üzenetek

hozzászólások


kenguru99
(aktív tag)

Igen HD3200. A külsőségek igazából nem fontosak, majd megszokom. Jó lenne viszont ha gyorsabbá lehetne tenni a rendszert. (pl. weboldal görgetése, ablakok átméretezése, áttűnések eléggé akadozósak)


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Per pillanat rajtad nem segít, de pl. KDE-s disztrók alatt könnyen lehet állítani a megjelenítő grafikus tulajdonságait, amik kihatnak az effektek meg az asztal sebességére is. Intel cuccokhoz nincs másik driver, de nem is szokott velük gond lenni.


lev258
(veterán)
Blog

Gyorsabb is lenne tőle.


kenguru99
(aktív tag)

Ok. Teszek egy próbát vele.


Narasim
(aktív tag)

én nem igazán vagyok kivételnek nevezhető, mert én annak idején highscreen 486 sx-25mhz-cel kezdtem, dos 5.0-val.
na ott kereshetted a guit! aztán később ott is lett norton commander, de addig is éltünk és nem haltunk bele. sőt, ott volt csak igazán szopózás mindennel, mert nem volt prohardver fórum, ahol folyamatosan fikázhattuk a dos-t a dos topikban, hogy milyen szar, mert mindig elfogy a base memory :)


pomorski
(őstag)

Ó, a régi szép idők! Akkor volt még a volkov commander is, meg olyan norton-féleség, ami kettő helyett négy panelt kezelt. Ó de jó volt... Akkor még a turbo pascal assemblerét használtuk... Ó de jó volt az is. Akkor még semmi könnyítő alkalmazás vagy gugli nem volt. Csak magadra számíthattál, meg max. az IRC-s csetre.

[ Szerkesztve ]


vinibali
(őstag)
Blog

Radeon HD3200 :)


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Oh!

Na ahhoz már csak a nyílt driver van, mert legacy cucc.


cami][us
(senior tag)
Blog

Neked van mondandód? :))


icemad
(nagyúr)
Blog

Gyerekek... És mikor mi assemblyben írtunk programot c64re? :U


pomorski
(őstag)

Ismerős, ahhoz is volt szerencsém, én a SMONEX-et használtam. Arra emlékszem még, hogy ha a parancssorban beírtam, hogy "G" és nem írtam utána semmit, akkor kifagyott a C64. :) A "G $FCE2" pedig egyenértékű volt a sys64738-al. :DD


inspiroyhome
(aktív tag)
Blog

"hogy a kis rohadék lesatírozta a másodlagos partícióm :) Nem gond van róla mentés, gParted-dal majd átméretezem."

Iszonyat módon vigyázni kell ezzel.. Anno majdnem beszoptam, kiírta, hogy talált előző linux partíciókat és hogy szeretném-e annak a helyére telepíteni az új rendszert. Rányomtam az igenre, majd majdnem reflex szerűen a következő lehetőségnél is igent nyomtam..

De szerencsére nem. Kiderült ugyanis, hogy az NTFS partíciókat is megjelölte törlésre, csak erre az égvilágon senki nem kérte.

Másik hasonló eset pár napja volt, SSD-ről windows fut, HDD üres volt.

HDD-re telepítettem egy Ubuntut, ezek után többé nem bootolt az SSD. :D telepítővel meg CMD-vel sikerült helyrehozni, de azért érdekes.

Minden félévben kb eljutok odáig, hogy én biza most megtanulom a linuxot, megpróbálom megkedvelni, testreszabni.. A telepítős mizéria után, csak egy sima blendert akartam használni alatta openCL GPU renderrel. Nagy nehezen sikerült megoldani hogy működjön, használtam jó pár órán keresztül, kezdtem örülni hogy végre van rá indokom hogy használjam a linuxot. (Windows alatt az új AMD driver miatt összefosta magát a blender GPU rendere, és gondoltam megpróbálom ezt előbb, mint régi drivert vissza.)

Elégedett voltam, sikerült is dolgozni kicsit, gép kikapcs, semmilyen beállítást nem módosítottam. Másnap reggel openCL error, hiába rakom újra a librariest, a blendert minden szart, sehogy nem akar működni. Egyik napról a másikra a semmitől tönkrement.

Gondolom majd itt is megkapom a szokásos user error bélyeget, de gondoltam pár szóban összeszedem az eddigi tapasztalataimat, hátha más is találkozott hasonlóval, és ne adj Isten neki sikerült megoldania anélkül hogy 2 órán keresztül fórumokat böngészne azért, hogy egy amúgy alap funkciót működésre bírjon.

[ Szerkesztve ]


spammer
(veterán)
Blog

Érdemes lenne más disztrót is kipróbálni: pl. Antergos vagy Manjaro (Arch alapú, rolling, folyamatosan friss), vagy akár Fedora. Ha nincs nagyon friss hardver, akkor akár még a Debian is jó, ott nincs sok variálás (kb. 2 évente van új stabil főverzió). Szóval vannak lehetőség, kár leragadni egynél, illetve alapvetően csalódni egy-egy bugos kiadás miatt.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Zubuntu... Van két jó Linux topic itt PH!-n, kérdezz, segítünk. :)


sg22
(senior tag)
Blog

Nekem a Fedora jott be, iszonyat jo munkara. A gnome 3 meg fenomenalis szerintem.

Vigyazni kell telepitesnel, a GRUB-ot atirja, aztan tok mindegy hogy hol az OS :U


King Unique
(titán)
Blog

Hát nekem a GNOME 3 baromira nem áll kézre... akkor már inkább a Unity. Telepítésnél meg Fedora esetén is lehet választani, hogy hova telepítse a GRUB-ot, ha jól nézegettem. Illetve ennyi erővel szinte mindegyik felülírja a már meglévő rendszerbetöltőt, ha a főlemezre telepítik.

[ Szerkesztve ]


sg22
(senior tag)
Blog

kinek a pap, kinek a paplan :)


shifty!
(senior tag)
Blog

Magam is nemrég tértem át Ubuntu-ról Fedorára :)
Nemrég kezdtem újra linuxozni - és itt hálát nyilvánítanék a cikk írójának, nagyon hasznos gyűjtemény :)) - a mozgatórugó az Ubuntu 16.04 eljövetele volt, tetszett is, de voltak problémák - mint azt előttem már említették - ezért keresgéltem...elementaryOS a gyönyörű felhasználói felülettel, de az asztali ikonok hiánya és az egyszerűség oltárán lecsupaszított felület miatt mentem tovább...Linux Mint 17.3, nem tudtam megszeretni, majd vissza Ubuntu 14.04, de itt meg notorikusan előjön a hiba, hogy akármilyen fixet alkalmazok, nem tudom állítani a fényerőt a kijelzőn (szerk: ez Fedora alatt is kijött, de ott egyből működött a fix...)... és megcsappan az aksi idő...nem gyerebe hiba...
Aztán a rendszergazdánk ajánlotta, ha már linuxozhatnékom van, Fedorázzak, abból is most nemrég jött ki új verzió, hátha ez tetszik majd...és tetszik! Eddig a legösszeszedettebb, legjobban konfigurálható és bővíthető linux distro, amit kipróbáltam, nagy megelégedéssel nyüstölöm.
És kezdi kiváltani - a napi használatra és munkára már teljesen megtette - a Win7-et a dualboot másik oldalán - egyetlen visszatartó erő, hogy legyen Windows a gépen, a játékok -> Kérdés: mennyire érdemes valamilyen virtualWindows megoldást alkalmazni, hogy a Win-es játékokat így futtassam? A teljesítmény-probléma lenne érdekes, mert azért egy BF3-4 + FarCry 3-4 annyira nem szimpla játékok. Gondolom, natív win teljesítményt nem érdemes elvárni. :F

[ Szerkesztve ]


sg22
(senior tag)
Blog

Azoknal a jatekoknal szerintem semennyire. Wine-nal nyilvan nem fog mukodni. Ha nagyon bivaly geped van akkor annyit lehet tenni hogy KVM-mel csinalsz egy Windows-os VM-et es GPU passthrough-ot hozza.
Ezzel az a baj, hogy amikor toltodik befele a Fedora a diszkret GPU-dat nem fogja betolteni, be sem fog kapcsolni, csak ha elinditottad a VM-et. Magyarul az integraltad marad Linuxozni, viszont teljesen nativ Windowsos FPS-t kapsz a jatekoknal a VM-ben. A masik dolog hogy 1 eve amikor en szorakoztam ezzel akkor meg igen nehez volt behekazni hogy mukodjon, szerintem most mar konnyebb, probald meg. Keress ra, GPU passthrough KVM, Fedora.

Itt egy video, nem neztem meg de cim alapjan klappol


sg22
(senior tag)
Blog

ebben az esetben jon jol egy izmos i7, 2-4 szal az OS-nek, 4 a VM-nek

üzenetek