Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon) - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Csabee.
(nagyúr)
Blog

Most helyreállt a rend :DD


EmThor
(addikt)

Ahogy, mondod, 29/2.5 szóval normalizálódik, király! :C


RLND
(tag)

úgy tűnik :W

[ Szerkesztve ]


Csabee.
(nagyúr)
Blog

Nyugi nekem is ingadozik.. ez van :D


RLND
(tag)

sajnos nekem nem ingadozik, ill igen, 18-22 mega között :U


Konflikt
(addikt)
Blog

eme kifogastalan minoseget sikerult osszehozni a upc-nek (ex fibernetes terulet), 2011-ben.


mikew
(csendes tag)

Sziasztok!

Eléggé használhatatlan a netem, főleg külföldi hostok felé (pl. Steam).
UPC Fiber Power30.

Másnál is előfordul hasonló?

Köszönöm!


Csabee.
(nagyúr)
Blog

Igen :) ingadozás van ide oda... sebaj megszokom :D T- optika lesz ebből úgyérzem


kirkri
(addikt)

Jó nagy az ingadozás. Délután már jártam az előfizetett 30M környékén egy rövid időre, de most megint. :(


flavio
(tag)

Aki 15-30Mbit/s van annak a DOCSIS 2.0 modeme van ami ha jól emlékszem max 50Mbit/s tud,gondoljatok bele ha este felmegy a környékeden lakó pár 15-30Mbit/s ember letölteni az 50Mbit/s letöltési ág nagyon hamar elfogy mivel hogy mindenki ezen az 50Mbit/s osztozik. Akinek meg 60-120Mbit/s nete van annak DOCSIS 3.0 modeme van az minimum 4 csatornát jelent min 4x50-re vagyis 200 Mbps el lehet érni de láttam a másik fórumon hogy a UPC már bevezette a 8 csatornás elérést mert terhelt volt a hálózat és nem hozta a sebességeket. Remélem érthető amit írtam. :)


Gubek-Einste
(titán)
Blog

Ekkora hülyeséget nem hallottam még, sok minden nem igaz belőle.
1; Egy csatornának a sebessége 50Mbps
2; Egyszerre több csatorna van kijelölve net szolgáltatáshoz, ED3.0 miatt legalább 4-8 ilyen van egy időben.
3; Feltöltéshez és letöltéshez külön-külön vannak csatornák.
4; Ha nem értesz hozzá akkor ne is szólalj meg.


DileRGorE
(csendes tag)

Örvenedek a Fibernet-UPC átállásnak...

Király, hogy ugyanannyi pénzért egy sokkal rosszabb internetet kapok.

FiberNet: 60/20

UPC: 60/6

Arról nem is beszélve, hogy a hűségidőt meg kellene újítani a 120/10-eshez, bár ennek a feltöltési sebessége még mindig csak a FELE lenne az eddig internetemnek.

Továbbá a Fibernet soha nem volt túlterhelt, sokszor a sávszélesség többszörösét is kihozta (80/80). A pingem pedig külföldre is sokszor 20 alatt volt... Tökéletesen jó volt az eddigi Fibernetes előfizetésem.

Sajnos írnék még ide keresetlen szavakat, de egyfelől semmi értelme nem lenne, más részt meg csak törlésre kerülne a post. Mindenesetre: NEM VAGYOK ELÉGEDETT.

[ Szerkesztve ]


flavio
(tag)

Te ugyan azt írtad le mint én! Docsis 2-nek a letöltése 50Mbit/s akik pedig 15-30Mbit/s vannak azok ezen vannak és Docsis 2 modemük van nem 3-mas érthető! Akiknek 60-120Mbit/s vannak azok DOCSIS 3-on és mint írtam minimum 4x50 Mbit/s-on osztoznak letöltésnél. Feltöltésről nem írtam mert szóba sem került,mert mint láttam a feltöltés az alapjában meg van! Ha nem tudsz értelmezni nem kéne lehurrogni az embert és a legvégére oda írtam ,,Remélem érthető amit írtam"! Köszönöm,szia!


club1
(veterán)

Csak abban nincs igazad, hogy az előfizetőknek osztozniuk kell ezen a (4-8x50 Mbps) sávszélességen. Ez azt jelentené, hogy minden sarkon be kellene küldeni a rendszerbe x Mbps-t, de természetesen ez nincs így.


flavio
(tag)

Régen beszélgettem erről shabbarulezel és az egyik leveléből idézek,számomra elég egyértelmű a válasza:
,,Anno régen 10 éve még akár 10 ezer fölötti háztartást is kiszolgált egy optikai node, így a hálózatban kevés és rövid optikai rész volt inkább csak távolsági szakaszokon, az RF meg hosszú és sok háztartást kiszolgáló volt sok RF erősítővel. Az idő előrehaladtával a kábelszolgáltatók a hálózatuk szegmenstálásával bővítik a kapacitást. Úgy hogy az optikai kábelrész egyre hosszabb, közelebb kerülnek a nodeok az előfizetőkhöz, az RF szakasz meg egyre rövidül és az egyre kisebb hálózati szegmensekben egyre kevesebb háztartás osztozik egy közös RF szakaszon. Ma már jellemzően 500 háztartás körül van egy RF szegmens mérete amit egy fizikai node kiszolgál optikai uplinkkel. És ez az idő előrehaladtával ugyanúgy tovább csökken majd ahogy az elmúlt évtizedben is ugyanígy történt a hálózat fejlesztésének okán.
Ma már 250, 125 vagy akár 64 háztartásos un. deep fiber nodeok is vannak, de a végén ahogy minden más hálózati megoldásnál is idővel a réz/coax szakaszok teljesen megszűnnek és csak optikai szál lesz. A hálózat minél nagyobb részét optikai rész teszi ki és minél kevesebb a réz, a hálózat megbízhatósága és áteresztő képessége annál nagyobb. Ahogy a fizikai szegmensek mérete egyre csökken egyre kevesebb előfizetőből áll egy olyan közös csoport ami közös erőforrásokon és esetlegesen előforduló hálózati hibákon osztozik. Pl. ha adott szegmensben hiba van az csak azt a kevés ügyfelet érinti aki az adott szegmensbe tartozik, a többi szegmensre annak nincs hatása. Az egyre kisebb szegmensek mellett egy hiba globális hatása egyre kisebb, ez a hálózat megbízhatóságát nagyban javítja. A rövidebb, kevesebb előfizető kiszolgáló szegmensekre kevesebb RF erősítő kell, kevesebb aktív eszköz a réz szakaszon, megint kisebb meghibásodási kockázattal jár. Az optikai eszközök megbízhatósága jobb mint a réz alapú megoldásoké. Pl. a 125 háztartásos deep fiber nodeoknál már jellemzően nem is használnak RF erősítőket.
Minél kisebb egy fizikai szegmens, minél kevesebb háztartás osztozik annak közös osztott erőforrásain, annál több erőforrás jut fajlagosan egy háztartásra. Mivel a fizikai szegmenseknek közvetlen optikai uplinkjük van annak kapacitása meg messze több mint bármely RF szakaszé így ameddig az optika elér adáig szűk keresztmetszet már ritkán jelentkezik a hálózatban. A szűk keresztmetszet mindig az osztott RF szakasz. De ahogy az idő előrehaladtával ezen szegmensek mérete egyre csökken, így egy háztartásra egyre nagyobb kapacitás jut és a megbízhatóság is nő.
(U)(/U)

[ Szerkesztve ]


club1
(veterán)

Az idézet nem mond ellent annak, amit állítottam. Az idézet szóhasználatával élve az RF szegmensnek nehezen képzelhető, hogy 8x50 Mbps a teljes sávszélessége, mert akkor a minimum sávszélesség biztosításához 70-100 előfizetőnként kellene 1-1 fiber node.


flavio
(tag)

Ebben igazad van de ha a szolgáltató úgy gondolkodik hogy nem mindenki netezik mindig ugyan abban az időben és talán nem is minden nap log a neten,meg nem töltöget ugyan abban az időben csak webezik,fórumozik :) sajnos ez nem optika és ezért van hogy csúcs időben ahol túl sok előfizetőt raknak be egy RF szegmensre panaszkodnak az előfizetők a szar net miatt,de a szolgáltatott is meg lehet érteni fő a profit,pláne ha nincs konkurencia (sajnos a fibernet ilyen volt)meg lehet csinálni hogy csúcs időben a 10Mbit/s ból 1 maradt!


Spirit
(őstag)

A Fiber jellemzően Cisco uBR10012 és uBR7246 típusú CMTS-eket használt. Az első típus D2-n 40 down csatorna és 160 up, D3-on 304 down és 160 up csatornát használ.
A második valamivel gyengébb cucc.
Arról nincs info-m, hogy mindez hány előfizetőre oszlik.
40 down D2-n elvileg 50mbit/csatorna, vagyis 2gigabit. Mondjuk az odáig elhúzott optikáról nincs adatunk, de a CMTS ki tudna szolgálni ennyit is. Jellemző a garantált 1mbit náluk, tehát elvileg kb. 2000 ember lógott 1 CMTS-en(ha mindenki egyszerre töltött volna, akkor mindenkire 1mbit jut. Az más kérdés, hogy volt, hogy egy CMTS-en ennél többen is voltak, és a gerincük is terhelt volt, ekkor a garantáltat sem érte el)). Ami kb. reális is, hiszen mikor Budaörsöt és a 11. kerületet elhappolta a Fibernet, és egyik percről a másikra kapcsoltak le, a hírek is 2000-3000 előfizető kieséséről szóltak.

[ Szerkesztve ]


Bagira01
(veterán)

Sziasztok!
A modem kb mennyi idővel az átállás előtt jön meg? Elvileg ápr 28-án lesz átállás fiber-ről upc netre, de még nem jött semmi.


RLND
(tag)

1,5 - 2 hét

üzenetek