Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Rick4
(félisten)

Restartoltad a gépedet?


Doky1988
(senior tag)
Blog

Megoldódott, eredetileg nincs bekapcsolva a dhcp benne :)


Doky1988
(senior tag)
Blog

Használom azóta én is, nem rossz, müxik, nincs vele gond.


tboy72
(aktív tag)

Sziasztok!
Én is beújítottam egy ilyen routert.
Végigcsináltam a patch-elt firm felrakást, sikerült. Most viszont írja a router admin felülete, hogy 1.1.21-es frissítés jött ki.
Ha frisssítek akkor elveszik a patch-elés? Illetve van még egy REDMI ax5400-as mesh-ben, ha felrakom az Openwrt-t, akkor is mesh-be tudom rakni a másik routert?

Köszönöm a válaszokat.


L4mie
(veterán)

Sziasztok AX6000 hez is vannak ilyen megoldások, mint amit az összefoglalóban írtok?
Merrefelé keressem, sajnos ehhez a verzióhoz nem találtam külön topicot.
:R

Miért érdemes patchelt gyári firmware-t használni?
Ahogy a fenti link alatt is olvasható a gyári firmware irdatlan mennyiségű adatot küldözget haza, a webes felületen minden egyes kattintás logolva van és állandóan pingelgeti a kínai szervereket, emellett a logokat plaintext formában (titkosítatlanul) küldi haza. Aki kicsit is odafigyel az adatai védelmére érdemes elgondolkoznia ezen.


tlala
(addikt)
Blog

Összeszedtem a bátorságomat, és letöltöttem innen ( qualcommax vonal) simán egy sysupgrade fájlt (mindenféle generálás nélkül), és megcsináltam a frissítést. A Lucit utána telepítettem fel PuTTY-val.
Eddig minden remekül működik (r25877-076f945dfb, kernel: 6.6.25).


Doky1988
(senior tag)
Blog

Sziasztok!

Telekom meg Digi között ennyi különbség van sebességileg?
Családban van akinek Telekom 1gbit/1gbit van, csont nélkül pörög telón a speedtest, itthon Digivel van hogy sikerül mérni 920mbitet van hogy 200mbit csak, 300, 400... Ez router miatt lehet?

[ Szerkesztve ]


xabolcs
(őstag)
Blog

"Rossz" szerveren mersz!

Keress a Mircosystem-Kecskemet Kft-re a Digi topikban!

Digi-n, telefonon en is ~300 Mbit/s letoltest merek. Ugyanazzal a routerrel, vezeteken megvan a 900+ MBit/s.

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

Telefonon is volt hogy siman mertem 920mbitet.Xiaomi 13T Pro.Nekem valamiert gyari fwvel jobb a sebessegmeres mint openwrtvel.

Microsystem Kecskemét

Giganet

[ Szerkesztve ]


Tonyk
(veterán)
Blog

Routing/NAT Offloading (Network - Genral settings fül) és a Packet Steering (Network - Interfaces - Global network options fülön) be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

Be persze, kábelen jó.Telefonon nem akarta az igazságot :D


Rick4
(félisten)

Bármit csinálsz, sose lesz olyan openwrt-vel, mint a gyíárival. Küzdöttem ezzel én is sokáig, ugyan mindegy volt, de baxta csőrömet, végül egy ax7000-es lett helyettük, azóta újra rendben van a lefedettség és a sebesség is.


Doky1988
(senior tag)
Blog

Igen én is ezt tapasztalom, gyári fw jobban kipörgeti meg sebességileg stabilabb.


roti86
(őstag)
Blog

Ugyanez a tapasztalat Xiaomi AX3200-al (EU korlátozás nélkül). Nem rossz az OpenWrt sem, de a gyári szintjét (még) sajnos nem éri el. 500Mbps-et simán hoz az OpenWrt is, de gigás nethez és Wifi használathoz jobb a gyári FW.

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

Igen, én is most rakom vissza a gyári fwt.
Sebességileg stabilabb sokkal.

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

Gyári kínai FWvel mérve telefonon!

Illetve gépen parancssorból:

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

Egyébként az is sokat számít ám, hogy Dual WIFIként használod a WIFIt vagy külön van a 2.4Ghz / 5Ghz..


borgwarrior
(csendes tag)

Sziasztok,

Összefoglaló végigolvasása után maradt kérdésem, remélem nem volt sokszor, csak 45351 alkalommal megkérdezve.

Global 3.0.22-t akarok kínai fwre cserélni (ax3000 meshek egész egyszerűen nem akarnak etherneten menni, más ötletem nincs már), viszont szeretném a mihome, és miwifit továbbra is használni.

A kérdés: bdatat így mindenképp át kell írni? Az ajánlott firmware lépésnél trance anyagai között nem szerepel, inkább biztosra mennék.

De ha a mi home android app megy a nem bdata átírós fw-vel, nem ragaszkodom az előbbihez.

Köszi,

BW

[ Szerkesztve ]


tlala
(addikt)
Blog

Nem kell átírni a bdata-t.

Az Összefoglaló "Kínaisítás" részében a 2 pontban van ez a link, így lehet feltenni egy patchelt kínai firmware-t, ami megoldja (majdnem) minden problémádat (a 3.0.22-es fw borzasztó régi és bugos).

A legfrissebb általam ismert patchelt+MiWIFI kompatibilis fw-t innen tudod letölteni a fenti mutatványhoz.

[ Szerkesztve ]


borgwarrior
(csendes tag)

Jól tippeltem, köszönöm!


Doky1988
(senior tag)
Blog

Egyébként a stable openwrt genericcel mértem annyit mint a gyári fwvel.. ez az új qualcommaxos fw a gázos.

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

Qualcommaxos FW-vel ugyanazon a szerveren, full ugyanaz beállításokkal:
Most tesztelő kedvemben vagyok, mindjárt mutatom gyári kínai fw-vel is!

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

Illetve mint igértem, itt a gyári teszt, ugyanazon a szerveren:

OpenWRT Generic: 927 / 321 Mbit
OpenWRT Qualcommax: 738 / 322 Mbit
MiWiFi 1.1.21 kínai fw: 940 / 326 Mbit

[ Szerkesztve ]


Doky1988
(senior tag)
Blog

És gyárival telefonon is jó:


dchard
(veterán)
Blog

Frissítés után én se tudok PPPoE-n dróton sem 690 fölé menni, szerintem vagy az SMP vagy packet steering patch rontotta ezt el. Szóval a probléma nem wifin van, hanem úgy általában szar :) Ha lesz rá megoldás, akkor beírom.


Doky1988
(senior tag)
Blog

De látod, hogy generic openwrt-vel a régebbi stablevel meg simán mértem 927mbitet.. akkor a qualcommaxos OpenWRTbe van elrontva? Mert gyári fw meg full max, ennél többet soha nem mértem itthon semmivel. Egybe akartam a posztot írni, csak nemtudtam már módosítani.

[ Szerkesztve ]


dchard
(veterán)
Blog

A két említett patch (már ami gyanús) pár napos, tehát értelmeszerűen minden annál korábbi verzió az jó kell hogy legyen, akár snapshot akár stable. Nekem az egy hónappal ezelőtti snapshot is jó volt (még 6.1-en).


gyulank
(addikt)

De akkor kínában mi értelme? Ott a kliensek is 1W-osak? Mert ha nem, akkor lehet, hogy ez érzékenyebb is a vevője. Vagy a letöltés talán lehet úgy is gyorsabb, és a feltöltés lesz lassú messziről.


gyulank
(addikt)

Ha még nem késő, ez AXháromezerHATszáz.


gyulank
(addikt)

Mi a tapasztalat? Mennyi hatótáv növekedést jelent arányban az x10mW? És nem melegszik túl?


dchard
(veterán)
Blog

Nem, a kliensek semhol sem 1 wattosak, és a vevők sem érzékenyebbek. AP <--> kliens relációban sehol nincs értelme az 1 wattnak, de például AP <--> AP relációban már lehet értelme MESH-nél. Persze olyan országban, ahol ez legális. Azért azt tegyük hozzá, hogy a topik témáját adó AX3600-nál az 1 watt EIRP úgy jön ki, hogy a 4 darab 5GHz-es antenna ágon egyenként csak 23dBm jön ki (250mW), és mivel ebből négy darab van, így jön ki a szumma 1watt tx diversity (vagy beamforming) mellett.


gyulank
(addikt)

Nem tudom, nekem az lenne a lényeg, hogy a mobil egy Wi-Fi-n legyen, és mindig a legerősebben. De a routereket vezetékkel kötném össze, és több porton. Nem tudom ilyet lehet-e valahogy. Mert nagyjából már megoldottam a lefedést úgy, hogy a ONT-ból egy port közvetlenül a gépre meg, és még 3 fel van használva 1-1 routerre Wi-Fi-nek. Mert ugye máskülönben max. Gb-es lehetne az összesített átvitel, ha 1 port lenne szétosztva. Így portonként lehet 1Gb. A WiFi-s összekötéseket meg régen próbáltam, mikor nem volt kábelem, nyilván ég és föld volt a különbség a kábelhez képest, mikor Wi-Fi-n a router is alig kapta a netet a másik routertől, és azt adta tovább a mobilnak. Az előzőre visszatérve, de azért valami hatótáv növekedés van? Mert mondjuk 10-szeres teljesítménynél el tudtam volna képzelni kb. 3x-os távot, de így 2,5x-esnél nem nagyon.


bzolika10
(aktív tag)
Blog

Akkor sincs értelme az 1W-nak, ha jobb lesz tőle a SNR, ezáltal magasabb állapotszámú modulációt tud alkalmazni, így adó irányba megnövelve a sávszélességet az adatátviteli sebességet?

[ Szerkesztve ]


dchard
(veterán)
Blog

Az állítás önmagában igaz, de. Ha egyrészt ezt úgy éred el, hogy másokat a környezetedben elnyomsz (a nagyobb teljesítménnyel), az egy pofátlan csalás akárhogy is nézzük. És az 1 wattozással pontosan ez a helyzet. Ha pedig mindenki csinálná, akkor ugyanott vagyunk: a nagyobb teljesítményyel megnöveltük a zajküszöböt. Másrészt meg a már számtalanszor tárgyalt uplink-downlink arány miatt hiába tolod ki mondjuk 3-6dB-vel a downlink lefedettséget, az uplinked marad ott ahol van. A legtöbb mobil eszköz (laptop, telefon, tablet) még 100mW-tal sem tud adni, csupán 32mW-tal. Ergó amikor a legális 100mW-on megy az AP, már akkor sincs párban az előre és a vissza irány (sokan azt képzelik, hogy minden eszköz tud 100mW-tal adni, ez nincs így), ergó már így is a praktikus lefedettség határa nem a 100mW lesz AP oldalon, hanem a 32mW lesz a kliens oldalon, amit nem tudsz meghekkelni.


gyulank
(addikt)

Hát de miért nincs így? A bluetoothnál is vannak szabványok, osztályok, a 100mW ilyen nem? A másik, hogy és mi van a telefonnal? A rendes telefonálással. Adó és kliens szempontból, meg teljesítmény szempontból.


dchard
(veterán)
Blog

Az akkumulátoros üzemidő miatt nincs így. A mobilhálózatoknál a probléma hasonló, annyi különbséggel hogy ott a bázisállomás oldalán lévő HW sokkal érzékenyebb mint ami egy Wifi AP-be valaha is be tud épülni, és a telefon is nagyobb teljesítménnyel tud adni, képes a frekvencia szelektív ütemezésre, képes összehúzni a kimenő teljesítményt 1-2 RB-ra "koncentrálni", így kis sebesség mellett tudja javítani az UL lefedettséget, pontosan tudja szabályozni mérés alapján a kimenő teljesítményt (zárt hurkú teljesítmény szabályozás). Ezeket a wifi mind nem tudja. Ráadásul a sávszélesség növekedésével ugyanazt a kimenő teljesítményt egyre szélesebb sávban kell elosztani, így a PSD csökken. Nem mindegy, hogy az a 100mW 40, 80 vagy 160MHz-en oszlik el.


gyulank
(addikt)

Mondjuk az én tapasztaltam olyanokat, hogy ha a routert, vagy AP-t 20 helyett 40-re tettem, vagy nem látta, vagy nem csatlakozott a mobil.


gyulank
(addikt)

Amúgy falra fel lehet tenni? Van rajta akasztó?

üzenetek