üzenetek

hozzászólások


zoli03
(őstag)

Egy képet nem tudnál beszkennelni, hogy milyen minőségű a szkenner része?


sanzi89
(addikt)
Blog

:R


afterburner_
(őstag)
Blog

na igen, én anno nagyon szépen megszívtam egy panasonic lézer faxxal, hozzáteszem akkoriban nem igazán néztem utána a fogyóeszközöknek, és amikor dob cserére került volna a sor, bizony 40000 ft kicsit leültett, a gép volt 90.000, bár abból lehetett sejteni hogy nem lesz hozzá olcsó semmi:-)) nem azt mondom, relativ olcsónak tűnt akkoriban a nyomtatás , de mikor ezt cserélnem kellett volna baromira nem jártam volna jól. azóta persze néztem vannak szinte fillérekért lézer nyomtatók, olcsó fenntartással...

mindenesetre én a tintásakat jobban preferálom, egyrészt sokat nyomtatok fotókat, nem tudom ezt a lézer milyen költséggel hozza ki , minőségét tekintve (javítsatok ki ha nem így van, de azt hiszem a tintás gépek szebbek ilyen téren) ,

egy tintasugaras Canonnal, ha az ember ráköt egy cisst, élmény a nyomtatás:-) akár 400-500 A4-es fotót is ki tudok szórni, egyetlen töltéssel, sőt akár menet közben is tölthetem a gépet + a fej ha jó tintával használja az ember, nekem például 3-4 litert is elnyomtat. szóval ha így számolok kb 1 A4-es! fotó 5-6 ft-ra jön ki! ha mondjuk beleszámolom a fej árát durván 5000 lap után cserélhető, akkor az +2 Ft kb oldalanként 10*15-ös kép pedig kb 1-2 ft-ból megvan

innentől kezdve ha doksiról van szó még többet kibír a fej, akár több 10000 oldalt is. úgy meg egy dokumentum nyomtatása, 0.3 Ft körüli , ezzel tutira nem tud versenyezni egy lézerrel, mert gondolom azért ott ha nagy mennyiségű doksinyomtatásról van szó akkor a tintás felejtős:-) de mindenesetre aki fotót nyomtat, szerintem jobban kijön egy tintasugaras géppel. DE! ehhez persze több dologra oda kell figyelni, sajnos ilyen a nyomtató vásárlás ( Canonok jelentősen sokkal többet bírnak mint a konkurens, hp, lexmark, stb gépek), száradás, a tinta minősége , és egyéb apró trükkök, ha ezekre odafigyel az ember, nem sok pénzből, egy elég frankó kis otthoni , olcsó fenntartású fotólaborra tehet szert:-)))

[ Szerkesztve ]


janos666
(nagyúr)
Blog

Hasonló került a polcra karácsonyi ajándék címén (a software és a külső azonos, a típusszám magasabb, és van kártyaolvasója...).
A software bőven elég jó egy ilyen eszközhöz, kellemesen meglepett, hogy még színprofilokat is mellékeltek hozzá, és a scannelt előképet a monitor színprofilja szerint tudja megjeleníteni, majd beágyazza a mentett fileba a megfelelőt, stb...
Elsőre nagyon tetszett a festékkezelése is (4 külön kazetta a CMYK-ra), viszont hamar ki is fogyott a fekete (nem az, ami mellé volt csomagolva, az tényleg csak egy pár oldalas "teszt" patron, hanem az első rendes Epson kazetta). Az első cserével még viszonylag sokat is kellett szórakoznom, de azért sikerült anélkül, hogy elő kellett volna venni a papírjait. :DDD

Na, de ez után jött a lényeg: szétszedtem az eredeti Epson kazettát, és röhögni támadt kedvem. Eleve lejön róla egy szép kis fél-keret, aminek gyakorlatilag semmi haszna, egyszerűen lepattan, és alatta újabb réteg műanyaglemez van. A másik oldala viszont gyakorlatilag védtelen, ott nincs az oldalán egy réteg műanyaglemez sem, csak a felragasztott fólia, amit nagy nehezen felszaggatva/vagdosva az ember elé tárul a csoda, miszerint a kazetta fele eleve körbekeretezett levegő, a maradék tér kb harmadát a festéktovábbító kis motor foglalja el, és aköré van löttyintve egy kis tinta. Totál beszarás ez az egész, mintha direkt poénnak szánták volna. (Épp a merev oldalfal felől van egy lapattanó műanyaglemez, így erről az oldalról két rétegű, a másikról pedig szabadon van a fólia, ami mögött már a festék lötyög.)
Az is érdekes, hogy odabent egy rakás szabad hely körbe van zárva levegőnek, hisz elvileg rendes patront vettem, nem félig töltöttet. De amúgy is, az lenne logikus, hogy egyforma kazettákat használnak, és amit félig töltenek, abban zárják el utólag a fölös területetet (vagy úgy hagyják, hisz mikor teletöltik, és fogy, akkor is lesz, mikor már csak félig van, és akkor is működőképesnek kell lennie, míg kifogy...), de nem, itt eleve így van legyártva a keret, nem pattan ki a fal, vagy ilyesmi...

Szóval ez az Epson festékkazetta egy vicc. Bár legalább nyomtat, és egész olcsó.
Most valami nevetségesen olcsó, utángyártott univerzális kazettát vettem bele, majd szétszedem ezt is. Valahogy az a sejtésem, hogy ebből hiányzik majd a levegőnek kiparcellázott rész, és festék nyomát viseli majd az egész belső terület.
Ja, és ezen a kazettán eleve van utántöltő nyílás is. :DDD

[ Szerkesztve ]


biker
(nagyúr)
Blog

otthonra csak jó tintásat.

pl canon MP520/530/540 MFP-k gyári 3200Ft-os feketével mennek 470 oldalt, utángyártott csipes 1000Ft, nem csipes 300Ft.
most kb 10.000 oldalnál járunk, és a fej kiváló, nem csíkoz, semmi gond.

otthonra nem tűrnék meg egy laser-t a maga 6-800-1000W-jával :)


janos666
(nagyúr)
Blog

1000W? Miről beszélsz te? Az egy villanyboiler, vagy egy megtermett mikrosütő, nem nyomtató. :DDD Ha ennyire ráparázol, szerintem nézd meg fogyasztásmérővel, mert valahogy nem hiszem el, hogy tartósan ennyit fogyasztana egy ilyen kis eszköz, és mégsem gyullad lángra 20-30 oldal után. :))

[ Szerkesztve ]


biker
(nagyúr)
Blog

Konica színes lézer, pl
Teljesítményigény:
400 W (nyomtatás)
140 W (üzemkész)
14 W (energia takarékos)

de az ex-céges színes multifunkciós konica ezt duplázta a scanner állandóan égő lámpájával.

ha viszont leültetem standby-ba állandóra, akkor meg 1-2 perc mire üzemkész.
a "vasaló" ami benne van, bizony fogyaszt rendesen. és lassan melegszik fel.

egy random Canon termék:
Teljesítményfelvétel
Maximum: kb. 1200 W
Készenléti üzemmódban: kb. 20 W
Alvó módban: kb. 3 W
Jellemző átlagos energiafogyasztás (TEC): 1,321 kWh/hét

ugyanez egy modern tintasugaras MFP esetén (pl canon MP550)
Energiafogyasztás
Készenléti állapotban: kb. 1,9 W (ha a lapolvasó jelzőfénye ki van kapcsolva),
Kikapcsolt állapotban: kb. 0,5 W,
Másolás: Kb. 14 W¹

bocs, de üzem közben kevesebbet eszik egy ilyen, mint a laser standby esetén. :(
Ez lehet valakinek mindegy, nekem nem.

------------

most mindjárt jöttök a FF keveset fogyasztó gépekkel, bár azok is 10-20x annyit esznek mint a tintások, de ugye nem baj, hogy ha egy színes fotónyomtatót nem egy sz..os FF lézerrel, hanem egy vele ekvivalens színes lézerrel vetünk össze? :)

[ Szerkesztve ]


mephi666
(nagyúr)
Blog

itt nálunk a mellettem levő hp p3005n 600w-ot eszik, standby-ban meg 9-et... havi szinten párezer oldal kijön belőle... (van, hogy napi szinten etetjük 500-as csomaggal)


biker
(nagyúr)
Blog

de gondolom most a munkahelyedről beszéltél, és nem otthon nyomsz ennyit :)
mert hogy mi OTTHONI használatról érveltünk itt, nem irodáról.
Irodában van egy Samsung 1640 a kis irodában, a számlázás/titkárságon meg egy Kyocera FS2020D :D


janos666
(nagyúr)
Blog

Jó, de otthon nem kell 24/7 bekapcsolva és bemelegítve tartani. Ha tudod, hogy nyomtatni akarsz, akkor benyomod, ráérősen bemelegszik, míg megnyitod a nyomtatni valót, és beállítgatod a nyomtatási paramétereket, nyugtázod, ha kell, még várakozik egy kicsit, kijön a lap, kikapcsolod, kész.
Ha mégis random nyomtatgatsz a hét 5-6 napján, véletlenszerű időpontokban, és nem érsz rá bedobni őket a windows ütemezőjébe, megvárni mondjuk a nap végét, és kiköpetni vele egyszerre, akkor viszont sokat nyomtatsz, és ez esetben azt is bele kéne kalkulálnod, hogy mennyibe kerül a áram, amit megeszik az üzemkészen tartással, és mennyibe kerül a festék a tintasugarasba.


biker
(nagyúr)
Blog

teljesen mindegy, milyen módot nézünk, ha alvó módban 6x, készenlétben 10x, és nyomtatás alatt 40-80x annyi áramot fogyaszt, akkor nincs mit figyelembe venni.

amúgy én amikor nyomtatni akarok, akkor megnyomom a nyomtatón a power gombot, majd elküldöm a nyomtatásra a doksit, mire megformázza a gép (5-8mp) addigra már húzza is a lapot.
reggel van kb 10-15 percem indulás előtt emailt, meg pár dolgot nézni, ha ekkor akarok valamit nyomtatni, akkor idő pont nincs.

És általában akkor akarok nyomtatni, amikor kell a papír, nem a nap végén egyszer, és mijazawindows? :)

egy színes laser még készenlétből is fél perc, mire elkezd nyomtatni, mert felfűti a dobot, megforgatja a 4 dobot, majd elkezdi a nyomtatást.

Tintasugarasba (mármint amit használok, abba) gyári patronnal 3200Ft/470 lap =6,8Ft/lap
ut.gy. amit használok, 1200Ft/450lap=2,6Ft/lap
csip nélkül 390Ft/450lap=0,8Ft/lap

Egy átlagos FF laser, pl a samsung 1640-ünkbe ut.gy toner 8500Ft 3000oldalra, ez 2,8Ft/lap
még mindig, drágábban is nyomtat, és többet is fogyaszt. gyári toner pont a duplája


janos666
(nagyúr)
Blog

Úgy értettem azt számold ki hány forintba kerül egy kilowatt, és mennyit kajálna be nálad havonta egy lézernyomtató.
De jó, elhiszem, hogy az utángyártott, utántöltött patronokkal még a festék is egálra, vagy olcsóbbra jön ki tintasugarassal, bár a minőséget ilyenkor már kétségbe vonom.
Szóval, nálam a tintasugaras sincs 24/7 bekapcsolva, csak akkor nyomom be, ha kell. (És nem is azért, mert spórolok az árammal, az asztali gép megy reggeltől estig, és ha játszom, akkor zabál mint a tehén, de ezt kb. leszarom ilyenkor.) Illetve nem próbáltam még otthon élesbe, de szerintem lézerrel is megoldható azért, hogy akkor kapcsolod be, mikor kell. Reggel addig eszel-iszol, fogat mosol, felöltözöl, stb. míg felmelegszik, és kiköpi a lapokat, aztán kikapcsolod...
De jó, te tudod, neked hogy jobb, csak kicsit meredeknek éreztem, hogy szerinted mindenképp olcsóbb a szumma egy lézernyomtató.

[ Szerkesztve ]


biker
(nagyúr)
Blog

nem érted? akárhogy számolod, TÖBBET enne.

akinél a teljes lakás világítás kevsebb, mint 100W a ledeknek és egyéb takarékos izzóknak köszönhetően, azt szerinted érdekli, ha 10x annyit fogyaszt valami? igen. érdekli.

ha a tintás megeszik 40Ft-ot, a laser 400-at, ennyi, mit számoljak még?

és az 1200Ft-os nem übergagyi patronnal szépen nyomtat, a 300-assal már nem igazán.
de még ezzel is pont az utángyártot toner árával van egálban.


anjani182
(őstag)
Blog

Úgy látom elég nagy vitát kavar a patron téma...

Nekem itthon egy Canon IP4600-as nyomtatóm van. Le kell szögeznem, hogy nem dísznek vettem, csak fotókat nyomtatni kell, meg néha pár dokumentum. Én csak eredeti patronnal etetem, és az egyik legdrágább papírral, nekem fontos a minőség, és hogy 20 év múlva is ugyanúgy nézzenek ki a képek!

Az eredeti patronok saccra 13-14 ezerből megvannak, 5db-ról van szó, viszonylag nagy töltő tömeggel!

A tintasugaras nyomtatás soha nem a gazdaságosságról szólt, én SOHA nem tennék bele gagyi 500 Ft-os utángyártott kitudja milyen tintát...gondolom senki nem hiszi azt, hogy az eredeti tinta és a gagyi megegyezik! Persze jó az is valamire, csak nem arra a célra amire nekem kell.


blueMerle
(veterán)

Igen, az IP szériába a Canonnál viszonylag nagy töltöttségü patronok mennek /9ml/ és itt az 5 db megvan ahogy írtad 14k körül.

Az Epson T07xx szériás patronokkal egy "nüansznyit" más a helyzet. Ebböl csak 4 darab kell viszont az eredeti darabja 2500 Ft /esetleg 2000 nagyon nyomott áron/ ami így 9-10 000Ft. A 3 szines töltömennyiség, most kapaszkodj: 3,5ml!!! a fekete 7,4ml. Ez fasorban sincs a Canon 9ml patronjaival. Úgyhogy ha valakinek fontos az ultra nyomatminöség, és emberi áron akar nyomtatni akkor NE vegyen Epsont. Aki megelégszik a közép-magas minöséggel annak viszont kitünö választás, ugyanis fillérekért tud így szinesben nyomtatni. :U


lorenzen
(aktív tag)
Blog

Az Epson T07xx szériás patronokkal..

Miért a kicsi patronokat veszd?
A T1001, T1002... Ugyan olyan, de dupla mennyiségű tintával vannak töltve. Alig drágább a T07x szériánál. (Benne van a kézikönyvben, mint lehetséges alternatíva.)


biker
(nagyúr)
Blog

CLI-8 PGI-5 sorozat:
színek: 13ml / darab, fekete 26ml :)

az újakba 520 ill 521 jelű patronoknál fekete 19ml, színes 9ml
és csak a max 1,5éves IP/MP felső sorozatba megy 5 patron, korábbiba négy ment.


anjani182
(őstag)
Blog

Ez így igaz, de akkor is jóval több van benne, mint az Epsonokba és HP-ba.

Egy ismerősömnek olyan HP-ja van amibe a 21-es fekete megy, ez 5ml, most besz*rt a nyomtatója vett egy újat, amibe valami 300-as megy, ez 4ml. :DDD


Csepy
(senior tag)

Én anno véletlenül bukkantam rá egy Brother DCP-135C multifunkciósra, ami messze a legjobban megéri ebben a mezőnyben.

Maga a cucc 14.000.- volt és az utángyártott (Orink) pantron-szett bele 3.000.- Ft, de mindegyik szín és a fekete is 35ml-esek. Sokat soktam nyomtatni/fénymásolni, lévén tanárember vagyok, de 2 év alatt összesen 2x kellett eddig pantront cserélnem, akkor is csak feketét, mert a színek még mindig az első szettből vannak bent, pedig bőven használom azokat is... :K

Ja, és nincs chip mizéria, meg emiatti üzenetek, meg rossz tintaszint-visszajezés és a készülék még magyar menüs is.

Ezek után nem kérdéses, hogy iszonyat jó tintás multisok ezek a Brotherek.

Regards: Csepy

[ Szerkesztve ]


blueMerle
(veterán)

Nekem is van otthon egy HL-2032 lézeres mono, és nagyon elégedett vagyok vele. :K Sajnos hálózati adf-es multi brotherböl nagyon drága, így maradt az epson.


ProEvoFan
(nagyúr)

köszönöm a tesztet!!!
tagnap elolvastam és meggyőztél :R
most jöttem haza a boltból, hónom alatt egy ilyen nyomtatóval :C
én 12250 csúnya magyar forintért vettem


Thrawnad
(senior tag)

Érdeklődnék hogy az Epson SX115 élettartam számlálóját ki lehet-e ütni mint a régiket?
Az SSC utility nem kezeli sajna :(
Thrawnad

üzenetek