üzenetek

hozzászólások


dchard
(veterán)
Blog

Először is nagyon sok mindenről lehetett volna beszélni a putty, telnet, ssh kapcsán, de ez az írás csak a kezem alá dolgozik azzal, hogy a fő profilommal kapcsolatban innentől kezdve nem kell ezeket a trivialitásokat másoknak magyaráznom. Ez volt a cél, és ezt az írás tartalmában és minőségében is messze kielégíti.

Szokás szerint mindenkinek igyekszem válaszolni:

D1Rect:

Az írás olyanoknak készült, akik legalább annyit tudnak, hogy nagyjából mire jó ez, és kell egy gyorstalpaló, hogy hogyan állítsanak be egy ilyen kapcsolatot. Aki nem tudja h mire jó, annak nincs is rá szüksége.

bjay:

Így van, linux alatt sokkal egyszerűbb. Windows alatt is az volt, de egyrészt Vista és fölötte kivették a beépített telnet kilenst, másrészt azért jóval kényelmesebb a Putty-ban dolgozni, mint a Windows-os gyári verzióban.

Dluinet:

Az sm50b csak a Dlink 360R-hez jó, az összes többi modemmel nem működik. Oda pontosan a telnet az, ami kell.

iMaverick:

Az írás célterülete a beágyazott rendszerek. Azoknak is egy speciális területe. Ezeken csak webui van, ami sokszor hiányos. Sokkal több mindent lehet beállítani parancssorból, telnetről.

Rover623:

Biztosan a te 20.000 hozzászólásod is az ilyen alaptalan vagdalkozásokból jött össze.
(nem voltál te mindig ilyen, szerintem már most leállíthatod magad, mert rossz emberre lövöldözöl)

woker:

Kár a gőzért ;) Én értelek, meg a többiek is, akik dolgoznak is ilyen rendszereken, a maradéknak meg kár csépelni a szót :K

sanzi89:

Tévedés. Csak ott a parancssor híve, ahol az erőforrást takarít meg, és gyorsítja a munkát. Desktopon mindenkinek van GUI-ja, még az olyan "linux majmoknak" is, mint én. :)

lapa:

Igazad van, de out of scope. Egyébként tömegével használok SSH átirányításokat meg tunnelezést, napi szinten terabyte-ok mozdulnak meg nálam ilyen átirányításokon :DDD

Dchard


tothl
(addikt)

A putty remekül használható a vnc ssh tunnelingjához is, ha minden kötél szakad.


sh4d0w
(félisten)
Blog

Szólok, hogy néhány tízezer felhasználót kiszolgáló mainframe-eken semmilyen más elérés nincs, csak telnetes (3270-es, esetleg 5850-es terminál emulációval). Nem lehetne ennyi júzert kiszolgálni GUI-val, de felesleges is lenne erre pazarolni a sávszélt és a processzort.


Rover623
(félisten)
Blog

Amíg pingelni nem tudjuk az állomást, addig telneten és SSH-n keresztül sem fogjuk tudni elérni őket!
Az "infós" legyen precíz...mi köze a "ping"-nek a telnet-hez...vagy az SSH-hoz?


Spor
(tag)
Blog

Tetszett az írásod!Grat! :K


Dluinet
(nagyúr)
Blog

A régi cikkeidből mért hiányoznak a képek?


doc
(nagyúr)
Blog

jogos, attol hogy a pingre nem valaszol, meg lehet hogy ott van es figyel
mindazonaltal a cikk a kezdoket celozza meg, igy vegul is elfer benne, foleg hogy alapvetoen routerek/modemek kezeleserol van szo, ott meg menni fog a ping


Rover623
(félisten)
Blog

alapvetoen routerek/modemek kezeleserol van szo, ott meg menni fog a ping
Pont ott nem fog...biztonsági okokból az ilyen eszközök internet felőli "oldalán" lehetőleg mindent letiltunk amit csak lehet...szerintem.


doc
(nagyúr)
Blog

a cikk elsosorban a 'helyi' jellegu hozzaferesrol szol, es szerintem defaultban kifee sincs tltva a ping. aki meg le akarja/tudja tiltani, az nem celkozonsege a cikknek :)

mondjuk pinget tiltani nincs tul sok ertelme, ha valaki be akar jutni, baromira nem erdekli hogy lehet-e pingelni vagy sem :)

[ Szerkesztve ]


kozyadam
(tag)

1, ez 1 nagyszerű írás, tényleg jól jön. sajnos én suliból sehogy sem tudtam elérni az itthoni gépet, még SSHn keresztül sem, de ez az iskolai routerek sara :)

2, a Windows Vista és újabb rendszerek esetén sincs törölve a telnet kliens. Csak be kell kapcsolni.
Win 7 esetén ha megnyitod a Program eltávolítása vagy módosítása ablakot, akkor bal oldalon megjelenik 1 menüpont, hogy Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

A másik lehetőség hálózati (és egyéb) eszköz igazgatására a soros port.
Amit szintén előszeretettel néznek feleslegesnek, de az ólajtó is ráköthető, mert annyira egyszerű, és frissíthető vele a szoftver, akármi...


Rover623
(félisten)
Blog

mondjuk pinget tiltani nincs tul sok ertelme, ha valaki be akar jutni, baromira nem erdekli hogy lehet-e pingelni vagy sem
Célzott betörés ellen nem véd...de az amatőrök/félprofik ellen hasznos..."megpingelnek" egy tartományt, aztán a válaszoló gépeket alaposabban támadják.
Látom sajnos nap mint nap a céges router logjait, szörnyű hogy minek vannak kitéve a cuccok...még így is, hogy nem vagyunk szem előtt...:W


doc
(nagyúr)
Blog

a soros porttal az egyetlen gond, hogy ma mar nem talalsz olyan szamitogepet, amin lenne, lassan az is ki fog halni (mit mondjak, nem hianyzik majd :), pedig anno meg adatatvitelre is hasznaltam ket gep kozott...)


jerry311
(nagyúr)

Ma már minden modern készülék rendelkezik webes felülettel, hogy megkönnyítse az alapvető beállítások megtételét a felhasználó számára.

Lehet, hogy megkönnyíti, de meg is hosszabbítja. Van ami CLI-ben 2 sor, GUI-ban meg 5 ablak és 25 kattintás és háromszor annyi idő.

Amíg pingelni nem tudjuk az állomást, addig telneten és SSH-n keresztül sem fogjuk tudni elérni őket!

Hááát, ez így ebben a formában nem teljesen igaz.

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

amig a windowsos gepek folyamatosan pofaznak a halozaton es kiabalnak osszevissza hogy 'itt vagyok, itt vagyok' addig a ping csak a nagyon amator script kiddie-k ellen jelent valamicske megoldast, sokkal tobb info kiszedheto par masodpercnyi tcpdump-bol :D


dchard
(veterán)
Blog

(#24) Rover623:

Köze annyi van, hogy helyi hálózatban amíg pingelni nem tudja az állomást, addig telnetezni vagy ssh-zni sem fog tudni, mert valószínűleg kábelezési vagy beállítási hiba van, netán a címet sem találta el. Mondjuk úgy, hogy a ping ebben az esetben egyszerű eszköze a hálózati kapcsolat meglétének ellenőrzésének.

(#26) Dluinet:

Mert saját kapcsolatról vannak bent (nem mindig volt képnek tárhely a pH!-n :) ), és most is éppen DSL-es cikket írok nektek és kísérletezek a vonalammal, szóval csak átmeneti az állapot. :DD

(#34) jerry311:

Én is ezen a véleményen vagyok, de erről nem fogjuk tudni meggyőzni a gyártókat :) Szerintem a SOHO routerekre rakott gui sok esetben elhiteti a felhasználóval, hogy ért hozzá, de valójában nem. És ha nem tudja h mit csinál, pont ugyanannyira fogja elkúrni gui alatt a beállításokat, mint cli alatt :K

Dchard

[ Szerkesztve ]


jerry311
(nagyúr)

Hát, ja.
Vettünk HP XP 24000-t, hát ez valami nagyon JAVA-s nagyon lassú szutyok. Ha csak 1-2 beállítást akarok megnézni, nem módosítani, az is legalább 6-8 perc. A CLI viszont bonyolultabb, mint abakuszra Windows 7-et telepíteni. Biztosan bele fog égni a monitoromba a "Loading..." felirat.


sanzi89
(addikt)
Blog

Látom rohadtul nem érted amit mondtam, dehát ki is vagyok én, hogy egy olyat oktassak akinek Linux pingvin az avatarja... :R

Mint később írtam általános felhasználás esetén idegesítő és felesleges terminállal bénázni. A "Linux majom" kifejezést azokra értettem, akik még weboldalt is terminálban néznek, mert az a kemény és ők lám, milyen kemény Linuxosok. Az, hogy használhatatlan, ezerszer bonyolultabb bizonyos egyszerű feladatokra, az senkit nem érdekel... Az elvakultságot próbáltam volna "leminősíteni" nem a terminált és főleg nem azokat akik használják. SSH, fordításra, config átírásra én is terminált használok, de pl a fájlkezelés kicsit egyszerűbb egy TC szerű állománykezelővel mint minden mappában cd-t meg ls -l írkálni.

u.i.: Tényleg ifconfig paraméterezéssel kelek minden reggel. :F

[ Szerkesztve ]


harry
(veterán)

Elég gyász lenne linux szervert vnc-vel kezelni...

hcl - az adott gépre lépsz be, nem mellesleg egy titkosított csatornán, amit nem lehet lehallgatni, ráadásul kell jelszó (esetleg egy privát kulcs), portszámot sem muszáj defaulton hagyni... szóval jó az.

[ Szerkesztve ]


harry
(veterán)

Ping: kivéve, ha tűzfal tiltja, ám ebben az esetben is bekerül a gép címe az arp cache-be, és így láthatjuk, hogy elérjük. Amennyiben tényleg elérjük fizikailag (csak esetleg tűzfalazott).

üzenetek