üzenetek

hozzászólások


macilaci78
(nagyúr)

A címre reagálva: némi körültekintéssel könnyen el lehet kerülni, nincs nagy vész szerencsére. ;]


Sz.L.
(aktív tag)

Azért, ha egy bizonyos weboldalról téved ide egy cikkolvasó, akkor még ettől (címtől) is képes félelmet érezni. :)

[ Szerkesztve ]


Mexildos
(aktív tag)

Én kicsit kezdő vagyok. Pár kérdés felmerült bennem. Ebbe bármilyen SFP+ adapter beilleszthető vagy csak gyártó által jóváhagyott? Ez csak optikai vagy RJ45 féle csatlakozó is csatlakoztatható rá az adapterrel?

Megértem ha valakinek ez hülye kérdés de nekem ez a fajta hálózati kártya adapterrel még új!


ricsip
(addikt)

ez az SR-IOV is legalább már 10 éves technológia, és windows server 2012-ben már megvolt. Akkor miért csak win11 és szerver 2022 alatt működik, még w10 alatt sem?


tibaimp
(nagyúr)

Szerintem nem írtak hozzá drivert.


Victorio
(aktív tag)

A különböző gyártójú SFP-k közti inkompatibilitások a legtöbb esetben szoftveres korlátozás miatt vannak. Sok cég úgy próbálja a saját márkás SFP eladásait felpörgetni, hogy a más gyártó ID-jű darabokat egyszerűen figyelmen kívül hagyja. Van olyan switch ahol ezt saját felelősségre egy flag átbillentésével ki lehet kapcsolni, meg van olyan SFP is amiben át lehet sütni tetszőlegesre a gyártói ID-t. De pl HP gyártmányú hálókártyához olvastam már firmware hekkelési leírást is amivel a korlátozás feloldható.

Az, hogy optikai vagy rezes SFP-t teszel be az nincs korlátozva. Viszont mivel a rezes sokkal jobban melegszik, ezért néha olyan szokott lenni, hogy egy switchen belül korlátozzák a rezes SFP-k maximális számát. Amúgy is ajánlott a rezes SFP-ket nem közvetlenül az egymás mellett lévő slotokba tenni - ha a topológia ad erre lehetőséget.

Persze ezek a dolgok gyártó és gyártmányspecifikusak, érdemes átnézni a tech spec-t vagy a users manualt vásárlás előtt.


Reggie0
(félisten)

2x25 gigabites mikrotik kartyat 200 dollarert adnak es azon meg egy router is van :) Jo nagy lehuzas egy a kartya.

üzenetek