üzenetek

hozzászólások


Penndragon
(tag)

Reggeli kávé mellé jó volt valami hasznosat is olvasni. Nem mondom hogy belefogok egy ilyen rendszer telepítésébe, de ha egyszer problémám lesz az erőforrásokkal meg van hogyan fogom orvosolni, el is mentettem könyvjelzőbe! :C A minimum rendszerigényről van valami információ? Milyen nyelveken érhető el az OP rendszer és a telepítő?


churchill0
(csendes tag)

Grat! Jo kis cikk lett. Bar csak az win 7 esem is 160MB ramot huzna nem pedig 2GB t.


gery2123
(őstag)

Nagyon jó cikk! Csak gratulálni tudok. Egy dolgot nem értek ezek után. Miért nem ilyen a Windows? Miért nem tud 512 ramon elleni? Tudom hogy ez nem otthoni felhasználás.....de azért milyen jó lenne.


razorbenke92
(őstag)
Blog

Na ez nagyon fincsa olvasnivaló volt.

Vannak olyan kövületeim, amiket ilyesmikkel szoktam nyúzni. Linux disztrók tesztelése, eredeti windowsok herélése, stb, de ezzel a változattal még nem dolgoztam.

Az eddigi kérdésekre pedig válaszként annyit lehet mondani, hogy azért nem ilyen minden rendszer, mert ez végtelenül le van butítva. Szerintem rengeteg küszködés például egy nyomtatót is felcsatolni egy ilyenre.

nLite-al gyilkoltam már le olyan szinten rendszert, hogy ellegyen 100mega rammal, de akkor már kb csak böngészni lehetett rajta. Se skype, se nyomtató, se mobilnet. Még a wifiért is küzdeni kellett, hogy menjen :D


AAAgold
(senior tag)

és mire lehetett használni végül ezt a rendszert? valahogy erről szívesebben olvastam volna még többet is, mert talán ez lenne az egész lényege


atomeec
(senior tag)

Érdekes cikk. Nem szoktam sokat olvasni, de ezen végigmentem :)

Az engem is érdekelne, hogy ez pl hétköznapi júzernek használható lehet? Érdemes kibelezni a rendszert ha mondjuk én otthoni felhasználásra szeretném? A windows cuccok nagy része számomra felesleges, viszont komolyabb korlátokba nem szeretnék ütközni.

Licenc szempontból, ha nekem Win 7 Ultimate kulcsom van, az használható ehhez? :R


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Lehet buta kérdés, de ez viszi a mezei Win-es appokat, játékokat, vagy csak direkt erre írt szoftvereket visz?

Illetve ez alapvetően miben tér el az Embedded Compact-tól?


E.Kaufmann
(addikt)

Valszeg arra, hogy spéci programozói tudás és eszközök nélkül lehessen ATM vagy ipari vezérlőprogramot írni, és ne legyen semmi felesleges csicsa fent a gépen.


AAAgold
(senior tag)

akkor csak az install volt meg és az örülés az alacsony ram használatnak? mert ennyi erővel be se kell kapscolni a gépet, úgy még kevesebb ramot használ az os :)


E.Kaufmann
(addikt)

Nem én csináltam a cikket, az alacsony erőforrás használat és a kevesebb támadási pont meg nem baj egy ATM-nél vagy egy ipari vezérlődoboznál


.mf
(veterán)

Ugyanarra, mint egy sima normál W7-et, csak ebben kevesebb alapból a bloatware és magad is válogathatod ki, hogy mi kerüljön fel. (Viszont a normál W7-jellegű használathoz ezek egy részét vissza kell majd telepíteni, ld. pl. .NET framework, DX soktucat updateje, Java, stb.)


marositech
(senior tag)
Blog

Nagyon jó cikk!
Régebben próbálkoztam a Windows Thin PC-vel, meglehetősen sok a hasonlóság. A kérdésem az, hogy mennyivel jobb az Embedded verizó?
Mert a Thin PC-vel az volt a gond, hogy nem lehetett .NET különböző verziókat feltelepíteni.
Köszi a választ előre is!


mbalint987
(aktív tag)
Blog

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket! :)

(#1) Penndragon: A minimum rendszerigénye annak függvényébe változik, hogy milyen komponenseket hagysz benne. Akár elfuthat 64 MB RAM-on is, ha nem hagysz benne semmit, de akkor csak egy parancssoros felületet kapsz. Telepítéskor a nagyobb nyelvek között lehet választani (angol, francia, német, stb.), de egy nyelvi csomaggal más nyelven is tud kommunikálni.

(#5) AAAgold: A rendszer használati lehetőségei a telepített komponensektől függ. Ha pl. a Windows Shell minden része, és az Internet Explorer telepítve van, akkor egy kis rendszerigényű, felhasználóbarát gépet kaptál, ami internetezésre is használható.

(#6) atomeec: Sajnos nem, spec. licencet kell hozzá vásárolni. :(

(#7) sz.balazs.95: Természetesen, feltéve ha telepítve vannak az alkalmazásokhoz szükséges csomagok (pl. .NET Framework). A Compact támogatja az ARM architektúrát, és azt inkább a készülékgyártók használják gyártáshoz.

(#12) marositech: A Thin PC-t nagyvállalatok használják vékonykliensként, az Embedded rendszereket gyártáshoz, vagy céleszközökben alkalmazzák (pl. ATM). De ez a Thin PC nekem is újdonság, majd tesztek vele egy próbát :) A .NET Framework-ök között telepítéskor tudsz választani.

[ Szerkesztve ]


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

értem. és ezeknek a beszerzése mennyire bonyolult?
illetve a licenc mennyibe kerül a 90 nap próbaidő után?


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Ja és Embedded 8-cal is ugyenígy mindent meg lehet így csinálni, ami a leírásban van?


TheScavenger
(csendes tag)

Grat a cikkhez nagyon jó lett, a régi gépen majd biztos ki lesz próbálva :))


Sn00k
(veterán)

Jó és hasznos cikk! Grat! Nem hátrány, ha az ember tisztában van , milyen lehetőségek vannak egyszerűbb win telepítésére. Remélem jól fejeztem ki magam :d

Engem az érdekelne, ha lejár a 90 nap a licence kulcsra , akkor mennyi pénzért lehet ezt a verziót megvásárolni, vagy van más lehetőség is a meghosszabbítására ? Illetve a frissítéseket, ugyan-úgy megkapja, megjönnek, mint a normális WIN esetében ?


zsum84
(csendes tag)

off:

#12: ThinPc-re minden további nélkül fel lehet rakni a .Net csomagokat, csak nem mindegyikhez a hivatalos telepítőt kell használni, hanem a ThinPC rendszerhez tartozó kiegészítő csomagok közül kell telepíteni a szükségeset(itt többet olvashatsz róla)

on:

Jó cikk, egészen meghozta a kedvemet a kipróbáláshoz :)


Romvr
(őstag)
Blog

Pont mostanság kezdtem el foglalkozni azzal a témával hogy egy USB-re telepített Win7 (csont minimum, bitlocker + mentőszoftver + vírusírtó) ami méretileg nem haladja meg a 2-3 GB-ot RAM-ba töltődne és onnan futna. Kezelné az USB eszközöket, és a belső vinyót. Ez azért kellene mert sokszor találkozom olyan helyzettel hogy sérült rendszerről kell adatot menteni. Jelenleg ehhez kioperálom a vinyót, rádugom egy WIN-es gépre és lementem. Viszont egyszerűbb lenne rábootolni egy ilyen rendszerre, amin egy BAT fájlt indítva csinálná a dolgát.


HuMarc
(addikt)
Blog

Hogyan eszik neked a Chrome 250 MB-t? Mert nekem most 8 lappal (FB, Gmail, nCr, PH!, YT, Index(×3)) megeszik ~2210 MB-t, azaz 2,2 GB-t (csak a Chrome!!). Mondjuk van 6 GB RAM-om, szóval ez nagy gondot nem okoz. Mondjuk a rendszer, ha nem fut semmi, akkor olyan 650 - 700 MB-t eszik, (Ubuntu 14.04), frissen indított Chrome-mal meg ~1,3 GB-t, de amint az fentebb látszik, ez durván felszökhet.


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Nekem a Maxthon (Linuxon most még csak egy Chromium skin) 1,3 GiB-ot visz 5 lappal.
azt mondjuk nem teljesen értem, hogy miért van ennyire feldarabolva.

ON: lejött az Embedded 8, de itt csak egy .exe van 3 részre bontva.

[ Szerkesztve ]


razorbenke92
(őstag)
Blog

Nem vagy linuxbarát? ;]

[ Szerkesztve ]


Romvr
(őstag)
Blog

Ha nekem mutatsz olyan linuxot ami kezeli a Bitlockerrel titkosított meghajtókat (feloldja), akkor átölellek és csókot lehelek a homlokodra hálából. Ugyanis én lennék a legboldogabb ha létezne erre megoldás. Akkor LiveUbi+perzisztencia és viszlát Windowsos megoldások :)


mbalint987
(aktív tag)
Blog

Úgy néz ki, egy licenc beszerzése elég bonyolult, elég nehezen találtam árat is, kb. 120 $. :( Embedded 8-cat is ugyanúgy kell telepíteni, de nekem sokkal lassabb volt.

(#17) Sn00k: Természetesen, a frissítéseket ugyanúgy megkapja, mint a többi Windows.

(#20) HuMarc: Nos, a cikkben található RAM fogyasztást úgy kell értelmezni, hogy a Chrome egy lappal, egy egyszerűbb oldallal volt megnyitva. Nem tudom, hogy neked miért fogyaszt annyit a Chrome, nekem a laptopomon is csak max. 1 GB-ra szökik fel a fogyasztása (5 lap párhuzamosan megnyitva).

[ Szerkesztve ]


Romvr
(őstag)
Blog

Firefox 7db megnyitott lap, 2 ablakon elosztva és 450Mb ;)


marositech
(senior tag)
Blog

zsum84 és mbalint987 köszönöm szépen!

Ezeket a köröket végigjártam, eléggé macerás nyelvet telepíteni.
Ott akadtam el, hogy a 3.5 (vagy a 4-et?) .NET-et nem engedte feltelepíteni.
Tehát ha jól értettem az embeddednél mindent lehet feltelepíteni. Nyelvet és .NET verziókat a telepítés folyamán.
Azért kérdeztem, mert egy nagyon speciális gépen, nagyon speciális helyzetben szeretnék egy "teljeskörű" Win 7 OS-t használni.
A HSZ-ből olvasva, létezik már 8-as embedded, de 8.1-es is? Nagyobb erőforásra van szükség?


E.Kaufmann
(addikt)

Lehet az se mindegy, milyen oldalt tölt be. Youtube és az Index.hu lehet több memóriát igényel, mint sanyibácsi első html oldala.

[ Szerkesztve ]


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

És az .exe-ét hogy csinálom .iso-vá? :D


mbalint987
(aktív tag)
Blog

Így van, akár az összes .NET-et fel tudod tenni, nyelvet pedig telepítés után tudsz beállítani (ha magyart szeretnél), feltéve, ha telepíted azt a csomagot, ami a nyelvi támogatásért felel. A WES 8.1-ben én eléggé csalódtam, a virtuális gépemen sokkal lassabban futott.

(#28) sz.balazs.95: Elindítod, és kicsomagolja magát! :D

[ Szerkesztve ]


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

ja úgy. :B :DDD


zoli62
(addikt)

Mik a különbségek például a standard és a pro változat között?


AAAgold
(senior tag)

pro-nál biztos nagyobb a választási lehetőség abból, hogy mit nem telepítesz fel :D


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

én azt honnan tudjam? :DDD


zoli62
(addikt)

Bocs, nem neked akart menni. :)


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

nem gond. ;)


.mf
(veterán)

Hirenben nincs bitlockerre valami?


razorbenke92
(őstag)
Blog

A dislocker használható erre.
Homlokpuszit és ölelést azért nem érdemlek, mert ezt sokkal körülményesebb használni.
Ha mondjuk nem live rendszert használsz, hanem egy pendrivera feltelepíted a linuxot (grubot is arra teszed) aztán azt jól belakod a cuccokkal, többek között a dislockerrel is, akkor már kevesebb a bajlódás.
Persze lassabb, mert így már nem RAM-ból fut a rendszer, plusz így buksz egy pendriveot, mert ext4 fájlrendszerrel nem nagyon lehet másra használni (Windows mellett)

Bővebben

[ Szerkesztve ]


TreXesZ
(csendes tag)
Blog

És te még azt gondoltad,hogy ennek a cikknek nem lesz sikere logouton,pedig mondtam neked,hogy falni fogják mint a cukrot.
Am ha nem lennék rohadt nagy gamer én is kipróbálnám.


fkenny
(senior tag)
Blog

Köszönöm a kedvcsinálást, a vékonykliensemre amint lesz kis időm fel is teszem!


mbalint987
(aktív tag)
Blog

Nem gondoltam volna, hogy ekkora sikere lesz, azt hittem, hogy csak én vagyok ekkora Windows kocka, hogy ilyenekkel foglalkozom! :)


sz.balazs.95
(veterán)
Blog

Persze hogy van sikere, hiszen a megszokottól eltérő, eddig a legtöbb ember számára ismeretlen dolgot mutattál be. :R


mbalint987
(aktív tag)
Blog

:R


d@vee
(őstag)
Blog

Jó cikk, grat ;)
Off: Hogyan használhat a chrome több gigát? :Y Nekem 4-5 lap megnyitva max 500 mega, és nem alap weblapok.


PistiSan
(addikt)

Köszi a cikket, kicsit ugyan lehetne még részletezni, de már így is remek volt olvasni.

Ki fogom próbálni!
Egyedül a periféria támogatás a kérdéses számomra, de a memória használat, és a felesleges dolgok kikapcsolása nagyon jó lesz.


nakos1212
(senior tag)
Blog

ez használható játékra?
dx ogl... stb van?


ivana
(Ármester)
Blog

Vagy fogod a susestudio-t és csinálsz egy saját live usb-t :)

(#43) d@vee: 20-30 tabbal simán eszik 2-3GB-t, van is 8GB a gépben.


celka5
(tag)

Windows To Go ?


INTELligent
(senior tag)

Köszönjük! Nagyon érdekes cikk lett! Felcsigázta az érdeklődésemet! :D


Samus
(addikt)
Blog

Ha ezt bacsis meglátja, hogy ilyen kis gépigénnyel rendelkező "modern" Windows is létezik, már telepíti is az Abakuszra :D Bár az alap Windows 7 alatt is sokáig jutott, mármint elég koros gépre is ráhúzta, ezzel talán még régebbi gépre is sikerülne.

[ Szerkesztve ]


sztanozs
(veterán)
Blog

Kár, hogy a céges proxy miatt a képek nincsenek meg, de még így csak szövegesen is érdekes volt a cikk :)

üzenetek