üzenetek

hozzászólások


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Hmm, abban tényleg lehet valami, hogy valszeg sokkal több áldozattal járt volna egy szárazföldi invázió...

Ettől függetlenül még ez szőrnyű volt.

[Szerkesztve]


biga
(senior tag)

Lehet, hogy sokkal több katonai áldozata lett volna. Így viszont biztosan több civil áldozat lett. És ha Hirosima támadását még meg is lehet magyarázni, Nagaszakiét nem nagyon. Azért volt 2 város bombázva, mert 2 fajta bombát fejlesztettek ki, és ki akarták próbálni mindkettőt. No és azt sem szabad elfelejteni, hogy a robbanás szinte csak civil lakosságot, és civil területeket érintett. (Hasonlóan humánus és hősies tett volt Drezda szőnyegbombázása. Olyan klasszikus amerikai tett...)


sh4d0w
(félisten)
Blog

Sokan elfelejtenek vmit a két atombombával kapcsolatban: nem Japánnak szólt. A Szovjetuniónak - akkor már zajlott a hidegháború. Japán megadta volna magát, miután az oroszok nekiestek Mandzsúriának, az amerikaiak pedig gyakorlatilag megsemmisítették a japán flottát - elsüllyesztették a Yamato-t és a Musashi-t, amikre a Midway utáni flotta épült.


Renwick
(őstag)
Blog

Tudom, hogy sokaknak nehéz megállni, de ha lehet ne fajuljon a topik amerikaellenes flémmé, mindenki próbáljon erre a történelmi eseményre úgy tekinteni, ahogy a japánok teszik: méltósággal, főhajtással és nem utolsósorban megbocsátással...

...remélve, hogy soha többé nem kell elviselni ezt a poklot senkinek.

üdv

R.


bolondember
(MODERÁTOR)
Blog

tudom, h HA, meg minden - de vajon tényleg le KELLETT dobni a két bombát?
sh4dow-nak van szvsz igaza...

ehh... és még mindig ott vannak a hatásai, ki tudja meddig.. :O


biga
(senior tag)

Félreértés ne essék, nem volt szándékomban de ez a 2 bomba (meg pl. az említett drezdaiak) semmi más nem voltak, mint értelmetlen öldöklés. Durva háborús bűn, amiért soha senkit nem vontak felelősségre. Pusztán ezt próbáltam érzékeltetni (függetlenül attól, hogy mit gondolok ettöl függetlenül amerikáról, vagy az amerikaiakrol).


o0tomy0o
(tag)

Ujjáépített Hiroshima? Nem értem, nincs ott sugárzás? Csernobil nem atombomba volt, nem is robbant akkorát mégis mai napig veszélyes övezet a 30 km-es körzete minimum... :F

[Szerkesztve]


ngabor2
(nagyúr)
Blog

a 2. vh az első elejétől kezdve értelmetlen volt. ugyanis okosék szerint ez nem is 2 vh volt, csak volt egy hosszabb fegyvercsend a közepén.

hogy le kellett-e dobni, és miért pont oda. eredetielg moszkvának szánták, csak oda macerásabb lett volna eljuttatni. aztán néztek egy olyan várost, ami:
- ellenséges terület
- repülővel viszonylag megközelíthető
- sűrűn lakott
- katonailag fontos
- lehetőleg hegyek veszik körül.

valóban 2-féle bombája volt az amerikai hadseregnek, sőt, akkor épp ez a 2 darab. az első testvérét ki tudták próbálni (asszem a bikini-szigeten, de ez nem biztos), a másik csak elméleti számításokra épült, és ''remélték'', hogy működni fog. valszeg nem lett volna szükség a 2. bombára... de ha már kész van, akkor mutassuk meg, hogy mi vagyunk az erősebbek. vagy talán az elsőre nem figyelt oda eléggé a császár? ez is lehet.

e nélkül a japánok nem kapituláltak volna. ők olyanok, hogy az utolsó katonáig harcolnak, hacsak fentről más utasítást nem kapnak. ezért ''kellett'' a sok polgári áldozat. félreértés ne essék: én a háborúval, mint emberi tevékenységgel nem értek egyet, és nagyon csúnyának érzem az ilyen számolgatásokat, hogy inkább 90k civil áldozat, mint 2 év háború és 300k katonai áldozat. 1 ember az mindig 1 ember, és az erőszakos halálával nem lehet elszámolni.

hogy sugárzik-e még a hely? a bombákban csernobilhoz képest elhanyagolható mennyiségű (néhány kg, a 2. bombában még annyi se) hasadóanyag volt, ami csernobilhoz képest kis területen szóródott szét. a bomlástermékei ennyi idő alatt nagyrészt lebomlottak. valszeg a természetes háttérsugárzás többszörösét lehet még most is mérni, de az U235 különösen így, lassítás nélkül leginkább rövid felezésű idejű cuccokká bomlik.


sztikac
(őstag)
Blog

Annyira Csernobil környéke se veszélyes, csak a média által kicsit túl van ''hájpolva'' a dolog. Az a 30 Km ''csak'' kb. 10 Km. Olvasgass: [link]


FPéter
(aktív tag)
Blog

Hiroshima ma egy kétszer akkora területű város mint Budapest és annak ellenére, hogy körülbelül négyszázezerrel kevesebben élnek ott, nem tekinthető egy Pripjatyhoz és a csernobili atomerőmű környékéhez hasonló szellemvárosnak, sőt. Egy atombomba inkább a robbanással és a lökéshullámmal öl és nem a sugárzással, tehát egy atombomba felrobbanásakor nem kap a terület akkora sugárdózist, mint amikor egy atomreaktor megsérül és radioaktív porral teríti be mindent maga körül.


o0tomy0o
(tag)

Nagyjából képben vagyok Csernobillal, távoli rokonaim 130 km-re élnek tőle, Beloruszban, meséltek is róla milyen volt a baleset és utána...

Végülis ha jobban belegondolok, abban a bombában nem hiszem hogy volt annyi anyag mint egy reaktorban, mert itt kevés anyag de nagyon gyorsan lépett reakcióba, egy blokkban meg sok anyag de sokáig elég... Gondolom

[Szerkesztve]


ngabor2
(nagyúr)
Blog

a ''szép'', hogy most már ugyan ezt a rombolást radioaktív sugárzás veszélye nélkül meg tudnák csinálni. az aeroszol-bombák csúnya dolgokra képesek...


Viszlát
(addikt)
Blog

A szerzőt kérdezném, hogy az írás címének mi a jelentése? (Elnézést ha valamiből rá kellett volna jönnöm - nem sikerült.)


mod : Tenkjú.

[Szerkesztve]


Renwick
(őstag)
Blog

Hiroshima

üdv

R.


EQMontoya
(veterán)
Blog

ennél lényegesen nagyobbat is tudnának szerintem...


kamerun
(csendes tag)

Üdv!

A ledobott atombombának van egy nagyon egyszerű magyarázata. Mindent tudtak már a hátásáról /épületek, állatok, stb..../ csak egy hiányzott még... az ember.
Aztán Japán kapitulációja után pár héttel már meg is jelentek az amerikai orvoscsoportok szorgalmasan jegyzetelni.

Drezda és Hamburg bombázása egyszerű terrorbombázás volt. A pontos halálozási adatokat sem lehet tudni, hiszen Drezda menekült város volt, semmilyen katonai célponttal. Csupán a drezdai áldozatok száma töredéke volt a németek angolok elleni teljes bombázásának.


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

A fúziós bombáknak nincs semmi rádioaktív háttérsugárzásuk, és ezek is atombombák. Nem véletlen, hogy annyira izgul most mindenki a fúziós erőművekre.


JoeYi
(őstag)
Blog

igen, szerintem is azért volt/van hosszú távúbb és erősebb radioaktív hatása Csernobilnak, mert a reaktor napokig égett, és napokig szált fel belőle a sugár szennyezett por/füst.

Mondjuk én abszolút laikus vagyok, szóval fogalmam nincs


JoeYi
(őstag)
Blog

mármint a hidegfúzióra gondolsz? Ha jól tudom ilyen bomba még nincs, és az ilyen elven működő reaktort is csak mostanában kezdik építeni


mv
(aktív tag)

Miért kellett a második bomba? Az első után felmerült a kérdés, csak egy van? Meg tudják vajon ismételni? Talán igen, talán nem.

A második bomba egyértelmű és félreérthetetlen üzenet Japánnak és a világnak, addíg folytatjuk, amíg meg nem adjátok magatokat, az összes városotok a földdel lesz egyenlő.

Az amerikai invázióra valószínűleg a következö lett volna a japán reakció, bambuszlándzsával ''felfegyverzett'' civileket zavartak volna a partraszálló érőknek. Hatalmas vérengzés lett volna belőle. Gondoljatok a japán fanatizmusra.

üzenetek