[Re:] [sonar:] Pi-hole, a reklám blokkoló (Bevezető) - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Sethdobaloah
(senior tag)

ld. DNS over Https, amit egyes böngészők egyes régiókban alapértelmezetté tettek => ilyen esetben ki van kerülve a pihole.


gazso75
(aktív tag)

jaaa, vágom


gr8tjoey
(tag)

Egy youtube specifikus lista engem is érdekelne, bár már most kb 10%-ra esett vissza a reklámok mennyisége. Videók közben kb 0, előtte még 10-ből 1x beadja.

*Apropó, mi a legegyszerűbb módja a listák exportálásának?
A group managementben nekem csak az első sort eszi meg, át kell alakítanom a listákat szóköz tagoltra, ami elég macerás.

[ Szerkesztve ]


aRm1n
(aktív tag)

Sziasztok!
Nemrég én is fellőttem egy Pi-hole-t egy Pi Zero W-re, és elkezdtem kísérletezni. Azt szeretném megoldani, hogy LG TV-n kiszűrje a pofátlan mennyiségű YouTube reklámot. Sajnos arra gyorsan rájöttem, hogy ez elég nehezen megoldható, ha egyáltalán... Van valaki, aki biztató eredményt ért el?

Egyelőre a két default (master és malware) listán kívül a sunshine.it-s és egy youTube_ads_4_pi-hole nevű van beállítva, utóbbi egy scripttel együtt, ami automatikusan frissíti a blocklistet. Sajnos az eredmények nem bíztatók, a reklámok átjönnek, utána viszont jó eséllyen a content is blokkolódik. Van valami ötletetek?


gr8tjoey
(tag)

Amióta írtam azóta a témát bújom, és nincs (nem is lesz) rá értelmes megoldás. Ugyanarról az IP-ről jönnek a reklámok ami alá 2 hostnév is be van drótozva. Az én esetemben jelen pillanatban (mert ez változik folyamatosan - load balancer) ez így néz ki.
joey@x:~$ nslookup 216.58.214.206
206.214.58.216.in-addr.arpa    name = bud02s23-in-f14.1e100.net.
206.214.58.216.in-addr.arpa    name = bud02s23-in-f206.1e100.net.

Az alsó a reklámhost a felső a video stream. Ez egy mozgó célpont..


aRm1n
(aktív tag)

Köszi a válaszod! Kb. eddig jutottam a fórumokat áttúrva.
Pár kérdés:
1. Honnan lehet tudni, hogy melyik IP-ről melyik tartalom jön?
2. Hogy kerestél rá erre a címre? Megnézted nslookup-pal a manifest.googlevideo.com domaint majd a visszakapott címet megkerested nslookuppal?
3. Mihez kellene a visszakapott címeket (?) hozzáadni? Sima/wildcard blacklisthez, host filehoz vagy mihez?
4. A Raspberryről és a mögötte lévő PC-ről eltérő címek jönnek ki a manifest.googlevideo.com domainre... vagyis a kettőről azonos időben más eredményt kapok:
Raspberry (Pi-hole):
pi@raspberrypi:~ $ nslookup manifest.googlevideo.com
Server: 192.168.1.254
Address: 192.168.1.254#53

Non-authoritative answer:
Name: manifest.googlevideo.com
Address: 172.217.19.110
Name: manifest.googlevideo.com
Address: 2a00:1450:400d:805::200e

pi@raspberrypi:~ $ nslookup 172.217.19.110
110.19.217.172.in-addr.arpa name = muc03s07-in-f110.1e100.net.
110.19.217.172.in-addr.arpa name = bud02s27-in-f14.1e100.net.

PC:
PS C:\Users\armin> nslookup manifest.googlevideo.com
Server: raspberrypi
Address: 192.168.1.89

Name: manifest.googlevideo.com
Addresses: 2a00:1450:4016:801::200e
172.217.20.14

PS C:\Users\armin> nslookup 2a00:1450:4016:801::200e
>> 172.217.20.14
Server: raspberrypi
Address: 192.168.1.89

Name: muc11s02-in-x0e.1e100.net
Address: 2a00:1450:4016:801::200e

5. Nem lehetne valahogyan scripttel automatizálni a keresést és az eredményt hozzáírni a megfelelő listához...?
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, nem vagyok szakmabeli (csak egy bosszús user, aki megunta nyelni a reklámokat a TV-jén :D )


gr8tjoey
(tag)

Szia,
Én kidobtam a pi-hole-t, mert nem hozta az elvártat, de birizgálja a fantáziám hogyan tovább. Most adguard van fent, és ugyanaz (esetemben talán rosszabb is a helyzet).
Az egyik filter szerkesztő írta a redditen, hogy neki semmilyen reklám nem jön fel.
[link]
Ennél tovább nem jutottam. Talán azt lehet még megpróbálni - csak hangosan gondolkozok - hogy a HOST file-ba beírod a manifest.googlevideo.com címet fix IP-re, és annak az IP-nek a reklám párját (ha jól tudom a második amit visszaad) kitiltod. Ha lesz időm kipróbálom adguarddal


aRm1n
(aktív tag)

Vagy száz ötletet meg regexes/listás próbálkozást láttam már az elmúlt napokban, voltak, akik elkezdték gyűjtögetni a googlevideo-s domaineket, de hiába minden. Nem lehet statikusan blokkolni, mindenki eredménye erre mutat. Hogy kéne megcsinálni azt, amit javasoltál? Sajnos mint írtam, nem vagyok szakember... ha hosts-ba rakom, nem tiltja le az egész domain elérését...?

Az a megérzésem, hogy a reklámot kiszolgáló címet folyamatosan és rendszeresen szkennelve talán meg lehetne oldani, mások is próbálkoztak már hasonlóval, itt: [link]


gr8tjoey
(tag)

Ha jól értem, akkor ezt be kell tenni a host file-ba, és boldogság. Mindjárt ki is próbálom

[link]


aRm1n
(aktív tag)

Köszi a linket! Tegnap este hozzáadtam ezeket a hosts-hoz (amúgy valószínűleg jobb lenne a Pi-hole blokklistájához adni, elvégre erre való, nem?), az eredményeim eddig vegyesek. TV-n nézve talán (!) kevesebb reklámot látok, főleg a videók alatt, de nem vagyok biztos benne, hogy a most felrakott lista miatt (eddig is használtam néhány listát, ahogy írtam).

Feltűnt, hogy mindig két query bukkan fel a Pi-hole logjában:
[link]
Az egyik IPv4, a másik IPv6, ha jól néztem utána. Ennek mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]


gr8tjoey
(tag)

Nálam nincs javulás, minden 5. videóban ott a reklám, néha közben is.
Beraktam blocklistbe a linkelt TXT-t, úgy se jó.
Az IPv6-ot kapcsold ki minden eszközön, és nem lesz gond.


aRm1n
(aktív tag)

Igen, nálam is ott vannak a reklámok. Benne van a hosts-ban, de semmi javulás. Van egy olyan érzésem, hogy ez esélytelen. Senkinek nem sikerült megoldani a YT reklámblokkolást DNS alapon... lehetne bonyolítani, de akkor sem működne, valószínűleg konkrétan lehetetlen. A szervert azért fenn hagyom, a követőket is leszedi, szóval van haszna.


ricogsm
(őstag)

Sziasztok! Youtube
Reklám blokkolást a
Youtube vanced valahogy megoldotta, csak Tv-n hogy lehetne ezt megoldani?


Istju
(senior tag)
Blog

Valószínűleg, a pi-hole a youtube reklám blokkolást nem fogja megoldani dns alapokon, mivel a YT reklám, ha jól tudom a streambe van ágyazva.


CharlieBrown
(tag)

Sziasztok!
pi-hole szűrés/blacklist/whitelist témában kérdés: ti hogy oldottátok meg, hogy a rengeteg szűrő ne kaszálja el a tartalmakat? Felhízlaltam kb 1.2M-ra a szűrőlistát, utána gyomláltam ki kézzel off-ra amik megfogtak olyan oldalakat, hogy indexhu, dívány, prohardvert, itcafé.
Arra már nem is térek ki, hogy a pofátlanul felugró totalcar popupot gyilkoljam ki, de érdekelne hogy állítjátok be olyan liták esetében, amik alapvetően jók lennének, de benne van 1-2-x db elcseszett oldal.
Hogy teszitek whitelist-re? komplett domaint? Azzal el is kaszálom a reklámblokkolást....


Archttila
(veterán)

Sziasztok!

Az OS distribution not supported üzenetre tudtok valami működő megoldást?
Az egyik Pi-Hole fejlesztő ezt ajánlotta, de sajnos (nálam) sem működik:

curl -sSL https://install.pi-hole.net | PIHOLE_SKIP_OS_CHECK=true sudo -E bash

[ Szerkesztve ]


#68270080
(junior tag)

Sziasztok!

Úgy látom kicsit leült a téma, hát most akkor próbálok egy kevéske érdeklődést gerjeszteni.
Igyekszem rövid lenni, de sajnos a sztori hosszú:

Történt, hogy évekkel ezelőtt nagyon bejött a DD-WRT-re pakolható reklámblokkolás.
Miután egy villámcsapás kinyírta a komplett infós rendszeremet, már UniFi termékvonalon indultam tovább. Ide nem lehetett olyan cukiságokat belőni 3 sorban, mint az Asusra feltolt DD-WRT routernél, így elkezdtem keresgélni, és szembe jött velem a Pi-Hole.

Vettem is egy Raspberry Pi3B+-t 16GB uSD-vel, felraktam az azóta Raspbian-OS-nek csúfolt Debiant, és az egysoros telepítéssel feltettem a Pi-Hole-t. Találtam príma blokkolandó cucc gyűjteményeket is, és nekem is előfordult később, hogy akár 60% is blokkolva volt a kéretlen tartalomból.

De!

Mostanában történhetett valami: havonta 2-3 alkalommal beállt a Raspberry. Vettem új memóriakártyát, azzal is ugyanez, aztán vettem 128GB-osat, dettó. Elkértem "kölcsibe'" a haver Raspberryjét, szintén zenész. Csináltam szűz telepítést (mindent nulláról, és semmi plusz blokklista, csak a gyári alapértelmezett) ugyanaz a lefagyás.
Aztán tettem rá egy Home Assistantot - ez gond nélkül ment hónapokig.

Meguntam a műsort, és most nem igazán volt lóvém egy újabb Rpi4-re, ezért abból főztem, amim van.
Leszedtem az Ubuntu szerver 20.04-es 32 bites verzióját, rápakoltam a Pi-Hole-t, visszatöltöttem a lementett beállításokat, és lőn világosság!

Igaz, hogy jóval lassabban indul el a Raspberri Pi 3B+ 1GB memóriáján az Ubuntu 20.04 (csak ezzel kompatibilis a Pi-Hole), de ami utána jön, az maga a földi menyország! Miért is? Mert olyan weboldalakat kapok, melyeket a kedves Raspbian-OS alatt ketyegő Pi-Hole cseszett reklámtalanítani, mindig bennragadt 1-2 nemkívánatos szösz. Bezzeg az Ubuntu: semmi, de komolyan semmi sincs a blokkolt tartalmakból az oldalakon.
Odáig elmentem, hogy még pornóoldalakkal is teszteltem, és korábbi emlékeim szerint az "ilyen" oldal felületének legalább 80%-a reklám volt. Nos, jelen esetben csak a hupákolást látni, és a többi film ajánlóját ;), nincs növesztőszer reklám, nincs vírusos felugró ablak, csak egy szellős, sallang és reklámmentes felület.
Biztosan lesznek benne rések később, de 2 hónapnyi hibátlan működés után azt kell mondjam, valamit nagyon elcsesztek a Raspbian-OS-nél, mert instabil lett és nem hajlandó sportszerűen együtt dolgozni a Pi-Hole tartalomszűrővel.

Legalábbis szerintem.

Szóval javaslom a Raspbian-OS nyugdíjazását, helyette pedig az Ubuntu használatát.


tsilver
(aktív tag)

hu de jó, hogy olvastam, ki is próbálom, mert nálam pont ugyan ezt csinálja csak 3 naponként. Én is újratelepítetem ment 3 napig aztán annyi. az IP címet látja a router de se ssh se web se semmi


gazso75
(aktív tag)

Próbáld ki az Ubi helyett a dietpi-t, azzal gyorsabb lesz minden. Debian-ra épül


(jan)
(őstag)
Blog

Sziasztok!

Ez okostévén megofgja a youtube reklámokat ?


gazso75
(aktív tag)

Nem


baani59
(aktív tag)

Sziasztok!
Tegnap elindítottam a Pi-Hole-t egy RPi 3 B+-on.
Innen-onnan leszedtem blokkolási listákat, jelenleg 1.166.000 domain van benne, de a hatékonyság csak 16,5%.
Sajnos Formaster listáinak a letöltési linkje nem él már.
Tudtok javasolni "hatékony" listákat vagy megosztani lista gyűjteményt?

Köszönöm előre is. :R


szakonyi
(tag)

LG c11 használom ezt a megoldást. https://rootmy.tv/
Root után lecserélem az eredeti youtube appot a youtube AdFree-re. Így a tv-n reklámmentes a youtube. https://github.com/RootMyTV/RootMyTV.github.io


donat_sz
(senior tag)

az alábbi üzenetekkel szembesültem a RPi-n futó PiHole admin felületén. van valakinek ötlete a megoldásra?

DNSMASQ_WARN Warning in dnsmasq core:
Maximum number of concurrent DNS queries reached (max: 150)


Rick4
(félisten)

A főoldalon balról settings menü, ott dns fül, közepétől lefelé kicsivel meg ez:

emeld fel a dns kéréseket egy magasabb számra, mert elérte az 1 perces időlimit alatt beállított maximumot. Nálam ugyanez 1000-re volt állítva, és többször betiltott, most 1000-nél csendben van. :D

Közben én is kérdeznék, újrapakoltam a nason dockert, és így a pihole-t is, de mentésből állítottam vissza mindent, szóval jónak kellene lennie, azóta nem folyamatos a lekérés kijelzés, mintha nem lennék gép előtt, a grafikonnál a szám sokszor nulla, pedig itt ülök, a többi eszköz is megy, tehát többnek kellene lennie. Piszkálás előtt teljesen folyamatos volt, minden bizonnyal többszáz kérés zajlik ercenként most is... Routeren egyetlen dns kiszolgáló van, a pihole ip címe a nason:

[ Szerkesztve ]


Rick4
(félisten)

Érdekes, tegnap újrapakoltam a rendszert, a pihole-hoz nem nyúltam, de este 11 óta minden visszatért a régi kerékváságba, most jól mutatják a helyzetet a grafikonok...


Flashback
(addikt)
Blog

Synology NAS? Honnan lehet kész image-eket leszedni?


Rick4
(félisten)

Épp xpenology, de ezen től mindegy, ugyanaz. Dockerben fut hiba nélkül. Ez alapján kb 5 perc volt. [link]


kis.zsolt
(tag)

Nos, úgy néz ki, készül a 6-os Pi-Hole.

Nekem jelenleg NAS-on Dockerben fut és nagyszerűen teszi a dolgát - de még csak az 5-ös változat ;) . Ez alapján tettem fel a NAS-ra, de kellett egy kis variálás, hogy el is induljon a konténer. Nekem a ph_network létrehozása egyetlen IP-re (ez is benne van a linkelt cikkben) sokat segített. Van másik leírás is Synology NAS-hoz, de az régebbi DSM-hez nem oké, nekem pedig mindig friss van.
Sajnos a Youtube videókat nem fogja meg... remélem a 6-osba tesznek ez ellen valami hókusz-pókuszt.

Plusz kérdés volt, hogy milyen szűrőket használunk. Én innen válogattam: [link] , de a Google a barátod: [link]

[ Szerkesztve ]


redbiro
(őstag)

ez a youtube dolog állandóan feljön a pi-hole fórumokon is, de nincs és nem is lesz rá megoldás, DNS szűréssel az nem megoldható.

nem tisztem reklámozni, de ajánlom a youtube premiumot, sztem 3000 ft nem drága a nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb életért, plusz megkapod hozzá a youtube musicot, ami az én tapasztalatom alapján bucira veri a gyakorlatban a spotifyt.


kis.zsolt
(tag)

Igen, sajnos igazad van.
A DoH, vagyis a DNS over HTTPS miatt ez a jövőben még nehezebb lesz más tartalomszolgáltatók esetében is.
Én ezt a Jutúbos dolgot ezért el is engedtem, de már azzal is megelégszem, hogy a nem kívánt tartalom 46%-át megfogja a PiHole a Jutúb kivételével persze.


Rick4
(félisten)

Sziasztok. Van itt egy épített nas, azon fut egy pi hole, hadveres korlátok nem nagyon vannak, tehát nyugodt szívvel tolok bele közel 2 millió domaines listákat, minden szép és jó, viszont van egy apróság, amin nem tudok túllépni. Hozzáadok a listához egy oldalt, és nem sikerül a képeket megjeleníteni. böngésző cache törlés, inkognitó ablak, másik böngésző se viszi, kizárólag miután blocking disabled-re állítom, azaz tlejesen kikapcsolom a blokkolást. Ha fehárlistában van az oldal, miért szűr még mindig? Hogy tudnám kikapcsolni akár ennél az oldalnál fixen? [link]
Én ennyit látok, a képek nem jönnek elő.

[ Szerkesztve ]


Rick4
(félisten)

Megoldottam, F12-vel néztem, milyen linkek vannak a képekre kattintva, fehérlistába tettem az elsőt, ellenőriztem inkognitó mógban, nem lett jó, jött a következő, nem lett jó, a harmadiktól megy szépen. Minden frankó.

üzenetek