üzenetek

hozzászólások


moonman
(titán)

"Maradjunk annyiban, hogy az OS X Unix like rendszer"

te, komolyan ezt úgy mondjátok mindig, mintha jelentene valamit. :) a Windows meg NT-like rendszer. :D Windowsban is van ám parancssor (aka. konzol), bámulatos, hogy mi mindenre jó, csakhát a legtöbb ember azt sem tudja, hogy ott van, és akkor PowerShell-ről még nem is beszéltünk. (érzékeltetésképpen: az Exchange Server 2010 teljes(!) funkcionalitása lekezelhető PowerShell-ből, meg ugye ott a Server Core, ahol kapsz egy cmd-t és csókolom.)

[ Szerkesztve ]


alamuszi
(senior tag)

Ebben egyetértünk, illetve a nagy részében. Részben Unix Like ez igaz. Az alapparancsok valóban ugynanazok, mint a Linuxnál is. A Unix szépsége a teljesítménye (HP-UX, Aix lemezkezelése), a Unixok hálózatkezelésében jelentős a teljesítménybeli különbség Nem is kicsit. Amire pl a MacOSX korlátozottan alkalmas. A BSD valóban képes Unixként viselkedni. Valamint a Stabilitásban is vannak jelentős különbségek, persze ezt a grafikus rendszer számlájára lehet írni.

Az utolsó bejegyzés, amire utaltál, na igen, egy olyan embernek aki soha nem dolgozott Unix Like rendszerrel, annak valóban gyors a MacOSX, vagy a Linux, főleg a bootolás. De a Linuxnál pl tényleg nincs lassulás, szemetelés, stb. De a stabilitásban nem értek egyet. A windows ugyanolyan stabil, mint a Macosx.

(#81) moonman : Na igen a Server Core jó cucc főleg a Server 2008 R2-nél. A Windows parancssor sem kutya, szinte minden megcsinálható vele. Jó cucc.

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

Meglátásom szerint akik komolyabban nyúlnak shell-hez azt vagy Unixon, vagy Unix-like-on teszik. Ezt csak azért írom, mert hiába vezérelhetsz te akármit ugyan úgy parancssorból egy win-en ha egyszerűen az emberek nagy része aki valóban használná nem ezt szokta meg. :)

Természetesen mondom ezt úgy, hogy én Windowson elég ritkán használom pontosan e miatt. Ha távolról érek el servereket azok döntő többségben az általam jól megszokott parancsokra hallgatnak(Aix, Debian, Ubuntu, OS X)!

(#82) alamuszi: Nagy részt igazad, van de továbbra is mondom, hogy az OS X is hozható ilyen szintre. Van a háznál egy UI nélküli "herélt" 10.4 server, ami azért elég korrektül dolgozik hálózaton! :) Természetesen itt, egy hasonló konfiguráción futtatott teljes értékű 10.4 server, vagy Windows a viszonyítási alap nem egy célhardver! :K

Azért egy Win 98 nem NT like! :p :P ;]

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

Herélt 10.4 stabilitás:

Welcome to Darwin!
PowerMacG4:~ xero$ uptime
0:38 up 189 days, 16:51, 4 users, load averages: 0.87 0.72 0.68
PowerMacG4:~ xero$

:K

[ Szerkesztve ]


moonman
(titán)

"akik komolyabban nyúlnak shell-hez azt vagy Unixon, vagy Unix-like-on teszik"
miért? Windows-on nem lehet "komolyan" shell-hez nyúlni? :)

"Azért egy Win 98 nem NT like!"
hát a két ág között ugye lényegében csak a név közös, de azért 17 éve van már NT ugye. :)

#84: uptime-ra sosem izgultam, semmit nem árul el a rendszerről.

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

"miért? Windows-on nem lehet "komolyan" shell-hez nyúlni?"
Lehet csak nem olyan gyakori power userek körében sem mint unix vonalon!

Az uptime azért elárulja mennyire megbízható egy rendszer.


moonman
(titán)

"nem olyan gyakori power userek körében sem mint unix vonalon"
megintcsak: miért? alá tudod támasztani? inkább úgy mondanám, hogy Windowson többmindent lehet mmc-ből is összekattintgatni, amihez *nixon már shell-ben kell túrni, mert ott azt preferálják, de ettől még a cmd/PS is sűrűn használt Winen.

az uptime azt árulja el, hogy mikor indítottad újra utoljára. :) ennek nem sok köze van a rendszer megbízhatóságához. van egy olyan, hogy service uptime, az már inkább. mert ugye hiába nem áll le a gép, ha nem elérhető a szolgáltatás, amire való. (100%-os service uptime-ot úgyis csak fürtözéssel lehet bármilyen rendszeren elérni.)


alamuszi
(senior tag)

Alapvetően ez semmit nem jelent, mert ha ez egy LDAP címtárat, plussz dhcp szervert üzemeltető szerver, amin fut FTP, és Web+ Levelezés is, akkor OK, hogy ennyire stabil. De ha csak egy Fileszerver, amin van egy DHCP, akkor meg jó hogy ennyit megy, szóval semmit nem jelent.

Xero:
"Lehet csak nem olyan gyakori power userek körében sem mint unix vonalon!"

Na pontosan ez az, egy valódi Unix nem annyira ismeri a grafilus felület fogyalmát, többek között ebben is különbözik a MacOSX, a többi Unix - Like rendszertől. Ugyan Minden Unix rendszernek a HP-UX-nek is van Grafikus felülete, vagy a Solarisnak is, csak éppen nem sokmindenre használják. Windows alatt, pedig ezt a dolgot nagyon jól megoldották már évek óta grafikus felületen.
Pl ott az AD+GPO páros, zseniális, és főleg grafikusan kényelmes. Ugyan tökéletesen működik konzolból is.

[ Szerkesztve ]


Atom_Anti
(senior tag)
Blog

A recsegő burkolat nagyon durva, de remélhetőleg nem jellemző mindre. Amúgy meg ajánlatos rögtön szétkapni az új gépet megérkezéskor, és e hibákat orvosolhatjuk. Plusz újrapasztázni a procit, GPU-t, egyéb észrevett szerelési hibákat. Sajnos a gyárban alkalmazott mexikói munkások inkább teljesítményre mint minőségre dolgoznak.


domi007
(őstag)
Blog

Alapvetően Kínában rakják össze ezeket a gépeket, de szerintem a hibák teljesen egyediek. Például a legdurvább lehúzós videó elején ottvan, hogy tegnap megjött a csere-gép, és teljes mértékben hibátlan, az összes észrevett hiba csak az első gépnél jelentkezett.

Amúgy ha jól emlékszem HPnak külön Supportja foglalkozik az Envy gépekkel, ami azért mutatja, hogy milyen kategória ez a laptop. Szerintem.

DOMy


mcsabee
(senior tag)
Blog

Egyébként ez tipikus, nem csak a laptopoknál, de mindenhol. Van ismerősöm, aki soha sem venne Sony Ericcson telefont, mert szerinte szar mindegyik. ellenben csak egy volt neki régen, az is 2 év után ment tönkre, és ezért szar az összes. Nekem csak SE telóim voltak, és soha nem volt velük bajom.

Általában egy sorozatról tudni lehet, hogy rossz, vagy jó, vagy esetleg lehetnek hibás modellek, de hol nem lehetnek?


themebuilder
(senior tag)

Részletes korrekt cikk lett! :C


ScrapUnit
(aktív tag)
Blog

Sajnos a HP Envy gépek az árukhoz képest elég szerény felszereltséggel vannak a piacon. Ez még mondjuk elmenne szódával, de én már láttam a legújabb Envy 17-et is és erről a gépről is el tudom mondani, hogy épp úgy felforrósodik az alja a hővezető cső környékén, mint a kisebb testvéreinek. A mobil i3, i5, i7 procik nagyon fel tudnak melegedni még netezés alatt is, pláne ha még játszunk is vele...gyenge a hűtésük sajnos és ha az ember utazás során végig az ölében tartja, az bizony elég kellemetlen tud lenni.


moonman
(titán)

azért a szerény felszereltséggel vitatkoznék, az egyik legerősebb fajta notebook, és renew-ban az ára is elfogadható.


Shono
(aktív tag)

Lehet te is valami parásat fogtál ki, vagy én vagyok szerencsés. Az én 14-emnek semmi baja (korábbi videókban emlegetettek), minden tökéletesen szerelt, a helyén van stb. Azaz olyan, amit elvárunk egy nem belépő szintű terméktől. És netezés közben max kb 30 fok (23 fok szoba), és 30 perc Unigine Haven után sem mondanám forrónak, az meg hogy meleg természetes. Mivel kézzel inkább még kellemes melegnek mondanám, mint égetőnek, kb 45 fok lehet (szerintem - a digi lázmérőm nem mér 42 felett, majd kitalálok valami egyebet...).

[ Szerkesztve ]


Shono
(aktív tag)

LOL! Hello Pizsi! Meglesz!


Atom_Anti
(senior tag)
Blog

Valaki ezt eltudná mondani mi ez a "renew" program és hogyan vehetem igénybe ha mondjuk kinn vagyok amcsiba? és így mennyivel olcsóbb?


Atom_Anti
(senior tag)
Blog

Ezt látom, de itten csak szerver cuccok vannak és semmi normális :F . Mindegy majd várok és hátha változik :U.


alamuszi
(senior tag)

Nem biztos hogy Amerikában van ilyen program, nagyon sok Nyugat-Európai országban sincs jelen a renew. Amerikában felesleges is lenne, mivel kinn pont annyiba kerül minden eszköz, mint itt renew-ba.

üzenetek