üzenetek

hozzászólások


Redneck
(veterán)
Blog

Szép, alapos munka!


Laja333
(őstag)

Látom tényleg megszeretted a HD530-at. :D
Személy szerint meglepődve tapasztaltam, hogy a World of Warcraftot 1080p-ben képes futtatni 50-60 Fps körül. :)


solfilo
(veterán)
Blog

Köszi a tesztet, tanulságos! :R

Az honnan jön, hogy az A8-7600 az majdnem az A10-5800K-val egyező teljesítményű?
Az A10-6800K 6%-ot ver az A10-5800K-ra, az A8-7600 meg kb 6%-ot ver az A10-6800K-ra.


Godavari javít valamennyit a Kaveri játékteljesítményén, gondolom a javuló gyártás miatt hatékonyabb adott TDP-n belül. Arra kíváncsi lennék, hogy a sávszélesség gondokon mennyit javít a Carrizoba már beépített DCC, megjelenhetne már a Bristol Ridge AM4-re, hogy lehessen tesztelni. :)

[ Szerkesztve ]


Chosen
(addikt)
Blog

Kiváló teszt, grat! :R

Kár, hogy nem tudtam a tesztről, van nálam Iris Pro 6200 és HD 7750 is. Be tudtam volna segíteni bármelyikkel. :D

Az Iris Pronál valóban sokat segít az eDRAM. Okos beállításokkal 1080p 60fps-t kihoztam Black Ops 2, Assetto Corsa, Dirt 3 játékokban. CS:GO-ban 120 FPS is megvan FHD-ban. Mindenre nem orvosság viszont. Komolyabb játékokban már nagyon ki tudja fektetni a FHD, egy 4xAA pedig egyenesen mélyütés lehet. Itt jön képbe a HD 7750, aminek mai szinten nem sok a sávszélessége (70 GB/s körül), de még így is ég és föld a különbség. Dirt Rally-ban pl a HD 7750 vígan elmegy FHD 4xAA-val, amíg az Iris Pro-t két vállra fekteti ugyanez a beállítás.

Az Intel drivere pedig valóban csapnivaló. Rettentő sok bug van. Ahol eddig grafikai hibával vagy egyébbel találkoztam: CS:GO, Dirt Rally, Overwatch, és sorolhatnám. Hiába lesz bármennyire jó az következő Intel IGP, a driver (nem)támogatás miatt senkinek sem tudnám jó szívvel ajánlani. Ezerszer inkább bármelyik AMD/NV külső kártya helyette.


guftabi96
(addikt)
Blog

Ismét egy szép munka, köszönjük :R


Móci
(addikt)
Blog

Tetszett a teszt, köszönet érte!
Kár, hogy ennyire hulladékok az intel driverei, nagyon is elgondolkodtam már egy csak igp-s konfigon, viszont nem merem kockáztatni, hogy egy-két régebbi játékkal szívok a szoftverek miatt. Igazából néha egy kis CS Source és a Leauge of Legends szokott előfordulni nálam, mint játék. Egyik sem egy gépzabáló szörnyeteg, elég is lenne pl. egy HD 530, csak a driverekben nem bízom.

AMD vonalról meg majd az új generációra leszek kíváncsi. Ha az jól sikerül, akkor lehet elgondolkodom...

[ Szerkesztve ]


PuMbA
(titán)

" Egyik sem egy gépzabáló szörnyeteg, elég is lenne pl. egy HD 530, csak a driverekben nem bízom."

Semmi gond sincs a driverekkel. Pont ugyanazon a szinten vannak, mint az NVIDIA vagy AMD driverek, mindegyik másban rosszabb :) A 2001-es Worms World Party, a 2002-es Command and Conquer Generals, illetve a CS 1.6 is kiválóan megy 64 bites Windows 10-en, pedig ezek aztán tényleg ősrégi játékok és nem várható el tőlük, hogy menjenek :) Nagyon ritka, hogy egy játék nem megy jól Intelen. A tesztben pont sikerült beleválasztani egy ilyenbe.

[ Szerkesztve ]


R3wind
(csendes tag)

Köszönöm a tesztet. Jó tudni, hogy a Mirror's Edge ilyen szépen fog futni a gépemen. Mondjuk nem csodálom, jelenleg a Mass Effect trilógiát vittem végig újra, mindenféle akadás nélkül full hd felbontáson. Voltak kétségeim anno amikor úgy döntöttem, hogy várok még a vga vásárlással, de egyelőre tökéletesen kiszolgálja az igényeimet az igp is.


t72killer
(titán)
Blog

Hiánypótló teszt, köszönjük:R. Ezekszt igp-ben is beérték az AMD-t, kb zéró értelme van AMD apu-t venni...


ß$¤Đ
(csendes tag)

Szép munka! :)

Én múlthéten adtam el a 750Ti-met, azóta használom a HD530-at. Eleinte tartottam tőle, hogy problémás lesz, de pozitívan csalódtam. Egyedül a Fallout 4-el voltak csak gondok, de kis maszekolással (dxcpl és 1.2-re downgrade-elés) sikerült működésre bírni. :)

Érdekességképpen kipróbáltam a régi HD4670-emet is, hogy mit tud az 530 ellen, és meglepetésemre vagy pariban voltak, vagy az IGP volt erősebb. :DD


Preacher1980
(tag)

Az ne zavarjon meg, hogy az AMD / ATI HD 4670 2008 Q2 vagy Q3-as megjelenésű, míg a HD530-at tartalmazó Intel core i3 6100 meg 2015 Q3-as.

Még jó, hogy az Intel ennyit tudott fejlődeni az "érdekességképpen" kategóriában, főleg meg akkora K+F forrásból! :D

[ Szerkesztve ]


t72killer
(titán)
Blog

A vásárlót a (használt)piacon lévő termékek és azok teljesítménye érdekli, az, h xy cégnek mennyi pénze van, kit érdekel:F?

Jelenleg az a szitu, hogy a való életben tapasztalt CPU-teljesítményben az AMD apu-kat még egy i3 is körbeh&gyozza, IGP-ben meg ezekszerint közel egy szint a kettő. Ráadásképp IGP-ben elértünk egy olyan szintet, ami a "casual gamer"-nek elég, aki ennél komolyabban nyomja, úgyis combosabb dVGA-t fog venni (=egy esetleges +20-30%-os vergődés AMD-részről nem oszt/szoroz, a gamer megveszi a gtx1070/80-ját oszt csókolom).

[ Szerkesztve ]


ß$¤Đ
(csendes tag)

Tavaly augusztusban vettem a 750Ti-t, azelőtt a HD 4670-et használtam 5-6 évig, érdekes volt látni, hogy a HD530 ilyen szinten van hozzá képest. :D

[ Szerkesztve ]


Laja333
(őstag)

A teszthez még annyit hozzáfűznék, hogy a pl. a min fps esetén nagyban közbeszól az is, hogy az i3 CPU teljesítménye jóval magasabb egyszálas teljesítményben, mint az AMD-é.
De a legszembetűnőbb a Heaven bench, ahol jobban teljesített az Intel. Annál a tesztnél (vagy akár Valley-nál) rendere kevesebb pontot kaptam fx-8350 proci mellett, mint mások akár i5 mellett. Hiába mutatta Hwinfo, hogy végig 99%-on pörgött a GPU.

Abból a szempontból viszont ennek nincs jelentősége, hogy az egész APU-t tesztelted, amibe beleszámít a cpu is.


futo001
(senior tag)
Blog

Alapos teszt, köszönjük. Annyira szerettem volna egy ilyet olvasni amikor laptopot kerestem, de akkor még nem volt.
Nekem HD520-am van, UT3 és L4D 2 simán szalad rajta max beállításokkal, előbbi FHD-ban. Nekem ennyi elég.
De egy SolidWorkd renderelés igen-igen sokáig tart vele még egy egyszerű modellre is. :D


AxBattler
(félisten)

Köszi, tartalmas teszt lett! Viszont a hasraütés nekem nem jön be, ezeket a feltételezett teljesítményeket, származtatott adatokat talán nem kellene erőltetni. :N

(#9) + (#13) t72killer
Naná! Gondolom alaposan utánanéztél ennek.

Pl. ITT.
A mérésekből kitűnik, hogy a 100k HUF fölötti i7-6700k IGP-je átlagosan annyit teljesít, amennyit minimálisan hoz a grafikus egység a 36k HUF-os A10-7870k-ban. A CPU-rész az A10-ben valóban max. egy i3 szintjén mozog, de egy SSD mellett melyik átlagfelhasználónak kell több kakaó?

Mindezt úgy, hogy az AMD egy 3-4 éves architektúrával áll ki a legújabb Skylake ellen, azaz gyártástechnológiai lépéshátrányban van az Intel-lel szemben.
De a ZEN is biztosan bukás lesz. Ja, biztosan.

[ Szerkesztve ]


bacsis
(Közösségépítő)
Blog

Érthető, és a témát új megvilágításba helyezi a cikked.. maxi riszpekt, élvezettel olvastam :R


Preacher1980
(tag)

A CPU oldali helyzetet senki nem kérdőjelezte meg, az APU nem a nyers CPU oldali erőről szól vagy szólna.

Amíg csak az AMD tudott IGP oldalon "casual gamer" teljesítményt, akkor is jöttek a hozzászólások (most is, lásd Kaveri tesztek hozzászólásai), hogy de inkább CPU + dVGA, mert az menyivel jobb, meg gazdaságosabb.

Most, hogy az Intel is képes IGP oldalon "casual gamer" teljesítményre, az már mennyire jó.....


koxminator
(senior tag)

Köszi a tesztet!
Egy gyors kérdés: vajon az i5-6500-ben levő IGP az alaplapi HDMI-n keresztül képes meghajtani egy 4K-s kijelzőt? Szigorúan csak irodai munkáról lenne szó, semmi játék. Erre valaki esetleg tudja a választ?

üzenetek