[Re:] [weiss:] Házdömping - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


cinemazealot
(addikt)
Blog

Egyrészt van akinek csak befektetni kell, hogy aztán majd bérbeadja (hosszabb időre vagy airbnb-re), másrészt csak a magyar lakosság fogy, külföldről azért szép számban jönnek be a turisták, vagy a kivándorló magyar munkaerőt pótló vendégmunkások. :(

És van ugye a stadion jelenség is: rengeteg épül, de csak azért, mert jó üzlet. Aztán ott állnak kihasználatlanul.

[ Szerkesztve ]


Klaus Duran
(senior tag)
Blog

Mindenki megy a munka után.
Nem is csodálkozom. Heti 6-7 nap munka mellé akar a halál még 3 órát utazni.


szabonagyur
(félisten)
Blog

Az egy dolog, hogy fogy a lakosság, de 1 ember is ugyanúgy vesz magának házat/lakást, tehát nőni fog az építések száma, max nincs annyira kihasználva mint talán korábban.

Amúgy persze, hogy beépítik amikor sokszor jobban megéri újépítésűbe fektetni a pénzt mint venni egy használtat, és mindegy hogy saját használat vagy bérbeadás.


weiss
(addikt)
Blog

Amit én látok, a házak/lakások 99%-a saját használatra van, és rendesen laknak benne.


Ringman
(nagyúr)
Blog

- bp belvárosban elég sokan vesznek befektetési céllal ingatlant külföldiek, pl: [link], ez a letelepedési kötvényesek miatt is nőtt - akik meg eladnak, azok kijjebb költöznek
[link]
- mivel a banki kamatok alacsonyak, ezért kezdi megérni az, hogy veszel lakást és kiadod, mellesleg most már csak 15%-ot kell utána adózni (aki ezt sem akarja, azt meg szerintem jogosan rakja seggbe a nav)
- airbnb - főleg belváros
- ha megnézed a régiós átlagkereseteket, akkor látod, hogy megéri költözni sok esetben - hasonló a helyzet a megyeszékhelyek esetében is
- csok, lakásáfa (gondolom jópáran előrébb hozzák a vásárlást, mert ki tudja, hogy meddig lesz ez a lehetőség)

az meg hogy parkokat építenek be, az sok esetben attól van, hogy korrupt és/vagy dilettáns a városvezetés, nincsenek városfejlesztési koncepciók.

---
egyébként bp jelenlegi lakásainak jó része siralmas élhetőség szempontjából (főleg a szétaprózott leválasztott lakások a bérházakban és építési minőségben a 90-es évek vadnyugati építkezései - amikor a szabályozás hagyott kívánnivalót maga után), és még nem is beszéltünk az ízléstelen gagyiról.

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Helyi építőanyagosak csak hónapokra vállalnak beszerzést, annyira pörög az építőipar is.


Feketelaszlo
(senior tag)

Ingatlanpopuláció természetes cserélődése - a modern energetikai és komfort szabványokat gyakran nem ütik meg a régi házak, sokszor olcsóbb és egyszerűbb újat rakni helyettük, mint felújítani. Ez normál esetben nem egy különösebben feltűnő folyamat, de mivel a válság utáni években az építőipar betérdelése végett kevés épületet adtak át, most hozza be magát a piac (bár múltkor olvastam egy cikket valami építész szakival, aki szerint még a mostani ütem is elég lagymatag).
A dologra még rájátszik, hogy ha tetszetős a környék, akkor az helyi szinten lakosságszám növekedéssel is járhat szellemfalvak rovására. Csincsén (BAZ megye) pl. rég óta senki nem épít semmit, mert mindenki arra számít, hogy 1-2 évtizeden belül egy 100 méter mély szénbánya lesz a község helyén, így az ingatlan nem túl jó befektetés (kivéve ha valaki már előre kártalanításra spekulál).


UnA
(Korrektor)
Blog

+1, erről van szó.
Hiába állnak üresen házak olyan helyen, ahol nincs semmi, ami a fiatalokat ott tartaná. És ez nem magyar jelenség, ugyanez a probléma a fejlett világ többi részén is.


hege8888
(aktív tag)
Blog

Én ugyanezt tapasztaltam meg a 90-es évek végén Írországban.
Jártunk vidéken, és áthaladtunk pár olyan kis falun, ami tök kihalt volt, az egyszem kocsma-vegyesboltban
1 vevő, 1 ivó, 1 vásárló.

Sógorom felvázolta, hogy mióta bejöttek a multik akik a felfutást hozták, egyúttal elszippantották a vidéki lakosság egyrészét is.

Pedig Írországban nagyon divat vidéken élni, ezerszer jobbak az utak, az utolsó tanyához is burkolatos utak voltak.

üzenetek