[Re:] [azbest:] USB HDMI adapter - Gembird A-USB3-HDMI-02 - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


azbest
(félisten)
Blog

Konkrét példa... dell vostro notik. br 320eft-ért kapni egész jó felszereltséggel (4 mag 8 szálas i5-1135g7, 32GB ram, 500GB SSD), nagyon alap üzleti széria. Csak egy hdmi kimenete van és nincs semmi más. Amelyik modelen type-c van az is csak usb3, nincs alternate módja. Mivel dokkoló csati sincs, így nem lehet két monitort rákötni, de igény volna rá.

Sajnos a hasonló alap üzleti hp és lenovo is valamiben sántit. Vagy szintén korlátozott a kimenet, vagy forrasztott a ram... mindig van valami kompromisszum.

Lehet venni persze 700-ért latitude-öt, amin van displayportos type-c is. Ugyanolyan felszereltséggel proci, ram, háttértár terén, persze tudom, hogy jobb a fémház meg még üzletibb a sorozat. Viszont dupla az ár. 50 embernél azért már számít. Szándékosan vannak így szegmentálva a különböző szintek és elég nagy az árkülönbség.

Programozóknak, tesztelőknek szöveges oldalakat nézni egy usb3 adapter is megteszi. Egyébként, ahogy írtam, ez kifejezetten gagyi és laggolós volt régi i3-as gépen ez a fajta adapter, erősebben még nem próbáltam. FL2000 chipsetes anno a core2duo gépemen jobban ment, mint ez most egy modernebben. A mai gépekkel pedig fel sem tűnik szinte, hogy nem natív, mert annyira simán megy az fl2000 -es.

De jó is lenne, ha fel lennének tüntetve a chipsetek a termékeknél.

Persze a displaylink lenne a legjobb a kínai klónok helyett. De az meg azért húzósabb árban sokkal.

[ Szerkesztve ]

üzenetek