[Re:] [weiss:] 100 év múlva - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


weiss
(addikt)
Blog

Jogos :B


KISDUCK
(addikt)
Blog

Két külön dolgog az hogy szemetet visznek a Holdra meg hogy a küldetések után otthagynak valamit, mert drága lenne visszahozni. A Holdra most sem éri meg szemetet vinni és valószínűleg később se. A Falcon 9-nek elvileg 1kg teher űrbe juttatása 2K$ felett van és ez a legalacsonyabb ár amit találtam és ez csak az űr, az nincs megadva hogy 100km vagy 36k km a Föld felszínétől, nyilván ha kijutott az űrbe a rakéta vagy akármi, akkor onnéttól könnyebb haladnia sokkal, de a Hold ~370k km-re van nem mindegy az se hogy csak irányba állítjuk és tesco gazdaságosan csak addig megy amíg a Hold már el nem kezdi húzni vagy célzottan egy kijelölt helyre küldjük. Így vagy úgy de a Földről szemetet vinni az űrbe hülyeség csak azért hogy ne itt legyen hanem ott. Sokkal olcsóbb és észszerűbb inkább a Földön újrahasznosítani valamit.


Egon
(nagyúr)
Blog

Valszeg árammal fogunk fűteni, talán lesz már addigra négynapos munkahét, ellenben a saját autó szvsz luxus lesz, a közösségi közlekedés fog terjedni.
Persze 100 év az rengeteg idő, egy csomó mindent feltalálhatnak addig, ami totálisan keresztülhúzza mindazt amit most gondolunk a jövőről.
És igen, a környezetszennyezés, globális felmelegedés, ivóvízhiány következtében még nagyon csúnya forgatókönyvek is jöhetnek.


Chaser
(titán)

a helyes kérdés inkább, mi nem lesz itt 100 év múlva?


KISDUCK
(addikt)
Blog

A válasz "mi". :DD


Chaser
(titán)

sztem elég sok válasz van rá
ilyen hülyeség hogy holdra szemét esélyesen nem ( :


#90088192
(senior tag)
Blog

A válasz egyszerűbb mint gondolnád, a Sci-fi kategória megszűnik, ha sikerül exponenciálisan növelni a számítási/szimulációs képességét az emberiségnek.
Ezen dolgozunk most a quantum számítógép létrehozásával.
Ha az megvan, onnan elég érdekes utat fogunk bejárni, ha maga az ember felkészült rá.
A társadalmi változások már elkezdődtek a fejlettebb országokban, egyenlőre az IQ hiányos réteg nem is érti miért ez az egész, valójában másképp nem fog menni a túlélés, hiszen ahogy nő a populáció létszáma, úgy kerül egyre közelebb a kihalás veszélye.(logikusan megnézve Minden populációra igaz a haranggörbe)
A túl speciálizált társadalom ezen még annyit sem segít.

Vagyis remélhetőleg a számítási kapacitás növekedés elhozza az a tiszta energiát/bőséget, ami megoldhatja a bolygó problémáit, és megnyithatja az utat a felfedezések új kora előtt.
Ehhez szükség lesz egy teljesen új szemléletre az emberek részéről. Ha valamelyik nem történik meg, akkor ha nem is 100 éven belül, de biztosak lehetünk benne hogy nincs 1000 év az emberiség kihalásáig.

[ Szerkesztve ]


weiss
(addikt)
Blog

Bocs, ezt csak most láttam.

Most lemaradtam valamiről, és az idők végezetéig lesz olcsó földgáz, vagy hogy?


Fred23
(nagyúr)

100 év múlva szerintem a leggazdagabbak már cyborg halhatatlanok lesznek (olyan értelemben, hogy tényleg bármeddig élhetnek, ha akarnak, és ki nem nyírják őket).


hokuszla
(aktív tag)
Blog

végtelen idők 100 év
olcsó
ja


Somatom
(veterán)
Blog

Sztem meg sokkal olcsóbb lett volna nem odavinni.


weiss
(addikt)
Blog

Egy gyors guglizás 50 éves földgáz tartalékot mondott.


KISDUCK
(addikt)
Blog

Mármint a válaszom hogy mi nem leszünk, akik itt ezen agyalnak a blog alatt. :)


KISDUCK
(addikt)
Blog

Az igaz, de elég nehéz Hold kutatást végezni eszközök és szondák nélkül.


hokuszla
(aktív tag)
Blog

apró betűs rész : eddig feltárt
még apróbb betűk : ha a jelenlegi fogyasztás nem csökken


Somatom
(veterán)
Blog

Viszont nem kéne úgy kutatni, hogy összeszemeteljük a kutatás tárgyát, mert akkor 100 év múlva már csak a saját szemetünket fogjuk tudni kutatni.

[ Szerkesztve ]


KISDUCK
(addikt)
Blog

Ez van, pénz beszél kutya ugat. Az is szerencse hogy a kutatásokra adtak régebben pénzt, az meg kit érdekelt hogy pár tonna eszközt ott hagynak, ha sokkal olcsóbb ott hagyni mint hazavinni.


Somatom
(veterán)
Blog

Ugyan már! A kutatás csak mellékszál volt. Az egész project a pöcsméregetésről szólt. Aztán a ruszkik becsődöltek és mi maradt az egész cirkuszból? Egy halom szemét a Holdon.


#90088192
(senior tag)
Blog

Kb lényegtelen ez ügyben, amíg nincs 2 nagyságrendű növekedés az energia tároló megoldásokban addig csak egyhelyben toporgunk, ahhoz hogy ez bekövetkezzen, ahhoz szükség van egy hatalmas ugrásra a számítási kapacitás téren. :R

Ahogy látod, a fúziós energia termelés is elérhető közelségbe került, a gyorsuló fejlesztésének köszönhetően amit a szimulációs/számítási képesség növekedése hozott el, SZVSZ.
Az egyén már csak az ötletet adja maximum, maga a megvalósítás már rég nem az egyéntől függ, hanem kollektíva/ számítógép. :R


bkercso
(nagyúr)
Blog

100 év múlva detektort építünk arra, amit talán a jövő hónapban elméletileg előre jeleznek.

Ezen kívül, ahogyan ma nem kell fizikailag túl sokat dolgoznunk, hála a gépeknek, 100 év múlva már gondolkodnunk sem kell annyit. Teljesen automatizált lesz a tervezés, oktatás, logisztika, és várhatóan minden személyre szabott lesz. Nem csak az egészségügy, hanem a munkahelyi pozik is...

Feltehetően kinőjjük a mostani túlkapásokat, és erősítjük a közösségeket; kevesebbet mozgunk és szállítmányozunk, közelebb dolgozunk majd a lakásunkhoz. Figyelembe vesszük majd az emberek pszichés, érzelmi működését és szükségleteit is, nem csak a fizikait, ahogyan manapság.

Remélem, nem leszünk 20 milliárdan, és "mindenkinek" jut egészséges élelmiszer és normális élettér.
Várhatóan még kevesebben élnek majd mélyszegénységben és kevesebb lesz az erőszak is.

Fűteni remélhetőleg árammal fogunk, amit fúzióval állítunk elő. Az autókban pedig olcsó és brutáljó akksik lesznek. A levegő még tisztább lesz, az élelmiszer pedig egészségesebb - megtörve a trendet.
Azt is remélem viszont, hogy nem sikerül elszakadnunk a természettől és nem laborok fogják eltartani az embereket.

Az viszont tuti, hogy a "sci-fi" nem fog kimaradni: a jövőt erősen alakítja és még erősebben alakítja majd a jövőben az a sok következmény, amiért "megdolgoztunk": klímaváltozás, kevés termőföld, társadalmi krízisek, hisztériák, népvándorlások stb. Lehet, hogy a kiszámíthatóság nem lesz olyan erős, mint eddig vagy akár mint ma.

[ Szerkesztve ]

üzenetek