[Re:] [föccer:] Lakásfelújítás Vol 2 - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


föccer
(nagyúr)
Blog

Nincs rá 20-25M. :( Szerkezetileg nem rózsás a helyzet, de az elmúlt 7 évben 1-1,5 mm-es repedések nyíltak, ami szerintem tolerálható, nem jelentős. Ezen kívül minden más megoldható.

üdv, föccer


föccer
(nagyúr)
Blog

Bő 15 éve foglalkozom felújításokkal. Menni fog a villany is, saját részre is csináltam már nem egyet. :) Villany nagyrészt a tervezésen múlik, a többi "rabszolga munka". Ha pontosan vannak kiosztva a körök, szépen bevezetékezve minden, szerelvény- és kötődobozok, kötések, védőcsövek, akkor bajom nem lehet :). Villanyórától lesz újra építve az egész. Ami még szakipari meló lesz, az, hogy a villanyórát szabványosítani kell és ahhoz regisztrált szerelő kell.

Víz és fűtés 5 rétegűvel fog menni, az sem egy atomfizika. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]


szaszlaci
(addikt)
Blog

Teljesítménybővítésnél kell csak szabványosítani a villanyszekrényt. Ha a régi szerződés él, senkinek semmi köze, mit csinálsz az óra után.

Az egyébként nagyszerű ötrétegűt átgondolnám fűtésre, miután megnéztem az élettartamot magas hőmérsékleten. Már ha radiátor lesz, és nem padlófűtéssel akarsz bohóckodni.

[ Szerkesztve ]


kenwood
(veterán)
Blog

lesz vele melo rendesen.
ha valoban megvan a tudasod,ugyesseged,igenyesseged a precizebb munkak onallo elvegzesehez,akkor a kulimelot erdemes lepasszolni egyszerubb embereknek. lehet,hogy megsporolosz 10-20k-t,ha te asod egy napig a godrot,vered le a vakolatot,de nem biztos,hogy megeri.
A szakertelmet nem igenylo,de idoigenyes,nehez melok alatt pihenhetsz a "hetkoznapi" melora, vegezheted azt,ami tenyleg draga lenne,ha mas csinalna.
Az alapozasaal mi a terved?
Nem jo,ha 1-2 evvel a felujitas utan elkezd repedezni a festes,par evvel kesobb pedig mar a csempe is hullik le a falrol.


Ghoosty
(őstag)

Elküldenéd, hogy mit találtál az öt rétegű élettartamával kapcsolatban? Mert én 70 fokig 50+ évet látok és nem nagyon szokás 70 fok felett fűteni a radiátort sem.


föccer
(nagyúr)
Blog

Jelenleg még nem tudtam bemenni az elműhöz, azt sem tudom, hogy miért van két mérőóra? Vezérelt, vagy 2 külön mérés folyamatos rendelkezésre állás mellett? Még sok a kérdőjel.

Az 5 rétegű élettartamáról én is szívesen fogadnám az infókat. Marha nehezen tudom elhinni, hogy bármi komolyabb baja lenne.

üdv, föccer


föccer
(nagyúr)
Blog

Alapozással nem tudok mit kezdeni. :( megkapja az injektálást a fal, pihentetem 1-2 hónapot, ami megmutatja, hogy megmozdult-e vagy sem. Amint tudom felragasztom a gipsztappancsokat, az megmutatja, hogy van-e még mozgás vagy sem.

üdv, föccer


szaszlaci
(addikt)
Blog

Az ötrétegű cső egy baromi jó találmány, és simán lehet, előbb dől össze a ház, mint hogy a fűtéscső szétmenjen. Tavaly én is ilyennel szereltem hidegvizet, és ezzel is fogok.
De. Innét kivágtam, harmadik oldal:

Ha jól értelmezem, 60 fokon 49 év. 80 fokon 10 – 20 év. Azután nézd meg, milyen drasztikusan leesik az működési idő Tmax-on, ami 80 – 90 fok! Egy év! (Tmal meg 100 óra.)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy van egy becsült élettartam, jó sok év, aztán egy kicsit melegebb a víz, és hopp, már nagyon alacsony.
Hogy melyik van megadva mondjuk 10 Baros nyomásra, nem tudom, de az alsó az radiátoros fűtésnek nevezi magát, ott meg nem szokott ennyi lenni ugyebár.
Viszont egy radiátoros rendszerben forró víz szokott menni, jó sok órát. Ez meg egy műanyag cső, nem hegesztett, csak odaszorított műanyag tömítésekkel a csatlakozásnál, ahol bizony hiba lehet az évek alatt ilyen forróságban.
Radiátort rézzel csináltam (15 éve ami itt van a szobában) és csinálnék mindig is. Ha nincs elcseszve, az szerintem örök élet.

Föccer, ha a vezérelt áramot nem használod, akkor valószínű minden gond nélkül le lehet szereltetni, hogy ne fizesd az alapdíjat az órára. Szerintem nem kéne, hogy olyankor bármiféle szabványos mérőszekrényt kérjenek, hisz nincs új bekötés, csak kikötés. De ez csak tipp, utána kell kérdezni!
Mert egy szekrény felszerelve megvan vagy száz pénz, és akkor a belső vezetékezést te csináltad, a szerelő meg elfogadta, nem kötöszködött. Mert hidd el, bele lehet kötni. Csak földelt konnektor lehet egy ideje, a vezeték melegedését ugy hozzá kell számolni a biztosítékhoz és terheléshez, a csokiba csak érvégszorítóval teheted be a sodrott rézvezetéket. Azt hiszem, már a mennyezeti lámpát is csak földelt vezetékkel teheted, elmebaj. Nagyfogyasztók külön vezetékkel az óráig, fixen bekötve, szintén ökörség. Ilyenek. De nem vagyok villanyszerelő, viszont ezekért kérdeztem, mennyire vagy képben. Én csak hozzávetőlegesen.
Ha két fázisod lenne, azt tudtommal mindig egy darab, három fázist mérni tudó órával oldják meg.


föccer
(nagyúr)
Blog

Csak földelt konnektor lehet egy ideje, a vezeték melegedését ugy hozzá kell számolni a biztosítékhoz és terheléshez, a csokiba csak érvégszorítóval teheted be a sodrott rézvezetéket. Azt hiszem, már a mennyezeti lámpát is csak földelt vezetékkel teheted, elmebaj. Nagyfogyasztók külön vezetékkel az óráig, fixen bekötve, szintén ökörség. Ilyenek. De nem vagyok villanyszerelő, viszont ezekért kérdeztem, mennyire vagy képben. Én csak hozzávetőlegesen.

Ezek pedig tök alap dolgok. A mostani lakásomba is így van. "csokit" nem is szerelek, mindent wago-val kötök. Minden védőcsőben, mindenhol földelés, és még a nulla is csak az FB táblán van összesítve. És nem, nem elmebaj, hanem élet és tűzvédelmi előírások.


Ghoosty
(őstag)

Én ezt nem élettartamként értelmezem, hanem azt, hogy várhatóan az 50 évből 10 évet lesz 80 felett, 25-öt 60 felett és 14-et 20 felett.


föccer
(nagyúr)
Blog

Én is így értelmezem.

üdv, föccer


szaszlaci
(addikt)
Blog

Úgy látom, igazad van. Ettől én még nem tennék ilyet, de majd az idő téged igazol remélhetőleg.
Van egy vízszerelő ismerős, aki jó sok éve van a szakmában, ha találkozok vele, megkérdezem, mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban. Bár még túl új ez az egész.


föccer
(nagyúr)
Blog

Van egy vízszerelő ismerős, aki jó sok éve van a szakmában, ha találkozok vele, megkérdezem, mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban. Bár még túl új ez az egész.

Kérlek írd meg a válaszát!

:R


Ghoosty
(őstag)

Relatív, hogy mit mondanak újnak, de Magyarországon a 90-es évek elején kezdett elterjedni az 5 rétegű cső. Szóval már ez is alsó hangon 25+ éves technológia.
Az én fűtésszerelőm préskötéses verzióra esküszik azt állítja, hogy még soha nem kellett eresztés miatt javítania.


szaszlaci
(addikt)
Blog

Az oké, de mióta szerelnek ezzel nagyobb számban radiátort? Amit aztán használnak is. Szerintem tíz éve erről nagyon kevesen hallottak érdemben, gyakorlatban.
Ez meg ugye egy öregedő anyag, sőt, több anyag egyszerre, nem olyan egyszerű kitalálni, mi lesz vele, mint mondjuk egy bármilyen fémcsőnél. A műanyag úgy általánosságban meg nem szokta szeretni a meleget (és az UV-t).
Persze én se hiszem, hogy tíz év múlva kipukkad, a rézről viszont tudom (tudott), hogy bírja, tipikus radiátoros felhasználásra való.

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Honnan jött a 20-25 milla? Érdeklődj utána egy 70nm-es ház mennyibe kerülne cakkpakk. 8-9 millió erre a felújításra édeskevés lesz, inkább 12-15 milliót mondanék ránézésre. És még így is csak egy felújított házad lesz. Itt ami ér valamit, a téglák a falban, a többi hulladék.

Szerintem nem sokkal lennél messzebb költségekben egy vadi újjal.

[ Szerkesztve ]


Ghoosty
(őstag)

Állítása szerint 15-20 éve így szerel.
A lágy réznek 60 év a várható élettartama, az ötrétegűnek csak 50, de más az ára és a munkaköltsége.
Ha többféle fém kerül a rendszerbe, akkor meg kvázi galvánelemet csinálsz és valamelyik ki fog lyukadni. Erre tervezésnél nagyon oda kell figyelni.


föccer
(nagyúr)
Blog

Ne haragudj, de kérlek, ne írj ebbe a topikba.

Köszi!

FG


Lauda
(félisten)
Blog

Ahogy szeretnéd. Tapasztalatból írok, de ha nem akarod ezeket meghallani, a te dolgod. Tesómék 19 milliónál álltak meg kb, egy romot újítottak fel. Nagy kár volt, csak erre már későn jöttek rá.

Akkor jó munkát hozzá.

[ Szerkesztve ]


szaszlaci
(addikt)
Blog

Radiátort szerel 20 éve így?
50 év a becsült élettartama! Hideg ágon el is hiszem, a fűtésnél viszont forróság van.

Persze hogy a réznek is vannak hátrányai, leginkább, hogy fájdalmasan drága mostanában. Máshová amúgy se tennék. Viszont az már bizonyított.
Munkaköltség: megcsinálod. Gázlámpa + csővágó + forrasztópaszta + ón + ez-az meg kéne lennie egy húszasból.
Na mindegy, nem meggyőzni akarlak, csak mondom. :)

Lauda: igen, de ezt így kívülről azért nem egyszerű ilyen pontosan megállapítani. Aztán mindent engedélyeztetni, kezdve a bontásival: rengeteg pénz, munka és idő. Nyilván mérlegelni kell, ha már informálódott az ember az adott esetben.

üzenetek