üzenetek

hozzászólások


DarkByte
(addikt)
Blog

Sziasztok!

Örülök hogy ennyiőtöknek tetszett az írás.

tvamos: Nézd, aki most ismerkedik a területtel annak az Arduino is sok kellemes percet tud okozni. Én is kacsintgatok ARM és FPGA irányba, de egyelőre még ezen a területen is van olyan amit nem próbáltam ki. Személy szerint én közel két évig tanultam programozó technikusi oktatásban kiegészítőleg mikoelektronikát és nagyon érintőlegesen mikrovezérlőkről is tanultunk de gyakorlatba átültetve sosem sikerült kipróbálni a dolgot, a középsulinak nem voltak rá eszközei. Egy ilyen Arduino lap viszont már van olyan olcsó hogy simán bevállalható próbaképpen. Nekem a kezdő készletem (Uno + próbanyák + dugdosós kábelek egy tucat LED, speaker, mikrokapcsoló) kijött 10 ezer alatt. Ez nem elhanyagolandó tényező.
Másrészt a mikrovezérlők világa érdekes terület azoknak is akik nagygépes programozási nyelvek felől merészkednek a területre (pl. én főleg Java-val keresem a kenyerem) mert teljesen más. Meg kell tanulni spórolni az erőforrásokkal, megtanulni hogyan működnek a megszakítások, ha a projekt megkívánja időzítéseket pontosan követni. Arról nem is beszélve hogy az elektronika területe is viszonylag újdonság. Többségünk tanult alap kapcsolásokat, illetve fizikából is ismeri az alapfogalmakat. De kitalálni egy kapcsolást majd azt működő formába önteni általában jó kis logikai feladvány :) A kezdőknek pedig egyébként is kell a segítség és ezt az Arduino maximálisan megadja. Elég megnézni a hivatalos fórumot. Többször volt már kérdésem és rekord sebesség alatt válaszoltak rá, pedig lehet már más is feltette ugyanazt egyéb formában (példa értékű a hozzállás).

szaszlaci: Így van. Főleg Deal Extreme-en. 4 ezer forint körül jött ki az én Uno-m ha jól emlékszem. Igaz a szállításra várni kell, de ennyit megér hogy ingyen küldik el.

lapa: a Lego-nál természetesen a márkát is busásan megfizeti az ember. Illetve azért a Lego tényleg elsősorban gyerekeknek van kitalálva erős marketinggel, az Arduino-val pedig hobbisták prototípizálnak és egy közösségi projektről beszélünk. Viszont mindkettő kiváló szabadidős tevékenység :)

PPatrik: a videók között kollégám robotját látjátok amit még az én lapommal üzemelt be amíg a sajátja nem érkezett meg. Azóta vett egy Bluetooth modult Deal Extreme-ről és meg akarja csinálni hogy Android-os app-al lehessen távirányítani. :)

hibavissza: gyakorlatiasabb és érdekesebb lenne az oktatás, ami szerintem nagyon jól ki tudná egészíteni az elméletet.

Duracellm...: ha tetszik nyugodtan vágj bele. Nagyon egyszerű nyelve van és mondjuk ha a Jeremy Blum videók alapján haladsz ott el is magyarázza hogy a program miért működik úgy ahogyan. :K

vtechun: az tuti. Mikrovezérlővel már nagyon sok mindent megcsináltak. Igazából ha belegondolsz az új mosógépeknél a program vezérlést is egy ilyen uC csinálja. Ha valaki nagyon elszántnak érzi magát simán felújíthat egy régi analóg órás mosógépet úgy hogy egy Arduino vezényelje le a mosóprogramot :) De neten láttam valahol csirkeól ajtó nyitó/záró szerkezetet is, ami figyelte egyrészt a mozgást, másrészt pedig fényérzékelővel a világosságot, és annak függvényében magától nyitotta/zárta a baromfikra az ólat. :)

[ Szerkesztve ]

üzenetek