üzenetek

hozzászólások


Fitzgerald
(veterán)

Megvannak Androidra évek óta, de sosem játszottam őket végig.
Viszont a kaland-játék könyveket nagyon bírtam anno. Számomra Az Országút Harcosa volt a gateway a tabletop szerepjátékok világába, még a 90'-es évek elején-közepén.

[ Szerkesztve ]


kriszpontaz
(veterán)

Meg a végigjátszhatatlan Nagy Féregfutam (nyomtatási hiba miatt). :)


pemga
(csendes tag)

Steam-en most akciós a Sorcery! A négy könyv együtt 6 eur. (Elég régen tettem fel wishlist-re és most először van akcióban.)

[ Szerkesztve ]


Alogonomus
(őstag)

Akik lemaradtak erről a függőségről, azok is kipróbálhatják itt online.


Fitzgerald
(veterán)

Emlékeim szerint pont A Nagy Féregfutamot sikerült borító nélkül megszerezni valami havertól, egyszerűen letépték a borítóját. Biztos nem sikerült 6-ost dobni. :D


kriszpontaz
(veterán)

Engem is kiidegelt, de végig lapoztam és megkerestem annak idején a jó számot ahová lapozni kellett, most viszont újra kellene csinálnom mert már nem emlékszem, és nem volt szívem a könyvbe belefirkálni.


Skynet258
(veterán)

Anno szerintem az összes létező "lapozgatós könyvet" kiolvastam, könyvtárból hoztam ki, vettem... imádtam őket. Ezeket is kijátszottam mobilon évekkel ezelőtt. Pont a Királyok Koronája sorozat volt számomra a legkedvesebb, Kharé a csapdák kikötővárosa... ahh de jó is volt. Én anno szereztem egy csomó 1 Ft-os érmét, és azok voltak az Aranytallérok, így vizuálisan is láttam, hogy állok. :DDD

Sőt, most jut eszembe pár hónapon kersztül még el is kezdtem írni egy saját lapozgatós könyvet... De jó lenne most visszaolvasgatni fiatal és éretlen énem munkásságát. :D

[ Szerkesztve ]


podtibi
(senior tag)

Nehogy elmenjen bárki is megvenni könyvben. A végén még megtanulna könyvet jobban olvasni. Meg amúgyis, könyvben az igazi.

Ezekután mi lesz a következő? :U


storm3
(senior tag)

Autóba se ülj,lovaskocsin az igazi!


- = Zk = -
(félisten)
Blog

az összes KJK könyv megvan... meg egynehány, amik más fantasy nevek alatt jöttek ki.. :)) :DD

szerk.
vajon van magyarítás hozzá?!

[ Szerkesztve ]


johnyblaze
(aktív tag)

a halal labirintusa volt az elso konyvem.rongyosra jatszottam.es abban meg az illusztraciok is gyonyoruek voltak.imadtam


Skynet258
(veterán)

Még jó, hogy mindenki pont azt írta, hogy végigolvasta az összes könyvet. :DDD
Gondolom szerinted az ebook is ördögtől való. :U


nullpoint
(senior tag)

Nem jó így.
Nem tudom digitálisan mindegyik ujjamat különböző oldalakon tartani, azért, hogyha esetleg rossz döntést hoztam akkor visszakozhassak. :D


MageRG
(addikt)

Ezt csak így itt hagyom, hogy aki akar, nosztalgiázhasson.


podtibi
(senior tag)

:C


podtibi
(senior tag)

Az még nem is zavarna. Dehogy ebből mért kell videójátékot csinálni, azt sem teljesen értem.


Teebor9
(tag)

Ujjakkal? Pfff. Amatőr. Mivel úgy is elfelejtettem, hogy melyik ujjamat hova tettem, átálltam cetlikre, így kényelmesebb volt a könyv tartása és több quick save volt belőve. :D


nullpoint
(senior tag)

:Y Vérbeli profi vagy! :R :C


kriszpontaz
(veterán)

1 ujj, 2 ujj, 21 ujj :D (még az orrom is ott volt néha a lapok közt) :D.


.:bld:.
(csendes tag)

Akit érdekel még hasonló játék, csekkolja a Fabled Lands-et is. Az is egy '90-es években megjelent lapozgatós könyvsorozat feldolgozása.


#54625216
(addikt)

Már a 80-as években is csináltak ezekből videójátékot C64-re és Spectrumra, többek között itt Magyarországon a Novotrade is fejlesztett ilyet UK megrendelésre.


podtibi
(senior tag)

Értem. Ezt hova kell tovább csinálni? Mi lesz így a könyvformátummal?


Kansas
(addikt)

Azt kell mondjam, ezek SOKKAL jobbak, mint a cikkbeli játék... megvettem, kipróbáltam, kértem a refundot...


Skynet258
(veterán)

Szerintem ez a játék azért nem fogja kinyírni a könyvformátumot. Egyrészt ezeket a könyveket manapság már nem csinálják (külföldön mondjuk nem tudom de szerintem ez a korszak elmúlt), aki meg el akarja olvasni az megteheti most is, hiszen a könyvek létezése ettől még nem szűnik meg. Ez egy alternatíva, ha anno sokat olvastál ilyet akkor új köntösben is ki lehet próbálni.
Amúgy meg ha valaki ezzel találkozik először a stílussal és utána kedvet kap a könyvekhez? Mondjuk 10 ember. Az pont tízzel több mint amennyi alapból elolvasná ezeket a könyveket. ;)
De ez teljesen normális, hogy a könyvekből játékot csinálnak, ott a Witcher, a könyveket alig ismerte valaki, ellenben a játékot? A játék sikere miatt megvalósult sorozatot?
Nincs ezzel szerintem semmi baj. Ettől még leülhetsz ugyanúgy olvasni, ahogy tesszük azt továbbra is sokan. És ha a gyerekeim leülnek esténként egy ebook elé én boldog leszek, hogy egyáltalán olvasnak, nemhogy kikapjam a kezükből, és leb*sszam őket, hogy "mi lesz így a könyvformátummal"? :U


pemga
(csendes tag)

A könyv változat valóban élvezetesebb, pl. bele lehet tenni a kézzel rajzolt térképet, össze lehet vetni hogy mennyit változott a kézírásom harminc év alatt, stb. A könyvnek olyan problémái vannak:
1. nagy és nehéz, különösen ha sok van belőle. Ez leginkább költözködéskor derül ki, márpedig 30 év alatt azért abból volt pár.
2. Elég drága (nemtom pl. Brexit óta nem is próbáltam meg rendelni amazon.uk-ról), van amit utánnyomtak, de nem mindent, és volt amiért 100+ fontot elkértek mert eredeti és ritka darab. Mindenesetre Steam-en akciósan olcsóbbak mint postázva, még ha összefogok 5-6 kötetet is. A Sorcery! már régen is drágább volt, az első két kötete nekem pl. magyarul van meg, másfél-kétszer annyiba kerültek mint a többi kalandjátékkockázat, egyszerűen nem volt elég zsebpénzem a végére. Úgyhogy az uccsó kettő angolul van. Meg most megvettem egyben a négyet a fenti játékban de még nem próbáltam, még a Creature of Havoc-al küzdök.


pemga
(csendes tag)

Gyereket próbáltam rávenni, Lego-ból csináltunk ezt-azt. Volt Szukumvit báró, barbár, ninja, drágakövek ládában, SKORPIÓ-t is felismerte összekevert betűkből... De egyelőre nem jött be neki, de még reménykedem.


podtibi
(senior tag)

Értem. Nem az zavar, csak hogy a könyv varázsa hamarabb elvész.


Z_A_P
(addikt)

Ez hogy mukodik? :F
Pl itt van ez: [link]
Meg tudom nezni a tartalom/jatekszabaly/stb, de a "jatek" nem indul.

SZERK: hopp neki van olyan hogy "Jatek kezdese". Nekem olyan nincs :(

[ Szerkesztve ]


Z_A_P
(addikt)

Kifutottam idobol. Most mar van Jatek kezdese. Vagy vak voltam, vagy elobb nem volt :F :R


Erunosta
(tag)
Blog

Hú, hát én anno nagyon ráfüggtem ezekre a könyvekre, ifjú koromban. (Virtuálisan még sose próbáltam.)
Ami megvolt vagy játszottam:
Halál Labirintus
Az Országút Harcosa
A Gyíkkirály Szigete
Skorpiók Mocsara (emlékszem ehhez térképet is rajzoltam)
A Káosz Fellegvára
Bajnokok Próbája
A Vértengerek
A Hóboszorkány Barlangjai
A Rémület Útvesztője
Tolvajok Városa
A Szamurály Kardja
Robot Kommando
Tök(él)etlen Katona
Kaliforniai Visszaszámlálás
Sziklatorony
Titán - A Szárnyaló Fantázia Világa

Hú rég volt, de egy kedves emlék.

Közben nézem neten ezeknek a könyveknek az árait, lehet holnap elkezdek keresgélni, hátha megvan még valamelyik.

[ Szerkesztve ]


Kansas
(addikt)

Nekem ezek voltak a "kapudrogok" a pen-and-paper szerepjátékokhoz, a '80-as évek végén az általad felsoroltak jó részéhez volt szerencsém, a Titán világleírás azóta is megvan... édesapám volt a "játékmester" én és öcsém pedig szimultán haladtunk a könyvben... egész '94 tavaszáig, mikor először a kezem közé kaptam egy MAGUS alapkönyvet... a többi meg már jött magától, a következő 20 évet többé-kevésbé rendszeres szerepjátszással volt szerencsém tölteni, amig a csapat nem végzett az oktatási rendszerrel és szét nem széledt.
Hja, a régi szép idők... :B


Erunosta
(tag)
Blog

Én egy barátommal játszottam ilyen mesélő és főhős játékot. Egyszer én meséltem, egyszer ő, de semmi komolykodás, szabályok, de nagyon élveztük. Én sose játszottam MAGUS játékot. Nem volt hozzá társaság, aztán jött középsuli és feledésbe merült ez az egész. Már nem lenne hozzá türelmem, de megmarad mint szép emlék, ifjú koromból. :)


Zoltar
(újonc)

"ezeket a könyveket manapság már nem csinálják"

Szerencsére "csinálják", sőt, most gyakorlatilag reneszánsza van a lapozgatós könyveknek mindenhol - még Magyarországon is. :) Csak néhány példa:

* Rengeteg gyerekeknek szóló játékkönyv jelenik meg; a legigényesebbek ezek közül Bojti Anna művei ( https://kiado.pagony.hu/bojti-anna ), amik egyébként "nagyon nagyot mennek": több tízezer fogy belőlük és rengeteg gyerek kedvét meghozzák az olvasáshoz és az interaktív kalandokhoz

* Egy kis kiadó, a Kaméleon Komix újraindította a régi Jackson-Livingstone sorozatot,a Fighting Fantasyt, többnyire vadonatúj könyvekkel ( www.chameleoncomix.eu ), amik szintén aránylag sikeresek

* Indult egy új magyar sorozat, a Vindgardia Hősei ( www.vindgardia.hu ); ez a Fighting Fantasyhoz hasonlóan szintén az oldschool fantasy vonalat képviseli, de saját világon játszódik és saját szabályrendszert használ, érdekessége pedig az, hogy társakat is válaszhatunk, amik rengeteg helyen befolyásolják a cselekményt, ráadásul több alternatív út és befejezés is van minden könyvben (tehát jó párszor végig lehet játszani őket)

+ A napokban fog megjelenni egy új "open world" fantasy lapozgatós is, a Viszályok ideje, amiben még karakterválasztás is van ( www.viszalyokideje.blog.hu )

De ez tényleg csak pár példa, jó pár egyéb játékkönyv is megjelent az elmúlt években... (Külföldön is népszerű egyébként a műfaj: jó pár klasszikust újra kiadtak, és rengeteg vadonatúj lapozgatós is megjelenik. Az angol nyelvű könyvekkel kapcsolatban különben tudom ajánlani a következő blogot: www.jatekkonyvek.blog.hu )

Tehát tényleg eléggé "mennek" most a lapozgatósok; távolról sem tudták "kinyírni" őket a számítógépes játékok/videójátékok, hála az égnek... Elvégre ezek mind a mai napig papíron, lapozgatva, kockát dobálva, "egy ujj, két ujj, huszonegy ujj"-módszert használva az igaziak. ;)

[ Szerkesztve ]


Skynet258
(veterán)

Hm, köszi az infókat, nem gondoltam, hogy ez a stílus még életképes a mai digitális korszakban. Lehet bepróbálok egyet kettőt csak az emlékek miatt. Ha csinálnának egyet Skandar Graunnal a főszerepben, az meg alap lenne nálam. :D


Piftuka
(veterán)

Akit érdekel a téma, és a Steam-es feldolgozásai, annak ajánlom ezt a csomagot:
Fighting Fantasy - Collection Bundle

Látványos, interaktív, és - főleg a harmadik nehézségi fokozaton - finomal szólva sem könnyű feldolgozása az Ian Livingstone és Steve Jackson által megálmodott fantáziavilágnak.

A csomag első darabja, a "Fighting Fantasy Legends" és annak története három könyvet foglal magába: "Tolvajok városa", "A tűzhegy varázslója", "A káosz fellegvára".

A csomag második darabja pedig a "Halállabirintus" trilógia könyveit.

Ennyi pénzért szerintem tartalmas szórakozást ad a sorozat rajongóinak. :K

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Jaj basszus. A digitális korszakban hagyjál már ezzel a buta dumával. Teljesen jó. Én is játszottak KJK könyvekkel. Gyerekkoromban fizikai könyvvel, ma meg telefonon. Nagy ügy.


podtibi
(senior tag)

Jogos.

üzenetek