üzenetek

hozzászólások


bteebi
(veterán)

Eztet te most tutira mind nekem szántad??? :Y :Y Vagy eltévedtek a bitek?

Én nem beszéltem Kínáról ebben a hsz-ben (de egyébként se túl sokat), Putyinról meg konkrétan sehol, semmit. :U Szóval gondold ezt át. Meg azt is, hogy miért lenne bárki is a pincsim.

Amúgy nekünk bizonyos szempontból majdnem mindegy, hogy ki izmozik. USA, Oroszország, Németország, Kína, vagy tetszőleges kombinációjuk. Kis "nemzetként" mi már jó ideje csicskák vagyunk, és sajnos (érthető módon) azok is fogunk maradni. Persze akkor már sokkal inkább az amerikaiaktól vagy a németektől függjünk, mint a kínaiaktól, vagy leginkább az oroszoktól.


ttt
(senior tag)

Licenszet vásárolsz meg, nem végleges jogokat, olyan pl. nem is létezett korábban sem a nyugati kultúrában - a szoci korszakot most hagyjuk -, hogy moziként vásárolj meg ilyesmit. Itt filmforgalmazókról beszélünk. A moziban vetítés meg egy technikai dolog. (Azért is volt még néhány éve pl. annyi orosz mozi screan a torrenteken - akár premier előtt -, mert szásáéknál ez még nem élesedett és szépen átmásolták a kópiákat avi-ba.)

A mozira visszatérve; megadod mennyi terem, mekkora a befogadó képesség, vetítések száma + napi bontásban vetítések ideje termenként. Ezt szépen leperkászod és ennek megfelelően ennyiszer és az előre megadott időpontokban vetítheted le. Ergo akkor engedi az online szerver a vetítést.
Hogy ebből neked mennyi jön vissza az már a te kockázatod.


bteebi
(veterán)

Köszi a magyarázatot! Mondjuk ettől remélhetőleg valamelyest árnyaltabb a kép, mert ebben - kisebb városokban, kisebb mozikban - azért elég nagy kockázat van. Persze jobb esetben kialakul(t) egy reális kép, mondjuk átlag 25-40%-os kihasználtság egy nem nagyon blockbusternél, és nem az van, hogy azt mondja a forgalmazó, hogy "már pedig te nekem 75%-os kihasználtság után fizetsz, mert csak". A nagyobb láncok (pl. Cinema City) nyilván jobb tárgyalási pozícióból indulnak, de a kisebb mozik nem lehetnek könnyű helyzetben. (Bár most épp egyik mozi se.)

üzenetek