üzenetek

hozzászólások


bAtt001
(addikt)

Szép cikk lett, gratulálok! A képen levő háttérképet el lehet kérni valamilyen úton? :B


emvy
(nagyúr)

[link]

[ Szerkesztve ]


bAtt001
(addikt)

jah nem erre gondoltam hanem az első hsz-ben levő színesre :B

[ Szerkesztve ]


Akula
(őstag)

UP az írásnak! (Visszatalálós HSz) :R


vadkörte
(addikt)
Blog

Előrebocsátom NEM vagyok Linux fan, ellenben igyekszek a lehetőségeimhez mérten nyitottan hozzáállni a témához, Windows-t a 3.1 óta használok, a munkahelyi gépemen egy kellemesen belakott és rendszeresen frissített Win10 muzsikál, az otthoni asztalimon szintén Win10 van. Mindkettővel teljes mértékben elégedett vagyok.

A laptopomra - MSI PR210X (AMD Athlon X64 TL60) a gyártó Vista óta már nem készített drivert.
A Win 8.1 is neccesen szaladgált, de elketyegett. A Win10 telepíthetetlen (nem megfelelő VGA driver miatt)
Volt már rajt több linux is, kipróbálásként. Azokkal használhatatlanul lassúnak bizonyult, illetve nagyon melegedett.
A hétvégén bepróbálkoztam a 16.04-es Ubuntuval. A telepítéssel nem voltak problémák, leszámítva, hogy a kis rohadék lesatírozta a másodlagos partícióm :) Nem gond van róla mentés, gParted-dal majd átméretezem.
Első nekifutásra annyira nem rossz, szokni kell, mert minden más. A sebesség elfogadható, a bootidő nagyjából a fele a Win8.1-nek (SSD-vel kb. 30s)
Átállás nem lesz, mert asztali környezetben a Win10 marad! :) A notebook, meg amolyan kiegészítő gép, ha nem akartam bekapcsolni a "nagyot", vagy kicsi volt a telefon kijelzője.

A webkamerát még nem próbáltam használni, talán működni fog, ha nem, nem. Nem létkérdés. Amivel viszont nagyon nem vagyok megelégedve az egy részről az, hogy Win alatt a Wi-Fi-t és a BT-t külön külön is lehetett kapcsolni itt nem - a software-es kapcsolókra nem reagál, a hardware-es meg kapcsol mindent - a másik meg, az, hogy melegszik mint az állat.
Olyan, mint ha fix 100%-on hajtana mindent. A TLP csomagot már feltettem, de még nem tudtam a konfig file-t átnyálazni (sem idő, sem kedv nem volt még rá)
Megpróbálom még az ATI R690M chipset driver-t telepíteni. Ha ez sem megy, nem tudom merre tovább...
Kidobni nem fogom, max visszatöltöm a leimage-elt Win8.1 mentést.

Emellett idegesít, hogy a Unity launcher-e fixen a bal oldalon van. Nekem kényelmesebb lenne alul - like dock (Mac) - illetve az, hogy az általam használni kívánt programok ikonjait sem tudom kitenni az asztalra, mert minduntalan "visszaugrálnak" a gyorsindítóra, valamint az egyes beállításokhoz sem lehet/nehéz hozzáférni, "Start menü" szerűen, mint a Win-ben, vagy sok más Linux disztribúció esetén.


spammer
(veterán)
Blog

A dockot le lehet rakni alulra is, meg lehet telepíteni másik dockot, ha nem tetszik az alapértelmezett. Egyébként olyanra szabod át, amilyenre akarod, bár erre jobb alap egy Xubuntu vagy épp Lubuntu:

Make Xubuntu Look Like OS X
Make Lubuntu Look Like Windows 95


King Unique
(titán)
Blog

A 16.04 óta a launcher alulra is helyezhető [link]. Viszont szerintem kicsit furán néz ki úgy és nem mondanám, hogy annyival kényelmesebb lenne... Ha Windows szerű elrendezés és megjelenés kell, akkor egyértelműen a Linux Mint (Cinnamon) a neked való.
Amúgy nálam eddig viszonylag jól ment az Ubuntu 16.04 és nem vettem észre, hogy annyira pörgetné a gépet. Bár az is igaz, hogy annyira részletesen nem nézegettem meg ilyen téren. Viszont tegnap összefosta magát és csak a lila / narancssárga hátteres desktopot tölti be... na ennyit a stabilitásáról. :DDD

(#209) spammer: a franc szórakozna ilyenekkel... ha már Win szerű megjelenés kell, akkor Cinnamon. Ha OS X-hez hasonló, akkor pedig a Voyager. Utóbbi nagyon baba és sokkal jobb, mint az eOS és társai.

[ Szerkesztve ]


spammer
(veterán)
Blog

Ja, csak egyrészt a Cinnamon kicsit többet eszik, mint az Xfce vagy LXDE, másrészt nem mindenki akarja azt használni. És ha már Windows kinézetről van szó: Chalet OS 16.04

A Voyager megint olyan dolog, hogy vagy tetszik vagy nem. Ha nem, akkor meg ugyanúgy át kell szabni. Egyébként csak azért linkeltem, hogy lássa, olyanra lehet szabni őket, amilyenre akarja.

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

Itt-ott valóban jól lemásolja a kinézetét ez a ChaletOS, de nekem kicsit egzotikus. Inkább szavazok egyelőre a Mint Cinnamon / Zorin OS féle megoldásokra. Azért kösz a tippet, erről még nem is hallottam. :) Bár, ahogy nézem elég új [link].
A Voyager se nyilván mindenki kedvence, de ha valakinek kifejezetten OS X klón kell, akkor az egy jó alternatíva. Illetve eleve van szinte mindegyiknek live rendszere, így azokat kipróbálva már nagyjából el lehet dönteni, hogy melyiket akarja véglegesként telepíteni.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Ha windowsos kinézetet/működést vársz el tőle, akkor nem az Ubuntu a te rendszered.


UnA
(Korrektor)
Blog

A laptop sztori elég furcsa, de nincs ötletem rá, mert AMD procival még sohasem vettem laptopot, mivel elég rossz híre van hatékonysági szempontból. Sőt a saját Thinkpad-en is inkább kikapcsoltam az diszkrét GPU-t, mert így sokkal jobb a fogyasztás (és a stabilitás is). Van itthon még két másik laptop is Ubuntuval, azok is nagyon szépen, csöndesen dolgoznak.

Az már nagyon OFF, de van még itthon két Chromebook, ami szintén Linux, de mégis egyszerűen sokkal jobban optimalizáltak a hardverrel, mint amit eddig láttam bármelyik Linux disztrónál... :N

Tálca: szerintem jobb ha oldalt van, én már minden gépen így használom, Windowson is. :)


hcl
(félisten)
Blog

Ha nem tetszik a felület, akkor tegyél fel másik felületet (KDE, Xfce, Lxde... )
Ha windóz kell, akkor használj azt :) A 7 támogatott 2020-ig vagy meddig.


vinibali
(őstag)
Blog

AMD procival még sohasem vettem laptopot, mivel elég rossz híre van hatékonysági szempontból
jaj

van még itthon két Chromebook, ami szintén Linux, de mégis egyszerűen sokkal jobban optimalizáltak a hardverrel
duplajaj

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

Azért kíváncsi vagyok, hogy neked milyen tapasztalod van azon kívül, hogy "jaj" ;)

Nálam már sok éve mennek linuxos gépek, ezért érdekel, hogy másnak milyen megfigyelései vannak.


hunluki
(senior tag)

Köszi az írást! :)

Nálam több gépen is fut ubuntu származék, rá is próbáltam a frissítésre de egyelőre maradok 14.04 alapokon. Ami érdekes hibákkal találkoztam 16.04 alatt:
Hibernálás lehetősége eltűnt, amikor visszaraktam így akkor pedig a grub bolondult meg, akárhogy írtam át a konfigját mindig 30 másodpercről számolt. A végén már odáig fajultam hogy grub customizerrel állítottam, de az se hatotta meg :(

A másik hiba a hálózatkezelővel volt, suspend/hibernate után nem látta a wifit.

A rendszer tempósabb volt, mondjuk én főleg gyenge vasakon használom (Atom N455 netbook, ősrégi C2D a gyengébb fajtából meg valami újabb 2 magos celeron), de azért még érződik rajta hogy friss, vannak még benne hibák, de jó alapanyag. .2-nél ránézek majd hogy hogy áll :)

[ Szerkesztve ]


Solten
(addikt)
Blog


Dave™
(nagyúr)
Blog

Szép :K

üzenetek