[Re:] [lezso6:] A zongorázás 10 szintje - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Open the piano.

Én az elsőt még ma is néha dobolom az ujjaimmal, ha épp nagyon unatkozom. ;] A másodiktól viszont hülyét kaptam, mert nagyon sok zeneiskolából hallani. A harmadikat meg nővérem tolta rengetegszer amikor még gyerek voltam, szóval erről is hasonló a véleményem. :D

[ Szerkesztve ]


chopin42
(őstag)
Blog

Nos, én mindet játszottam. Az 5-6-7-8 az nem igazán állja meg a helyét, ugyanis a Mozart szonáta jóval nehezebb, mint az azt követő F-dúr Bach invenció (amit az egyik fia írt, nem ő), illetve sok 3 szólamú invenció nehezebb, mint a c-moll fúga a Wk 1-ből, mivel utóbbi egy jól felépített, egyszerű polifóniát használó logikusan tanulható fúga-a legkönnyebb az első kötetből. Egyébként jó összeállítás, aki pályára készül mindegyikkel találkozni fog. Aki csak hobbiból tanul, az kevésbé, úgy az 5. szintig eljuthat, aki igazáámmn tehetséges és szorgalmas, akár tovább is.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Mindet? Az már valami. :D Az 5-6 nekem is fura volt, mert utóbbi tényleg könnyebbnek tűnik.

Hát én kb 14 éve abbahagytam a zongorázást. Valahogy a 4. szinten lehetek, ha rávenném magam gyakorolni az 5. szint még meglehetne. Feljebb már szerintem zenetanár kéne.

[ Szerkesztve ]


chopin42
(őstag)
Blog

"Feljebb már szerintem zenetanár kéne." Az vagyok :))
Stravinsky Petrushkával, meg Beethoven Esz dúr zongoraversennyel diplomáztam, többek között.


cinemazealot
(addikt)
Blog

Nagyon bírom ezt a fószert meg a videóit. Különös, hogy LVL 6-tól már oda-odanéz... mondhatnám, ha nem láttam volna egy werkfilmjét. Van azért ott jó pár melléütés, mire egy YT videóval elkészül. :D

Olyan jó érzés tudni, hogy ennyi zenészlélek van a fórumon. :C Szerintetek 40 évesen van esélyem megtanulni zongorázni nulláról? Általános iskolából van 1,5 év gitár tanfolyam tapasztalatom (Csepei). :B


chopin42
(őstag)
Blog

Zongoratanárként azt mondanám, semmi sem lehetetlen, bár attól függ, milyen szinten szeretnél. Kitartás kérdése, izomzatfüggő, illetve el kell fogadni, felnőttként már nem olyan tanulni, mint gyerekként, van ami sosem lesz már olyan, mint 10 évesen.


Kalandor
(HÁZIGAZDA)
Blog

nem láttam még ennél jobbat.
[link]


chopin42
(őstag)
Blog

Ügyes, le a kalappal az elhivatottság és kitartás előtt :R


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Najó, de ez nem arról szól, hogy mennyire jól játszik, hanem hogy annak ellenére, hogy egy keze van, megtanult zongorázni és nem is akárhogy. :Y Ez egy másik liga.

Én arra gondoltam, hogy nem hallottam még az adott darabot (2. Magyar Rapszódia) jobban lejátszva videón. Mondjuk nem is kerestem. :D


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Így már minden világos. :DDD :R


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Irigylem azokat, akik képesek ilyen szinten űzni a zenélést. Nekem is van némi művész vénám, igaz én a rajzban élem ki mostanában. A zongora a kedvenc hangszerem, jó magam is játszogatok rajta, igaz már vagy két éve nem ültem előtte. Sajnos beleuntam idővel, így mára marad a hallgatózás :)


Kalandor
(HÁZIGAZDA)
Blog

Nem csak megtanult zongorázni, hanem koncertzongorista, aki elvégezte a Royal College of Musicot és a Coldplayjel lépett fel.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

De nem lehet összehasonlítani, erről van szó. Ez az ember inkább különleges, mint jó, hisz egy keze van, nem lehet egy kalap alá venni a többivel, így nem hasonlíthatod össze. Max úgy, hogy ők is egy kézzel játszanak. Lehet úgy nem ő lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]


somogyib
(őstag)
Blog

Én elég sok hangszeren játszottam klasszikust (4 év hegedű, 1 év gitár, 2 év nagybőgő, 2 év zongora).

A Liszt: Magyar rapszódia nekem máig a kedvencem, meg szintén tőle a Paganini La Campanella feldolgozása.


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Rick Allen-t a Def Leppard dobosát juttatja eszembe, igaz ő dobolt a karja elvesztése előtt is, de nem semmi hogy 20 hónappal később már színpadon állt (ült).


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ja, ezek komoly sztorik. :K Csak ne keverjük össze a kitartást a tehetséggel.

[ Szerkesztve ]


somogyib
(őstag)
Blog

"ne keverjük össze a kitartást a tehetséggel"

Én is így gondolom.

Az #5-ben cinemazealot írja, hogy van-e esély 40 évesen megtanulni zongorázni. Én erre azt mondom, hogy a Paganini: 24 caprices -t is bárki megtanulhatja, annyi a különbség, hogy aki tehetséges annak fél év alatt megy, aki meg nem, annak 3-4 év kell. :)

[ Szerkesztve ]


chopin42
(őstag)
Blog

Csatlakozva a "nem láttam még jobbat" dologhoz az egyik kedvenc felvételemmel: Rachmaninov 2. szonáta 1913


cinemazealot
(addikt)
Blog

Na persze, de előtte fel kéne frissítenem a kotta olvasói nemtudásom, meg ugye a hangszer kezelésének alapjait... volna itt majd mit csinálni. :D A vicc az egészben az, hogy anno, még egyetemista koromban (2000 magasságában) vettem egy 88 billentyűs (nem kalapácsos) midi billentyűzetet (még a SuliNet Expressz időszak elején), és gyakorlatilag azóta egyszer sem játszottam rajta. Persze egyszer-egyszer, amikor évente/kétévente letakarítottam meg átpakoltam A-ból B-be bohóckodtam rajta egy sort, de nagyjából ennyi. Szerintem a napirendem is akadályoz, mert rá kéne szánnom magam, hogy szakítsak ki rá a napomból néhány órát. Két éve karácsonykor megleptem magam egy udemy.com-os tanfolyammal, egyszer csak ráveszem magam, hogy el is kezdjem. :D

[ Szerkesztve ]


somogyib
(őstag)
Blog

Na nehogy azt hidd, hogy én valami nagy tehetség voltam (a zenei középsuliba se vettek fel, mert volt ott kb. száz tehetségesebb diák :) ).

De amíg komolyabban zenéltem láttam olyanokat, hogy leesett az állam olyan gyorsan tanulták be a gyakorlatokat és a műveket. Erre írtam - és tartom magam ehhez - hogy mindenki aki akarja bármit megtanulhat, csak a tehetségesebbnek könnyebben és gyorsabban megy.

Amúgy meg hasonló cipőben járunk: én pár éve vettem egy gitárt, mivel megfogtak Paco de Lucía flamenco zenéi. Persze nem sok mindenre jutottam, egy-két szólam, részlet megyeget, de többet kéne foglalkozni vele (ja, meg tehetségesebbnek lenni :) ).

üzenetek