[Re:] [Bodz:] Fejes topik első hsz - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


schawo
(titán)
Blog

Ajánlás a listára:
Sennheiser HD229

[ Szerkesztve ]


krichd1
(addikt)

Akkor kezdeném az ajánlott fejhallgatók listájának kiegészítésével, főleg ha már 30000Ft a limit.
Shure SRH440
Audio Technica ATH-M40fs/df
Digitech Pro Monitor (természetesen félkövér aranyozott betűkkel :D)
Esetleg AKG K511 10eFt alatti kategóriában :F
Illetve a Superluxoknak hamarosan jön a frissített verziójuk.


Zoli133
(őstag)
Blog

Most akkor bővítjük 30k-ig a listát vagy az elírás? (Ebben az esetben srh-440)

Más részről a Retro DJ leírásban a "horozás" szó nem értelmes.

[ Szerkesztve ]


#71562240
(nagyúr)

Ha már valóban 30ezerig lesz a határ, akkor én három árkategóriába rendezném a fejhallgatókat (-10; 10-20; 20-30), hogy a kezdő, tudatlan olvasó rögtön képben legyen, hogy hova tartozik a Retro DJ, hova a K518 és hova az SRH-440, ne kelljen külön az árakat keresgélnie mindegyikhez. Egyébként, ha már homár, akkor szerintem legyen 50ezer körül a határ, addig még elég sok érdeklődő fel tud menni a pénzkeretével, sőt, elég sokan keresnek 40-50ezer körülieket. Így meg tudnánk említeni olyan slágereket is, mint az M50, SRH-840 és társai. (De akkor már lehetne még feljebb is az összeghatár, mondjuk... :DDD )

[ Szerkesztve ]


Zoli133
(őstag)
Blog

Az árkategóriákba szedést támogatom, de szerintem az összeget viszont csak pár ezerrel emelném, hogy amik kicsivel esnek 30 fölé azok is beférjenek.


guppy
(őstag)
Blog

én a wifis részbe beletenném pluszba h nem értünk hozzá

SRH 440 +1
maxell retro DJ +1


schawo
(titán)
Blog

30 fölé nem mennék, akkor inkább nézzen be a topicba.


Bodz
(nagyúr)
Blog

Szerintem ideje volt 30-ig kitolni a listát. Ennyi elég is lesz. Jobb, ha a drága fülesek vásárlása előtt alaposabban körbejárjuk a dolgot a kérdezővel. :)

Esetleg bekerülhetne a magas, mély, középorientáltság, V karakter, stb. magyarázata is. Elvállalja valaki?

AD300 (nem kapni már), T400 (sose esett róla szó), Major kikerült (20e felett egyszerűen rablás - szerintem alatta is, de cáfoljatok meg).
XB500-ból XB600 lett, alapvetően ugyanazok az erényei.

[ Szerkesztve ]


Deadzone41
(őstag)

szipi szupi :). egy-két javaslat:

A legtöbb fejhallgatót megtaláljuk a hazai webshopok kínálatában, de szinte minden esetben magasabb áron a külföldi boltokhoz hasonlítva.
ez szerintem fölös, és a laikusokat össze is zavarja általában, hogy nem tudják, hogy az áfát és vámot is hozzá kell számolni a szépnek hangzó árhoz. meg persze a garizás is bonyolultabb kintre. aki rutinos külföldi vásárló, úgyis körülnéz ebay-en meg egyéb helyeken.

Audio Technica ATH-M30
Fő karakterisztika: semleges enyhén mélyorientált és meleg hangú

Superlux HD330/660
Fő karakterisztika: semleges V karakter

szerintem is ki kéne bővíteni kicsit a 20ezres határt, és csinálni több kategóriát, hogy ne legyen így ömlesztve az összes.

Bodz: azért csak nem gyp-s senki :) a V karakterhez esetleg oda lehetne csillagozni, hogy mély és magas emelt egyszerre.

[ Szerkesztve ]


Bodz
(nagyúr)
Blog

Vezeték nélküli rész így már oké? :)

(#9) Deadzone41: Kiszedve a külföldi rész.

Örülnék pár olyan hozzászólás, írás, teszt linkjének is magyarul, ami több fejhallgatót elemez és tartalmas is. Mehetne az olvasgatnivaló részbe.

[ Szerkesztve ]


Bodz
(nagyúr)
Blog

Oké, nem gyp-s senki. Igaz. :)


ntomka
(nagyúr)
Blog

Új ajánlott: Shure SRH1840. Ja, mondjuk 30k-ba nehezen fér bele. :P :))


Deadzone41
(őstag)

retro dj | A nagy Superlux tesz | A nagy Superlux teszt II. | Superlux HD660 a HD668B ellen

innerfidelity-t mindenképp megemlíteném, mint legismertem fejes tesztelős oldal, innerfidelity mérések . aztán ott van még headroom, meg golden ears is.

[ Szerkesztve ]


Blindmouse
(senior tag)
Blog

Szerintem kellene egy külön kategória a 100.000 Ft-on fellüli fejhallgatóknak, mert alatta mos nem érdekel semmi :D Sosem lesz tökéletes az első hozzászólás. És az emberek ízlése sem azonos.


Deadzone41
(őstag)

aki 100k felett keres fejest, annak feltételezhetően specifikáltabb igényei vannak annál, hogy pl.: "jól adja a mélyet", szóval az inkább kérdezzen, és járjuk körbe vele a témát a topicban.

én még azt is hozzátűzném az íráshoz, hogy tessék használni a keresőt, a jelenlegi topicban és az archívumban is, mert rengeteg vélemény van már a fejesekről.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Vártál volna még 2-3 évet, Ákos annyiért is odaadta volna :DDD Mellesleg lehetne egy teljes lista a saját tapasztalatokból, lehetőség szerint minél objektívebben, minél több típusról kb. 3-4 sort, ami tömören a lényege, jellemzője. Szép összefoglaló tábla lenne, és mindenki bedobhatná a saját részét. Szerintem legalábbis.


fi:zi'k
(nagyúr)
Blog

TAD400:
AD700 kistestvére a rá jellemző hanggal és térrel.
Kényelmes, plüss párnák. Félnyitott, circum.
Könnyen hajtható.
Sűrű/darálós zenékkel mosott lesz.

A T-sorozat emlékeim szerint nem túl jó.

[ Szerkesztve ]


guppy
(őstag)
Blog

- vezetéknélküli-s így már jó szvsz

- mikrofonos részhez, meg lehetne említeni milyen kialakítású mikrofonok vannak(klasszikus kézbe vehető, kábelre csíptethető, ruhára csíptethető, asztalon álló), nem érdemes pár ezer forintnál többet költeni rá skype-ozáshoz, vagy teamspeak-hez, nem fog előrelépést jelenteni.

-listát felosztanám úgy h:

--------------- <10k------------
--------------10-20k -----------
--------------20-30k -----------

és a határokat viszonlyag szabadabban érteném, tehát x3k az még xk hoz tartozik

- külföldi vásárlásnál a gariztatás jelentősen bonyolódik


Bodz
(nagyúr)
Blog

Tényleg, a TAD400 nagyon jó füles. 2 szavazat.
Digitech Pro Monitorra eddig 2 szavazat.
Sennheiser HD229-re eddig 1 szvazat.
AT M40-re 1 szavazat.
AKG K511-re 1 szavazat.

Ezekre még valaki?

Kategóriák, olvasnivalók, mikrofonos kiegészítés folyamatban.

(#16) Dave™: Nekem tetszik az ötlet, vedd rá a többieket! :)

[ Szerkesztve ]


dudika10
(veterán)
Blog

Digitech és összes álcája 20k alatt tőlem lehet ajánlott. Felette nem támogatom.
TAD400 mehet. Hangra nem a legjobb szerintem, de kényelmes.


Bodz
(nagyúr)
Blog

Denon D1100? :D


fattyu
(veterán)

na ez egy nem rossz ötlet. picit melós lenne összesíteni de ha szerintem ez jó dolog lenne. Elég nagy adatbázis lehetne, tényleg tapasztalatok alapján, de nem egy ember szájából.


vzsryl
(nagyúr)
Blog

+1! :D

Egyébként ha nagyon kell a mély emelés, akkor 30k-ig best buy.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Na akkor az én részem, aztán aki még érintett vitatkozzon vele nyugodtan:

audio-technica ATH-AD700: Teljesen nyitott dinamikus, érzékeny, könnyen hajtható (akár mobil eszközökről is). Középcentrikus, a mély a háttérben, enyhén meleg hang. Közvetlen, a kegkevésbé sem "laid back", magasakban viszont kicsit tompa, mosott. Furcsa tér jellemzi: minden irányban nagy kiterjedésű, mélységben elnyújtott, nem a valóságot követi, hanem azt nyújtja meg több irányban. A többség szerint kényelmes, kicsi/keskeny fej esetén csúszkálhat, mivel alacsony a szorítóereje. Anyaghasználat közepes, vigyázni kell rá. A fő jellemzője a hatalmas tér és a levegős hangzás, közvetlen karakterrel párosítva.

audio-technica ATH-AD900: Teljesen nyitott dinamikus, érzékeny, könnyen hajtható (akár mobil eszközökről is). Középcentrikus, lineárisabb karakter, mint az AD700. A magasakban tisztább, a mélye feszesebb. Tere szélesebb, de kevésbé mély, jobban követi a valóságot. Közvetlen karakter szintén, inkább lágyabb, mint agresszív. Nem színezett a hangja, viszonylag semleges karakter. Kényelme változó, van akit zavar a lapos párna és hozzáér a füle a belső rácshoz, van akit nem zavar. "Zsepimoddal" javítható, ez azonban változtat a hangján is (növeli a tér mélységét, a magasak jellegén változtat). Anyaghasználatban jó (magnézium és alumínium), megépítése sokkal masszívabb, mint az AD700-nak, könnyebb és kisebb is annál. A fő jellemzője a lineáris, színezetlen hang, széles térrel és levegős hanggal párosítva, szintén közvetlen.

audio-technica ATH-AD2000: Teljesen nyitott, dinamikus, érzékeny (ezt viszont már nem javasolt mobil eszközről hajtani). Középcentrikus, de kevésbé, mint az AD900, annál lineárisabbnak érződik a mélyek miatt, ennél nincsenek a háttérben. Meleg hangja van, telt középmély tartomány jellemzi. A sorozat leggyorsabb hangú tagja, emiatt feszes mélyek jellemzik. Széles tér jellemzi, de kevésbé, mint az AD900-nál, mélységben viszont annál jobb. Hangja még az AD900-nál is közvetlenebb, minden közvetlen a hallgató előtt szól, nem távol. Agresszív és gyors karakter. Kényelmére ugyanaz igaz, mint az AD900-nál, annyi kiegészítéssel, hogy a szorítóerő alapból jóval nagyobb, de ez idővel tágul/tágítható. Anyaghasználata szintén jó, magnézium és alumínium. Fő jellemzője az agresszív, gyors hangzás, mélyközép és középcentrikus, meleg hanggal.

Aki vitatkozna tegye meg nyugodtan, az A900 meg W1000X maradjon a mostani/frissebb tulajaira, azokra ugyan emlékszem, de van akinek aktuálisabb élmény :)


DBAtti
(aktív tag)
Blog

HD 229 hangjára 16k-ig +
AT M40 +1

és könyörgöm hallgassa meg minél több ember a Sony ZX600-at, mert ?-es, de nagyon izgat.

Nálam még
- Beyer DTX 910 20k-ig +1
- DT 231, 235 14k-ig +1
- SRH 840 <50 kategóriában +1


PofaJenö
(senior tag)

FOSTEX - ek? AT-PRO5MS ? :B


PuMbA
(titán)

Új hsz-t akartam :)

Hát a DT235-re szerintem ráfér egy javítás, mert nálam nem volt semleges. Enyhe V, de inkább W az utolsó vonala nélkül :)

[ Szerkesztve ]


fi:zi'k
(nagyúr)
Blog

M40fs mindenképpen legye bent, méltó ellenfele lehet a 440-nek a kategóriában.

A CD-880-at én kizárólag erősítővel ajánlanám. Mondjuk a Pro Monitor jelenlegi áráért jó vétel így is.


Bodz
(nagyúr)
Blog

Remek, köszi. Ha többen is követik a példád, akkor csinálok egy külön bejegyzést és az linkelve lesz. :) A túl hosszú első hozzászólásokat úgyse olvassák végig.

(#27) PuMbA: Szóval cikkcakk karakter. Ezt nem hiszem, hogy könnyen értelmezni fogják. :)

(#25) DBAtti: DTX 910-re dobok én is egy szavazatot.

(#28) fi:zi'k: A hangkártyámmal már tök élvezhető, ennél jobb forrást úgyse fog látni senkinél, max. Fiio E10 vagy hasonló kategóriájú cuccokat.

CD-880 bekerült Digitech néven. Mit írjak hozzá?

[ Szerkesztve ]


fi:zi'k
(nagyúr)
Blog

Normálisabb források közül a következőket próbáltam: Sansa Fuze, Nexus S (voodoo), E10, E17, Szimamp és chAMP. Egyedül az utolsónál éreztem számottevő különbséget. Végre olyanok voltak a mélyek, amit elvár az ember egy normálisabb fejestől: kontrollált, feszes, megfelelő ütőerővel (impact).

Ha a kis nyitott Beyerekre is szavazni kell, akkor +1-1. Alapvető hátrány a tápkábel vastagságú vezeték.

Jellemzés:
Enyhe mélykiemelés (rendes erősítő nélkül szerintem alul gyengusz), kissé csapott magasak
Hatalmas és csalóka tér, ami zavaróvá válhat.
Közepesen nagy szorító erő. Jó felszereltség: csere párna, táska.
Külföldi beszerzés.

[ Szerkesztve ]


Bodz
(nagyúr)
Blog

Nincsenek feszes mélyei, ez ilyen. Ütni azt tud több mindenről is. :) A 10-12e forintos fejhallgatót keresgélők többségének nem áll rendelkezésére ekkora arzenál.
Gondolkozz úgy, mintha életed első értelmesebb fejhallgatóját vennéd, max. egy Xonar DG áll rendelkezésedre (vagy csak erre vagy hajlandó pluszba költeni). Ajánlanád a Pro Monitort?


fi:zi'k
(nagyúr)
Blog

Jó, akkor ne legyen feszes, régen volt már. :B Viszont sokkal kontrolláltabb.
Jelen áráért eddig is ajánlottnak tartottam, csak személy szerint fenntartásaim vannak vele szemben.


Bodz
(nagyúr)
Blog

Azok nekem is, meg pár egyéb dologgal kapcsolatban is az ajánlottak közül, de hát nem magunknak csináljuk az első hsz-t. :)
Szívem (fülem) szerint kidobálnám a HD330/660/661 kivételével az összes Superluxot, K518-at, SRH240-et, M30-at, a Digitech se kerülne be (nagyon szar forrásról én is képtelen lennék hallgatni)... :)) De tök objektívre véve a dolgot simán ajánlottak. :)

[ Szerkesztve ]


fattyu
(veterán)

518at én is kidobnám, de ha már akkor írd bele hogy satuból is volt a fejemen kényelmesebb...


Deadzone41
(őstag)

audio-technica ATH-AD1000: Teljesen nyitott, dinamikus, könnyen hajtható fejhallgató, tapasztalat alapján egy jobb mobilról, DAP-ról is szépen zenél. Felépítése szinte egyezik az AD900-al, és 2000-el. A kényelme nem az erőssége, pár óra használat után kissé nyomhatja a fület, de "zsepimoddal" sokat javul, a hangjával egyetemben.
Az analitikus karakter illik rá a legjobban. Kissé agresszív, de nem bántó, fárasztó magasak jellemzik. Sziszegésre, szurkálásra nem hajlamos. A közepei és magasai remek felbontással és transzparenciával rendelkeznek, ezáltal nagyon szép ének és hangszerhangjai vannak. A gyengéje a mélyei, bár viszonylag mélyre megy a nyitott dinamikusokhoz képest, de kissé hiányzik a testessége, és az ütőképessége. nem mozgat meg nagy levegőt, viszont cserébe gyors, feszes tud maradni.
Véleményem szerint az AD1000 legnagyobb erénye a tere és végtelen szellőssége. A klausztrofóbia totális reciproka. A zenét elénk helyezi, nem ölel körbe, a tér kellően 3D-s, és viszonylag közeli. Első sorban akusztikus zenékhez ajánlom, nagyon jól állnak neki a húros hangszerek és rendkívül tiszta énekhangokat produkál. Nagyzenekari művek és Rock/metál zene szerelmesei is örömüket lelhetik benne, ha ez a karakter szívükhöz közeli. Elektronikus muzsika szerelmesei, és BASShead-ek számára kerülendő.

AKG K701: Teljesen nyitott, dinamikus fejhallgató, igényli az acélosabb forrást, de egy kellően minőségi és erős DAP-ról, mobilról is szépen zenél. Építési minősége elég jónak mondható, masszív műanyag szerkezet. Gyengéje az önbeálló fejpánt mechanikájának műanyag plexi sín szerkezete. Idővel hajlamos lehet elfáradni, elrepedni, eltörni. A fejhallgató nagyon kényelmes, hosszú órák után sem kívánkozik le a fejről.
A hangja kiegyenlített, talán egy nagyon enyhe V karakter jellemzi. A magasak egy tartományban kissé emelve vannak. A mélyek kellően kiterjesztettek, de a zárt fejhallgatókhoz képest belőle is hiányzik az ütősség. A mennyisége megvan a hangszerek kellő testességéhez és a gyorsaságra sem lehet panasz. A felbontása és transzparenciája kategóriájában jónak mondható.
A k701 egyedisége a tere. A színpada hatalmas, előröl szól, véletlenül sem ölel körbe, kúszik mögénk és nagyon mély. Mindent távolra helyez, emiatt aki az első sorban szeret ülni a koncerten, az nem fogja kedvelni, viszont a végtelen tér szerelmeseinek remek ínyencség lehet.
Első sorban a nagyzenekari darabok kedvelőinek ajánlanám, de remek élményt nyújt rock/metál és akusztikus zenékkel is. Az elektronikus zene is élvezhető rajt, de aki első sorban ennek él, másfele keresgéljen.


Bodz
(nagyúr)
Blog

Valami ilyesmire gondoltam (csak címlapos írást lehet oldalakra bontani, de mintha olvastam volna valahol, hogy ez változni fog).


fattyu
(veterán)

T70: Elképesztő felbontás, nagyon direkt prezentáció ( végül is zárt fejes ), magaskiemeltnek mondott, de nekem tökéletes a magasa, nem sziszeg nem szúr de tiszta élénk csengő. A mélyei a legjobbak amiket valaha hallottam. feszes ütős részletes, mélyre megy, van jelenléte de mindezt úgy hogy nem ül rá a középre és nem ural. Ilyennek kell lennie. 250 ohmja ellenére minőségibb kis dolgokról is élvezetes mivel nagyon érzékeny. Jobb mp3 lejátszóról is zenél, de nyilván meghálálja és érezhetően skálázódik is a hangja jobb forrásról. Dacra inkább érzékeny szerintem mint erősítésre. Kényelme példás, a pánt szorítóereje elég a normális fent maradáshoz és szigeteléshez, de nem fájdalamas fárasztó órák után sem, a plüss párna pedig nagyon finom...
Kábel elég rideg, és lehetne cserélhető... Építési minőség anyaghasználat remek.

Hd650: Borzasztóan forrás és erősítésigényes. Hozzáillő és megfelelő lánc nélkül csalódást kelt, értetlenséget szül. Megfelelően gyors feszes erősítővel és jó felbontású daccal megtáltosodik kinyílik. Nem változik meg az alapvető karaktere. Lassú meleg hangú mélysúlyos, ugyanakkor kiszolgálva borzasztóan zenei szerethető hangú részletes előadás kerekedik a tompa mocsárból amit gyenge forrásról mutat. Nem a valóságot mutatja de nem is akarja. Ha valaki nem hifizni hanem zenét élvezni akar, akkor ajánlott. Kényelme jó, nagy füllel picit érezhető szűkösnek a hely a párnában, de engem egyáltalán nem zavar. Stabilan ül szintén órákon át hallgatható. Anyagok minőségérzet jó, de van jobb is.

k550: Nagyon könnyen hatjható, kifejezetten kellemes kiegyenlített hangú zárt fejhallgató. Jobbféle hordozható eszközről is kifutja amit tud. Borzasztóan kényelmes a párnája nagyon finom bőr, ami melegben hosszabb használattal sajnos befülled, és nagy felületen is érintkezik a bőrrel, izzadásra hajlamos bőrűek ezzel számoljanak... a pánt szorítóereje viszont teljesen elégtelen. Kis fejen könnyen lehet problémás a nem tökéletes illeszkedés ami gyakorlatilag a mély teljes eltűnését jelenti... Kiegyenlített semmi extra sehol sem kiugró hang ( rossz szigetelés esetén semmi mély ) Tere zárt létére elég nagy és széles is, picit erőltetett talán. Csupa fém és bőr, élmény megfogni és ránézni is. Kicsit talán több erőfeszítés ment erre, mint a hangjára.

[ Szerkesztve ]


fattyu
(veterán)

Szerintem pedig lehet hogy első hszbe kéne inkább ezt is. Lehetne bővíteni mondjuk 50000+ kategóriával

vagy nemtom :D

szerk: másik hatásvadász jelzőre cserélve :P

[ Szerkesztve ]


Bodz
(nagyúr)
Blog

Benne lesz, de csak linkelve, kiemelve, "kitáblázva". :)
A rettenetes felbontás megfogalmazás nem jól adja ki magát. :D


Deadzone41
(őstag)

nem jó ha túl hosszú az első hsz, túl tömény lenne. jó lesz ez linkelve. kategorizálni lehetne az írást, de szerintem inkább kialakításnak megfelelően. a fejesek mellé esetleg oda lehetne írni a körübelüli árát, vagy csak simán ár alapján sorba rakni őket. ehhez hasonlóan


krichd1
(addikt)

"Közepesen nagy szorító erő."

Ezen a problémán elég könnyen lehet segíteni, a Fischerem szorítóerejét egy éjszaka alatt beállítottam könyvekkel, azóta tökéletes nekem.

Csalóka tér alatt pontosan mit értesz ? Mármint a fejhallgatók nagy többségének csalóka tere van a valósághoz képest.

Bodz: Takstar fejesekkel mi a helyzet ? Még meg se lettek említve. :U

Superlux HD668B-re még a magas hangokhoz javaslom odaírni, hogy hajlamos az idegesítő sziszegésre (sibilance).

[ Szerkesztve ]


Vasinger!
(nagyúr)

Mennyire kell szakmai szemmel írni véleményt a fejhallgatókról? Lehet szubjektív, magányvéleményt is írni és az is bekerülne a cikkbe? :F


fi:zi'k
(nagyúr)
Blog

Attól még nagyobb a szorítóereje az átlagtól. Más fejeseknél is megszoktuk említeni, pl HD660.

Csalóka tér: oda is nagy teret csinál ahova nem kéne. A valóságról szó sem volt.


Bodz
(nagyúr)
Blog

Van amihez nem írnék inkább árat. 60-120e. :D

(#41) krichd1: Milyen igaz. De rajtam kívül ki is ismeri a lelki világukat? :) Takstar HD2000 és HI2050 mehet? Tudom, ntomka +1 szavazat a HI2050-re. Ezen kívül valaki? :D


Bodz
(nagyúr)
Blog

Persze, írd csak le nyugodtan. Majd ha valaki más is ismeri az adott fülest, akkor ő is leírja az esetleg tök ellentétes véleményét. De azért AV Online féle baromnság tenger ne legyen. :)
Azt azért megjegyezném, hogy lényegesen egyszerűbb úgy értékelni egy fülest, hogy előtte már rengeteg másikat hallottál. :)

[ Szerkesztve ]


Deadzone41
(őstag)

igen ez elég vicces :D. én arra tippelek, hogy a k701 ki fog futni, vagy már ki is futott, és csak raktárkészlet van belőle. a k702-nek és q701-nek viszont elég egységes az ára 90-100 körül, lehet oda kéne írni, hogy ezek a k701 revíziói.


Deadzone41
(őstag)

Sennheiser HD600: Teljesen nyitott, dinamikus fejhallgató, igényli az acélosabb forrást, célszerű dedikált erősítőről hajtani. Érzékeny az erősítő kimenő impedanciájára, célszerű ~40 ohm alatti erősítővel hajtani.
A kényelemét sok panasz nem érheti, talán egy picivel lehetne nagyobb a fejpárnája. Az anyaghasználat, összeszerelés a kategóriáján belül jónak mondható, a kábelét érdemes a HD650 típusára cserélni.
Nagyon kiegyenlített, naturális hang jellemzi. A frekitartományában nincsenek zavaró, jellegzetes hullámvölgyek. Az egész karakterére jellemző a puhaság, a laid-back megszólalás. A felbontása középtartományban egész kiemelkedő, viszont magasakban kissé elmarad hasonló árú konkurenseitől. A mélyek testesek, elég mélyre mennek, és kellő erővel szólalnak meg, de egy kis feszesség hiányzik belőlük. HD650-hez viszonyítva kiegyenlítettebb a hangja, kevésbé tompa, valósághűbb.
A tere elég közvetlen, de megvan a kellő mélysége és körbe öleli a hallgatót. Egyes felvételeken utóbbi zavaróvá válhat, ahol nincs semennyi sztereó áthallás a két csatorna között, mivel a hangok becsúszhatnak akár a fülünk mögé is.
Szerintem bármilyen stílusban megállja a helyét, aki a nyugodtabb hangot kedveli jó választás. Nagyzenekarira esetleg lehet jobb alternatíva az árkategóriájában pl az AD900, vagy a k701. A fejes elektronikus zenékhez is kellő mély mennyiséggel rendelkezik, persze basshead-eknek ez is kevés lesz.


Deadzone41
(őstag)

Érzékeny az erősítő kimenő impedanciájára, célszerű ~40 ohm alatti erősítővel hajtani. érdemes ~40 ohm alatti kimenő impedanciával rendelkező erősítővel hajtani.

szóismétlés javítva :B

[ Szerkesztve ]


bajnokpityu
(félisten)
Blog

k701:
Igényes, szép, kényelmes fejes, öröm kézbe venni. DACra kevéssé, ellenben erősítőre talán a legérzékenyebb fejesek egyike. Ha próba során dobütésre összeesik színpad, mosódnak a hangszerek,akkor az az erősítő nem jó hozzá. Hangszine enyhén felfele húzó, de nem szúrósan teszi. Tiszta hangja van, tere irreális, végteleni. Mélye feszes, de nincs belőle sok.
Kedvenc stilusai az akusztikus zenék, klasszikusok, és jazz.
Alig szigetel.

hd600: Kényelmes, közepesen szép, nem okoz élményt kézbevétele. Gyári kábellel kissé hars, ideges, de könnyen lehet cserélni. A hd650 kábele 3-4eFt, ezzel használtam, így erről írok. Gömbölyű hangja van, frekimenete aránylag egyenletes.Nem túl nehezen hajtható, DACból viszont meghálálja a komolyabbakat.
Tere pontatlan, de aránylag reális, nem trükközik, nem akar többet mutatni, mint ami benne van. Közelről szól.
Stílusok: semmiben sem kiemelkedő, ellenben nem válogatós. Rengeteg fajta kábelt lehet kapni hozzá, ezekkel kicsit lehet változtatni a sebességén,rekimenetén.
Picit szigetel

Stax SR5Gold: Közepesen kényelmes, közepesen szép. DACra, trafóra, erősítőre is nagyon kényes, és ezek kombinációjára még annyira. Ezek alapvetően meghatározzák a hangi kvalitását, így kiragadva, mint fejes, alig értelmezhető. Nem kell végfok feltétlen hozzá, van olyan fejeserősítő, amiről elmegy. Olyan kombinációról írok, amivel legjobb formáját hozta. Árához képest mélye gyors, közepek alig szinezettek, magasok rendben vannak. Frekimenete kissé V alakú, sebessége, felbontása használt áráért kimagasló. Tere reális, pontos, közepes távolságról szól.
Stílusok: nem válogatós, szinte minden stílus jól áll neki.
Picit szigetel

Stax SR-Lambda Nova Signature. Nagyon kényelmes, de bűnranda. Rettentő érzékeny dacra, erősítőre, szoba szinére. Gyors, pontos, természetes.
Frekimenete: alapvetően lineáris, pici magas kiemeléssel. Mélyre megy, általános felbontása nagyon jó. Tere kissé kétoldalas, széles, viszont pontos. Mélységérzet reális.
Alapvetően tipikusan semmilyen fejes, amig fejen van, szórakoztat, zenél, utána meg alig emlékszik az ember, milyen a stílusa. Próbál nem belenyúlni a zenébe.
Kis bitrátás mp3akat bünteti, a nagyon rossz keverésű zenéket az ember szereti átlépni. Legalább közepes minőségű zenékkel viszont hosszan hallgatható.
Stílus: teljesen mindegy,mit kell játszania, stílusfüggetlen.
Nagyon picit szigetel.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Így 4 után is már szerintem látszik, hogy talán jobb lenne valamennyire sablonozni, értem ez alatt, hogy legalább 6-7 szempont alapján, röviden jellemezni, és mindegyiknél következetesen. Ezzel sokkal jobban összehasonlíthatóvá válnak a laikusoknak, meg kevésbé tud az ember részrehajló lenni, mert így könnyen át fog csapni szubjektív irányba, ami nem rossz dolog, csak az legyen a végére egy külön szempont.

Valahogy így lehetne szerintem jól:

Kialakítás: teljesen nyitott/nyitott/zárt
Érzékenység: mennyire könnyen hajtható, mennyire igényes az erősítésre meg ilyenek
Karakter: mi a jellemző rá úgy általában, pl. sötét vagy világos, mélyorientált vagy középcentrikus stb.
Tér: milyen jellegű a tere
Kényelem: adja magát
Anyaghasználat: felhasznált anyagok minősége, összeszerelés minősége, tartósság, gyenge pont
Szubjektív vélemény:
Favorizált erősítő/DAC párosítás:
(+kerülendő erősítő/DAC párosítás)

Az utolsó kettőben ki lehet bontakozni szubjektívan, a fentieknél meg szerintem célszerű lenne objektivitásra törekedni.

[ Szerkesztve ]

üzenetek