üzenetek

hozzászólások


ozzy711
(őstag)

200k-ból összeraksz egy sokmillás hangot.

Igen, sokan ezt szeretnénk!


bajnokpityu
(félisten)
Blog

Ez a mondás felénk úgy helyes,hogy ha megvolt a sok millas hang,utána élvezed némelyik 200 50ezres hangot is. De soha nem mondanek ilyet,hogy 200bol csinálni lehet olyan hangot mint egy igényesen összerakott millas hangot..

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

250 ezres


ozzy711
(őstag)

200-ból én sem hiszem. Készítettem egy két mono blokkos ( Pass ) Aleph x- et, kb. 500 volt alsó hangon. Lehet, hogy össze kéne ereszteni egy kb. 2 millás ( vagy akár kisebbel is nem ezen van a hangsúly ) gyárival, hogy megtudjam milyen szinten van. Egyáltalán megérte-e?
Biztosan tanulságos lenne.


Visormail
(addikt)

* 3 órányi inflációval korrigált ár :DDD


Joczek
(tag)

Úgy néz ki Linux alatt is lehet jó hangminőséggel zenét hallgatni:

Audiophile Linux

[ Szerkesztve ]


bajnokpityu
(félisten)
Blog

Ezer eves sztory, es fosul szol.


pechman8
(aktív tag)
Blog

Köszönöm a linket, átolvastam.
A lényeg ebben a szoftberben is ugyan az. Sajnos! Nem ástam magam bele túl mélyen ebbe a témába mert hallom, hogy a Linux alatt a hang rosszabb mint windows alatt. Ezen pedig nem változtat, hogy mennyire ismerem az okát, mivel úgy sincs lehetőségem változtatni rajta. Egy angol nyelvű cikk néhány kiragadott sora így foglalja össze a lényegi különbséget:

"In Windows you use ASIO drivers for professional audio which don’t need an extra sound server on top of them;
In Linux you use JACK sound server for professional audio. This sits on top of ALSA which contains your hardware driver."

A teljes cikk itt olvasható:
[link]

De az én szempontomból nincs jelentősge, mert a lényeg nem változik.

[ Szerkesztve ]


moleculez
(veterán)
Blog

Nos ezért nehéz normális szakújságírót találni bármely területen. Nagyon kevés az olyan hozzáértő, aki igényesen, informatívan, akár szórakoztatóan meg tud írni egy ilyen cikket, úgy hogy ért is hozzá. Amúgy érdekes anyag lett, csak nem tudtam elolvasni, mert a stílusa "nem jött át". Amúgy személyesen ez nagyon más lenne, és szívesen elnézném a YT videón az egészet, beleértve az eszmefuttatást, de így írásban ez annyira nem sikerült.

[ Szerkesztve ]


ceia
(őstag)

Le a kalappal, nagyon szép erősítő, el tudom képzelni, hogy szólhat! Bár "szerencsére" én nem vagyok ennyire igényes, és jól tűröm a kommersz hangzást is, de ha tehetném, azért én is audiofil csöves erősítős hangrendszert vásárolnék, és amit csak lehet, beszereznék kiváló minőségű vinylen. Én úgy tartom, a vinyl hangzása a legjobb. Hiába van torzítása, és egyéb gyengeségei, a hangja valahogy mégis szebb, "melegebb", mint pl. a CD-nek. Még azt is elviselem, ha van némi lemezpattogás, legalább hozza a retró érzést is.
Régen vettem a Hi-Fi Magazint, és szívesen olvasgattam az audiofil cuccokról, bár volt egy-két röhejes cikk. Pl. kikötötték a lemezjátszó power LED-jét, és úgy jobbnak hallották a hangzást :DDD
Lejátszó program, hát nem tudom, én eddig annyit tudtam, hogy a Foobar az persze a legjobb, és egy bizonyos output plugin-nel, aminek már nem is emlékszem a nevére, valami rémlik, hogy kikerüli talán a mixert(?), azért szól szépen.. és ami van Winamphoz is. Régen összehasonlítottam a kettőt, és gyakorlatilag azonosan szóltak. Talán a Foobar egy icipicit mintha tényleg jobb lett volna, ez nálam is jelentkezett, de tényleg minimálisan, ami szerintem nem éri meg, hogy cserébe ne a különben szimpatikusabb, és jobb kezelhetőségű Winampot válasszam.
Nekem máig és vélhetőleg marad az örök kedvenc, nem cserélném le egy túlkomplikált "zenefájl menedzserre", mert én csak hallgatni akarom a zenét. Még valódi lejátszóként is milyen klassz lenne!


benedekco
(addikt)

Winamp állás is bedobhatsz másik output plugint. Akkor mehet az is ASIO-ra.


pechman8
(aktív tag)
Blog

Köszönöm a hozzászólásod. Vinyl egyébként máig használatban van nálunk is, a Feleségem hallgatja. Nagyon szereti. És ez a lényeg. Kellemes Ünnepeket!


Bogyó bá'
(nagyúr)

"...Pl. kikötötték a lemezjátszó power LED-jét, és úgy jobbnak hallották a hangzást..."

Egy QUAD 405-ön hallgatva! :DD :DD :DD

Komolyra fordítva a szót: az összes megjelent HFM olvasható (illetve letölthető OFFLINE használatra) a neten: [link]

[ Szerkesztve ]


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Audiofil írásokat olvasva felmerül a kérdés, hogy hol az az összeg, amikor már inkább a fülre kéne költeni.... ;]


Bogyó bá'
(nagyúr)

Aranyozott, audiofil hallókészülékre gondolsz?! :Y

:))


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Műtétre. Sasszem műtét már van, macskafül miért nincs? Nekem pl. a 16kHz már tizenévesen sem volt hallható, így nem igazán tudom értékelni a 22kHz-es hangokat....


pechman8
(aktív tag)
Blog

Én azt gondolom az "Audiofil" hallás nem függ össze az ember hallásával. Nem azért költ erre valaki sokat mert jobb füle van mint másnak. Ez butaság. Ez inkább, szerintem azzal van összefüggésben, hogy kinek mire van igénye. Van aki vörösborra költ vagyonokat... Nekem meg minden bor egyforma, mert nincs igényem rá. Ettől az adott személy nem igénytelen, csak másra van igénye. Ez pedig így van jól.

[ Szerkesztve ]


Donki Hóte
(veterán)

Én azt gondolom az "Audiofil" hallás nem függ össze az ember hallásával.

Pedig igenis összefügg :K

Ha nem hallasz valamit, akkor nem tudod, hogy ott mi van. De fordítva is igaz, ha nem hallasz egy bizonyos frekvencia tartomány feletti hangokat, akkor nem veszed észre a hiányát, mert "megszoktad" hogy nincs ott.

Ez a látással is így van, sok színtévesztő állítja, hogy nem is kell színeket látni, mert a tónuspkból látja, hogy más a szín. Mondja ezt addig, ameddig egy ilyen ábrát nem dudnak az orra alá ;]

A hanggal kapcsolatban is sokan bebeszélik maguknak, hogy bár nem hallják a 13-15 kHz feletti hangokat, de "érzik" hogy ott vannak azok a felharmonikusok. Aztán a legegyszerűbb audiológiai teszt megcáfolja ezt az állításukat :K


Bogyó bá'
(nagyúr)

Az utolsó mondatod felettébb kellemetlen az "igazi audiofileknek": a korral ugye erősen romlik mindenki hallása (ha akarja, ha nem, ha bevallja ha nem), viszont jellemzően az embereknek 50 éves korára jön össze annyi zseton a folyószámláján, hogy tízmillás audiofil rendszereket tudjanak vásárolni maguknak. Akkor ugye meg már minek.... X@r ügy. :))


Donki Hóte
(veterán)

A legxarabb az, hogy a krisztusi korban kezdődő hallásromlás az emberek 99 %-ánál nem egyformán jelentkezik a két fülben, szóval nemcsak magas hangok érzékelésének, hanem a korrekt térbeli hallásnak is lőttek :(


pechman8
(aktív tag)
Blog

Sajnos ezzel a megközelítéssel nem érthetek egyet. Az egész cikk erről szól. Nagy hibának tartom a tudományos megközelítést a témában, továbbra is. Ez művészet.


Donki Hóte
(veterán)

Ez is valami, egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet a másik véleményével :R

Arról pedig, hogy mi a művészet, nagyon más a "művész" és más a külső a szemlélő véleménye. A legrondább graffitik készítői is meg vannak győződve arról, hogy az művészet.


dabadab
(titán)
Blog

Az építészet is művészet, de ez nem jelenti azt, hogy a statikát ne kellene végigszámolni.


benedekco
(addikt)

Jó, de abba még nem haltak meg emberek, hogy otthon szarul szól a hifi. :DDD


Bogyó bá'
(nagyúr)

Dehonnem: a nej agyonüti és feldarabolja, mert ezért a f*sért dobott ki tíz milliót.... ;]


Donki Hóte
(veterán)

Ebben a tekintetben igaza van a poszt szerzőjének, egy DIY hifi cucc esetében nem egyszer ad ki 1 millió ft-ot, hanem ezerszer 1000 ft-ot :K


Bogyó bá'
(nagyúr)

Én még csak 300 ezernél tartok (fél év alatt) a DIY csöves rendszeremmel, minden kacattal (kábelekkel, DAC-kal) együtt. Ali-ról minden héten legalább kétszer jön valami apró kacat. :D Ez - eddig - még nejem tűrőképességén belül van. Ja, és nem szól rosszul! :K (20 év teljes kihagyás után újrakezdő, 59 éves "HiFista" volnék)

(2x2W-os EL84 SE + ARC SP10 koppincs előerősítő - csak vonalszintű, de elbír egy nagyohmos fejhallgatót is hajtani)










Bogyó bá'
(nagyúr)

Ja, a fenti összegbe azért belefért egy 120MHz-es tárolós oszcilloszkóp, egy digitális szignálgenerátor, egy jobbfajta kéziműszer, valamint egy elég jó forrasztó állomás is. (Forró levegővel SMD-t is tud, nem csak hagyományos páka).

Hálózati zavarszűrő egység a készülékekhez, valamint nagyon pofás, árnyékolt tápkábelek mindkét csöves kacathoz. De nem OFF-olok tovább... :B


ozzy711
(őstag)

Gyere át ide: [link] itt a csöves cucc is on-nak számít.

[ Szerkesztve ]


bigyo108
(aktív tag)
Blog

Jó volt olvasni.
Köszi az írást.
:R


pechman8
(aktív tag)
Blog

Én meg köszönöm, hogy elolvastad.


peppa
(csendes tag)

Volt anno tapasztalatom pár egyszerűbb régi AudioNote eszközzel, amik nekem nagy élményt adtak és az írásod alapján sok párhuzamot találtam azzal, amit ők képviselnek és ahogyan ehhez Vass-Andrási György áll idehaza.
Gratulálok, a munkához!
A kérdés, amit feszegetsz szerintem nagyonis időszerű. Zenét és hangszereket szerető villamosmérnökként bennem ez úgy vetődik fel, hogy vajon minden minőség kifejezhető-e mennyiségként, azaz az élet leírható-e számokkal? Az audiotechnika érdekes összefonódása a művészetnek és a technikának, nem csoda, hogy ennyire ellentétes megközelítései léteznek. De szerintem ugyanez jön szembe pl.: az orvoslás területén is, ahol a két kibékíthetetlen oldal feszül egymásnak, az "ezók", akiknek sértő minden konkrétum és azok, akik miden emberi döntést kizárnának a gyógyításból, mert az nem elég objektív. Számomra valószínűtlenek tűnik, hogy valamelyik oldanak önmagában igaza legyen.

[ Szerkesztve ]


pechman8
(aktív tag)
Blog

Köszönöm, hogy olvastad.
Talán ötvözni kell a kettőt.
Viszont van helyzet mikor választani kell. Ilyenkor én az érzéseimre hagyatkozom. A zenehallgatásra készült eszközök, nézőpontom szerint illúziókeltők! A működésük melyet mi "hangzásnak" nevezünk valójában egyfajta elmetrükk. Ennek a folyamatát ma sem értjük pontosan. Ezért nekem az illúzió tökéletessége számít amit bennem kifejt. Minden más felett. Mert ezért készült. Legalább is az enyém ezért készült.

üzenetek