üzenetek

hozzászólások


domos
(senior tag)
Blog

Tévedésben vagy.


klambi
(addikt)

Mert különböző hardverváltozatokon futtatod a rendszert. A bitlocker nem csak titkosítja a rendszermeghajtót.
Folyamat be kellene írnod az istentelen hosszú kódod. [link]

Próbálj meg pl bitlockeres gépen bios frissíteni, nem fog továbbengedni boot után.


#79335424
(veterán)

A Linuxok live - ban is tudnak futni. Ajánlom a Puppy -t. Alapértelmezett működése az, hogy betöltődik a RAM - ba, és onnan fut. Nem kell hozzá ilyen űrpendrive.


Romvr
(őstag)
Blog

Easy 2 Boot + RMPrep USB + NTFS + Live Linux + # GB casper-rw labelled efs2 container = Live linux ami tetszőleges méretű maradandó tárolóval rendelkezik. Ha valami elromlik benne akkor csak kicseréled alatta a casper-rw-s fájlt és kész is. Ráadásul backupot készíteni is egyszerű mert csak copy-paste a fájlon. :)


(#17) Forestal
"azért ezt a kb. 3 méteres röptetést ne rendszeresítsd nála - bármely tanusítványa is van nekije :D"
Táskából vettem elő de kicsit nagyobb lendülettel sikerült és megtartva a röppályáját folytatta az hiperbola ívet míg 9,81m/s^2 gyorsulással el nem érte a petrolkémiai termékből készült, tűzálló, ipari talajborítást nagyjából 4,5m negatív színt-különbséggel.

Másszóval: Véletlen leejtettem mert ügyetlen voltam. :DDD


(#15) origami
"én sem értem, miért nem kikapcsolhatóra csinálják ezeket. Nekem márkás USB töltőm van 2.1 és 1 A töltéssel és olyan kék fényt áraszt, hogy többször hittem már azt, hogy a monitort bekapcsolva hagytam, pedig 2 szobával odébb van bedugva."

Szerintem így szórják ki a nagy fényerejű rajtuk maradt LEDeket, mert külső vinyóban, mobile rackben, routerben, gépházban...stb-ben is az 1000 Lumenes ledek vannak. Mindegy hogy kínai vackot, vagy márkás akármit veszel. A LED ugyanaz.


(#13) klambi
"Amúgy kényelmi szempontból sem elhanyagolható a hordozható rendszer, adatbiztonság szempontjából azonban -1. (kivéve jelszavazva, de az jó trükk lenne)"

Windows 10 to Go >> VHD >> Bitlocker >> Van egy titkosított adattárolód. Tény hogy maga az OS ettől még megnyitható és macerálható de a védett tárolód már nem. Ott tartod a HR adatokat, meg amit a pornhubról töltöttél, a többi mehet máshova. Meg eleve ha a zsebedben hordod a pendrive-ot akkor ritkán veszik el. :U


#79335424
(veterán)

A Puppy ezt alapból tudja. Első leállításnál rákérdez, hogy hova kéred a mentésfájlt. Akár írható CD -re is kimenti, és a következő boot -nál betölti (vagy nem. Ez opcionális).

[ Szerkesztve ]


seniman
(addikt)
Blog

Ne adj ötleteket a gyártóknak. :Y


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Nem rossz, de lehet egy M2 - mSATA SSD-ben és egy kisméretű keretben látnám a lehetséget.

Félmagas M.2 + egy ilyen

Árban lehet jobban jövök ki. Persze ki úgy, ki így :R

40 ezernél ,ha mondjuk cégesre veszem, akkor egyértelműen ezt veszem, és nem bajlódok a dologgal.

Erről a Win-To-Go-ról szívesen olvasgatnék még, lehet megfelel az elvárásaimnak

[ Szerkesztve ]


Romvr
(őstag)
Blog

"Erről a Win-To-Go-ról szívesen olvasgatnék még, lehet megfelel az elvárásaimnak"

Amúgy igazából annyi hogy Windows 8 -tól felfele minden Enterprise verzió rendelkezik olyan lehetőséggel hogy megfelelő sebességű USB egység alkalmassá vált a teljes rendszer telepítésére.

Annyi hogy csak Secure Boot nélküli Legacy (talán már UEFI is) gép képes betöltődni róla. Lényegében olyan mintha a gépedben lévő SSD-t átraknád egy másik gépbe. Csak itt USB-ről történik a bootolás.

A Cikkben említett Pendrive például semmivel sem lassabb a hétköznapi alkalmazások futtatása terén mint egy SSD-vel szerelt laptop. Egyedül csak extrém esetekben veszed észre hogy nem annyira gyors, de fényévekkel jobb mint egy külső HDD.

"Nem rossz, de lehet egy M2 - mSATA SSD-ben és egy kisméretű keretben látnám a lehetséget.
Félmagas M.2 + egy ilyen"

Ez is egy megoldás igen. 256-os M.2-es alacsony profilu modult lehet már 30 ezer magasságában kapni. Viszont ez a verzió bár méretben már jobb mint egy külső SSD, de strapabírásban már aligha... bár a puding próbája az evés :U


domos
(senior tag)
Blog

Most nézem ezt a Windows 10 Education is tudja, lehet teszek vele egy próbát.


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Koszi, vmi ilyesmire gondoltam nagyvonalakban.

:R

Igen, a strapaban ez veri, tény :R


origami
(csendes tag)

"Viszont ez a verzió bár méretben már jobb mint egy külső SSD, de strapabírásban már aligha..."

Lehet, hogy ide off, de érdekelne, hogy miért gyengébb strapabírásban az mSATA SSD tokban egy külső SSD-nél (vagyis egy SSD-nél tokban)... :R


King Unique
(titán)
Blog

"Eddig csak egy Xeon processzoros Mobile Workstation-ben mértem 340MB/s környéki Seq olvasási sebességet, szóval az "up to 400MB/s" kicsit túlzónak tűnik. Talán laboratóriumi körülmények között lehetséges, ha a bolygók megfelelő együttállása is kedvez. Az írás tekintetében szintén nem láttam sehol 190MB/s-t, a maximum a 165MB/s volt."

Egy USB 3.0/3.1 eszköz maximális sebessége csak UASP (USB Attached SCSI Protocol) módban érhető el. Ezt pedig az adott OS-nek is támogatnia kell, ami natívan pl. Windows 8.1/10 alatt teljesül. A CDI screenshot alapján ez nálad is ok. Valamint az egyes tesztprogramok eredményei között is lehetnek különbségek. Mindezt például a korábbi külső SSD tesztem is jól szemlélteti.
Külföldi oldalak tesztjeinél hozza az elvárható értékeket a cikkben említett pendrive 128 / 256 GB-os modellje is —► teszt 1 | teszt 2. Persze ez függhet az adott hardveres / szoftveres környezettől is. Illetve a gyári max. értékek elérése is leginkább csak üres / kevés adatot tartalmazó állapotban lehetséges.

Amúgy még mindig a Mushkin a csúcstartó, ahogy nézem —► [link]. :)

Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

Jó dolog a WTG, csak annyi a szépséghibája, hogy kizárólag Enterprise / Education OS + Enterprise ISO kombó esetén használható. Külső programoknál viszont nincs ilyen korlát és szépen megcsinálják lényegében ugyanazt —► pl.: WinToUSB | Rufus | PWC.

(#29) domos:
Az Education tartalmazza a WTG funkciót, de létrehozni nyilván csak Enterprise ISO-ból engedi —► [link].

(#1) VIC20:
Linuxokat általában kapásból lehet USB-eszközre is telepíteni —► [link]. Bár egy pendrive esetén nem árt odafigyelni ezekre.

(#23) Somatom:
Legacy boot mód még ok vele, de az UEFI már problémás lehet.

[ Szerkesztve ]


Blindmouse
(senior tag)
Blog

Igen, az esetek 90%-ában teljesen felesleges a sebesség. Én is vettem egy 64 gigás Sandisk extreme-et. Első másolásnál rájöttem, hogy úgyis a HDD sebessége korlátozza le a másolást, az SSD-men meg nincs másolandó adat.


VIC20
(őstag)

Köszi szépen az infót! :R


exabit
(tag)

Nekem egy Verbatim, egy PQ, egy Kingston, meg valami noname márkájú pendrive-om halt meg míg a mobil rack a mozgó alkatrészek ellenére folyamatosan kiszolgált ezek alatt.


Krill77
(őstag)

Leszallt a repülőgép. :D Jót nevettem. Egyébként jó kis cucc bár fura, h igy felmelegszik.


domos
(senior tag)
Blog

Miért lenne fura hogy melegszik?

üzenetek