[Re:] [tghwinner:] Új PC építés 0,5/?. rész - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


nemlehet
(őstag)
Blog

Amúgy ha olcsón akartátok a fejleszthetőséget megúszni nem jártatok volna jobban egy AM4-es Ryzen lappal? Lehet bele venni egy Raven Ridge APU-t, az VGA nélkül sokkal jobb játékokban mint ami az i5-ben van, CPU-ban persze picit gyengébb, de úgy sem az lesz a bottleneck. Az AM4-be legalább 2 gen jön még plusz ki tudja mennyi, az AMD nem cserél olyan gyakran. Aztán abba is lehet R7-et venni később ha kell a kraft, ami meg emlékeim szerint jobb mint a nem HEDT i7-ek.


Klaus Duran
(senior tag)
Blog

„Videovágásra használja”
Én is AM4-re voksolnék. De csak mert elvileg jobb munkára.

[ Szerkesztve ]


t72killer
(titán)
Blog

Videóvágásra miért nem 8magos Ryzent vagy akár mégtöbb magos Threadrippert:F?


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Videovágás + hosszú táv igényekből hogy lett Intel? :F


tghwinner
(csendes tag)
Blog

A gép nem játékra lesz. NES, max Nintendo 64 emulátorra :D Eddig mindenki azon lovagolt, hogy az Intel jó a videóvágásra. Most már az AMD jó a videóvágásra vagy mi a fene? :D


Syl
(nagyúr)
Blog

Egyébként is, videóvágásra OSX + Final Cut Pro való ;]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Kb 1 éve, mióta kijöttek a Ryzenek, kapsz 8c/16t procit is sima normál deszkába. Az i5-8400 6c/6t @ 2.8-4.0 GHz áráért kapsz Ryzen 5 2600-at, ami 6c/12t @ 3.4-3.9 GHz, s később upgradelhető 8c/16t-re. Bár IGP az nincs a Ryzen-ben, szóval valami olcsó VGA-t bele kéne rakni a gépbe.

[ Szerkesztve ]


t72killer
(titán)
Blog

Hja, kb egy évvel ezelőttig lovagolt mindenki intelen, azóta kijött az amd ryzen sokkal jobb ár/érték aránnyal - főleg a videós dolgokat tekintve.


tghwinner
(csendes tag)
Blog

Ezek szerint a Ryzen jobb videóvágásban?


Syl
(nagyúr)
Blog

Nem a Ryzen a jobb a videóvágásra, hanem a sok mag. És azt az AMD olcsóbban adja.


Steve_Brown
(aktív tag)
Blog

Videóvágásban egy Ryzen 2600 ~13%-30%-kal erősebb mint egy i5 8400 (Ezek a számok az első google találatból származnak), de soha sem kevesebb. Cserébe olcsóbb alaplap is befér alá, habár a prockó minimálisan drágább. Egyébként a múltkor beszéltek róla az egyik témában (talán egy ph! cikk alatt :F ), hogy a nagyobb táp felesleges, habár kelleni fog dVga egy 1030 (vagy akkor gt210 :)) ) akkor sem fog a többet fogyasztani render alatt 140 wattnál. Egy 350-es táp bőven megtenné. Inkább vegyél valami kisebb, de magasabb minősítésű tápot ;)

[ Szerkesztve ]


Balrog
(tag)
Blog

Szerintem még érdemes fontolóra venni az intelt.
A Gamers Nexus-os srácok készítettek erről egy összehasonlító videót. Az új Adobe Premiere Pro-ban már lehetőség van rá, hogy a CUDA magok mellé Quick Sync-en keresztül az intel iGP-t is befogják a munkára. És meglepetésre érezhető a javulás. Itt az említett videó az érdekes résztől kezdve: [link]. Kis magyarázat a grafikonhoz: A pirossal jelzett mérési eredmények a Szoftver + CUDA magok eredményei. Az alsó két mérési eredmény csak Szoftver CUDA magok nélkül. A kék mérési eredmények Szoftver + nvidia CUDA + intel Quick Sync. Látható, hogy az i7 8700k így már lehagyja a Ryzen 2700X-et.


Steve_Brown
(aktív tag)
Blog

De ahhoz kell egy még dVga. Az meg nem lesz egyhamar. :DD


Balrog
(tag)
Blog

Persze értem én, de a későbbiekben nagyon is érdemes lesz venni bele egy dVGA-t.Csak nézd meg a videóban az alsó kettő mérési eredményt. Mind a kettő CUDA nélküli eredmény. Az alsó csak szoftver a fölötte lévő szoftver + quick sync. Gyakorlatilag alig van különbség. Szóval egymagában az iGP dVGA nélkül kb. mókus pisi az erdőtűzre kategória.

[ Szerkesztve ]


Cucuska2
(őstag)
Blog

Szerintem egyszerű otthoni felhasználó nem fog Premiere Pro-t használni.


Balrog
(tag)
Blog

Ha a késöbbiekben professzionális felhasználói tervei vannak az illetőnek és khömm..khömm.. olcsón beszerezhető a premiere pro khömm..khömm (rohadt torokgyulladás) akkor érdemes lehet barátkozni ezzel a szoftverrel. Egyéb esetben jah tárgytalan mivel tudomásom szerint más szoftver nem tudja párhuzamosan használni a CUDA-t és a Quick Sync-et.

[ Szerkesztve ]


total90
(veterán)
Blog

Videóvágásnál a magok száma nagyon számít, viszont azonos magszámnál az Intel elveri az AMD procikat, sőt sok esetben ha pár maggal több is van az AMD-ben, attól nem fut jobban pl. egy Premiere Pro. A videóvágó szoftverek eléggé Intel+nVidia pártiak.


t72killer
(titán)
Blog

Igen, ha HT is van, akkor azonos magszám mellett van 10-20% előnye az intelnek - jelenesetben viszont egy 4c/4t prociról beszélünk.


Cucuska2
(őstag)
Blog

A posztban szereplő processzor hat magos.


t72killer
(titán)
Blog

Váá, benéztem, korrekt:R Kicsit szokatlan 6magos i5-öt látni :B . Itt egy teszt pl Premiere-re:

üzenetek