[Re:] [erdoke:] Zsírtörténeti kitekintő - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


P00By
(nagyúr)

Az jó lesz :R :D


Polllen
(nagyúr)
Blog

Jó írás lett, még egyszer el kell majd olvasnom, h a kémiai rész összeálljon, nálam ez kimaradt. Viszont nyugodtabb lettem, az édesapám hentes volt az utolsó válságig, így húst szalonnával, sonkával és húst ettünk. Nem lett elcseszve a fiatalkori étkezésem annyira. :P Bár édesanyám meg pék volt, szóval fehér kenyér is csúszott le rendesen a töpörtyű mellé, de a reform konyha kimerült heti egy főzelékben(ekkor is volt hús)...

Mondjuk most is hasonló étrendet követek, csak a sertést felváltotta a csirke...(meg sok nasi)

[ Szerkesztve ]


erdoke
(titán)
Blog

Jó a csirke is, csak vastagon kell rá nyomni a tejfölt és/vagy a vajat. :K A csirke komoly hátránya, hogy kevés az esze. Amit szó szerint értek. :D


Polllen
(nagyúr)
Blog

Vajat/margarint nem eszek, csak ha ételbe belefőzik. Tejfölt viszont magában is szoktam :B


erdoke
(titán)
Blog

A jóféle vaj pedig finom tud lenni. Ajánlom a Kerrygold ír vajat, az garantáltan legelésző tehénből jön. A margarint szóba se hozzuk, pusztuljon az összes társával együtt!
Tejfölből nálam a Zott a befutó, persze nem a zsírszegény, light és hasonló kiherélt változat. :N
Szégyen egyébként, hogy külföldön gyártott tejfölt kell ajánlanom, de ha egyszer a kommerszek közül a legfinomabb. :B
Szerk: Ezt ellensúlyozandó habtejszínből a Milli 35 %-osát javaslom kipróbálásra. A kb. 1 dl-es hosszú kávéba nagyjából ugyanennyi tejszínt szoktam önteni, szigorúan a zsíros fajtából, és természetesen cukor, ill. édesítőszer nélkül.

[ Szerkesztve ]


Ringman
(nagyúr)
Blog

zott tejföl valóban jó, elüt az átlagtejföltől - kicsit savanykásabb és folyósabb.

van olyan tejszín, amiben nincs plusz adalékanyag - keményítő/állagjavító? pl. szentjánoskenyér-liszt, guargumi, stb


Polllen
(nagyúr)
Blog

Pirítóssal majd kipróbálom, másra nem szoktam rakni vajat. Persze ott is olyan vastagon kenve, hogy látom alatta a kenyeret. :DDD

A tejföllel nem vagyok túl válogatós, inkább magyar termékeket szoktam választani, de kipróbálom.
Viszont a tejjel és a natúr joghurttal már igen, abból nagy mennyiségben fogyasztok. Joghurtból szerencsére találtam helyi őstermelőt, de boltból max cserpest tudnám ajánlani. Tejből szerencsére van választék.


erdoke
(titán)
Blog

A vödrös Zott szinte mindig a közepén tartalmaz egy jó adag savót, amit én le szoktam róla csapolni. Belenyomom a vödör oldala mentén a kanalat, felbugyog a savó, leöntöm. Utána már nem sokkal folyósabb, mint a többi.
E407 (karragén) a legtöbb dobozos tejszínben ott van, hirtelen nem is tudnék olyat mondani, amelyikben nincs. Szerintem kis mennyiségben a kevéssé problémás adalékok közé tartozik.

(#47) Polllen
A pirítóshoz még nem jutottunk a sorozatban, de tömören az emberiség legnagyobb tévedésének tűnik a fűmagok fogyasztásának rendszerbe foglalása.
Tejet én nem tudok inni, bár nyers formában nem mostanában próbáltam. Joghurtból szintén a Zott görög jött be, 10 % zsír. :K


Ringman
(nagyúr)
Blog

én simán elkeverem, nem zavar (sőt ezt szeretem benne), hogy savanyú.

a lidl tejföl szerintem egész jó. (20 %-os piros - Pilos márkanevű)

+ a bakony jó még, de az meg vagy 20-30%-kal drágább szokott lenni, mint a többi.


erdoke
(titán)
Blog

Ha savanykásabbra vágyok, akkor ott a görög joghurtjuk. A tejfölt általában vagy valami diófélével, vagy kisütött disznópörccel szoktam fogyasztani.
A Pilos tejfől nekem kifejezetten nem jött be, kellemetlen mellékízt adott. Persze én nem főzni használom, natúr válogatósabb az ember.
Sajtokról és étcsokikról lehetne még hosszasan értekezni, ami a finom zsírokat illeti. Amit viszont végképp nem értek: miért ennyire ritka a normális szalonna és bacon?


Polllen
(nagyúr)
Blog

Mit értesz normális szalonna alatt? :)

Egyébként voltam ma vásárolni, bedobtam egy zott görög "jellegű" natúr joghurtot a kosárba. Még nem kostoltam, de fenntartásaim vannak a tejszín miatt.

Nem azért mert ne lenne finom, hanem azért mert milyen tejszínből is... Semmi info a dobozon. De legalább nincs rajta, h tejpor. Falnak megyek tőle.


erdoke
(titán)
Blog

Alig találni pl. nátrium-nitrit mentest. Márpedig ha sütni akarom (bacon & eggs, nyami), akkor a nitrózaminok keletkezését célszerű kerülni, ami a nátrium-nitrit kerülését is jelenti egyben.


Polllen
(nagyúr)
Blog

Jó hentes és/vagy házi szalonna és sonka vásárlás megoldja ezeket a gondokat.

Sajnos a nátrium-nitritet nem csak szalonnához, de a kolbászokhoz is bőséggel használják.

[ Szerkesztve ]


erdoke
(titán)
Blog

Nem lenne nagy gond a nátrium-nitrittel, ha nem nyomnák az összes húsipari terméket tele, és ha az emberek ennének mást is. Különös problémát viszont elsősorban akkor jelent, ha sütésre kerül az ezt tartalmazó hús vagy szalonna. Ugyanis ilyenkor reakcióba lép a termékben található aminosavakkal, és rákkeltő nitrózaminok keletkeznek. A virsli főzésre talán még OK, de sütni már nem lenne szabad. Sajnos kevesen vannak tisztában ezzel, ahogy a vegyszeresen kivont növényi olajok különösen magas PUFA tartalmával, és azoknak nem létező sütési hőstabilitásával is. :(


Ringman
(nagyúr)
Blog

szinte vadászni kell bármilyen színvonalas előrecsomagolt húskészítményt.

főleg amíg 100 gramm füstölt/szárított áru kevesebb, mint 100 g nyers húsból készül...


enterlaci
(senior tag)

Köszönöm a cikket! Nagyon jó, hogy ilyen érthető és sok információt adtál. Először a szövegtördelés picit kényelmetlennek tűnt, de az olvasmány vitt magával!

Mivel melóban vagyok még, majd később, de visszatérnék pár kérdéssel a #14-re, ha lehet!


erdoke
(titán)
Blog

Persze, csak nyugodtan.

Addig is az angolul tudóknak egy friss cikk a Wall Street Journalból:
WSJ: The Last Anti-Fat Crusaders


Norberto77
(újonc)

Izgatottan várom, hogy mi sül ki a végén belőle.
Így elsőre a ketogén diétára tippelnék, amit most csináltam 6 hétig.
És tényleg nagyon hatásos, heti 1 kiló minusz.
És csinálhattam volna még nagyon sokáig, mert egyáltalán nem megeröltető, sosem éheztem.
Akkor volt csak nehéz egy kicsit, amikor a haverokkal pizza-sör vacsora volt, de a feltétekkel is jól lehet lakni.

Én is rendesen utánaolvastam: Lyle McDonald: The Cetogenic Diet - egy bő 300 oldalas irodalom (angolul), de profin elmagyarázza a diéta minden részletét. Annyira belemerültem esténként, azt vettem észre, hogy már hajnal 2 óra van...

Az eredeti ihlet persze az Origo Táfelspiccéről jött: Fogyjunk szalonnával és az azt megelőző sorozat:
http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20120703-fogyjunk-szalonnaval-a-ketogen-dieta.html

És tényleg: kávé tejszínnel cukor nélkül, se kenyér, se tészta, se krumpli és simán hozzá lehet szokni.

Nem akarom ellőni - ha tényleg erről fog szólni a folytatás - de a ketonok voltak a legjobb barátaim, meg a kolbász, töpörtyű és pörkölt.
Ja, és a véreredményem kiváló lett, az erőnlétem remek, sőt elkezdtem edzeni is mellette, hogy még hatékonyabb legyen - bár ezek szerint ez annyira nem is fontos - de ha egyszer jó esik futni egy kicsit...


Balage21
(tag)

Szívesen meghallgatnám hogy milyen ételeket szoktatok fogyasztani reggelire, ebédre vacsorára. Az előbb voltam az egyik ismert üzletlánc boltjában (L**l) és azt tapasztaltam hogy nagyon nehéz olyan ételekhez hozzájutni amik valóban egészségesek lennének. Vásároltam egy Milbona márkájú 82% zsírtartalmú vajat, kíváncsi vagyok a minőségére, bár gyanítom hogy ez is egy saját márkás termék.

üzenetek