Szerintem ma már alapértelmezetten be van kapcsolva a dns titkosítás oprendszer szinten és a böngészőkben is. Lehet veszélyesen élni és tizenéves win7-et használni olyan böngészővel amit még támogat, de szerencsére ebből egyre kevesebb van.
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat - Hálózat, szolgáltatók fórum
Hirdetés
hozzászólások

The.Bali
(aktív tag)
Sziasztok!
Szeretnék két ASUS routert (gyári FW-el) összekötni, az egyiket pedig VPN-re csatlakoztatni (kliensként). Van erre lehetőség?
[Internet modem, bridge mode on] ======= [ASUS router 1, DHCP enabled, WiFi enabled] ======= [ASUS router 2, DHCP disabled, VPN client mode, WiFi enabled]
Ez az elgondolás működne? Az router 2 tudna kapcsolódni VPN-re?
Köszönöm a segítséget előre is!

MaCS_70
(nagyúr)
Ehhez szerintem nem kell paranoia. Nem saját hálózathoz csatlakozni csakis VPN-en keresztül!
MaCS

Multibit
(veterán)
Tudom Ha elhagyom a wifi-m hatókörét, mobilnetet csak az otthoni VPN szerveremen keresztül használok. Pedig nem vagyok paranoiás... engem tényleg üldöznek

MaCS_70
(nagyúr)
És a paranoia nem véd a tényleges veszélyektől...
Én is maradok a saját szervernél, miután a megvett CyberGhost előfizetés finoman szólva családást okozott.
MaCS

Chris.G
(tag)
Sziasztok!
Van egy Dell laptopom és egy Zte mf269 routerem. Egyik napról a másikra nem akar a laptop az 5ghz-re csatlakozni, csak a 2,4-re. Ha manuálisan próbálom, akkor csatlakozik, és azt írja ki, hogy nincs internet. A telefonok is 5ghz-re vannak csatlakozva, azokon van net.
Mi lehet a probléma ilyenkor? Már reseteltem a routert, de nem oldódott meg a probléma.

terencehIII
(tag)
Sziasztok! Az alábbi problémám adódott.
3-4 napig ki volt kapcsolva a wifi, majd most bekapcsoltam. A TV és a telefon látja a wifi-t, kapcsolódni is tudok, de a laptop wifi listája nem dobja fel. (A közelben lévő, szomszédok wifi-jeit látszanak a listában, csak az enyém nem.)
Próbáltam a wifi illesztőprogram törlését majd újra telepítését, de utána is fennáll a probléma. (A router DIGI-s Huawei, laptopon win7 van)
Valakinek ötlet?

mezis
(nagyúr)
Üdv.! Próbálkozz alacsonyabb frekvenciával (csatornával). [link]
Ha van kéznél hasonló feszültséget, áramerősséget tudó, akkor kipróbálnám azzal. Hátha.

csaszi75
(aktív tag)
A laptop tudja a 2,4 GHz-et és az 5 GHz-et is?
A routeren állítsd át a sávszélességet a kisebbre, ami vagy 10/10 vagy 20/20 vagy 40/40 lehet.. fixre és ne automatikusra egy próba erejéig.

PiroGrim
(csendes tag)
Sziasztok!
Van bármelyikőtöknek ekahau sidekick eszköze? Megválna tőle esetleg?
Egyéb usb spektrum analizátor is érdekelne, ha valaki ismer megbízható és megfizethetőt.
Köszi!

Wareron
(újonc)
Sziasztok! Vettem egy TP-Link Archer T3U Plus usb wifi adaptert a PC-mhez, de letöltés közben mikor a sávszélesség tetejét eléri elmegy a net. Nem dob le, csak nincs internet elérés. Ha lecsatlakozom és visszacsatlakozom a hálozatra, egyből visszajön minden. Esetleg valami ötlet mi okozhatja/mivel lehetne megoldani a helyzetet? Esetleg hibás az eszköz? Így sajnos eléggé használhatatlan. Tarr szolgáltató és mesh rendszer van kiépítve TP-Link Deco M4-esekkel, semmilyen más eszköznél nincs probléma, driverekkel már probálkoztam. Előre is köszi!
Próbáld ki vezetékes kapcsolattal.
Ha úgy is szakad, megáll, akkor nem az usb-s kütyü a hibás.

Chalez
(őstag)
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy költözünk, és olyan helyre, ahol nem megengedett kábeles internet bevezetése a lakóingatlanba. Yettel OtthonNetünk lesz... Szeretném online játékra is használni ezt a netet, milyen wifi hálózati kártyát érdemes vennem az asztali gamer gépembe? Csodát nem várok a vezetékmentes nettől, de azért mégis szeretnék tanácsot kérni ezügyben...
Egy ASUS ROG STRIX B550-F a lapom.
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.
Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68/AX56, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC58BT/AC66/AC68/AC88/AX58BT/AX1800/AX3000/AXE58BT, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E/TX50E/TX55E/TX3000E/TXE72E/TXE75E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.