üzenetek

hozzászólások


Mike88
(senior tag)

Ja, hogy a Z3735F ehhez képest "CSAK"? Nem követem ezt egyáltalán mert egyáltalán nem érdekel. No de ha ehhez képest csak, akkor én most egy Z3735F-el szerelt (2GB RAM, 32GB ROM) miniPC-ről írok, ami egy fullHD-s TV-re van rákötve. Ezt használom már megjelenése óta, nem tom asszem 2015. Mi baj van ezzel? Kérdezem én a cikked alapján pont így...
Semmi! Az ég egy adta világon semmi. Win10 van rajta, legálisan, mert járt hozzá Win8, amit frissíthettem. Teljesen jól működik, netre, filmnézésre tökéletesen alkalmas, utóbbira mondjuk egyáltalán nem használom, mert arra egy Wetek play-t használok, de lényegtelen. Nem tudom milyen fél perces lapbetöltésekről beszélsz... gondolom én az költői túlzás, hogy drámát vigyél a történetbe. Lapbetöltés is gyors ezen a miniPC-n, nem olyan gyors, mint egy asztali gépen, komolyabb notebook-on, de nem tud érdekelni az a plusz 1, max. 2 mp, amit várnom kell... nem érzem soknak, igazából észre sem veszem. Netezési szokásom eleve olyan, hogy 1-2 lapnál többet nem tartok nyitva, mert minek... Szóval nekem bőven elegendő, teljesen igazad van, vagyunk még egy páran így.


Somatom
(veterán)
Blog

Én egy Celeron J3160 -as PC -t használok otthon, fő oprendszerként RemixOS -sel (PC -re optimalizált Android). Két éve megvan, tökéletesen elvagyok vele. A gyári Win10 -et csak beaktiváltam, de egyáltalán nem használtam.

[ Szerkesztve ]


Airedhyal
(aktív tag)

ÉN! ÉN! Laptop is van xp -s, asztali is,nyomtató portra köthető EEPROM, PIC, ATMEGA stb programozóhoz.
Minek váltsak ha a régi is működik?

Van azé újabb laptop is.
- Asus X554LJ
- Acer es1-533-p19u / nem szeretem, szar bios miatt nem lehet linuxot tenni rá, GRUB nem települ. :( /

[ Szerkesztve ]


pentiumboi
(csendes tag)

Ezt ismered? Az Archot nem ajánlják kezdőknek, de ez a leszármazottja mehet szerintem, pláne ha már volt más disztróval tapasztalatod. Nem volt tearing, meglepően gyors, pattogós a rendszer. Szintén TP (glorious master race :U ) x230. Két kritériumot alakítottam ki, amire figyelek. Az egyik az alapjárati melegedés ne legyen magasabb mint a windows esetén, ez pipa. Fura, de valami miatt az általad említettek (Mint, Ubuntu, LMDE és Mate, Xfce, Cinnamon bármelyik kombója) mindig magasabb hőfokot produkáltak idleben. A másik, hogy youtube videók lejátszása közben ne legyen nagy a proci terheltség (és emiatt a hőfokok se szállnak el), ez is pipa. Raktam a gyerek gépére is ilyen rendszert, eddig nem panaszkodik, a középsőnek van egy régi c2d-s laptopja, 4 gigával, tökéletesen megy, és mondja, hogy gyorsabbnak hat mint az Ubuntu Mate 16.04.05 LTS. Hasonló gépe van az én személyes Marikanénimnek (anyám), nála is tervezem hadirendbe állítani, mert a régebbi gép + win + vírusírtó trió nagyon lassú.

Ami még szimpatikus, hogy telepítésnél mazsolázhatod össze, hogy mire is van akkor szükséged, ablakkezelő(igen, még ezt is), programok, minden. Persze utána is lehet bármit rakni, amire szükségem volt, eddig minden volt.


zoltanz
(nagyúr)
Blog

Amúgy Linux párti vagyok, de én nem vettem észre videólejátszásban, böngészésben ekkora difiket.
Windows sem rossz ma már, de ugye az nem ingyen van, meg az MS Ofiice sem. (jó vállalkozók el tudják számolni, de azért akkor is meg kell termelni valahogy azt)
Két dolog.
-Ha vírusvédelemmel ellátott Windowst hasonlítunk egy Linux-hoz ott már van különbség.
-Nekem a Windows 1-2 év után be szokott lassulni, tisztogatás stb hatástalan ilyenkor, újra kell telepíteni.


kisza25
(félisten)
Blog

Én most állítottam egyet csatasorba a gyereknek mesét nézni, mondjuk az egy acer tm 4060, ja meg nyomtatni használom


Somatom
(veterán)
Blog

Na, ez az, a vírusírtós mizéria! Kihirigeli az ember idegeit. A másik ilyen a frissítési mizéria. Miért nincs haggyábékénwindows-gomb?


Rimuru
(veterán)
Blog

A winx mar alapbol el van latva kikapcsolhatatlan virusvedelemmel.


Silεncε
(őstag)

Igen, hallottam már róla. Archot is ki akartam próbálni, de aztán végül sose lett rá időm, de ezt megnézem. Ubiban annyi fölösleges cucc van, amit sose használok, nagyon zavar. Most egy darabig marad az Ubi MATE, de erre is rá fogok nézni.


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

T4300-as noti 4GB RAM-al. Érik a Win7 újrahúzás. Gondolkodtam a Win10-ben is, de lehet fel sem települne rá. Volt egy "kalandom" a Suse-val vele 2012 körül és nem túl szerencsés. Folyton levette a fényerőt magától és nem lehetett kikapcsolni, vagy tudni, hogy miért, pedig akkor a net összes bugyrát átkutattam a megoldás után. Nekem itt maradt abba a Linux-os kalandozás.

Az összes app-nak amit használok lenne "valamilyen" Linux-os verziója, de a Linux-os letöltési oldalak elég riasztóak, külön kell distro-t választani és az sem mindegy annak milyen verziójához. Van, hogy a legfrissebbhez csak beta van, vagy "unstable". Win-en sokkal egyszerűbb és biztosabb az egész.

+Az MS Office kompatibilitás ami még fontos nekem. Meg ebbe a Linux-ozásba azért nem 5 perc beletanulni.

Pedig örülnék ha akár csak +20%-al gyorsulna a rendszer. De azt hiszem akkor marad mégis a Win7.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Kár ennek bedőlni. :D Nyugodtan nézd meg az Antergost meg a többi desktop Linuxot, mind tele lesz számodra esetleg felesleges dolgokkal. Direkt ilyenek ezek, nem véletlenül. :-)
Az új Ubuntuban amúgy választható opció a minimal telepítés is, bár ez nem azonos a minimal.iso-val.

Amúgy meg, ha már ismered a Linuxok lelkét, elég sok mindent le tudsz szedni, ill. kikapcsolni felesleges szolgáltatásokat.

ArcoLinux-nak van olyan változata is, ahol modul rendszerűen rakod fel az azonos profilú csomagokat az alaprendszerre, így sok minden kihagyható. Ezekben a script-blokkokban végezhetsz módosításokat is, kiveszel, beraksz más programok csomagjait és akkor azokkal települ a script. Ez is Arch alapú.
Ettől is függetlenül olyan nincs, hogy az Arch alapúak mennyivel gyorsabbak, mint a Debian/Ubuntu alapúak. Rengeteg dologtól függ ez, többek között a fentiektől is. ;)

Ebben van egy táblázat, mely services kapcsolható ki és melyik mire való:
Linux Default Services Which Are Enabled at Boot

(#108) colomb2

Nekem meg a gépek vannak ellátva alapból Winx elleni védelemmel. ;] Főleg a HP8570p, ami lehet, hogy UEFI ellen is be van oltva. Igaz még csak a kisöcséjén próbáltam ki, a 8470p-n.

[ Szerkesztve ]


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Linuxot csak szarfos vindózos pécére kell telepíteni!

:N Meg szarfos HP Elitbook-okra is!

(#93) Somatom

Valszeg jobban jártál volna a Puppyval! :_) De akkor azt is megúsztad, jó 5let volt, hogy mutogattad neki!
Mármint a tabletedet! :D

[ Szerkesztve ]


Silεncε
(őstag)

Persze, tudom, hogy ezek csak számomra feleslegesek, csak szimplán zavar, hogy olyan eszi az erőforrást, amire nincs szükségem (és ugyanez zavar a Windows 10-nél is, keresem is a megoldást a takarításra). Nekem nincs szükségem például a LibreOfficera, meg a csomó játékra, nekem egy alap, gyors és kevés erőforrásigényű rendszer kéne kultúrált kinézettel, amin tudok programozni. Maximális üzemidővel. Nyilván ez nem a Linux hibája, a Windows is dugig van minden szeméttel, csak a Linuxon ezt tudom orvosolni viszonylag könnyen, windowson egy fokkal nehezebb.

A minimális installt használom természetesen, de az 1800 packaget egy friss telepítésnél viszonylag erősnek érzem :D


_cHAos_
(aktív tag)

A tesztelt gép ipari hulladék szvsz. :DDD
A Linux meg stabil, bár volt soök üzleti gépem, amik Win 7 egyszer sem produkáltak nem várt rendszerhibát.
Egy Elitebbokra és Latitude-re is emlékszem, hogy egyszer sem "fagytak le", a mostani ELitebbookom meg Win 10 alatt már 1x megfagyott. :D

[ Szerkesztve ]


erer1000
(őstag)
Blog

ilyenem van.
nem láttam throttlingolni még.

egyetemen, utazáskor , vagy ha nem vagyok otthon, 2-3 ablakos net + spoty + alap office szokott menni, esetleg még kiegészül ottohni asztalira való távvezérléssel, ha valami kéne onnan.

a bal oldalon az esc gomb környékén langyosodik csak.

amikor egész este hangfalak rá voltak kötve, és végig (22-08) ment a yt, kis alvós lejátszási lista miatt, reggel megnézve még mindig 1,44Ghz-en volt szépen.

úgyhogy ezt a részét jól megoldották

+ ami poén, 5V táp bemenete van, ebayról vettem megfelelő kábelt, és USB-vel powerbank-ra kötve is lehet tölteni :)

vagy másik gépről

vagy OTG-s mobilról :DD :DD

egyedül a burkolat anyaga ami nem igen jön be nekem.

[ Szerkesztve ]


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Egyébként ennek a rengeteg csomagnak a fennléte nem eszi az erőforrásokat az esetek nagy részében, hiszen el sem indítod őket. Viszont tényleg olyan telepítést kell választanod, ahol a lehető legjobban ki tudod választani, miket raksz fel. Ehhez csak rengeteg idő és valamennyi ismeret is kell, a desktop rendszer meg out of box. Mariskanéniknek, de nem csak nekik! ;]

Az asztali Linuxoknál, főleg ha valami többszörös alapokra épül, elég sok csomagtól meg sem tudsz szabadulni, annyira egybe van gyúrva sok minden a fenn lévő DE-vel például. A Linux Mint a legjobb példa erre, mivel Debian alapú Ubuntu az alapja, erre jön a saját kezelőfelület.
Viszont állítom neked majd 6 éves használat alapján, hogy a rengeteg csomag közül csak azt érdemes leszedni, amit egyrészt nem használsz, másrészt maga a csomag-ot kezelő services is indul bootkor! Nyomtató, bluetooth meg egyéb.... az Office csomag foglal ugyan tárhelyet, meg x db player is, de ezek nem befolyásolják a rendszer működését. Volt, hogy azonos profilú programból felraktam, amit csak találtam, de elfér, nem zavar senkit.

Az kell tudnod, mivel lehet időnként ellenőrizni, mik futnak a rendszerben, ha lassulást tapasztalsz, mivel minden okkal történik, ha nem is úgy, mint a WInnél, itt nem az OS dönti el, mikor mit csinál, gondolok főleg a frissítési metodikákra.

(bocs, hogy annyit magyarázok, mintha kicsit is értenék hozzá....) :N

[ Szerkesztve ]


Silεncε
(őstag)

Igen, itt megint az a kérdés, mit tekintünk erőforrásnak, nekem a tárhely is az :D Mindenesetre majd nézgelődök, majd ha lesz időm (sajnos az se mostanában lesz).


Shing
(őstag)

Windows 8.1 is jó opció lehet. Kicsit kevesebb memóriát eszik mint a W7, jobb a memóriakezelése, összességében kisebb az erőforrás igénye. Rögtön észreveszed majd, hogy az alap sebesség gyorsabb.

Win10 mára picit magasabb igényű lett... Bár sztem nem lenne gond, a 4GB RAM nem limitál, proci még elég alap dolgokhoz. Amit feltesz Intel drivert elég netezéshez, videólejátszásnál lehetnek teljesítmény gondok, de az gondolom W7-nél is megvan.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Jogos! 😁 Ezt hajlamos vagyok elfelejteni, desktopon főleg, de a laptopon is csak 20 gigát foglal a rendszer az új 860 evo-n a 250-ből.

[ Szerkesztve ]


Somatom
(veterán)
Blog

Az Atomon belül sem mindegy, hogy melyik a három közül (83xx, 85xx, 87xx). A 83xx RAM kezelése single channel, a másik kettőé dual. Tesztek alapján ez szűk keresztmetszet tud lenni.

Ubyegon2:
20GB???? Ezt nem értem. A legnagyobb Puppy, amit eddig láttam, az 1GB volt, de abban már benne volt egy videószerkesztő, meg a LibreOffice. Egyébként sem értem, hogy mik ezek az elefánt OS -ek. Ha Office -t akarok használni, akkor sfs -ként felcsatolom. Miért kéne minden boot -nál mindennek betöltődnie? Akkor is betöltődik az Office, ha én épp csak videót akarok nézni? Ez pazarlás.

[ Szerkesztve ]

üzenetek