[Re:] Tidal versus Napster - Szakmai LOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

A Tidalhoz volt szerencsém, piszok jó a minőség ténylegesen.

A Napster az a Napster? Az :D

[ Szerkesztve ]


total90
(veterán)
Blog

Amazon jönni fog, az Unlimited Musikkal terveznek pár dolgot, ami ha bejön, akkor megindulnak felfelé.


Hieronymus
(addikt)
Blog

A limited változata most is árbajnok. :DDD Ha valaki nem reklámokal akar "ingyen" zenét hallgatni.


L4D1K
(őstag)

A tidal-nál kiemelném a master quality opciót, vagyis mqa számokat. Ami ugye jelenleg az abszolút csúcs streaming minőség. Jelenleg viszont csak desktopon illetve mobil esetén az LG V30on érhető el.


Fitzgerald
(veterán)

Napster még mindig létezik? :Y


Redneck
(veterán)
Blog

Ezen most rohadtul meglepődtem. Azt hittem anno nullába perelték. :B


wody21
(tag)

LG G6 DS-re nem erheto el?


L4D1K
(őstag)

Úgy tudom jelenleg az egyetlen telefon amit támogatnak.


SirRasor
(őstag)
Blog

Nincs ingyenes alternatíva mobilra? 320-as minőség pont elég.


Honkydoo
(őstag)
Blog

Én a Tidalt használom napi szinten. Teljesen elégedett vagyok a hangminőséggel. :)


haxiboy
(veterán)
Blog

Ha bírja a reklámokat. Bár azt a 2500 forintot megéri, és az egész család élvezheti. :)


jézusom
(addikt)

Hozzátenném, hogy Yamaha Musiccast rendszeren bitang jól működik a Tidal szolgáltatás.

Yamaha applikációból lehet irányítani mi szóljon az erősítőn, és nem a telefonról kell BT-n szórakozni, csak kiadjuk a parancsot és szól a veszteségmentes muzsika, most járt le egy hónap előfizum. Az már csak hab a tortán, hogy mindezt 2 zónán tudom eljátszani, ki-be kapcsolgatni telefonnal wifin, vagy akár böngészőből.

Spotify ilyen módon nem is működött.

Kár, hogy ez a rész nem lett tesztelve, persze érthető.


Kasya
(nagyúr)
Blog

Spoty 6 honap 2500 ft. Mondhatni ingyé van csaladi csomagban.

Tidal arat nem tekintve (lehet ott is "ugyeskedni" az arral, aki akar) tenyleg szuper. A zenei kinalat az, ami nalam kiverte a biztositekot es otthagytam a szolgaltatast. Szo nelkul csokkentik (es inkabb csokkentik, nem bovitik) a zenei kinalatot. Pl, ami most eszembe jut:
- Infected Mushroom albumai redukalodtak (Korabban Spotival megegyezo albumszam (12 db), most csak 7db. Raadasul Spotin ott vannak a kislemezek, EP-k is.
- Rammstein abszolut nulla (Spotify 11 album)
- Ennio Morricone, Mike Oldfield - na erre nem lehet panasz, peldaerteku. Ugyanakkor emlekszem, Mike Oldfield albumai is megcsappantak bo egy eve par honapra.
- Trance felhozatal gyenge

Mobilon meg nem tudom elerheto e mar a HiRes, vagy csak 3rd party app mellett (pl. USB Audio Player), de regebben nem tamogatta a nativ appja.

[ Szerkesztve ]


the_blu36
(tag)
Blog

Pont ezért hagytam ott én is. Kb. fél évig fizettem elő rá masterre. Pink Floyd elképesztően szól. Viszont nagyon sok ismert és kevésbé ismert metal banda nincs, alig van 90-es/2000-es muzsika (ami nekem kedves, pl. Dune, viszont van sok Scooter). A kliense egyébként elég fura, nekem úgy tűnik, egy chromium alá van összetákolva az egész. Gázok az ajánlások, Play Music összeszedettebb ilyen téren. Spotify nem játszik, csak default audio kimenetet lehet használni. Illetve kínosnak érzem kicsit, hogy flashért kiált, ha browserből hallgatnám (mármint a Tidal hi-fi).

[ Szerkesztve ]


#15419392
(tag)

3 éve használom a tidalt, közben kipróbáltam a spotifyt és a deezert is. Kínálatban(leginkább csak mai zenéket hallgatok) nem találtam nagy különbségeket. De a hangminőség és az app messze a legjobb a tidalnal. Egy komolyabb fejhallgatóval vagy aptx bluetoothtal simán lehet hallani, hogy jobban szól. Szerintem megéri kipróbálni.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Ettől függetlenül jár a fekete pont a Linux támogatás teljes hiányáért, akik a pingvines rendszerről szeretnék elérni a Tidalt, kénytelenek lesznek a böngészőjükhöz nyúlni.

Ahogy ezt már megszoktuk, bár a többi hasonló szolgáltatásnál már javul a helyzet, például a Spotify kliens már nagyon egyszerűen telepíthető Linuxra. Lássuk be, itt valószínűsítik a legkevesebb felhasználót, így Linuxosok nem is fogják használni.....illetve....- khm, khm, khm Linux -, ha valaki mégis nagyon szeretné, van rá kliens, legfeljebb nem GUI-s.

Listen to Tidal Music on Linux from the Command Line
Tidal CLI Client – Stream Tidal Music From Linux Command Line

Nem valami egyszerű ennek a használata, de mégis csak van. A Chrome extension könnyebb lépésnek tűnik.


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Tetszett az írás :R
Én kb fél éve használok Tidalt, előtte Spotify-om volt, és teljesen meg vagyok vele elégedve, örülök, hogy váltottam rá. Illetve szerencsére a zenék túlnyomó többsége, amiket hallgatok, elérhetőek rajta, 1-2 kivétellel.

Egyébként a Tidalt egyáltalán nem kell félteni, ugyanis a Spotify nagy előnye egyben a hátránya is, ugyanis a legtöbb user ingyenes felhasználó, és a felhasználók csak egy része fizet elő rá, míg a Tidal esetében ugyan sokkal kisebb a felhasználói bázis, de azok mindegyike előfizető. Szóval hiába kevesebb a felhasználó, összességében még jobban jönnek ki az 1 felhasználóra vetített bevétel szempontjából. Meg igazából nem is próbálnak mainstream lenni, mert elvannak ők a meglévő userekből, és ez így jól is van :)

Azt egyébként én is sajnálom, hogy nincs Linux kliens, pláne annak fényében, hogy szerintem a desktop app is kb egy webapp, csak valamilyen Electron szerű rendszerbe csomagolva. pl simán úgy lehet skálázni a felületét, mintha csak egy weboldal lenne

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

"Spotify ilyen módon nem is működött"

Furcsa, mert a Spotify Connect pont ezt csinálja és azt - a Tidallel ellentétben - kb. minden támogatja.

(#19) Aweriot: ne felejtsd el, hogy egy csomó cuccon (okoshangszórón is akár) Linux fut és ha lehet vmi appal távvezérelni, akkor az úgy már rendben van.

[ Szerkesztve ]

üzenetek