üzenetek

hozzászólások


Somatom
(veterán)
Blog

Értelmesebb megközelítés, mint csípőből kivágni a Play -ről minden olyan appot, ami nem az eredeti dokumentációnak megfelelően használja az API -t. Kár, hogy a Google a másik módszerrel kezdte.

[ Szerkesztve ]


dolon75
(aktív tag)

Jól értem, hogy adott egy valamilyen rosszindulatú alkalmazás, ami egy átlagos user feltelepít a telefonra. Persze megad minden jogot, mert nem ért hozzá, nem is akar érteni hozzá.
Vagy felmegy böngészőből, e-mailből.

És a megoldás nem az, hogy az operációs rendszert javítjuk, hogy talán felismerje a csúnyaságokat. Nem. Helyette bevezetünk adminisztratív dolgokat, hogy majd a fejlesztő jelentse be, mit csinál. Meg hogy csak a google store, mert az olyan megbízható...

Nem is tudom. Csak én látom ezt látszatmegoldásnak?


thiclyoon
(aktív tag)

"És a megoldás nem az, hogy az operációs rendszert javítjuk, hogy talán felismerje a csúnyaságokat."

Egyik ilyen megközelítés sem lesz hibátlan, mindig át fognak jutni a kártékony appok bármilyen szűrőn, ha át akarnak. Kivéve, ha meg van tiltva alapértelmezetten a funkció, és emellett / de "azok a felhasználók, akik mindenképpen szeretnének elérést adni az APK-ból telepített programnak, megtehetik." Szerintem nincs ebben a megoldásban ennyi kivetnivaló.

[ Szerkesztve ]


Somatom
(veterán)
Blog

Én ADB engedélyhez kötném. Androidos topikok tapasztalatai alapján az már meghaladja az R=1 user szintet. Azokra a programokra, amikkel értelmesen lehet használni ezt a ficsőrt, amúgy sem árt rágyúrni egy kicsit.
Anno addig keménykedett a Google, amíg a tiltólistán nem került sorra a Tasker. Attól a felháborodástól hátrált meg és függesztette fel a regulát.

[ Szerkesztve ]


dolon75
(aktív tag)

Úgy gondolom, hogy ha a felhasználóra van bízva, hogy engedélyezheti az elérést, akkor onnan kezdve ez egy átjáróház.
Értem, hogy miért van szükség az engedélyezhetőségre, szerintem is szükség van rá jelenleg, mert nincs más lehetőség a rendszerben.

A google szoftvere fut az emberiség jó részének zsebében. Ez jó nagy pénz nekik, de ugyanakkor nagy felelősséggel is jár. Többek között szerintem sokkal jobban kellene kezelniük az ilyen problémákat.

Az emberek többségét nem érdekli, hogy mire ad engedélyt, nem is akar érdeklődni utána. Ez tény. És nagyon sok ember van így, ők nem fognak figyelni, és nem lehet őket erre megtanítani.

Ez a helyzet nincs szerintem megfelelően kezelve google oldaláról.
Erőforrásuk kb. végtelen, így azt gondolom, az akarat hiányzik részükről.
Gyakran adnak ki "új" Android verziót, szép új felület, hurrá. Új feature-ök, hurrá!
De valahogy azok a felhasználók, akik nem mozognak tudatosan az IT biztonság terén, el vannak engedve.


moleculez
(veterán)
Blog

Az a baj, hogy az átlagfelhasználó egyszerű mint a faék. (hasonló a tájékozottsága és szaktudása is, napestig tudnánk sztorizni). Szóval IT security modul során megtanították hogy a usert először is saját magától kell megvédeni, és a jogosultság kezelés egy nagyonis célszerű eszköz erre. Én üdvözlöm a megoldást (bár egy Android eszközöm sincs, és nem is tervezek beszerezni), aki tudja hogy mit csinál annak nem probléma, megoldja, aki meg nem... hát jobb így mindenkinek.


dolon75
(aktív tag)

igen, és pont ez szerintem a baj, hogy átlag user úgyis engedélyt ad, innen kezdve az egész hiábavaló volt.
A usert teszi felelőssé a rendszer, google a saját felelősségét nem firtatja.


joey04
(titán)
Blog

jó irány.

üzenetek