üzenetek

hozzászólások


Atti777
(senior tag)

És így már mikrót sem kell venni, elég oda rakni a kaját a tévéhez ;]


cantalyaaga
(csendes tag)

Tehát egy transmitter kerül a TV mögé, amit el kell látni tápfeszültséggel, vagyis oda kell juttani a vezetéket. Okos.


pilóta
(nagyúr)

Jaja. Kivéve, ha a vezetéknélküli tápot is vezetéknélkül táplálják ;]


sutyesz96
(őstag)
Blog

De a vezeték nélküli tápellátót is vezeték nélküli táppal kell ellátni.


#72042496
(félisten)

Mint ötlet nagyon tetszene, de a gyakorlati megvalósítással kapcsolatban szkeptikus vagyok.

Egyelőre nem bántam meg a falba húzott kábelcsatonát, illetve a tévé mögé szerelt 230-as aljzatot. :)

[ Szerkesztve ]


forgonati
(őstag)

Azt nem írja hogy milyen távolságra van az adó a vevőtől. Vagy az a kütyü amit a tv mögé kell rakni, az az adó és a vevő a tv-ben van beépítve? Ez most olyan mint a qi töltés? Ennek mi értelme?


strogov
(senior tag)

A Haier megoldásával is az a probléma, hogy a panel mögött kell lennie a "sugárzónak", hogy elég nagy felületen kapja az áldást. Nomeg az a tv nem volt túl méretes.

Első lépésként eljuthatnának oda a gyártók, hogy egy monitornak közeledve a 21. század 3. évtizedéhez végre elég legyen 1db usb kábel a képhez, hanghoz, delejhez.


#72042496
(félisten)

A jelenlegi USB-nél szerintem probléma lenne pl. az ARC és HDCP is. Hogy technikailag ezek amúgy implementálhatóak-e (csak elméleti síkon), azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]


hegedis
(tag)

A táp a szamitogepből a videokártyán keresztül menjen?


BITBOYS
(addikt)
Blog

Háát..én nem igazán forszíroznám ezt a vezeték nélküli tápellátást. Nem hiszem, hogy az ilyen irányú elektroszmog nem rejt semmiféle egészségügyi kockázatot.


atike
(nagyúr)

Engem is az érdekelne, hogy ezt milyen távolságon képzelik el...? Mert ha csak pár centin, akkor talán nincs kockázat, de az adóhoz mivel úgyis kell kábelezni ezért kb semmi változás nem lenne, mintha alapból a tévéhez lenne kábelezve... Ellenben ha nagyobb távon is menne (100-150 cm vagy még több) akkor viszont elég durva lehet az egészségügyi hatása... :U


Ribi
(nagyúr)

Már most is vannak thunderboltos monitorok.
USB4 a TB-t implementálja, szóval nemsokára megoldható amit szeretnél.
Habár monitort lehet ritkán építik meg így, mert azt sem viszed sehova, szóval 1 vagy 2 madzag már baromira részletkérdés.

[ Szerkesztve ]


Tetsuo
(aktív tag)

Egyszerűen nem értem, hogy ehelyett miért nem dolgoznak inkább valami hasznos, értelmesebb fejlesztésen.


bteebi
(veterán)

Az ötlet jó, remélhetőleg idővel majd a kivitelezés is az lesz. Akkor lenne persze az igazi, ha a TV tényleg csak egy doboz lenne, és minden tartalom kanócok - akár antenna kábel - nélkül jutna el a TV-be. Azt hiszem ettől még azért odébb vagyunk. :) Igazából nem is a tápkábel megléte a zavaró, hanem az a 3-4 HDMI, amikkel ráköti az ember a perifériákat a TV-re.


Watchdog
(aktív tag)

... ha viszont 3 m-nél nagyobb a hatótávolság, akkor befigyel a szomszéd... :DDD


bteebi
(veterán)

Mert tulajdonképp nincs semmi. Az OLED-del elbuktak (bár mintha korábban lett volna hír egy új OLED fejlesztésükről), a QLED már a 8K-val is megvolt. Max. visszahozhatják a 3D-t meg a görbítést. Vagy esetleg gyúrhatnak még a microLED-re; a lehetőség annál bőven adott :DDD.


#72042496
(félisten)

Elég biztosnak látszik, hogy zajlanak náluk a QD-OLED fejlesztések, de hogy termék mikor lehet ebből, azt nem tudni.


NorbixD
(tag)

Valamiféle wireless HDMI-t is ki lehetne találni. Nem kéne túl nagy hatótáv sokszor a pár tíz centi esetleg méter is elég lenne. A videokártyák, monitorok, tévék alapvető felszereltségéhez tartozhatna mint most a HDMI.


NorbixD
(tag)

Az USB-PD szabvány már most is tud 100 W-ot.


Sinesol
(veterán)

Már így is elég nagy az elektroszmog, nem kéne tovább növelni csak a divat miatt.


pilóta
(nagyúr)

Telefonnál még csak-csak meg lehet érteni a vezetékmentes töltőt, hiszen irtózatos nagy erőfeszítés kell egy csatlakozó bedugásához, meg akár fél másodpercet is igénybe vehet, de egy TV-nél, amit egyszer felszerelsz oszt csá, oda egyszerűen nem találok értelmes indokot erre, hogy az áramellátó zsinórt megszakítsd egy eszközzel, ami ugynaúgy zsinóros. Agyrém...


ALBY
(senior tag)

Még valami baromság amiért kifizethetek plusz százezreket ha amúgy jó tévét szeretnék... ;]
Én inkább veszek fél méter kábelcsatornát.


#72042496
(félisten)

Úgy tudnám elképzelni, ha minden más is vezeték nélkül menne, és elég lenne tapéteként falra tenni tévét, ahogy a képen is. Csak elég komoly teljesítményt kellene egy egy-másél méterre (tápkábel hossza) átvinni, hogy ez tényleg egyszerűbb legyen.

Ez viszont technikailag kivitelezhetetlennek tűnik. Közelebbről nem látom az egy darab kábellel csatlakozó CB-hez képest (ami szerintem egy nagy ötlet) az előnyét.

[ Szerkesztve ]


AVhelper
(senior tag)

"A rendszer elektromágneses sugárzás révén oldaná meg az energiatovábbítást, és ehhez egy apró transzmittert kellene a készülék hátuljánál, láthatatlanul elhelyezni. "

A helyzet az, hogy ha a cikkíró képes lett volna értelmezni a LetsGoDigital írását, vagy csak az abban lévő ábrát, akkor rájöhetett volna, hogy mekkora ostobaságot írt le a fent idézett mondatban.

Az úgymond adó, azaz "transzmitter" - bár ilyen magyar szó nincs - egy külső egység (a rajzon egy lila doboz "Wireless Power Transmitter" felirattal), ami nem a készülék hátulján van elhelyezve, hanem alatta. A készülék hátulján-alján egy vasmagos tekercs (a rajzon sárga doboz "Solenoid Coil") veszi a lesugárzott teljesítményt és további tekercsek (narancs "Dual Coil") az egyéb, például audiojeleket.

Minderre persze egy a fizikához (elektromosságtan) kicsit is konyító maga is képes rájönni. Nem kell hozzá Nikola Teslának lenni.

[ Szerkesztve ]


btprg
(senior tag)
Blog

Egy nem hordozható eszköznél a vezeték nélküli megoldásokat erőltetni totál értelmetlennek tűnik számomra... Csak nő az elektroszmog, fogynak a hasznosítható frekvenciasávok, nő az esély az EMC problémákra (ha tömegesen elterjed a dolog), mindezt azért, hogy ne kelljen kihúzni 1-2 nyomorult vezetéket, amihez aztán évekig hozzá se kell nyúlni.

szerk.:
#24
Ha ezt tényleg így gondolták, akkor kíváncsi lennék a teljesítményátvitel hatásfokára :) Nem szívesen aludnék mellette.

[ Szerkesztve ]


macilaci78
(nagyúr)

Amikor 300 W-os TDP van egy-egy GPU-n, egy TV meg elvan 40 W-tal, akkor szerintem megoldható.


AVhelper
(senior tag)

Csak átfutottam a szabadalmat, de abban van két ábra, melyekből az derül ki, hogy a teljesítményt lesugárzó adó egy irányított mágneses teret sugároz, amit egy annak vételére optimalizált tekercs vesz (mint egy irányított antenna).

Nyilván van valamennyi szórása a rendszernek, ami veszteségként jelentkezik, de ha ezt nem tudják elfogadható szintre minimalizálni, akkor a TV-kre is vonatkozó szigorú energiafogyasztási követelményeket nem tudják teljesíteni.


hardzsi2
(aktív tag)

+1

A nagy TV-nek, illetve a teljes média-blokknak megvan a szobabeli rögzített helye és nem is fog átkerülni onnan sehová. Szerintem nem csak nálunk, hanem a többségnél ez a helyzet.

Ennek megfelelően egy darab kábelcsatornával remekül átvihető az összes kanóc rejtve az alatta lévő média-állványból a TV hátuljáig, mégpedig extra költségek és a szoba felének agresszív "besugárzása" nélkül is.


bambano
(titán)
Blog

tehát akkor felakasztok egy ilyen tv-t a szobámban, meg ha a szomszéd rájön, ő is, és akkor ketten nézzük a maunika sót?

egyébként meg aki nem várja, hogy a sültgalamb a szájába repüljön, az a tv mögött bekábelezi a tv-t, oszt jónapot.


BITBOYS
(addikt)
Blog

Ráadásul ebben az esetben semmi értelme a felhasználó számára a vezeték nélküli tápellátásnak, max a gyártó felmutat valamit, hogy mi ilyet is tudunk.


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Ennyi erővel a vezeték is elhelyezhető "láthatatlanul" a tévé mögött. Ez is csak egy haszontalan feature, mint a határ nélküli vékonyítás, ami miatt speciális hangszórókat, hangforrásokat kell fejleszteni, kényszerből. Szóval csinálnak valamit, amire nincs igény, aztán az generál valamit, amire abszolút nincs igény...és mindezt eladják úgy mintha az lenne a jövő. Aztán pár év múlva újra feltalálják a hagyományos hangszórókat, amiért majd prémium árat kérnek. Korábban volt direct led háttérvilágítás, aztán edge led, most meg megint direct led lesz, de már extra pénzért.


ted_tris
(tag)

Ujabb sugarzas.
Nagyon faja.
Lassan mar enni se kell csak megfelelo szervet noveszteni.
Azt meg megoldja maga a sugarzas.
Eluttunk zajlik majd az evolucio...

[ Szerkesztve ]


btprg
(senior tag)
Blog

Pár hete beszabadult a paraszt a plázába (én), és néztem a TV-kre mint borjú az új kapura, hogy minek vannak LED-ek a hátulján mindegyiknek... Ez lenne az a bizonyos "háttérvilágítás"? :D Mi ennek a szerepe?


Tetsuo
(aktív tag)

Videó
Valakinek tetszik, valakinek nem. Szerintem hozzáad az élményhez. A Philips szabadalmaztatta, de lehet külön LED-es csomagot venni, amivel kiegészíthető minden tévé, csak videójel kell neki (talán HDMI-n).


MeszesKPT
(őstag)

Nem szeretnék egy ilyen TV közelében élni.


#16939776
(nagyúr)
Blog

A delejező részt a villanyszerelőnek meg a kőművesnek kell építenie a falba a készülék mögé, hogy sokkal sokkal egyszerűbb és mobilabb legyen, mint azt az egy szál HT-t leszúrni.

Ez szerintem arról szól, hogy ne akarjál más híradástechnikai berendezést a környezetében üzemeltetni, csak a TV-t használd, de abból vedd meg mindig a legdrágábbat, amiben a hang is jó, az "okosítás" és a médialejátszó is naprakész, és még drótnélküli technológiát is egyszerre támogatja.
Ja és később se akarjál másik gyártótól TV-t vásárolni, mert akkor kidobtad a pénzt a delejezőre+beépítésére, akár gondolhatnád hogy rossz döntést hoztál, akkor. Ez sz@r érzés lenne, ezért inkább vásárolod tovább a vele kompatibilis samsung termékeket, ne hibáztasd magad.

[ Szerkesztve ]


#72042496
(félisten)

"Ja és később se akarjál másik gyártótól TV-t vásárolni"

A CB-nál is éreztem efféle törekvést, főleg hogy már a táp és jel közös kábelen megy. Azt meg egy vékony csatorna mögött el lehet rejteni. Teljesen frappáns, csak éppen Samsunghoz kötött.

A Samsungot viszont elengedtem, és végül falbontás, villanyszerelés, kábelcsatornázás, szigetelés, kartonozás, festés, újraburkolás lesz belőle (részben már kész is). Ordenáré és drága egy munka, de egyszer kell megcsinálni, a végeredmény pedig kárpótol. Engem legalábbis. :)

[ Szerkesztve ]


66zio
(aktív tag)
Blog

Mekkora veszteséggel dolgozna ez a vezeték nélküli ellátás?
Évről évre egyre több áramot használunk. Sebaj nem szennyezzük még eléggé a környezetet.


Petyás
(tag)

Pont erre gondoltam én is!

A TV fogyasztása ~100W
De ahhoz, hogy azt vezeték nélkül átvigyük oda...

És akkor mitől is lett jobb a képe a TV-nek?
Mert ugye a TV-nek a lényege, hogy TELE van VIZIO-val.
Lehet, hog régimódi vagyok - sőt biztos - de képben kéne előrelépni.
Pl. ahogy már korábban említették: micro LED.


Gusztáv
(addikt)
Blog

De így fel lehetne rakni a TV-t pl egy üveg falra, az meg iszonyat menőn nézne ki s reklám fotón :D .
Azt, hogy a bemeneteket tartalmazó dobozt egy kábellel kötik össze a TV-vel, még értelmes dolognak is tartom, inkább azt tegyék elérhetővé több modellen.
Mondjuk egy ekkor cégnél valószínűleg dolgoznak egyszerre 100 projekten, jó ha a 10%-ból lesz kereskedelmi termék.


mmx233
(csendes tag)

Nekem is az jutott eszembe, hogy amíg a tv nem a levegőben lóg addig ahol a felfogatás van ott a villany és a jelek is átmehetnek


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Pár éve olvastam, hogy az Apple vezető designerét mennyire zavarják a notin, tableten, telefonon lévő portok, arra tippeltem hogy pár év és egy fizikai port sem marad ezeken. Lesz majd indukciós töltés, meg BT és Wifi. Sajnos úgy tűnik, hogy ennek lehet valóságalapja.


kalmani
(tag)

Túl sokat fogyaszt egy TV, hogy ez az ötlet megvalósítható legyen. Laboratóriumi körülmények között persze működhet.

[ Szerkesztve ]


Cooper911
(senior tag)

Pár év? Miezu Zero


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Amikor elkezdték kipusztítani a Macbook-okból a portokat, akkor volt valami interjú Jony Ive-al, aki szerint a fizikai portok tönkre teszik az összképet. Szerinte a külső fontosabb a funkciónál. Azóta kezdték el az OS X, meg a Macbook butítását.

Na akkor gondoltam arra, hogy még pár év és nem marad semmilyen port ezeken. Technikailag megvalósítható, csak sokat ront a használhatóságon...de ez az Apple-t nem nagyon zavarja. Lehet hogy az idióta Scott Forstall jobb utódja lett volna Jobs-nak. Tim Cook láthatóan csak a bábja Jony Ive-nak.


mmx233
(csendes tag)

Hát elég nagy használhatóság csökkenést jelent ha lehagyják a portokat.


bteebi
(veterán)

Szerintem meg a billentyűk is tök szarul néznek ki, meg ez a kihajthatóság is gáz, mert akkor körbefut egy "vágás" a gépházon. Szerintem inkább csak legyen egy szép dizányos alulap az egész, kijelző nélkül, egy alma logóval oszt' jól van. A rendkívül előremutató dizájn miatt félmillió alatt nem adnám. Tutira így is lenne rá egy csomó vevő, de ezt az Apple-nél már megszokták... :U


sutyesz96
(őstag)
Blog

Miért, jelenlegi megoldásokkal nem lehet üvegfalra helyezni egy tévét? Mivel könnyíti meg a dolgot, ha “vezeték nélkül” van megoldva a tápellátás? (Ismét előjön a mivel látjuk el a vezeték nélküli táp áramellátását dilemma)


Gusztáv
(addikt)
Blog

Persze lehet, de minimum egy kábel menni fog a tévéhez. Itt meg ha megoldják, hogy mondjuk 1-2m-ről kapja a delejt, akkor kb olyan lenne, mintha lebegne a tv. Nem én vagyok a célközönség, de biztos van aki ezért még plusz pénzt is adna.


Alg
(veterán)
Blog

Üvegfalra TV-t. Aha.

Miért van üvegből az a fal? Azért hogy átlássanak rajta, és/vagy fényt engedjen be -> a TV-t olyan helyre raknád ahol eltakarja a kilátást és/vagy zavaró hátulról érkező megvilágításban van. Mindezt azért hogy legyen értelme egy értelmetlen fejlesztésnek. Hatalmas ötlet :DDD :DDD

üzenetek