üzenetek

hozzászólások


Cs.Orsolya
(aktív tag)
Blog

Mielőbbi gyógyulást! :)

Az íráshoz pedig annyit, hogy igen, ez teljesen helytálló megállapítás. A munkahelyeken és az iskolákban is egészen biztosan azzal kerülsz piszok gyorsan testi közelségbe, akin éppen kiüt a nyavajája. Ráadásul, egy régi ismerőssel is éppen akkor futsz össze, amikor vagy éppen bele akar esni valami halálos kórba, vagy éppen ki akar mászni belőle. Ilyen esetekben pedig hatalmas lelkesedéssel ugrik a nyakadba, és nyálaz össze, vagy illet egyéb más testnedvekkel, ami még éppen kikívánkozik belőle. Aztán Te pedig viszed haza a mikrokultúrát a családodnak.
És gyakorlatilag ez a lényege az egésznek. Egy zártabb-nyitottabb élőközösségben a legkisebb biológiai lények esnek át a leggyorsabban olyan mutációkon, amit azok a környezeti hatások indukálnak bennük, amit maga az ökoszisztéma jelent. Az ökoszisztémát alkotó tagoknak viszont sorra alkalmazkodniuk kell a folyamatos változásokhoz. Ebben nyújt segítséget az, hogy a mutálódó virulensekkel szemben újabb és újabb immunitást fejlesztünk ki a betegségek révén. Ez tovább erősíti mind a szervezetet, mind az adott mikroközeg alkalmazkodó képességét. Az immunitásra vonatkozó információkat később a teljes test, majd a genetikai állomány is kódolva tárolja, így a következő generációk a már megszerzett immunitással az adott ökoszisztémához alkalmazkodva születhetnek meg.
Gyakorlatilag ezért történik ez az egész: mindenki olyan immunitásra tesz szert, amelyre éppen szüksége van, ezért olyan betegségeket kap el, amelyekre éppen szüksége van, és ezért olyan lényeket vonz be informatikailag, akik ezt a hiányzó információt át tudják neki adni. Így válik a teljes rendszer egyre alkalmazkodóképesebbé.
E szabályszerűségek mögé oda lehet képzelni az Istent, vagy a morfikus mezőt, de a tudattalant is, amely az egyensúly megteremtésére való törekvésünket irányítja. Teljesen mindegy, mivel okoljuk, vagy magyarázzuk, de a tény Murphy szabály marad;o)

Mellesleg, kevesen tudják, hogy az európai pestis járványoknak köszönhetjük, hogy ezen a kontinensen nem pusztít olyan mértékben az AIDS vírus, mivel az itt élő emberek immunrendszere olyan ellenanyagokat képes termelni a pestis vírussal szemben genetikusan kódolt immunitás révén, amely reakcióba lép az AIDS vírus bizonyos alfajaival. A két vírustörzs nagyon sokban hasonlít egymáshoz, ezért lehetséges mindez.

OFF
Olvastam a ''Boldogító igen-hez írtakat is, és egyre jobban bizsereg az ujjam, hogy írjak valamit blogként is. De annyi mindent lehetne elmondani, hogy könyvnyi anyag kerekedne belőle. Félek, ha elkezdek írni, abba sem tudom hagyni. :P
On

[Szerkesztve]

üzenetek