[Re:] Tidal versus Napster - Szakmai LOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Igaz, én ezért is hallgatok zenét hangszórókból, nem parancssorból! :DD

Nekem elsőre a sokadik ilyen zenei stream szolgáltatáskor jutott eszembe a van, de minek, mikor annyi van már.

Csak halkan súgom, mert úgyis tudod, Linuxosok jó része szereti használni a parancssort. Mindenre, szinte. :N
Mi nem tartozunk közéjük, olyannyira nem, hogy nem jöttem rá erre a CLI kliensre, mi módon tudnám megszólaltatni. Viszont kb. egy éve ugyanez volt a Spotify-vel is a helyzet (vagy a Dézivel...?) és azóta van bárki által használható GUI-s kliens.

(sokáig rá sem néztem erre a remek írásra, mert nekem valami párkereső ugrott be a névről) ;]

[ Szerkesztve ]


Kasya
(nagyúr)
Blog

A Spotify-nak ugyan csak 45%-a elofizeto, de igy is vannak 71 millioan.
A Tidal elofizetok szama cca. 3 millio volt egy eve, amit valoszinuleg ok krealhattak, amugy cca. 500.000 elofizetojuk lehet. Bar pletykak, de nem sok jovot josolnak nekik, ha igy folytatjak.
Igaz, a Spoty harmadat fizeti a dalok utani dijnak a Tidalhoz kepest.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

ebben kiegyezhetünk

Ki. :)

Ettől függetlenül én látom ennek is létjogosultságát, ha mondjuk annyira gyenge egy gép, hogy csak lightos Linux megy rá és már a böngészőből futtatás sem lehetséges, mert egy ilyen kliens csak eszi a memóriát....

Nagy számban azért nem sokan csinálnák ezt gondolom, de valami unatkozó guru csak csinált egy ilyen CLI-kliens-t.

Egyébként sokan parancssoros lejátszóból néznek filmeket. Persze ott ugyanaz a látvány, igaz itt is ugyanaz a hang. Én tuti nem kínlódnék ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

Csak a TIDAL

Remélem túlélik, mert az összes többi egy kalap xar.


eric.cartman
(senior tag)

+1 (legalábbis hangminőségben biztosan ők a nyerők - szurkolok értük!...)

[ Szerkesztve ]


Hardver Arc
(senior tag)

Üdv!
Én sokáig spotin voltam de vàltottam apple musicra mert lényegesen hangosabb a spoty-nál..

Sajnálom mert a dark téma jobban teccik.


Kasya
(nagyúr)
Blog

Hangosabb? Ezt nem igazan értem.


Frawly
(veterán)

Ez engem is meglepett, a címben olvasva azt hittem, hogy történeti összehasonlítás lesz.

Engem érdekelt volna, hogy hány zeneszám és eladó érhető el a két szolgáltatónál, ezt össze lehetne vetni a Spotify számaival.

Illetve a Tidalnél elérhető a veszteséges formátum is, ha mobilról hallgatja? Mert mobilnetnél elég tarkón lövés lenne, ha ott is a veszteségmentes, 1411 kbps-os streamet kezdené szedni. Asztali gépen, széles sávú nettel okés, jó, hogy van lossless szolgáltató is, de mobilra feleslegesnek érzem.


Kasya
(nagyúr)
Blog

Mobilra nincs.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Illetve a Tidalnél elérhető a veszteséges formátum is, ha mobilról hallgatja?

Az majdnem olyan jó buli lenne, mint a múltkori eset a mobilnetes laptopra rolling OS. :D

Ha nagyon ezt akarod amúgy, rakj valami Linuxot a mobilodra, arra meg a cli-kliens....bár ez ARM-okon nem biztos, hogy működne.


schawo
(titán)
Blog

Illetve a Tidalnél elérhető a veszteséges formátum is
Igen választható veszteséges is, nem muszáj a legjobb formátumot használni.


Frawly
(veterán)

Ebben azért ne egyezzetek ki ilyen hamar. Lehet neked asztali destopra GUI-ra kattintgatok felhasználónak lehetetlenségnek meg önszopatásnak tűnik, de elég sok olyan power user van, aki viszont hozzászokott. Ha hiszed, ha nem, ha hozzászoksz, akkor hatékonyabb, gyorsabb tud lenni, mint hagyományos grafikus felület, csak meredekebb a tanulási görbéje, pl. úgy kezdődik, hogy tudnod kell gépírni. Ezzel nem azt mondom, hogy most azonnal állj neki te is parancssorból zenét hallgatni, csak azt, hogy nem kell lesajnálni azokat, akik úgy hallgatják, nagyon jól tudják ők az előnyeit, nem öntudatlanul sanyargatják magukat vele.

(#33) schawo: kösz az infót.

(#32) ubyegon2: mobilnetes laptopra is teljesen jó a rolling Linux, csak nem mobilnetről kell frissíteni, hanem otthon, vezetékes netről, Wi-Fi-ről.

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

A szórakozást hatékonyabban megélni, na ez tényleg az öntökönszúrás magasiskolája. Ha valaki direkt csinálja, nem kényszerből, az már menthetetlen. 20 éve üzemeltetek linux szervereket (is), de aki nekem azt meri mondani, hogy parancssorból jó és hatékony szórakozni és pihenni, azt elküldöm melegebb éghajlatra. Az olyan, mintha a kovács kalapáccsal és üllővel menne a diszkóba, mert a műhelyben olyan jól megy neki a ritmus, és ez így hatékony :DDD

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

"szórakozás =! parancssoros mütyürkézés"

Miért, a GUI-s mütyürkézés az szórakozás?

Ez tényleg egyéni preferencia kérdése, ha valakinek a parancssor áll kézre, akkor tényleg onnan a legegyszerűbb elindítani, mint nekiállni egérrel bohóckodni hatszor annyi ideig.

[ Szerkesztve ]


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Ez nem az agyunk problémája. :D Roppant egyszerűen elválik a dolog, meg kell nézni ki melyik Linuxos topikban mozog otthonosabban. A Kezdő topikosok GUI-znak, a Haladó topikosok is. Időnként nem, de ez attól függ, használnak-e valamilyen modernebb DE-t vagy csak valami tilinges WM-et. Azt már túlzásnak lehet gondolni, ha valaki KDE v Gnome/Cinnamon-os disztrón is parancssorozik, ha kell ha nem.

Diagnosztikára viszont célszerű használni a parancssoros indítást, ha valami nem úgy működik.....


dabadab
(titán)
Blog

"Ez nem az agyunk problémája"

De, alapvetően az. Igazából ha egyetlen könyvtárat vagy file-t kell lejátszani, akkor - annak, aki amúgy is azt használ - parancssorból hatszor olyan kényelmes és gyors elindítani, mint egérrel bohóckodni.

[ Szerkesztve ]


Frawly
(veterán)

Akkor meg meg kéne fontolnod, hogy te is kipróbálod. Hidd el, hogy hatékonyabb, gyorsabb, ha tudsz gépírni. Nem primitívebb, hanem egy teljesen más koncepció. Van, aki ezt odáig viszi, hogy egér nélküli grafikus felületet használ, meg ilyen terminálos dolgokat. Nyilván nem azt jelenti, hogy a zene jobban fog esni parancssorból, de ha valakinek arra áll rá a keze, meg ilyen koncepciójú felhasználásra rendezkedett be, akkor zenét is így fog hallgatni. Nem véletlen fejlesztik az egér nélküli ablakkezelőket, ahol csak billentyűkkel viszel be mindent, ebből a megoldásból is általában a vi-vim-mód a legnépszerűbb. Ha ez olyan kényelmetlen hülyeség lenne, mint amilyennek tartjátok, akkor senki nem használná. Először én sem voltam barátja a CLI-nek, meg az ilyen keyboard driver felületeknek, de már kezdem belátni az előnyeiket. Ha neked nem áll kézre, akkor nem használod, evidens.


schawo
(titán)
Blog

Egy tidal keresés után 16x megnyomni a lefelé gombot akkor sem gyorsabb, mint egérrel kattintani, ha 16 ujjal tudsz gépelni.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Linuxos konzolguru barátaink nehezen veszik tudomásul, hogy létezik màr a Linuxosok között is 'home user' tip. felhasználó, aki nem is akar mást csak a lehető legkényelmesebben használni az oprendszerét.😂
Nyugodtan nyomjátok csak nekik, hogy miért nem tiling/billentyűzet párossal használják a rendszert!?

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

Ha a lefele gombot kell megnyomni tizenhatszor, akkor ott valami el van rontva. (BTW a keresést is egérrel viszed be vagy ott azért szabad használni a billentyűket? :) )

(#43) ubyegon2: nézz már vissza a hozzászólásokra: a GUI huszárok nem képesek elhinni, hogy máshogy is lehet.

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

Szerinted grafikus GUIn nem működik a bill? Az csak fordítva igaz. Konzoloson nem megy az egér ;)


nemlehet
(őstag)
Blog

Nem véletlen van igény GUI-ra. Kényelmesebb és sokkal jobban átlátható. Azért a normális GUI megjelenése adott igazán nagy lökést a PC terjedésének ez könnyen belátható.

A gyorsaság/hatékonyság már egy érdekesebb kérdés, szerintem ez nagy mértékben a feladattól függ. Sok olyan dolog van ami gyorsabb billenytűparancsokkal és pl wordben én is egy csomó formázásra nem használom az egeret. Másra meg ótvaros trágya a billentyűzettel szarakodás, egyszerűbb klikkelni 2-t. Egy jó grafikus felület egyáltalán nem lassít, sőt, sokszor gyorsít. Biztos van akinél igen, de azért nagy igény nincs parancssorból photoshoppolásra :D


arelim
(tag)

hamburger menü. mindig tanulok valami újat.


Frawly
(veterán)

De ki mondta, hogy ilyenkor lefelé gombot nyomkodnak? Tipikusan nem, mint írtam a vi-vim-féle kiosztás népszerűbb, mert nem kell elvenned a kezed a gépírói alaptartásból (kinyúlni az egérhez vagy a kurzorbillentyűkhöz), így tipikusan JKL; vagy JKLÉ gombokat nyomkodnak ilyenkor, ha kurzormozgató funkciót akarnak. Vagy még inkább elkezdik gépelni a szám címét, ami kiváltképp hatékonyabb, ha nem 16-ot kéne lemenni, hanem 150 számot. Míg te legörgetsz egérrel, az 1-2 mp., gépírva a számcím első néhány betűje 0,2 mp., mivel nem kell végig gépelni. Egymillió forintos kérdés: melyik a hatékonyabb? Nyilván ugyanezt olyan GUI-n is meg lehet csinálni, ami ezt a fajta bevitelt támogatja. Bár aki ilyenre rendezkedett be, az minimimálfelületeket használ, mivel nem kell neki a GUI-s csicsa.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy ehhez kell egyfajta tudás és hajlam, meg át kell rá szokni, nem való mindenkinek. Ezért nem is akarok senkit meggyőzni, hogy használja így a gépét, csak írom, hogy aki így használja, azt nem kell hülyének nézni, hogy baromságokkal sanyargatja magát, mert egyszerűen nem igaz.


Frawly
(veterán)

Na, sikerült is rá példát írnod, mikor hatékonyabb a billentyűzet. Nyilván a felületet is ehhez kell tervezni. A Word felülete eleve egeres GUI-záshoz van tervezve, ezért látszik pain in the ass-nek csak billentyűzetről vezérelni. Utóbbihoz az egész felületét a szoftvernek át kéne tervezni, hogy tényleg kényelmesebb legyen csak billentyűzettel irányítani.


schawo
(titán)
Blog

Fejből vágod a számokat 150-ig? Oda se kell nézni, és csak úgy vágod a Tidal találati listáját? Nekem ez nem megy. Valószínűleg tényleg kevés vagyok ehhez.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Fejből vágod a számokat 150-ig?

CLI-sek, TUI-sok 500-ig minimum! :D

Valószínűleg tényleg kevés vagyok ehhez.

Az tuti, min ahogyan én a 25-höz is. ;)

[ Szerkesztve ]


Frawly
(veterán)

Félreértetted. A 150 darab számot csak hasraütésszerű példának írtam. A lényeg, hogy sokat kell legörgetni. Ilyenkor a CLI-mesterek elkezdik gépelni a zeneszám címének vagy az előadó nevének első néhány betűjét. Nem fejből vágják mind a 150-et, csak azt az egyet, amit hallgatni akarnak. Őket nem is érdekli, hogy hányadik a listán, és hány szám előzi meg. Te meg görgetsz lefelé, meg keresgeted melyik az. Persze Ctrl+F vagy F3-ra tud a legtöbb GUI-s progi is keresni, de aki ilyen CLI-s arc, az eleve erre van ráállva külön keresőfunkció nyomkodása nélkül is. Itt azt kell érteni, hogy ez egy egész más megközelítés, ami egyáltalán nem primitívebb, csak neked tűnik szokatlannak, mert eleve olyan szoftverekhez vagy szokva, amit csak egerezéshez terveztek, és ilyen szemszögből nézve lehetetlenségnek tűnik, hogy vannak más módszerek is erre, persze azok teljes áttervezést is igényelnek. Tényleg nem akarok senkit meggyőzni, hogy mától CLI-zzen, csak arra világítanák rá, hogy nem jó olyat alternatív megoldásokat leszarozni, amit esetleg nem ismersz, nem látsz át, mert könnyen tévedhetsz.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

A fenébe, én meg tényleg beszoptam, hogy fejből tudsz 150 szám címet! :D
Gondoltam, mivel a KDE mégse annyira begyere, áttértél valami tilinges WM-re. ;]

Egyébként ezt a leszarozást kicsit félreértetted, arra utalt az írója, hogy ezt ő onszopatásnak látja, mivel nem guru. Ennyi volt a lényege.

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

:R Meghagyom neked ezt a fantasztikus élvezetet. :R


Frawly
(veterán)

De, KDE-re át fogok állni, de most húzódik. Szerintem kövi hétvégén sem biztosan lesz rá idő. Tiling WM-re nem állok át. Az i3wm-mel majdnem sikerül, de beleütköztem néhány korlátjába, amivel nem tudnék együtt élni. Openboxnál, IceWM-nél lejjebb nem tudok menni.

(#52) Frawly: világítanÉk. Természetesen nem náksuksük.

[ Szerkesztve ]


jamez
(senior tag)

Nekem a telenor jóvoltából Deezer van 1500 ft/hó, de 3000-ért van neki is lossless.


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Egy Deezer - Tidal összehasonlításra akkor kíváncsi lennék, ha ott is van lossless :K

üzenetek