üzenetek

hozzászólások


paprobert
(senior tag)

Valahogy mindig az történik, hogy amikor az ARM elkezd nyújtózkodni hogy eléggé high performance legyen, kiderül, hogy már nem fogyaszt annyira álomszerűen jól, és már nagyobb hátrány a szerverszintű compute density hiánya, mint amennyit hoznának más paraméterekben.

Így most a taktika az, hogy előbb eladják az ökoszisztémát, és csak utána a konkrét szervereket.

[ Szerkesztve ]


Depression
(veterán)
Blog

Elhiszem, hogy a szerver piac sokkal nagyobb, mint az otthoni gépeké. De az évi 30%-os fejlődéshez már most ott kellene, hogy legyenek a legjobbak közt, hogy a végén ők legyenek a győztesek.
Mobilon tényleg egyeduralkodóak, és keresik az új piacot, de náluk inkább az az érzésem, mint a mobilos játékok, kontra ps4. Vannak, el lehet velük lenni, de a csúcstól igen messze vannak MÉG. Ide kevés az évi 30%.


hokuszpk
(nagyúr)

azert itt a Görög mitologiaban komoly hianyossagok vannak.
Zeus "fölé" jön Poseidon ráadásul Hercules maggal ? Zeus az istenek királya, úgy lenne illő, hogy ő legyen a legerősebb, és jobban is illene hozzá a Hercules mag, hiszen az ő fia.


Dare2Live
(nagyúr)
Blog

Megint teljesen letámadja? :)


Cathulhu
(addikt)

Fejlodik ez szepen, csak sok a gyerekbetegseg az elejen. [link]

Mas kerdes, hogy az ARM jo ideig single core teljesitmenyben eselytelen lesz, egyedul a rendkivul jol parhuzamosithato feladatokban tudna versenykepes lenni, de ott most az AMD nagyon keresztbe tett nekik a 32 (kesobb 48? 64?) magos Epyccel, nem csoda hogy ok jegeltek is az ARM fejleszteseket, lattak, hogy a Zenben es az IF-ban milyen potencial lesz.

Ettol fuggetlenul en szivesebben latnek minden felhasznalasi teruleten egy szabadon liszenszelheto utasitaskeszletet mint ezt a zartkoru x86 klubbot, rendkivul tokeeros cegek (Qualcomm, Samsung, Huawei) sem tudnak emiatt belepni a versenybe, igy meg ha rossz szeriaja van az AMD-nek, nezhetjuk megint 5 evig malmozni az intelt... Szoval hajra ARM, akarki is csinalja. Aztan tudna az intel es az AMD is ARM-ra tervezni, minket hatrany nem erne.


jerry311
(nagyúr)

ARM procik mar most is vannak igencsak jo kepssegu halozati eszkozokben. Az a baj, hogy egyik sem tartozik a nagy enterprise gyartok koze. :(


paprobert
(senior tag)

Amilyen ütemben a RISC-V szekerét tolják a független entitások, 10 éven belül előkerülhet valami érdekes a boszorkánykonyhájukból.


OPiiPO
(addikt)

mivel a többiek is fejlődnek, ez kb. Akhilleusz és a teknősbéka esete :D


Tomkaa
(tag)

Őszintén szólva nem tudom örülnék-e ha egy Samsung a maga agresszív üzletpolitikájával belépni a klubba....lásd mit csináltak a memóriapiaccal is. Tudom hogy így az Intel is hasonlókat játszik...de nem érezném magam nagyobb vásárlói biztonságban még egy olyan cápával mint a Samsung


Cathulhu
(addikt)

Qualcommnak se esett jól, de azóta köszöni szépen és jól van. Sőt kellett is neki a verseny, remek chipeket készít azóta.


PRO_KoRa
(tag)

"egy peremhálózati megoldás esetében már közel sem ilyen nagyon az igények." nagyok :R


hemaka
(nagyúr)

Szerintem fingjuk nincs erről, csak menő és ismert nevek. 😂


Béééla
(őstag)
Blog

A risc-v eléggé felkavarta az állóvizet a szabadon licenszelhető magokkal és most az arm pikk-pakk két szék közt a pad alá SE fog esni mert a szerverpiacra nehezen fog betörni, lehet a Samu, Qualcomm és a többi nagy arm fogyasztó titokban (mit titokban, alapító tagok az alapítványban sok másik nagy játékossal) reszeli a saját implementációját mikrovezérlő és mobilpiacra. Néhány év, nagyon max egy évtized és lehúzhatják a rolót ezen a vonalon és mehet majd a legacy support és marad az a pár vevő, akinek a "bevált, kitapasztalt" verzió kell.


jeriko2
(tag)

Ez csak attól függ, mit tekintesz csúcsnak.
Példának okáért a mobilos játékpiac már lenyomta a konzolost. Nem csak a PS4-et, hanem az összeset.

https://bitport.hu/igy-allnak-2018-ban-a-jatekos-platformok


#54625216
(addikt)

Az ARM hasonló karriert fut be most, mint az x86 a 90-es években. A konzumer piacról indul, erősen lemaradva a szerverpiaci igényektől, de a konzumer piac olyan hátországot biztosít a számára, amivel csak idő kérdése, hogy mikor nő túl a versenytársain.
1995 körül még az akkori Sun, MIPS, Dec megoldások uralták a szerver piacot és kb. 10 év alatt vagy becsődöltek vagy partvonalra szorultak. Nem mondom, hogy ugyanez a sors vár az Intelre, de ha a PC piac tovább zsugorodik, miközben az ARM erősödik, akkor nagyon is van rá esélye.


Taranti
(senior tag)
Blog

Jogos, de a cikkben is leírják, hogy a fejlesztők nagy része pusztán a pénz miatt foglalkoznak a mobilos vonallal, egyébként nem tartják érdekesnek. Meg hogy az egyszerűbb grafika miatt gyorsabb is a fejlesztés. Ez mind szép persze, de ugyan miért lehet, hogy kb. az elmúlt fél évben nem láttam nem szemüveges ázsiait...?


Depression
(veterán)
Blog

Több, mint 10 éve csak mobilról netezek, és 40 évesen nincs szemüvegem. Nem hiszem, hogy összefüggene.


Taranti
(senior tag)
Blog

Aláírom, egyénfüggő is. De mondjuk az általános netezés (ha így értetted) nem egyenlő az órákon keresztül történő intenzív játékkal - ezt magamon is tapasztaltam régebben. :)


Béééla
(őstag)
Blog

Szenzációs, hogy a játékosok rákja, a mobilos pay2win, lehúzásra épülős, pszichológusokkal finomhangolt, ezért (és nem a sztori vagy játékmenet miatt) addiktív, ócska szarja pozitív említést kap, mert sok pénzt hoz. Tényleg, most örüljünk hogy a "vehetsz +3 életet" miatt jobban mennek pénzügyi téren a metrón/slozin nyomkodós figyelemelterelők?
Annak biztos jó, akié a cég, a játékosoknak meg nem.


Carlos Padre
(veterán)

Én nem egészen így látom ezt, az ARM-nek nehéz dolga lesz. Hogy miért?

HP PA-RISC: az Intel "meggyőzte" a HP vezetését, hogy a hamarosan érkező csodaprocesszora jobb megoldás mint a saját rendszerük. A saját fejlesztéseket leállították, majd mikor csak nem akart jönni az a csodaprocesszor újraindult, de a technológiai előny odalett.

SGI és a MIPS: ugyanaz a sztori, az Intel "meggyőzte" a Silicon Graphic vezetését, hogy a hamarosan érkező csodaprocesszora jobb megoldás mint a saját rendszerük. A saját fejlesztéseket leállították, majd mikor csak nem akart jönni az a csodaprocesszor újraindították, de a több éves szünet elavult rá tette a processzoraikat.

DEC Alpha: a Compaq felvásárolta, a fejlesztéseket azonnal leállitotta, majd a teljes Alpha IP-t "eladta" az intelnek, ami fiókba is tette a minden tekintetben jobb processzort.

Sun sparc: a windows és az x86-os programok támogatásának hiánya végezte ki.

Mellékszál, az x86-os szerverek piacát a 64 bites processzoraival megteremtő AMD sem erős ezen a piacon, mert hatalmas irodalma van miként "győzte meg" a gyártókat, hogy ne építsenek rá.

Szóval én nagyon nem becsülném le az Intel "meggyőzőerejét".


Béééla
(őstag)
Blog

Az intelnek egy csomó, már arm alapon processzort gyártó céget meggyőznie hogy dobják ki az eddigi fejlesztéseiket. Nem jövőben készülő, hanem kész procikat. Van normális arm compiler, ma már talán megtanultak szoftvert fejleszteni egyesek és bizonyos esetekben biztos, hogy jobb alternatíva lehet annyira, hogy inkább leváltják az x86-ot, vagy vadonatúj piacokra veszik az arra megfelelőbb armot.


#54625216
(addikt)

És honnan volt az Intelnek "meggyőzőereje"? Bezony a konzumer piaci hegemóniájából.
Márpedig ha az Intel a konzumer piacról visszaszorul a szerver piacra, miközben mindenhol megjelennek az arm megoldások, akkor az arm lesz abban a helyzetben, hogy a nagy iparági szereplőket "meggyőzze", hogy a jövőben intel helyett a hamarosan érkező arm csodaprocesszorokra építsenek.


Carlos Padre
(veterán)

Nektek legyen igazatok.


ergoGnomik
(tag)

Én azért a helyedben a megértésnek ezt a szintjét kevésbé reklámoznám. Kb. semmi nem úgy volt, leszámítva az Intel pénzét és hogy legálisan vagy illegálisan piacot vásárolt rajta.


Carlos Padre
(veterán)

Hát jó, legyen igazad neked is.

üzenetek