[Re:] [razorbenke92:] Cuccok eBay-ről, melyek csillagászati áron találnak gazdára üzérek által - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


bitpork
(veterán)
Blog

Nem hiszem el hogy nem értitek. Ha valamit megvettél (kifizetted) akkor az a Tied attól a pillanattól! Kivéve ha előre küldik el neked. De senki nem hülye. Amit rendeltél kifizetted, és mint tulajdonos vámoltatod. Ha a küldő lenne a tulajdonosa a vámolás pillanatában akkor nem lehet semmit tenni veled vagy a rendelővel.
MOD és nem, nem jóhiszeműen válaszoltál. Ott volt hogy a jogtulajdonos engedélyével? Leellenőrizted? Megkérdezted hogy miért ilyen olcsó az itthon kaphatóhoz képest?

[ Szerkesztve ]


mycso
(veterán)
Blog

Én értem, amit te írsz, de ez így akkor sem ésszerű és nem érted, amit én írok.

1, de jóhiszeműen választottam, amikor egy eredeti márkás valamit árul --> vannak róla képek, linkek, stb. ..
2, lesz róla egy virtuális számlám, megrendelőm, akármi, meg maga az aukciós oldalnak is lesz róla egy archívja (mármint magáról a hirdetésről)

Ezek alapján még mindig nem vágom, hogy hogyan fognak megbünteni jól. Azt értem amit írsz, hogy megvettem, onnan az én tulajdonom és bla.bla, de még mindig nem vágom, hogy a fentiek alapján hogyan bizonyítja rám, hogy hamisítványt vásároltam.

Egyszerű példa: bemegyek a bótba, veszek egy ájffónt, blokk, garipapír, doboz, stb.
kijövök a bótból, megállít egy kedves navos fiatalaember és aztmondja "most jól megbüntetlek, mert ez hamis"
Szépen odaadom neki a számlát, amin rajta fan, hogy ájfónnégy-et vettem és max visszamegyünk a boltba.
Nem igazán életszerű, hogy engem büntessen meg.

sőt:

MOD és nem, nem jóhiszeműen válaszoltál. Ott volt hogy a jogtulajdonos engedélyével? Leellenőrizted? Megkérdezted hogy miért ilyen olcsó az itthon kaphatóhoz képest?
bemegyek a deszkóba, veszek egy pl. sony pendréjvot, amihez semmi igazolás, engedély, kutsafüle nem lesz, csak egy doboz esetleg, meg egy teco-s blokk.
Majd az ajtóban megállít a nav és ha mondjuk netán hamis lenne, akkor jól megbüntet.
Aha, elhiszem. :U


bitpork
(veterán)
Blog

A jóhiszeműség nem az hogy nyálat csorgatva megveszel mindent mer' rá van írva h ájfón. A jognak a hétköznapi fogalomértelmezéshez semmi köze.

Amennyiben egy adott nevű termék kerül újonnan 100 egységbe, és te itt , ott vagy bárhol máshol megveszed 40 egységért, akkor ott a vélelem hogy az nem legit forrásból származik. Az hogy itt milyen jog sérül ( szabadalmi/szomszédos/szerzői) a vizsgálat derítheti ki. Az eredetiséget, meg ahogy a jegyzőkönyvben is láttad leírva, nem a NAV ellenőrzi, hanem szagértő. Tehát a szituáció a Tecsóban vásárolt almafónnal az h NAV lefoglalja a terméket mert vélelmezhetően nem eredeti. Majd a szagértő megvizsgálja.
Ráadásul ezzel a példáddal pont az érdemi részt kutyulod össze, mert az itthoni (értsd EUn belül) értékesítésnél az importőrt terheli a felelősség a hamisítvány miatt - tehát ha ő akarná behozni akkor őt b@sznák meg érte. Ha helyben hamisít és számlát ad róla akkor is őt veszik elő. Tehát a VÁMolással járó import és a helyben vásárolt már importált dolgok összehasonlítása szimplán botorság.


mycso
(veterán)
Blog

Jaa, így világos, tehát ha magyar (EU) számla van róla, akkor egyértelműen az imoprtőré/bolté a felelősség. :R

mod:
Amennyiben egy adott nevű termék kerül újonnan 100 egységbe, és te itt , ott vagy bárhol máshol megveszed 40 egységért, akkor ott a vélelem hogy az nem legit forrásból származik.
Ez sem teljesen helytálló, pl. 2-3 éve, amikor megjelent a nexus7, pont valami hasonló volt az arány, amennyiért USA-ból beszereztem. Természetesen, eredeti készülék!

Mind1, ne ragozzuk, továbbra sem fogadnám el, ha egy EU-n kívüli vásárlás miatt a NAV megakarna büntetni, mert kiderülne a vámolásnál, hogy hamisítvány, viszont eredetiként vásároltam (amit a hirdetés terméklapjával tudok igazolni).

[ Szerkesztve ]


bitpork
(veterán)
Blog

Azt nem akarod elfogadni hogy a hirdetés "termék lapja" .- bármit is jelentsen ez a számomra jogilag értelmezhetetlen fogalom- nem igazol semmit....

Az h USA v nem USA nem számít. Az számít hogy az eladó rendelkezzen a jogtulajdonostól felhatalmazással. Ez lehetne Kína is.


Avicularia
(veterán)

Svédben ugyanez van. Nemrég néztem utána, miután a sógorom hozott ajándékba a 2 nőtestvérének Thaiföldről 2 szett louis vuitton táskát. Vám oldalán le van írva világosan egy fejhallgatós példával, hogyha hamisítványt rendelsz és megfogják a vámon fizetheted a megsemmisítést és még jól meg is büntetnek. Ugyanez ha befelé személyesen megfognak valami cuccal.


BomiBoogie
(MODERÁTOR)
Blog

Takarítás történt, kérem a továbbiakban az off hozzászólások mellőzését!
Konkrét moderációval kapcsolatosan kérdés itt tehető fel. :K


razorbenke92
(őstag)
Blog

Jajj, most néztem csak ide, itt mennyi hozzászólás termett.

Lenry: Nem a lényeget ragadtad meg. Nem az volt a célom, hogy ráfogjam XY márkákra, hogy lehúzás, mert olcsóbb is van. A célom az volt, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy sokan itthon ugyan ezt (nem márkásat, nem minőségibbet, ugyan ezt) árulják többszörös haszonnal. Mellesleg nekem minden hozta idáig az elvártakat. Most volt egy affér, mert a második akksi sem működött amit kaptam, de a pénz visszajött.

Vámos témához:

Winner_hun kolléga meg tud erősíteni, hiszen az ő segítségével intézem az eBay-es rendeléseket: Volt egy eset, amikor minden körültekintés ellenére én kaptam meg egy küldeményt, amelyet nem nekem vettek. A címzésen az én nevem szerepelt, számla nem volt mellékelve.

Mi van, ha valakihez eltéved egy "jogvédett" termék? Ezek alapján az Isten nem mossa le róla, hogy ő rendelte. Akkor annak kell kifizetnie az összeget, akinek nem kedvezett az ég, és a kínai posta?

Mi van akkor, ha elállok az üzlettől? Akkor is az én tulajdonom, és engem büntetnek? Kézhezvételtől kezdve itthon is 3 napom van az elállásra...

Ez az 50 forint helyett 25-ért elfelejtették ami történt meg vicc. Nem azért, én is örülnék, ha megúszhatnám ennyivel, de akkor hogy is van ez?


Jabby
(őstag)

"Ez az 50 forint helyett 25-ért elfelejtették ami történt meg vicc. Nem azért, én is örülnék, ha megúszhatnám ennyivel, de akkor hogy is van ez?"

Igen, bennem is azonnal ez a kérdés merült fel, s olyan érzésem van, hogy itt valami átverés van a jogtulajdonos részéről. No, és elrettentő példának sem rossz...

Más:
S akkor felmerül a magyar eladó részéről az a felelősség, hogy ezek a kínai áruk a piacra helyezés előtt megfelelőség-értékelési eljárásnak nem voltak alávetve (CE megjelölés!). Pl. egy áramütés esetén kit vesznek elő?


angyalpc2
(aktív tag)
Blog

Sokan csinálják ezt a dropship módszert

főleg ruháknál
visszakerestem jó pár ruhát (szezonális) és töredék árakon vannak.

A vaterás eladó meg kaszál 0 munkával..excel táblázgat.

2500-3000 Ft-rt adja amit ő megvesz 1000Ft-ért
0 felelősség, tuti profit, még benn ragadt árukészlet sincs
Havi 150-200-250e lazán meg van 100 árú eladásából és még nem is volt arcpirítóan genny.

Ezt meg hogy illegális cucc és a kifizetőt megrendelőt baszogatják meg a nonplussz ultra.
Mintha ő tehetne róla hogy a csomagban illegális CD meg szoftvert-t tesz bele
Éritek itthon valaki felad egy csomagot teli kokóval azért a mit sem sejtő vevőt baszogatja VÁM meg a rendőrség.


PioDVD
(senior tag)

Ezzel a logikával (kifizetted, tiéd) azt is lehetne mondani, hogy fizess vámot, áfá-t (persze ha annyira drága), de azonnal. Ha sose ér ide, akkor is, mert megvetted és a tiéd.

üzenetek