üzenetek

hozzászólások


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Nagyon tetszik, ha lesz saját lakásom, már ezzel kezdem. :R


prakp
(csendes tag)

Halihó!

Érdekelne egy részletesebb rajz vagy leírás a füstjárataidról... Jobban mondva minden, ami samottból van. Pl. a másodlagos égéstérbe honnan jut friss égéslevegő?


sutszi
(veterán)
Blog

Jópofa munka. Viszont a cikk végén a gázszámlás kijelentésen kicsit megakadtam. Oké, hogy az a felére csökkent, de mennyi volt eredetileg, és a fával fűtés költségei, hogy alakulnak?


7Heads Drago
(veterán)

Gratula
Jól néz ki.


lapa
(veterán)

kérjük szépen az 5 perces vidit linkelni.


cool13
(őstag)
Blog

Gratula! Érdekelne a video, és esetleg jó lenne egy belső elrendezés is, ha megoldható. Köszönöm!


vadkörte
(addikt)
Blog

Ránézésre a füstjárat olyan, mint a cserépkályhánál.
-tűztér tetején balra ki
-a kályha bal elején le
-át hátra
-a kályha hátulján fel
-a tető alatt jobra és előre el
-majd jobb elején le
-át hátra
-a jobb hátulján fel
-ki a kémény felé.

Véleményem szerint annyi előye van egy jól megrakott cserépkályhával szemben, hogy a csempékhez képest sokkal vastagabb tégla építőanyag miatt nehezebben hűl ki.
Előny még, hogy kályhaépítési szaktudás se nagyon kell hozzá, míg egy cserépkályhához nem árt.

(#8) AAAgold:
A kéményt elméletben minden esetben engedélyeztetni kell és még át is kell vetetni a területileg illetékes kéményseprő vállalattal.

[ Szerkesztve ]


AAAgold
(senior tag)

ilyen esetben nem kell engedélyeztetni a kéményt?


weiss
(addikt)
Blog

Marha jól néz ki, kérdések:

- Mennyibe jött az egész?
- Az oldala mennyire meleg? Látom vannak mellette vánkosok.
- A felső ablak mire szolgál?
- Alul a két szürke négyzet alakú izé csak dizájnelem?

Köszi!


vadkörte
(addikt)
Blog

"Alul a két szürke négyzet alakú izé csak dizájnelem?"
Ha a cserépkályhához való hasonlatosságából indulok ki, akkor azok lehetnek a tisztítóajtók.
Azokon keresztül lehet a füstjáratotkba került kormot/hamut kitakarítani.


Shim
(őstag)
Blog

Érdekes cikk. Az engedélyeztetési járásről tudnál írni pár szót? Nem volt probléma?


jaja1981
(addikt)

Azért a 6-8kg fa elég necces.
Mondjuk azzal 2 órát fűtesz.
Energia nem lesz a semmiből.

Vegyes-tüzelésű kályha kb 100nm-es háznál olyan 4-5kg/óra fát éget el.
Ez tapasztalat és másoknak is hasonló a felhasználása.

Mondjuk egy ilyen kályhánál nem kell ennyi, de azért 3kg az belemegy óránként.


oxox
(addikt)

Ave,

Édesapámnak átküldtem a cikkett..kiváncsi vagyok, és majd tolmácsolom a véleményét.

Sokadik kályháján, kemencéjén, és "paraszt jacuzzi-án"...(vicces szerkezet), van már túl. ill. a kerti sütögetőm/kemencém/füstölőm (3in1) :) is az Ő (és az én) kezünk munjkáját dicséri. de kombinálta már őket, csinált aszalót hozzájuk, ill. nála is egy hasonló kályha teljesit szolgálatot, és imádja :K

Elvégzett egy kályhaépitő tanfolyamot Szolnokon, ill most ősztől már ő tanitja a fiataloknak (szintén szolnokon).

bátor vagy, hogy egyedül belevágtál, szép lett!

ez szemet szúrt a kommentek között
"Előny még, hogy kályhaépítési szaktudás se nagyon kell hozzá, míg egy cserépkályhához nem árt."
ez gigamarhaság, az, hogy valami sikerül kis utána olvasással még nem azt jelenti, hogy nem lehetett volna jobb, vagy, hogy ért hozzá az ember. Apum kályhaépitő (nem cserépkályha) könyveit nézegetve ilyen kijelentést tenni pont a hozzánem értés. Én is leburkoltam otthon a kerthelységben az emlitett sütögetőnél, és tényleg pofás lett, büszke vagyok rá (sosem burkoltam korábban) mojoltam (lehet ly :) ) rajta rendesen, de mégsem jelentenék ki olyat, hogy nem kell hozzá szaktudás. ez is mint a kalyhaepites egy szakma, tudas, es gyakorlat (es kreativitas kell hozza)

üdv
oxox

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

Grat :C

Ami nekem nem tiszta, hogy ez a tomegkalyha miben mas mint a cserepkalyha? nincs rajta cserep, cserebe vastagabb a fala? mert az onmagaban nem tunik oriasi kulonbsegnek :u az nyilvan jo hogy valamivel tovabb tartja a meleget, de elvileg egy vastagabb falu cserepkalyha pont ugyanezt tudja, nem? (bocs ha hulyesegeket irok, de nem ertek hozza)

Nekem az volt a bajom a cserepkalyhammal, hogy a 100 negyzetmeteres hazat nem tudja befuteni, csak azt a harom helyiseget amik kozott van (illetve a nagyszoba kalyhatol tavolabbi fele igy is hideg volt). A megoldas az lett (vizvezetek- es futesszerelo haverom javaslatara) hogy beletettunk a kalyhaba egy un. "patkot", arra rakotottunk harom radiatort (egyet az emlitett nagyszoba tulso falahoz, egyet a konyhaba, egyet meg a furdobe). Igy sokkal egyenletesebben oszlik el a meleg: nem doglunk meg a kisszobaban a hogutatol, es a furdoben sem kell kulon kiskalyhaba begyujtani meg hosugarzozni ha furdeni akarunk, szerintem zsenialis ez a megoldas :C


Warpig
(aktív tag)

Tudnál dobni pár képet erről a kerti sütögetőről? Tervezem én is egy ilyen építését és minden ötlet jól jön!

Köszi!


a2d2
(addikt)
Blog

Mikor megvettük a házunkat én is egyből nekiálltam kandalló építésnek.
Nézegettem netet és nagyon sok helyen a kandalló oldalát ytong téglából, a tetejét pedig levehető gipszkartonból készítették. Gratuláltam nekik magamban.
Én is próbáltam rámenni a tömegfűtésre, de nem mertem ilyen kacskaringós füstelvezetést csinálni.
Helyette a kandallóbetétet ráhelyeztem egy kisméretű tégla emelvényre, majd körbeépítettem több száz téglával. Persze a füstcső az INOX lett, mert nem igazán hozzáférhető a későbbiek során :)
Az eredmény nagyon jó lett szerintem, este 9-10-kor még rádobunk egy adag fát, és reggel is meleg még a kürtő.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Nagyon hasonló kérdések fogalmazódtak meg bennem is. Talán a bonyolultabb cserépkályhákban már ennél is sokkal tekervényesebb füstcső-rendszer van, de nehezebben is takarítható. Viszont ezt is szét kell majd néha kapni, mert egy-két év alatt veszélyesen eltömődhet. Voltak már közvetlenül a gázcirkós idők előtt olyan cserépkályhák, amiknek az oldalát ajtóval (kis ajtókkal) lehetett nyitni a takarításhoz, az épített sparheltek fém sütődobozát meg ki lehetett emelni, és nem kellett szétbontani.

További problémát jelenthet, hogy a csupasz téglát - a mázolt csempével szemben - elég nehéz lesz tisztán tartani, rárakódik a por, a hamu, a korom összefogja és kvázi lemoshatatlan.

Illetve nem tudom, mekkora hőt tud átadni egy ilyen sütőtér, mert azt általában fémdobozból szokták csinálni, így rengeteg idő lesz, míg felmelegszik 200 fokra a belseje.

De egyébként tényleg hangulatosan néz ki, ám a fenti aggályok miatt én maradnék a csempézett kályhánál - ha volna választásom. :)

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

A takaritas cserepkalyhanal nem gaz, szezononkent egyszer vagy (ha mondjuk akacfat hoz a fuvaros ami kormol mint a Zallat) ketszer eleg kikormolni, gyorsan megvan. Lekapom a 'kupakot', kipucolom, agyaggal megkenegetve visszarakom es kesz, szerintem max. fel ora az egesz.

A sutoter atmelegedese szerintem nem gaz, bar nem tudom hogy pl. a cikkben leirt kalyhanal hogy megy, nalunk idealis esetben eleg befuteni egyszer osszel, aztan tavaszig csak pakolni kell :D 6-7 orat siman kibir jol megpakolva ugy, hogy utana a parazsra csak ra kell rakni a kovetkezo adag fat es eg tovabb.
Persze ha az ember 8 orakra elmegy otthonrol dolgozni, akkor az mar pont tul sok lesz (de felteszem hogy nagyobb tuzterrel ez is megoldhato lenne).


a2d2
(addikt)
Blog

Igen, ettől félnék én is hogy szét kell szedni pár évente. Ez miatt lőttem ki a cserépkályhát is.
Nálam alulról ki kell venni a samott lemezt és simán pucolható a kandallóból kiindulva a füstcső.
A másik hogy nem tudom mivel lettek összeragasztva a téglák, de sima cementes malter elvileg nem jó erre a célra így hogy ott kering a füst.


vadkörte
(addikt)
Blog

"Igen, ettől félnék én is hogy szét kell szedni pár évente."
Miértis?
Azy egyik kályhánk 1994. augusztusában, a másik 1995. májusában lett rakva és még egyiket sem kellett szétszedni. Néhány évente a teteje le van bontva, és teljes takarítást kap mindkettő. A "régebbi"-ből vettünk le 2 évve két sort, mert nagyon szerette a fát. Igaz csinált is 30 fokot, úgy is, ha kint -15-20 volt. Akkor kellett cserélni atűztér felső samott tégjáját, mert eltört.


oxox
(addikt)

szia, majd otthon toltok fel ide kepet (ha a cikk iro nem banja), amugy a regi fustolot, volt egy ust hely, es egy suto resz (majd eszembe jut a nepi neve), bontottunk vissza, es epitettuk ujja.

amugy a takaritasa ennek nem nagy ordongoseg (apum a sajatjat iden takaritotta).

jahh igen hozzaertes, apumnak megneztem az utolso darabjat : "Kandallónak látszik, de valójában lengyel 5-ös füstjáratos." . Tehat vannak ennek szakmai resze is nem keves, de a kreativitas sokat segit. O is tobb idot agyal egy-egy kalyhan amit tenylegegesen fizikailag dolgozik vele

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Hát ez az, a tetejét lebontjátok néhány évente. (Ez a kályha kialakításától is függ, pl. egy neobarokk cserépkályhánál, ahol a teteje komplett egyben van, sosem egyszerű.) Kicsit bonyolultabb, mint kinyitni egy ajtót. :) Meg tüzelőtől is függ. Mi akác gallyakkal fűtünk, emellett 1-2 havonta kell kikormolnom a sparheltet, mert teljesen elzáródnak a belső járatok. De az legalább - kéménypucolás nélkül - megvan fél óra alatt.

Láttam továbbá már olyan cserépkályha belsőt, ahol úgy kanyarogtak a járatok, hogy ahhoz egy ponton lebontva az életben nem fér hozzá az ember. Az ilyennél nagyon lényeges, mit tüzel el benne az ember, de hát gazdagéknak valószínűleg volt választásuk 1910-ben.

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

A kalyha tetejenek lebontasa es a kalyha kipucolasa fel napos melo, nehany evente egyszer boven belefer szerintem...
Az akac meg (ahogy lejjebb mar irtam is) baromira kormol, igyekszem is elkerulni mikor tuzifat veszunk.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Na és ezt a fenti tömekályhát (ami továbbra sem tudom, mi lényegesben tér el a cserépkályhától a csempeborítást leszámítva) vajon hol fogja a készítője kibontani? :) Ezek a bontott téglák elég törékenyek, ugyanolyannal pótolni meg elég nehéz.


doc
(nagyúr)
Blog

ezt ne tolem kerdezd, nekem cserepkalyham van :)


Rive
(veterán)
Blog

Amennyire tudom, egy rendes tömegkályha egy átlag cserépkálya tömegének többszöröse. Ez, amiről a cikk szól, igazából amolyan 'gyerekméret' még.

Ui.: továbbá az üzemi hőfok is alacsonyabb, talán.

Téglapótlás: sokkal egyszerűbb az élet, ha kifele eleve összevissza téglákból rakja az ember ;)

[ Szerkesztve ]


A Zéé
(addikt)
Blog

mint kályhás gyereke, próbálok válaszolni erre is, meg a korábban olvasott többire is.
A tömegkályha ahogy a neve is mutatja nehezebb. Nehezebb felfűteni, de utána tovább tartja a meleget. Jellemzően teljesen téglából van építve, míg a cserépkályha nem kevés samottot is tartalmaz. A füstjárat kb hasonlóan van kialakítva.
Ami előnye a tömegkályhának, az a nagyobb tömege, ezáltal jobb hőtartó képessége, és az egyszerűbb felépítése. Na meg olcsóbb is.
Ami hátránya, hogy az elején, amíg hideg a füstjárat, és a kémény, addig mivel nagyon lehűti a füstöt, az nagyon kormol, meg a hamut is nehezebben emeli ki a füst, ezáltal hamarabb elzáródnak a füstjáratok. Hátránya még, amit az építő ahogy mondja el is tolt, hogy sokkal jobban dilatál. A tégla jobban tágul, hamar megreped. Speciális fugával el lehet fedni ezt, de az drága, és az is elöregszik. Utána meg könnyen kijön a füst a réseken. Meg persze visszabontani sokkal macerásabb, ha egyáltalán lehet épségben visszabontani a téglákat.
A vízpatkóval is az a baj, hogy nagyon lehűti a füstöt, jobban kormol, hamarabb kell újrarakni a kályhát.
Cserépkályha élettartama olyan 15-20 év. Vízpatkóval 10-12. Ennek a tömegkályhának szerintem kevesebb lesz, de ne legyen igazam :)


oxox
(addikt)

Nem tudom, hogy a bontott tegla miert lenne torekeny...? amugy lehet kapni kismeretu teglat (en putnokit vettem a kemencehez), es az is zagyvasag, hogy nem kapsz hasonlot...meghat 30ft korul volt egy bontott tegla, 60ft a kismeretu putnoki (ha jol emlekszem), ha ennyire parazik valaki vesz +30db-ot 900huf-ert

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Úgy értettem, ezek a régi téglák, ha egyetlen bontott házból valóak, akkor általában ugyanolyanok, de egy másik házból valóak már jelentősen eltérő színűek - és minőségűek - is lehetnek, úgy kell összevadászni a hasonlókat. (Valóban jobb egyből tartalékot is venni.) És hát azért egy jó csempénél, amit a betonnál is nehezebb fúrni, és a kályhacsempét eleve bontásra is tervezik, szóval szerintem annál jobban mállik a tégla. De még nem bontottam személyesen kályhát, azt meg kell hagyni, én a - lehetőleg öntött, mert az jól néz ki - vasmasinák híve vagyok. :) (De azért nem vetek meg egy ilyet - bal szélen - sem.)

Hol kapsz bontott téglát 30 Ft-ért? Engem is érdekelne, jövőre most már valamiből újjá kellene építeni az utcafronti kerítést, mert lassan magától is kidől - 10 m kapu nélkül -, de a zsalutégla meg az új kistégla szerintem drágábban jönne ki.

A Zéé: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]


vadkörte
(addikt)
Blog

Neobarokk kályha mi? Nem vagyok én krőzus! :C

"Üzemanyag":
Erdei fa: cser, tölgy, bükk, esetleg gyertyán. Ha lehet akác max begyújtani
Gyümölcsfa: cseresznye, szilva, dió, gesztenye.

Mindnek jó a fűtőértéke és nem kormolnak annyira.


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Ja, kinek mi jut. Én ingyen tüzelek. :)


sanykaraj
(csendes tag)
Blog

Szerintem nagyon jó a cik gratula, eddig azt se tudtam, hogy ien létezik. :-D Nekem csak az a kérdésem lenne, hogy ezzek a füstjáratok téleg enyire kacifántosak?, illetve téleg csak 10-15 év egy ien kájha élettartalma?


doc
(nagyúr)
Blog

Én ingyen tüzelek
nekem sem fizetnek erte :DDD


A Zéé
(addikt)
Blog

jah amúgy az kimaradt az előbb, hogy a végeredmény szerintem igen mutatós lett :)
A lekerekítések nagyon jól állnak neki, meg a "rusztikus" kinézet is bejön, szóval gratula hozzá :R :)


Borosz
(senior tag)
Blog

Uh srácok... Nem számítottam ekkora érdeklődésre. Igyekszem mindenki kérését teljesíteni és válaszolni a kérdésekre. :R


Crystalheart
(senior tag)
Blog

:DDD


Borosz
(senior tag)
Blog

Rajzot próbálok kreálni mielőbb. Lényeg, hogy ahogyan a felső ajtót ábrázoló képen látható, két oldalt van a kiömlő nyílás, ami felülről zárt a kályha beléselyében (mivel járatot kell ugye képezni). 12x12-es. Alulról az égéstérből a hátul lévő sütőtér nyíláson felmegy a füst és a gázok, felül egyszer megfordul (utánégetés) és a két nyíláson át távozik. Ott lemegy alulra-elölre, majd alul a 12x12-es nyíláson át átmegy a hátsó kürtőbe, onnan felmegy a sütőtér feletti részbe (enyhe fékezéssel) - mindez szimmetrikusan értendő. Felül aztán középen van kettéválasztva a kályha belső ürege a sütőtér felett. A bal oldalról van irányítva előre a kályha homlokzatához (fékezés és hőleadás) és onnan megy a füstkiömlőhöz a jobb oldali füsttel együtt.
Rajzon biztosan jobb lesz. ;)
A sütőtérbe nem kell plusz levegő, mivel ott történik az utánégetés folyamata. Ez nem tudom mennyire hatékony és milyen mértékben kerülnek hasznosításra a gázok, de kenyeret, sütőtököt, csülköt és gyakorlatilag bármit meg tudok benne sütni 6-8kg fa elfűtése után.


Borosz
(senior tag)
Blog

19-22K volt a gázszámla télen havonta. Ennek kb. a felét sikerült lefaragni úgy, hogy kb. 10 mázsa fát fűtöttem el tavaly télen. Viszonylag enyhe telünk volt... Most 15 mázsa fa biztosan kelleni fog. Száraz akáccal fűtök. 2500Ft/mázsa errefelé... Megjegyzendő, hogy 85nm a hasznos területű a házunk (könnyűszerkezetes, ami azt jelenti, hogy tömény szigetelés a falunk. :)) 2,7m belmagassággal.


Borosz
(senior tag)
Blog

Azt a videot már nem találom sajnos, de próbálom még keresni...


Borosz
(senior tag)
Blog

Pontosan így van! Jól látod a képeket és érted. :C
A tégla pedig valóban jó hőtároló. Nehezebben melegszik át, de 24 óra múlva is meleg. Bár tény, hogy akkor már nem annyira érezhető a hőleadása.
A kéményt be kell jelenteni a hatóságoknál, de engedélyeztetni, terveztetni meglévő, használati engedéllyel rendelkező épületnél csak 6 méter felett szükséges. Ez 5.5m lett. Én így tudom...

[ Szerkesztve ]


doc
(nagyúr)
Blog

a hozzaszolasaidat 5 percen belul tudod szerkeszteni, legy szives probalj meg raszokni uj hsz helyett :)


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Az azért kemény, ha 1-1,5 m3 fa elég egy télen. Én szerintem a sparhelt aprócska tűzterében egy hónap alatt tüzelek el annyit, vagy többet, ha hasábfát égetek. Gallyból meg soooookkal többet.


doc
(nagyúr)
Blog

azert azt ne felejtsd el, hogy ha jol ertem, havonta 8-10ezret koltenek meg pluszban a futesre (gaz)
onmagaban a 1.5 kob tenyleg baromi keves, bar en fogalmam sincs hogy mennyit szoktam elhasznalni, csak hogy enyhe telen 2 kis fuvar (2x45ezer penz) ha kemeny a tel akkor 2.5 fuvar (nalunk nincs alternativ futes, a gazt csak a kertig engedtem bejonni :D)

a vaskalyha meg nem tul gazdasagos. Nekunk is van a furdoben, amig nem volt a patko a cserepkalyhaban addig azzal csinaltunk meleget furdeshez. Amig pakolod faval addig nagyon jo, es gyorsan be is melegszik, de ahogy elalszik a tuz, kb. azonnal vege a melegnek

[ Szerkesztve ]


vadkörte
(addikt)
Blog

A füstjátara olyan, mint a cserépkályháé. Épp eza jó benne, mert a forró égésgáz mire a kéménybe jut lehűl, de csak annyira, hogy ne okozzon kátrányosodást a kéményjáratban, de már nem a szabad levegőt fűti a hulladékhő.
A kémény függhet a helyi övezeti besorolástól is - ill. attól, hogy abban mit határoznak meg - de általánosságban a 6m megállja a helyét. Ezért nem kell pl egy 6m alatti árboccal rendelkező szélkereket sem engedélyztetni.

(#14) oxox:
Mi lenne benne gigamarhaság?
Egy cserépkályha tele van samottal, egy tisztességesen megépített alaptest sem tiszta agyagfeltöltés, hanem tégla. Az építéshez nem használhatsz cementet, kizárólag agyagot, de az sem mindegy milyet.
A csempéket nem elég hálósan, vagy kötésben egymás mellé rakosgatni, az még nem kálha. A megfelelő helyeken össze is kell kötni, de az sem mindegy hogyan, a csempék belső üregei sem magadhatnak üresen. A tűzteret sem mindegy, hogy építik fel, miből és mivel. Samottot kizárólag samottliszt és vízüveg keverékével lehet tisztességesen falazni.

Elnézve a cikk kályhályát és a linkeltet is, mezei 12-es (válasz)fal. Azért egy 12-es fal megrakása nem olyan nagy kihívás, hogy mérnök diploma kelljen hozzá, még faragni sem nagyon kell.
Attól, hogy valaki kicsempézi a fürdőt, vagy lerak néhány nm viakolort, vagy padlástéglát még nem lesz burkoló. Attól, hogy néhány raklap bontott téglából kerítést épít, vagy a összerak egy kerti grillt még nem lesz kőműves...

Igen a kályhaépítés egy szakma. Ezt nem vonta kétségbe senki. Szép és nehéz szakma, de ezt sem kell túlmisztifikálni. Az építő is laikusként belefutott olyan hibákba, amiket egy szakember nem vétett volna el.
Annó az ősidőkben - '50-es évek - amikor elkezdődött a komolyabb városiasodás a szakmunkások elfelejtettek kemencét rakni.
Aki iskolarendszerben tanult, ilyent már nem tanítottak neki. Aki próbálkozott, ha szerencséje volt, csak szétégett, ha nem össze is roskadt. Édesapám rakott olyan búbos kemencét, ami még 20-25 év múlva is működött.

A kályha jól működik, az építő elégedett. Ez a lényeg nem?


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Az igaz, éjjel is pakolni kell rá. :) De úgy vagyok vele, hogy mivel úgysem képes annyira felfűteni, mint ami kellene (a tavalyi enyhe télen 17 fok volt, azelőtt a kemény télen 13-15 és elfagyott a víz), tehát úgyis nonstop mennie kell, nincs milyen hőt tartogatni.

vadkörte: "Attól, hogy néhány raklap bontott téglából kerítést épít, vagy a összerak egy kerti grillt még nem lesz kőműves..." - De azért én azokat sem mindig hívnám annak, akik akként hirdetik magukat... :D A házunk falazása katasztrofálisan néz ki, amíg nincs bevakolva, még látni is lehet a kontár munkát. (Na meg aki látja az eredeti, első tervrajzot, azt is láthatja, hogy azért nem klappol minden.)

[ Szerkesztve ]


vadkörte
(addikt)
Blog

Ők az építési próbálkozók... :C


Winner_hun
(félisten)
Blog

Semmi szerkesztendő nincs a hozzászólásaiban. Külön embereknek válaszolt, nagyon nem kéne erőltetni ezt a sok embernek egy hozzászólásba beletömörítését:((

Alapelvekből:

Hozzászólás:

- Figyelj a helyesírásra és az érthető fogalmazásra, mert sokkal nagyobb eséllyel kapsz választ egy összeszedett, jól megírt kérdésre, mint egy nehezen értelmezhető betűhalmazra.
- Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.
- Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat.

Nem éppen 1-2 szavas válaszokat írt.


gordonfreemN
(addikt)
Blog

nagyon ötletes és jó lett, a fele gázszámlával pedig vigyázni!!!
néhány éve fatüzelés miatt nekünk is csökkent a gázszámlánk, mire a tigáz a gázkommandóval válaszolt.
alaptalanul, de anyám jóhiszeműsége miatt kapott 200ezeres bütentést azért, mert nem fogyasztott a tigáznak elegendő mennyiséget. :R

[ Szerkesztve ]


vince
(őstag)

Ezt a tigázos sztorit fejtsd már ki kérlek egy kicsit bővebben!

üzenetek