üzenetek

hozzászólások


Immy
(őstag)

Naív kérdés: mekkora a fogyasztása a kütyünek hőmérséklet mérés közben?


Honkydoo
(őstag)
Blog

Jó cikk! :C

A munin elég szimpatikus, lehet hogy utána nézek bővebben is.


Blindmouse
(senior tag)
Blog

A hőmérőnek kb 5 miliwatt, a rPi-nek meg kb 1,8 watt attól függően mi van még rákapcsolva.


zdanee
(őstag)
Blog

Érdekes, de egy kicsit ágyúval a verébre. Erre a feladatra egy ATTiny85 pont elég, még sok is. Ráadásul van beépített hőérzékelő szenzor benne, szóval marad hely egy grafikus LCD-nek is a real-time outputhoz és grafikon rajzoláshoz.

[ Szerkesztve ]


stopperos
(senior tag)
Blog

Így tényleg ágyúval verébre, de ez csak a kezdet. Nem csak ez az egy funkciója lesz. Kezdésnek jó, de ennél sokkal többre lehet használni mind a pi-t, mind a munin-t.


nbg
(senior tag)

Egy kerdes: anno, amig openELEC-kel hasznaltad pi-t, hogyan jatszotta le halozaton keresztul az xbmc a magasabb bitrataju (FHD) filmeket? Azert kerdezem, mert nekem meg az eredeti B-modell van, es ott az usb-vezerlon keresztul implementalt halozat szuk keresztmetszetnek bizonyult, 720p-tol felfele minden szaggatott. Javitottak ezen az 512-es B-s modellnel?

[ Szerkesztve ]


stopperos
(senior tag)
Blog

Szia, a Samsung telefonomon van egy Allshare alkalmazás, ami egy dlna alapú dolog. Ezen keresztül játszottam le a filmeket. Mondjuk lehet 720pnél kisebb volt mnide, ezért nem tapasztaltam szaggatást. (Linux alatt is van amúgy dlna szerver, a minidlna, ezzel ki lehet osztani a mappád olvasásra hasonlóan mint a szambával.)
Az ethernet része nagyon gyenge, tehát 5 MByte/s fölé nem igazán lehet vele menni. Az induláshoz képest már sokat javult a dolog, de még mindig nem az igazi. Javasolni sem tudok más eszközt, mert a BeagleBone Black megy 10Mbyte/s -el, de ott meg a GPU le van csupaszítva és nincsenek benne a dekóderek. Tehát minden másban jobb, kivéve a multimédia.
Esetleg annyit tudok mondani, hogy megpróbálom a napokban egy 1080 as videóval és visszaírok, hogy mi lett az eredmény.


nbg
(senior tag)

Koszonom szepen a probat elore is! :)
Az ize kedveert, megtenned azt is, hogy sd kartyarol is megprobelod ugyanazt lejatszani majd? Hogy tenyleg a halozat e a ludas...

[ Szerkesztve ]


nzozz
(aktív tag)

Üdv!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy hány hőmérőt tud kezelni a RPi? Illetve megoldható-e a mért adatok online elérése valós időben?

Köszönöm


stopperos
(senior tag)
Blog

A kernel modul 10 eszközt fog neked detektálni. Ezt lehet növelni, csak az egyik fájlt át kell írni. Nem tudom mennyit támogat a Dallas 1-wire szabvány, de itt a 14. oldalon 100m Cat5 kábelről és 150 szenzorról beszélnek. De nem olvastam végig, hogy hogyan csinálták.
Egy kiolvasás nagyjából 1 másodpercet vesz igénybe szenzoronként, tehát 10 szenzor 10 másodperc.
Ha online adatok valós elérése alatt arra gondolsz, hogy legyen mondjuk egy honlap/grafikon, amin az adatok fel vannak tüntetve és frissül, akkor azt sokféle módon is meg tudod csinálni. Linkeltem 2 megoldást már az írásban itt és itt. Illetve a munin által generált grafikont, mivel annak neve és elérési útja nem változik, fel tudod bárhol használni, ha az internet felől elérhető a raspberry.
Az első itt-nek ez szerintem az eredménye, a Raspberry Pi fórumban találtam #3682. Érdemes amúgy betekinteni, ott is pörög a hőmérséklet szenzoros téma.


cildren
(tag)
Blog

Helló!
Nekem is az 512MB-os RPi-van, mondjuk nekem XBian van rajta, én hálózaton játszok vele mindig simán tudok játszani 1080p-s kb 10-15gb körüli mkv fájlokat, rendes blu-ray-t valszeg nem vinné. Az elején kicsit gondolkodik aztán megy szépen, nagyon ritkán megáll gondolkodik kb 2-3 másodpercet maximum és megy tovább, de ennyi kép nem esik szét vagy ilyesmi. Illetve szoktam nézni SBS-s 3D-t vagy OU-sat, ott sincs semmi probléma.


zsigus
(őstag)
Blog

Bár nincs RPI-m, és nem vagyok szakértő a témában, de szvsz egy BD-t is el kell vinnie, ha egy 1080p-s mkv-t visz. A BD még nincs is annyira tömörítve mint az mkv, ezért lehet, hogy kisebb erőforrás is kell hozzá.
Arról meg nem is beszélve, hogy gyárilag benne van (elvileg) a decoder/encoder.

"MPEG-2 and VC-1 (with license), 1080p30 h.264/MPEG-4 AVC high-profile decoder and encoder"

De nyilván ehhez szoftveres támogatás is kell.

[ Szerkesztve ]


nbg
(senior tag)

Koszonom, meg megvarom a masik kollega tesztjet is, aztan elfilozok, hogy vegyek e egyet... :)


stopperos
(senior tag)
Blog

A Big Buck Bunny 1080p-vel néztem meg Galaxy Tab Allshare és XBMC között, az elején volt pár akadás. Utánna megállítottam a lejátszást és vártam eg 10-15 másodpercet, és elmúlt minden gond. Szerintem épp a határon van, ha Allhare->Wifi->Rpi eth0-t nézzük. Vezetéken valószínűleg jobban megy.
Összefoglalva: ha hagysz egy kicsi cache-t a lejátszás elején, akkor nem lesz baj.


kromatika
(veterán)

Tetszett a cikk.Gartula.

[ Szerkesztve ]


sad_Vamp
(őstag)

És ha én -sajnos nem vagyok totál benne ilyen elektromos barkács dolgokba, programozásba meg főleg nem (csak forrasztani tudok)- olyat szeretnék hogy idő és/vagy hőmérséklet függvényében szeretnék ki/be kapcsolni egy hosszabítót/áramelosztót? arra van valakinek receptje? :)

főleg az lenne a cél, hogy na most itt befejeztem, de áram jó lenne ha volna még az elosztóban pl 2 órán keresztül, vagy pl 4 órán kerseztül tartsd a hőt 23fok körül... ilyet lehet? :) biztonságosan, és költséghatékonyan?


stopperos
(senior tag)
Blog

Ez nagyjából csak szkript kérdése, az olyan 20-30 sorban megvan szerintem. A ki és bekapcsolást pedig egy GPIO pin kapcsolgatásával + áramkör el lehet intézni. Hogy milyen áramkör/kapcsoló kell hozzá, azt nem tudom, ebben a részben még nem mozgok otthon. De szerintem, ha google-ban rákeresel a "switch 220V raspberry" kulcsszavakra, akkor valaki már úgyis megcsinálta.

Ha a kettőt kell összepárosítani, abban tudok segíteni, de mondom, ez nem olyan nagy ügy szerintem. Ha mondjuk ez a fenti projekt volt mondjuk 3 as szinten a 10 ből, akkor az olyan 3.3-3.5 lesz. Meg persze nagy segítség, hogy a hőszenzorozás már nagyon ki van vesézve, a GPIO lábak vezérlése mégjobban, a 220V kapcsolása gpio lábbal valószínűleg nem annyira, de azért van leírás róla..


sad_Vamp
(őstag)

és ha PI volna használva, akkor tulképp az adatokat el lehetne küldeni Wifin is egy másik gépnek nem?
az gondolom még növelné a szintet :)

Viszont, hogy direktbe tápláljam be a PIbe az megoldható pl 1 monokróm grafikus displayel meg olyan keypaddal?


Tankblock
(aktív tag)

Hello,

BUS-t használ, így az eszközöket egyedi azonosítójukkal lehet megcímezni.

Jó a cikk, gratula hozzá. Nekem csak 1 ultrahangos távolságmérőt sikerült eddig összehozni

C alatt WiringPi -t használva. Az ultrahangos távolságmérő eszköz meg a DealExtreme ről van.


Calibra72
(aktív tag)

" az elem töltőkben használt monitorozó chipek "
Elemet nem lehet tölteni, csak az akkut :)

Amúgy jó a cikk !!!

üzenetek