a lejátszót.

[ Szerkesztve ]


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Tehát ez olyasmi, mintha megmondanám a egy Steamnek, hogy telepítse fel az XY játékot és ilyenkor minden egyéb szir-szart, legfrissebb DirectX, MySQL, .NET Framework, lokalizációs fájlok, felviszi a rendszerleíró adatbázisba és elhelyezi a dolgokat? De amúgy hirtelen nem tudom, hogy mi a különbség a rövid leírás után egy sima installerhez képest :F


#19617792
(veterán)

jah, mint a Steam. csak ez nemcsak játékokra, hanem úgy alfától omegáig az egész rendszerre érvényes.
a sima installerhez gúglizni kell, a mindenféle bannerrel, meg szir-szar bullshittel megtöltött oldalon meg kell találni a download gombot, meg közben kiszedni, hogy ne szedjen további bullshitet, aztán elindítani az installert, végigkattintani a 48732948723987 lépéses telepítőt és minden egyes oldalon jól meg kell nézni mi van odaírva, mert 9823759287 egyéb bullshitet akar még rád sózni. aztán még szarakodik a semmin nem keveset, majd ha úgy óhajtja akkor feltelepíti a programot.
itt meg egy sor a cmd-ben / terminálban és bullshit-mentesen pillanatok alatt aranytálcán felszolgálja neked a progit. illetve ha van grafikus része a csomagkezelőnek, akkor akárcsak App Store, Play Store, Steam, stb két klikk és kész. aztán ha frissíteni kell, akkor nem kell végigmenni újra a bullshitkonténer oldalon bullshit-Csomolungmákat kerülgetve, hogy leszedd az újabbat, hanem fogja a csomagkezelő, szól neked, hogy: "ombre van frissebb, letőccsem?" mondod neki yup, és mire kettőt pislogsz, készen van.
és a szokásos "Windows-karbantartási-problémák" 99.99%-át megelőztük, mert nem szemetelődik össze a gép attól, ha csak egy nyüves pdf olvasót akar a szerencsétlen telepíteni (de nem pilóta vizsgás az illető).
ha meg alternatívákat akar megnézni egy témára, akkor neked kell kigúgelezni őket. Store esetén meg felsorolja mik vannak még erre a témára.

[ Szerkesztve ]


ceia
(őstag)

Hogy-hogy nem lesznek adware-ek a csomagkezelős alkalmazásokban, talán személyesen a M$ készíti majd azokat? Esetleg fizetősek lesznek? :Y Különben a guglizós installeres dologban van jó is, olyat keresel, ami neked megfelel, lehetőleg a legjobbat, ugye.. Az csomagkezelő meg olyat ad, ami ott van, és az lehet, hogy nem a legjobb. Tehát (jobb esetben ingyenes) szoftvereket pakol fel nekem az adott témára - mintha pl. hangmintaszerkesztőt kérnék, és felrakná az Audacityt. -Csakhogy az egy sz@r. Én Soundforgeot használok! Persze az is lehet, hogy egy másik ingyenes tetszik jobban, amit szintén nem tud a csomagkezelő. De újra visszaérkezem ahhoz, hogy mitől függ, hogy mik kerülnek a csomagkezelőbe, és kik csinálják a csomagkezelő által felrakaható appokat?? Elhiszem, hogy Linuxra működik ez a dolog, arra kiépült egy közösség és ők fejlesztgetnek rá mindent. De a Windows egy kicsit más világ. Különben szerintem semmi baj nincs a keresgéléssel, erre való a net és a böngésző, szabadon dönthetsz, hogy mit raksz fel. Inkább az installer-rel van a probléma, minden szoftvernek portablenek kéne lennie! Az install + registry páros csak rontják a Windowst. Ezeket kéne már elhagyni.. :(

A legtöbb szoftvernek megcsinálják a portable verzióját (portableapps.com) tehát így is lehet használni - akkor mi a fenének nem eleve így csinálják??

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

a csomagkezeles es a repo nem azt jelenti hogy minden celra csak egyetlen program van fent
felrakhatod nyugodtan a kedvencedet a csomagkezelobol kenyelmesen, par masodperc alatt, guglizas nelkul

de ez a tema itt mar nagyon OFF :U

üzenetek